Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

Windows 10, sürüm 2004, Derleme 19041.546'daki değişiklikler

• Aralık 2020'de Adobe Flash desteğinin sona erdiği konusunda kullanıcıları bilgilendiren Internet Explorer 11'e bir bildirim ekler. Daha fazla bilgi için  bakın  .
  • Microsoft Edge'de Internet Explorer modu için gelişmiş kilitlenme algılamasını yapılandır'ı etkinleştirdiğinizde ortaya çıkan Microsoft Edge IE Modu sorununu   giderir.
  • Kullanıcı yeni bir oturumda oturum açtığında bazı durumlarda Dil Çubuğunun görünmesini engelleyen sorunu giderir. Bu, Dil Çubuğu doğru şekilde yapılandırılmış olsa bile gerçekleşir.
  • Microsoft Foundation Class Library (MFC) DataGrid'e yazılan ilk Doğu Asya dil karakterini tanımayan sorunu giderir.
  • Bu oturum kurtarılamaz durumda olduğundan, daha önce kapatılmış bir oturuma yeniden bağlanmanızı engelleyen sorunu giderir.
  • Uzamsal ses kullanan oyunların çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu giderir.
  • Bir profil temizleme Grup İlkesi nesnesi (GPO) yapılandırdığınızda eski kullanıcı profillerinin silinmesini engelleyen sorunu giderir.
  •  Windows Hello for Business On-Premise dağıtımında Ayarlar> Hesaplar> Oturum Açma seçeneklerinden PIN'imi unuttum seçiminin başarısız olduğu sorunu  giderir.
  • Fiji için 2021 saat dilimi bilgilerini günceller.
  • Microsoft'un System Center Operations Manager'ın (SCOM) bir müşterinin iş yükünü izleme yeteneğini etkileyen sorunu giderir.
  • PowerShell konsolu hata çıktısını yeniden yönlendirdiğinizde rastgele satır kesmelerine neden olan sorunu giderir.
  • Tracerpt kullanarak HTML raporları oluşturmayla ilgili bir sorunu  giderir .
  • DeviceHealthMonitoring Bulut Hizmet Planının (CSP) Windows 10 Business ve Windows 10 Pro sürümlerinde çalışmasına izin verir.
  • HKLM \ Software \ Cryptography altındaki içeriğin Windows özellik güncellemeleri sırasında taşınmasını engelleyen sorunu giderir.
  •  Bazı durumlarda runas komutu  kullanılarak bir işlem başlatıldığında  lsass.exe'de erişim ihlaline neden olan sorunu  giderir .
  • Windows Defender Uygulama Denetiminin yalnızca denetlenmesi gereken paket aile adı kurallarını zorladığı sorunu giderir.
  • PIN değişikliği başarılı olmasına rağmen bir akıllı kart PIN değişikliğinin başarılı olmadığını belirten bir hatayı görüntüleyen sorunu giderir.
  • Etki alanı bölümünde Kimliği Doğrulanmış ve Etkileşimli kullanıcılar için yinelenen Yabancı Güvenlik Asıl dizin nesneleri oluşturabilen sorunu giderir. Sonuç olarak, orijinal dizin nesnelerinin adlarına "CNF" eklenir ve karıştırılır. Bu sorun, CriticalReplicationOnly  bayrağını kullanarak yeni bir etki alanı denetleyicisini  yükselttiğinizde oluşur.
  • Windows Hello Yüz tanıma yapılandırmasını 940nm dalga boylu kameralarla iyi çalışacak şekilde günceller.
  • Windows Mixed Reality başa takılan ekranlarda (HMD) bozulmaları ve sapmaları azaltır.
  • Yeni Windows Mixed Reality HMD'lerin minimum spesifikasyon gereksinimlerini karşılamasını ve varsayılan olarak 90Hz yenileme hızına ulaşmasını sağlar.
  • Bir sanal makine (VM) belirli bir Küçük Bilgisayar Sistemi Arabirimi (SCSI) komutu verdiğinde Hyper-V ana bilgisayarında dur hatasına neden olan sorunu giderir.
  • Bir soketi paylaşılan bir sokete bağlama girişimlerinin başarısız olmasına neden olabilen sorunu giderir.
  • Uygulamalar internet bağlantısını kontrol etmek için Windows API'lerini kullandığında ve ağ simgesi bildirim alanında yanlış bir şekilde "İnternet erişimi yok" görüntülendiğinde uygulamaların açılmasını engelleyebilecek veya başka hatalara neden olabilecek bir sorunu giderir. Bu sorun, Ağ Bağlantısı Durum Göstergesi (NCSI) için etkin araştırmayı devre dışı bırakmak üzere bir grup ilkesi veya yerel ağ yapılandırması kullanırsanız oluşur. Bu aynı zamanda, aktif sorgulamanın bir proxy kullanamaması ve pasif araştırmaların internet bağlantısını tespit edememesi durumunda da oluşur.
  • Microsoft Intune'un sanal özel ağ sürüm 2 (VPNv2) yapılandırma hizmeti sağlayıcısı (CSP) kullanan bir cihazda eşitlenmesini engelleyen sorunu giderir.
  • Bir VPN bağlantısı algılandığında eşlerden gelen yüklemeleri ve indirmeleri askıya alır.
  • IIS Manager gibi Microsoft Internet Information Services (IIS) yönetim araçlarının web.config'de SameSite  tanımlama bilgisi ayarlarını  yapılandıran bir ASP.NET uygulamasını yönetmesini engelleyen sorunu  giderir .
  •  Active Directory veritabanı dosyalarını taşımanızı engelleyen ntdsutil.exe ile ilgili sorunu  giderir . Hata, "<original_full_db_path> kaynağıyla dosya taşıma başarısız oldu ve <new_full_db_path> Hedefi <new_full_db_path> hatasıyla başarısız oldu (Erişim reddedildi.)"
  • Basit Dizin Erişim Protokolü (LDAP) oturumlarının 2889 Olay Kimliği'nde güvenli olmadığını hatalı şekilde bildiren sorunu giderir. Bu, LDAP oturumunun kimliği doğrulandığında ve Basit Kimlik Doğrulama ve Güvenlik Katmanı (SASL) yöntemiyle mühürlendiğinde oluşur.
  • Credential Guard'ı etkinleştiren Windows 10 cihazlarının makine sertifikasını kullandıklarında kimlik doğrulama isteklerinde başarısız olmasına neden olabilen sorunu giderir.
  • MsDS-parentdistname için Active Directory ve Active Directory Basit Dizin Hizmetleri'nde (AD LDS) oluşturulan özniteliği geri yükler  .
  • Ntds.dit üzerindeki büyük anahtarlara yönelik sorguların  "MAPI_E_NOT_ENOUGH_RESOURCES" hatasıyla başarısız olmasına neden olan sorunu  giderir. Exchange Messaging Application Programming Interface (MAPI) toplantı istekleri için ek bellek ayıramadığından, bu sorun kullanıcıların sınırlı toplantı odası kullanılabilirliğini görmesine neden olabilir.
  • OCSP Yanıtlayıcı Hizmetine bir isteğin gönderildiğini belirtmek için ara sıra Çevrimiçi Sertifika Durum Protokolü (OSCP) Yanıtlayıcı denetim olayları (5125) oluşturan sorunu giderir. Ancak, talebi yayınlayanın seri numarasına veya alan adına (DN) herhangi bir referans yoktur.
  • Konsol komutlarının çıktısında gün, ay ve yıl alanlarından önce garip karakterler görüntüleyen sorunu giderir.
  •  Sistemin yeniden başlatılmasını tetikleyen lsass.exe'nin çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu  giderir . Bu sorun, kritik olmayan bir sayfalı arama denetimiyle geçersiz yeniden başlatma verileri gönderildiğinde oluşur.
  • Belirli senaryolarda Etki Alanı-Yerel grup üyeliği değişiklikleri için 4732 ve 4733 olaylarını günlüğe kaydedemeyen sorunu giderir. Bu, "İzin Verici Değiştirme" denetimini kullandığınızda oluşur; örneğin, Active Directory (AD) PowerShell modülleri bu denetimi kullanır.
  • Win32 API'nin SQL Server Filestream verilerine erişimini engelleyen Microsoft Cluster Shared Volumes File Systems (CSVFS) sürücüsüyle ilgili sorunu giderir. Bu, veriler bir Azure VM'de olan bir SQL Server yük devretme kümesi örneğindeki bir Küme Paylaşılan Biriminde depolandığında oluşur.
  • Çevrimdışı Dosyalar etkinleştirildiğinde kilitlenmeye neden olan sorunu giderir. Sonuç olarak,  CscEnpDereferenceEntryInternal  üst ve alt kilitleri tutar.
  • HsmpRecallFreeCachedExtents () öğesini çağırdığınızda, tekilleştirme işlerinin durma hatası 0x50 ile başarısız olmasına neden olan sorunu  giderir .
  • Microsoft'un Uzak Masaüstü paylaşım API'lerini kullandıklarında uygulamaların çalışmayı durdurmasına neden olan sorunu giderir. Kesme noktası istisna kodu 0x80000003'tür.
  •  Uzak Masaüstü İstemcisinin ( mstsc.exe ) Uzak Masaüstü Ağ Geçidi kullanırken oturumu kapatırken yaptığı  HTTP çağrısını kaldırır  .
  • Windows'a yönelik tüm güncellemeler için uygulama ve cihaz uyumluluğunun sağlanmasına yardımcı olmak için Windows ekosisteminin uyumluluk durumunun değerlendirilmesiyle ilgili bir sorunu giderir.
  • Bazı yeni Windows Mixed Reality hareket denetleyicileri için destek ekler.
  • Dinamik Veri Değişimi (DDE) kullanan uygulamaların, uygulamayı kapatmaya çalıştığınızda yanıt vermeyi durdurmasına neden olan sorunu giderir.
  • Her WU taramasının bir parçası olarak Windows Update'e (WU) gönderilen bir Azure Active Directory (AAD) Aygıt Belirteci ekler. WU, bir AAD Cihaz Kimliği olan gruplarda üyelik sorgulamak için bu belirteci kullanabilir.
  • Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) istemcisindeki "Kimlik Bilgileri Temsilcisini Kısıtla" moduyla "Kimlik bilgilerinin uzak sunuculara atanmasını kısıtla" Grup İlkesinin ayarlanmasına ilişkin sorunu giderir. Sonuç olarak, Terminal Sunucusu hizmeti önce "Uzaktan Kimlik Koruması Gerektir" modunu kullanmaya çalışır ve yalnızca sunucu "Uzaktan Kimlik Koruması Gerektir" özelliğini desteklemiyorsa "Kısıtlı Yönetici Gerektir" seçeneğini kullanır.
  • WSL'yi başlatmaya çalıştığınızda "Öğe bulunamadı" hatası oluşturan Linux için Windows Alt Sisteminde (WSL) bir sorunu giderir.
  • Uyku veya hazırda bekletme modundan uyandıktan sonra bildirim alanında internet bağlantısı göstermeyen belirli WWAN LTE modemleriyle ilgili sorunu giderir. Ek olarak, bu modemler internete bağlanamayabilir.

Mayıs 2020 Güncellemesi yüklü bir Windows 10 cihazı çalıştırıyorsanız, bu isteğe bağlı güncellemeyi 

Please register to see this content.
 kontrol edebilirsiniz .

• Like 3

geminid3, 2 saat önce yazdı:

Windows 10 20H2 kullanılabilir mi şu an.  Bilgi verebilirmisinz.

bug var biraz 10 gün kullandım : sorun yaşamadım, imeisi klonlanan telefonuma  imei çakmak için , 20 h1 sisteme döntüm, Windows her an sapıtabilir, tekefon brick olur diye,

kaldım bu sürümün olduğu  parttisyonda RTM sürüm bekleyeceğim

.541 çıkacak deniyordu sanki rtm olaarak

hangii çıkarsa çıksın yayınlananla insider olanı ayı olmuyor, kişisel tecrübem ki.

RTM sürümü geri ekmişlikleri bile var .

Bunda tek fark mavi ekran almadım hiç, bugların içinde

Edited by efe34
  • Like 1

1909 dayım bana daha 2004 güncellemesi gelmedi durmadan hatalarını düzeltiyolar hala tam bitiremediler.  Yüzlerce hata çözdüler bi güncellemeyle oluşan,bu verdiklerinide çöze çöze 2021 Mayıs a anca yetirştirler herhalde. Test ekibinin işine son verip son kullanıcıyı deney tahtası yaptılar bakalım kısmet önümüzdeki güncellemelere artık.

Sanırım 2004 sürümü için güncelleme sorunları giderilmiş. 19041.546 sürümünü pc' me yükledim. Yüklediğim de 2 güncelleme mevcuttu ve bugün birkez daha güncelleme geldi. Şu an sürüm numarası 19041.572 oldu. Şu ana kadar Sürücü güncellemeleri ve diğer güncellemeler de hiçbir hata almadım. 1909 kullananlar bana göre 2004 sürümüne yükseltme yapabilirler. Tekrar yazayım güncelleme sorunları giderilmiş gibi duruyor...

• Like 4

Ben uup tan kendim bir iso indirdim.  Valla home single language  den Enterprise busines e kadar hepsi geldi. Baktım hiç bir şekilde günelleme ile güncelleyemeyeceğim Çaktım temiz formatı. geçtim 2004 te değil sorun her şey hazır geliyor zaten. Hiç bir sorun yaşamadım.Yalnız bootta sistem başlatma sayfasında varsayılanı ve ismini değiştirirken -çünkü D yede Edication pro yükledim- komut istemcisi yoluyla yaptım bunu Yani sistem normal çalışıyor ama Komut istemcisinde C ile D yer değişmiş gibi bir durumda düzeltmeyi denedim belli bir yerden sonra başarılı olmayınca bıktım öylece bıraktım. İnşallah sonradan falan sorun çıkmaz.

Ve inşallah 2009 da geldiğinde onda da yükseltme sorunu olmazda direkt yükseltirim updateden yoksa yeniden yine temiz format atmak gerekecek..

• Like 1

abdulhey_, 22 saat önce yazdı:

Ben uup tan kendim bir iso indirdim.  Valla home single language  den Enterprise busines e kadar hepsi geldi. Baktım hiç bir şekilde günelleme ile güncelleyemeyeceğim Çaktım temiz formatı. geçtim 2004 te değil sorun her şey hazır geliyor zaten. Hiç bir sorun yaşamadım.Yalnız bootta sistem başlatma sayfasında varsayılanı ve ismini değiştirirken -çünkü D yede Edication pro yükledim- komut istemcisi yoluyla yaptım bunu Yani sistem normal çalışıyor ama Komut istemcisinde C ile D yer değişmiş gibi bir durumda düzeltmeyi denedim belli bir yerden sonra başarılı olmayınca bıktım öylece bıraktım. İnşallah sonradan falan sorun çıkmaz.

Ve inşallah 2009 da geldiğinde onda da yükseltme sorunu olmazda direkt yükseltirim updateden yoksa yeniden yine temiz format atmak gerekecek..

abdulhey hocam bu '' uupdump.ml ''dan indirdiğimizi nasıl iso ya çevireceğiz. Sizin gibi bütün sürümleri indirdim, yardımcı olursanız sevinirim.

Burak47, 46 dakika önce yazdı:

abdulhey hocam bu '' uupdump.ml ''dan indirdiğimizi nasıl iso ya çevireceğiz. Sizin gibi bütün sürümleri indirdim, yardımcı olursanız sevinirim.

Download method en sonuncu yani en kapsamlı olanı seçince o seçenekte ne varsa her şeyi indiriyor galiba..?  Valla bir kere yaptığım için ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum.  Aslında bende   şurdaki konuya göre indirdim: 

Bu konuda üst kısımlarda aydınlatma yapmış Efe bey Esas lazım olansa Download kısmı bence konuyu komple oku ona göre indir. Cumulative değilde Feature indiriliyor diye biliyorum.

püf noktası Download method kısmında bence indirmeden bir ikinciyi birde sonuncuyu seçerek dene. neleri indireceğini ve indirme şeklini o aşamada sana sunacaktır. ona göre indirirsin. hatırladığım kadaıyla tek bir klasörün içine bir kaç klasör indiriyor  Files klasöründemiydi veya başlıbaşına ıso klasörümü vardı  ordaki iso yu yazdıracaksın işte. Yazdırdıktan sonra Biosa gömülü keyin varsa home single language , home veya pro, format esnasında  sürüm seçenek sayfası gelmeden direkt o keyi algılayıp o sürümü kuruyor. Sürüm seçenkleri sayfasının gelmesi için Rüfus ile usb flah belleğe yazdırdıktan sonra Sources klasörünün içine ei.cfg dosyasını atman gerekir. o zaman format esnasında sürüm seçenekleri sayfası gelir sen istediğini seçip kurabilirsin. o dosyayıda vereyim.  Umarım yardımcı olabilmişimdir. kolay gelsin.

Windows 10 Sürüm 20H2 ISO Görüntülerini indirin

Spoiler

Windows 10 Sürüm 20H2'yi Ayarlardan İndirmek İçin

1.  açın .
  2. Git Güncelleme ve Güvenlik  >  Windows Update.
  3. Tıklayın  düğmesi .
  4. Güncelleme göründüğünde, İndir ve kur'u seçebilirsiniz  .Windows 10 20H2'yi İndirin ve Yükleyin

Alternatif olarak, bir ISO görüntüsü indirmek ve Windows 10 sürüm 20H2'yi sıfırdan yüklemek isteyebilirsiniz. ISO görüntüsünü indirmek veya kurulumunuzu doğrudan yükseltmek için Windows Media Creation Tool'u kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, ISO görüntüsünü doğrudan alabilirsiniz. Her iki yöntemi de gözden geçirelim.

Media Creation Tool ile Windows 10 sürüm 20H2'yi indirin

1. Windows 10 Media Creation Tool'un en son sürümünü buradan  :   .Media Creation Tool 20H2'yi İndirin
  2. Daha sonra devam etmek için uygulamayı çalıştırın ve lisans sözleşmesini kabul edin.Medya Oluşturma Aracı Lisansı
  3. "Ne yapmak istiyorsunuz?" Sayfasını gördüğünüzde,  aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi başka bir PC için kurulum ortamı (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluştur seçeneğini işaretleyin  .
    Medya Oluşturma Aracı ISO Seçeneği Oluştur
  4. Sonraki sayfa olan "Dili, mimariyi ve sürümü seçin",  Windows 10'un dilini,   ve   seçmenize izin verecektir  . Medya Oluşturma Aracı bu değerleri mevcut işletim sisteminizden dolduracaktır, bu nedenle devam etmeden önce dikkatlice kontrol edin . Tercihlerinize uymayan bir şey varsa, "Önerilen seçenekleri kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın ve açılır kutulardaki değerleri değiştirin.Medya Oluşturma Aracı ISO Seçenekleri OluşturunMedya Oluşturma Aracı Yerel Ayar Seçeneklerini Değiştirin
  5. Son olarak, "Hangi medyayı kullanacağınızı seçin" sayfasında, "ISO dosyası" seçeneğini seçin ve İleri düğmesini tıklayın.
  6. Ardından, "Hangi medyayı kullanacağınızı seçin" sayfasında, ISO dosyasını seçin ve ardından İleri düğmesine tıklayın. ISO dosyasını kaydetmek için bir dizin seçmeniz istenecektir. Bu kadar!ISO Windows 10 Creators Güncellemesini İndirinNot: ISO görüntüsü, Windows 10'un hem Home hem de Pro sürümleriyle birlikte gelir.

Daha önce de belirttiğim gibi, Windows Media Creation Tool'dan kaçınmak ve ISO dosyasını doğrudan elde etmek mümkündür. Buradaki fikir, web sitesini tarayıcının Geliştirici araçlarında açmaktır. Firefox, Edge veya Chrome gibi herhangi bir tarayıcı işe yarar. Aşağıdaki yöntem örneğin Chrome'u kullanır.

Windows 10 Sürüm 20H2 ISO Görüntülerini İndirmek İçin,

1. Google Chrome'u açın.
  2. Aşağıdaki sayfaya gidin:  .ISO Görüntülerini Doğrudan İndirin
  3. Windows Media Creation Tool'u indirmeniz istenecektir. Hiçbir şey indirmeyin. Bunun yerine, F12Google Chrome'da Geliştirici Araçlarını açmak için tuşuna basın .
  4. Geliştirici Araçlarında, Mobil cihaz simgesine tıklayın. Bu, Mobile Device Emulator özelliğini başlatacaktır.Windows 10 20H2 ISO Görüntülerini Doğrudan İndirin
  5. Cihazı değiştirmek için  metine tıklayın. Listeden iPad Pro'yu seçin  .Windows 10 20H2 ISO Görüntülerini Doğrudan Aygıt Değiştirerek İndirin
  6. Adres çubuğunun yanındaki sayfa yeniden yükleme simgesine tıklayın.Chrome Sayfası Yeniden Yükleme DüğmesiBu, indirme sayfasını güncelleyecektir.
  7. Artık ISO görüntüsünü doğrudan indirebilirsiniz!Windows 10 20H2 ISO Görüntülerini Doğrudan İndirin 20H2'yi seçin

Media Creation Tool'u yüklemeniz önerilmeyecek. Şimdi ihtiyacın var

Windows 10 sürüm 20H2 için doğru ISO görüntüsünü seçin

1. Sürüm seç altında  , Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi -> Windows 10'u seçin.20H2 Iso Dosyasını Seçin 1
  2. Tıklayın  Onayla  butonuna.
  3. Sonraki adımda, 
     seçin  .20H2 Iso Dosyasını Seçin 2
  4. Son olarak, Mayıs 2020 Güncellemesinin hem 32 bit hem de 64 bit Windows 10 sürümlerinin bağlantıları verilecek. İhtiyacınız olana tıklayın (veya gerekirse ikisini de indirin).20H2 Iso Dosyasını Seçin 3

• Like 2

MrRush, 14.10.2020 - 19:50 yazdı:

592qdM.png

Windows 10 20H2'ye Yükseltme

Hazırda kullandığınız 20h1 19041.XXX sistemi küçük bir güncellemeyle 20h2 sisteme yükseltebilirsiniz. Beklemenize gerek yok.

windows10.0-kb4562830-x64.cab 

windows10.0-kb4562830-x86.cab

Sistem türüne göre gerekli .cab dosyasını indirin.

Dism++ İndirin

Klasöre çıkarın ve sistem türüne göre olan Dism++ uygulamasını Yönetici Olarak çalıştırın.

Kurulu olan Windows 10 sisteminizi algılayacak ve size gerekli araçları sunacaktır.

Güncellemeler menüsünden Ekle butonunu kullanarak gerekli güncellemeyi uygulamaya gösterin. Kurulumunu otomatik olarak gerçekleştirecektir.

Ardından Restart gerekli.

Bu işlemden sonra sürüm numarası 20h2 19042.508 olarak değişecektir. 

Güncelleme taraması yaptığınızda kb4579311 Toplu Güncellemesini bulacaktır. Yükleyebilirsiniz.

Yüklemeden sonraki sürüm numarası.

59qfyv.png

Paylaşım için teşekkürler MrRush zahmetsizce 2 dakikada kullandığım sistemi 20H2 sürümüne yükselttim.

Ayrıca böyle bir yükseltme tekniğinide sayende bilgi dağarcığıma ekledim.

Sağolasın :) 

Edited by tayyar61
hata düzeltme