Jump to content

Grub2 Dosya Yöneticisi-grub2 File Manager(g2fm)

crasadure
 Share

Recommended Posts

UZUNLAR, Bir saat önce yazdı:

Üstadım, 1. Aklıma gelmedi değil düzeltmek  fakat bu zamana kadar   GrubFM  oluştururken  hiç bir problem yaşamadım.  ByFaruk arkadaşımızın orjinal   "build.sh" dosyası ile

2. Siz    cygwin64  ile oluşturuyorsanız    herhangi bir  editleme   yaptınız mı  ?    (  build.sh    dosyasında )

3.   En sonuncu  olan      grub2-latest.tar.gz     =   18.365.739 bayt   olanı,         bir önceki   olan      grub2-filemanager-master.zip  =   11.140.531  bayt    olan ile  oluşturdum da bile   hata vermiyor.   

4.   Bu işin sonu  FORMAT atmama  kadar gidecek  gibi .  2 gün    " pioneer.cz"    virüsüyle boğuştum .  yaklaşık  4 TB  çalışmalarımı  temizledim .   Bu olayla alakası yok gibi ama  bir türkü var     "  Oy dereler dereler  ,  neler bilirim neler  "     :D  

Commits on Nov 21, 2020

1. Please register to see this content.

21.11.2020 tarihinde yapımcı build.sh dosyasında değişiklik yaptı. Bu değişiklik sonucunda sizin aldığınız hata mesajını bende aldım. Bunun üzerine @By_FaRuK un yardımı doğrultusunda hata aldığım satirlarin başındaki o ifadeyi silince cygwin64 başarılı şekilde derlemeyi yaptı. Hata aldığınız her satır başındaki 

./grub/

ifadesini silerseniz derleme başarılı şekilde oluyor. Linuxmint de derleme yaptim,orada build.sh dosyasını dokunmaniza gerek kalmadan derlemeyi başarılı şekilde yapıyor.  Tercih sizin.

• Ya sanal makineden linuxmint üzerinden derleme yapın
    • Yada build.sh dosyasında hata aldığınız satırları yukarida belirttiğim gibi düzeltip cygwin64 ile derleyin.

crasadure, 1 dakika önce yazdı:

Commits on Nov 21, 2020

1. Please register to see this content.

21.11.2020 tarihinde yapımcı build.sh dosyasında değişiklik yaptı. Bu değişiklik sonucunda sizin aldığınız hata mesajını bende aldım. Bunun üzerine @By_FaRuK un yardımı doğrultusunda hata aldığım satirlarin başındaki o ifadeyi silince cygwin64 başarılı şekilde derlemeyi yaptı. Hata aldığınız her satır başındaki 

./grub/

ifadesini silerseniz derleme başarılı şekilde oluyor. Linuxmint de derleme yaptim,orada build.sh dosyasını dokunmaniza gerek kalmadan derlemeyi başarılı şekilde yapıyor.  Tercih sizin.

• Ya sanal makineden linuxmint üzerinden derleme yapın
    • Yada build.sh dosyasında hata aldığınız satırları yukarida belirttiğim gibi düzeltip cygwin64 ile derleyin.

İşte  müthiş cevap budurrrr.  :)   Teşekkürler Üstadım.   sizden bir ricam daha  olacak sizdeki hazır   build.sh    dosyasını  paylaşsanız. Hatta   formun başına ilgili  videonun  yanına  falan...    cygwin64   kullananlar hüsrana uğramasalar.  Elbette ben kendiminkini düzenlerim ama daha iyi olur diye düşünüyorum.       

NOT :   Sanal PC kullanma  özürlüsüyüm     :)  

UZUNLAR, 49 dakika önce yazdı:

İşte  müthiş cevap budurrrr.  :)   Teşekkürler Üstadım.   sizden bir ricam daha  olacak sizdeki hazır   build.sh    dosyasını  paylaşsanız. Hatta   formun başına ilgili  videonun  yanına  falan...    cygwin64   kullananlar hüsrana uğramasalar.  Elbette ben kendiminkini düzenlerim ama daha iyi olur diye düşünüyorum.       

NOT :   Sanal PC kullanma  özürlüsüyüm     :)  

Please register to see this content.

C:\cygwin64\home\grub2-filemanager-master

bendeki yol bu...cygwin64 C kök dizininde kurulu...siz nerede kurulu ise o klasöre atarsınız

• Thanks 2

crasadure, 36 dakika önce yazdı:

C:\cygwin64\home\grub2-filemanager-master

bendeki yol bu...cygwin64 C kök dizininde kurulu...siz nerede kurulu ise o klasöre atarsınız

Üstadım tekrar teşekkürler.  Ben de biraz önce oluşturdum sonuç olumlu.   Şimdi  oluşturmak isteyenlere kolaylık olsun diye , kendi Suite  Script imin içinden sadece   Grub2FM  oluşturmayı    paketleyip   Upload etmeye başladım.  Kullanacak olanın yapacağı tek şey   en son   çıkan / çıkacak olan        grub2-filemanager-master.zip    +    grub2-latest.tar.gz    dosyalarını    indirip      "Grub2FM_cygwin64_ile_olusturma"   klasörünün içine koyup     cygwin64.cmd   ye tıklamak  olacak.  Paket halinde aynı klasöre      Grub2FM.7z   adında  adrese teslim şeklinde gelecek .   Yaklaşık 1 saat içinde  Upload bitmiş olacak. 

• Like 1

UZUNLAR, Bir saat önce yazdı:

MultiBoot'un da  Grub2  v.2.05  son halini  güncelleyen  var ise  acaba   hangi tarihli ?  yazabilir mi ?

Benim ki aşağıda resimde görüldüğü gibi   11.22.2020  tarihli.  

Please register to see this content.

Evet üstad, bende hazırladım ama zaman bulup güncellemeyi paylaşmadım. Tarihi ksımı sende olduğu gibi. A1ive grub2 dosyalarında geriye doğru gitmiş :)

• Thanks 1