Jump to content

Efi_mbr_x86_x64_win10_22in1_19041.329

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor

@tahsin4345 hocam her zaman sorunsuz link vermeye çalışıyorum yandex ve uptobox ikiside premium linktir google drive kullanmıyorum konularda  link bahsi geçince konu dağılıyor ben istiyorum ki sadece konuyla alakalı iletiler yazılsın onun için iletileri kaldırdım upload işi sıkıntılı bir iş her tarafa üye değilim bu işi zevk için yapıyorum kazançı boşverin zararım dahi var iletileri kaldırmamın başka sebebi yok konu şişmesin

• Like 6
  • Thanks 2

köylü, 8 saat önce yazdı:

EFI_MBR_X86_X64_WIN10_22in1_19041.329

Haziran ayında çıkan 19041.329 msdn consumer ve business x86 x64 isolarından birleştirilmiştir
install wimler hiç açılmamış sadece export işlemi yapılmıştır tamamiyle orjinal el
değmemiştir kurulum esnasında ilk yeniden başlatmadan sonra netf3x etkinleşir etkinleşme
işlemi offline sources içerisindeki $OEM$ klasründen gerçekleşir 22 adet wim sürümü içerir
hem uefi hem legacy kurulumu destekler

iso boyutu:4.71gb
iso sha-1:24BA9F4169F256E332D871F71B23EC407BD5AF33
link:

Please register to see this content.

Üsdadım önce 3 patlı link 3.05 Gb  Lite version

Şuan yandeks tek link 4.71 Gb  Orjınal 

hangisini almamız gerekiyor.

çalışmalarınız için teşekür ederim

Edited by cankusa
ilave metin
  • Like 1

• Editor
cankusa, 59 dakika önce yazdı:

Üsdadım önce 3 patlı link 3.05 Gb  Lite version

Şuan yandeks tek link 4.71 Gb  Orjınal 

hangisini almamız gerekiyor.

çalışmalarınız için teşekür ederim

ikiside birbirinden farklı sürümler diğer konudaki sadece 32 bit ve 64 bit pro sürümlerinden  oluşur ve lite bir çalışmadır bir çok bileşen ve metro app lar silinmiştir bu konudaki ise oynanmamış 22 adet orjinal sürüm içerir ihtiyacına göre kendin karar vermelisin

Edited by köylü
  • Like 5

Üstad eline sağlık..

Mephistooo2 ustanın çalışmasıyla hemn hemen aynı. Ama sizin çalışma boyutu çok sıkı düşük.. Maşallahı ultra esd mi yapıyorsunuz ?

• Like 2

• Editor
bozart, 12 dakika önce yazdı:

Üstad eline sağlık..

Mephistooo2 ustanın çalışmasıyla hemn hemen aynı. Ama sizin çalışma boyutu çok sıkı düşük.. Maşallahı ultra esd mi yapıyorsunuz ?

@mephistooo2nin çalışması ile içerik aynı olabilir burada yöntem farklı tek esd dosyası var onunkinde klasörler içerisinde ayrı ayrı esd dosyaları var boyut farkı ondan kaynaklı sıkıştırmadan değil

• Like 3
  • Thanks 1

@köylü Üstad, windows media creation tool ile oluşturduğum win10 x86-x64 dosya dizinine sizin install.esd ve $OEM$ + ei.cfg ekleyerek iso dosyasını tekrar oluşturdum ve grubfm ile x64windows kurulumunda hata almadım, x86,yı ise test etmedim ancak sorun olacağını sanmıyorum. Sadece tek dikkat edilmesi gereken her iki kurulum yönteminde install.esd içinde tüm windows kurulumlarının gözükmesi ancak boyutu yükseltmemek için dosya ayrımına gitmedim. Kurulum yapacak kişi x86 bir sistem kuracaksa önüne gelen windows kurulum seçeneklerinden x86 olan bir sistemi seçmesi. Elle kurulum ve yükseltme dosyaları,da duruyor, bu şekilde kullanmak isteyenler için izniniz olursa dosyayı upload eder buraya eklerim. 

Spoiler

22in1.jpg.152cc53e2f6ae9b8a501ecf26104219c.jpg

• Like 3

• Editor
awengers44, 9 saat önce yazdı:

@köylü Üstad, windows media creation tool ile oluşturduğum win10 x86-x64 dosya dizinine sizin install.esd ve $OEM$ + ei.cfg ekleyerek iso dosyasını tekrar oluşturdum ve grubfm ile x64windows kurulumunda hata almadım, x86,yı ise test etmedim ancak sorun olacağını sanmıyorum. Sadece tek dikkat edilmesi gereken her iki kurulum yönteminde install.esd içinde tüm windows kurulumlarının gözükmesi ancak boyutu yükseltmemek için dosya ayrımına gitmedim. Kurulum yapacak kişi x86 bir sistem kuracaksa önüne gelen windows kurulum seçeneklerinden x86 olan bir sistemi seçmesi. Elle kurulum ve yükseltme dosyaları,da duruyor, bu şekilde kullanmak isteyenler için izniniz olursa dosyayı upload eder buraya eklerim. 

İçeriği Görüntüle

22in1.jpg.152cc53e2f6ae9b8a501ecf26104219c.jpg

ihtiyacın olan olursa olabilir tabiki

• Like 2

64.jpg.4dd174cc44f07f161d383745b05a9eee.jpg

Sanal,da x64 mbr ve gerçek makinada grubfm efi x64 kurulumu yapılmıştır. İşlemcim uygun olmadığı için windows x86 test edilmemiştir.

https://yadi.sk/d/nFSgNiTiIhIxMQ

Dosya: Win10_22in1_AIO_23.06.20.iso 4,98 gb
CRC-32: e646a506
   MD4: 1bde700906add1a815727dbbe7233577
   MD5: 648e84bcc122c5dcee38846693bf4193
 SHA-1: 0d8cceaacfbf6efe9c9350f32ed541da9a7a0b8f

• Like 2
  • Thanks 2

• Editor
awengers44, 14 dakika önce yazdı:

64.jpg.4dd174cc44f07f161d383745b05a9eee.jpg

Sanal,da x64 mbr ve gerçek makinada grubfm efi x64 kurulumu yapılmıştır. İşlemcim uygun olmadığı için windows x86 test edilmemiştir.

https://yadi.sk/d/nFSgNiTiIhIxMQ

Dosya: Win10_22in1_AIO_23.06.20.iso 4,98 gb
CRC-32: e646a506
   MD4: 1bde700906add1a815727dbbe7233577
   MD5: 648e84bcc122c5dcee38846693bf4193
 SHA-1: 0d8cceaacfbf6efe9c9350f32ed541da9a7a0b8f

Hocam elinize sağlık boyut düşmüş sanırım wimleri ayırmışsınız grubfm isodan kullanmak isteyenler için  iyi bir kaynak oldu

• Like 2

köylü, 48 dakika önce yazdı:

Hocam elinize sağlık boyut düşmüş sanırım wimleri ayırmışsınız grubfm isodan kullanmak isteyenler için  iyi bir kaynak oldu

Teşekkür ederim hocam, hayır wim ayırmadım. Olduğu gibi duruyor, her iki kurulum klasöründeki install.esd dosyaları sizin hazırladığınız gibi.

Boyut düşürme ise power iso,nun marifeti, aynı isim ve boyutlara sahip olan tüm içerikleri optimize edip tek dosya olarak hesaplıyor ve boyut böylelikle düşmüş oluyor ;) 

Evet üstad grubfm veya diğer windows iso kalıbından kurulum araçları ile sorunsuz kurulur, Rufus için ise tavsiye etmem dosya boyut şişecektir.

• Like 4

• Editor
awengers44, 3 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam, hayır wim ayırmadım. Olduğu gibi duruyor, her iki kurulum klasöründeki install.esd dosyaları sizin hazırladığınız gibi.

Boyut düşürme ise power iso,nun marifeti, aynı isim ve boyutlara sahip olan tüm içerikleri optimize edip tek dosya olarak hesaplıyor ve boyut böylelikle düşmüş oluyor ;) 

Evet üstad grubfm veya diğer windows iso kalıbından kurulum araçları ile sorunsuz kurulur, Rufus için ise tavsiye etmem dosya boyut şişecektir.

benim bu sistemi yapmaktaki amacım rufus ve multibootsuz direk kurulum için diğer yöntem sizdeki yöntemde boyut yüksek oluyor birde ayrı ayrı sources klasörü olmadan windows 10 çalışmıyor onu aşmak için uğraş verdim

• Like 4

@awengers44, Üstad güzel çalışma yapmışsın, aynı şeyleri düşünmüşüz :)   @köylü   üstadın paylaşımını  Gr2FM  e   uyumlu hale getirdim.  Ben   ESD  > WIM' e çevirerek  ve 

x86  - x64  ayırarak   yaptım.   Hepinizin ellerine, emeklerine  sağlık.  

ESD  > WIM' e çevirerek   =  İlerleyen zamanda   wim dosyalarını DISM ile update yapmak   için  :) 

Edited by UZUNLAR
Ek
  • Like 5

köylü, 2 saat önce yazdı:

benim bu sistemi yapmaktaki amacım rufus ve multibootsuz direk kurulum için diğer yöntem sizdeki yöntemde boyut yüksek oluyor birde ayrı ayrı sources klasörü olmadan windows 10 çalışmıyor onu aşmak için uğraş verdim

Hocam Allah zeval vermesin düşünceniz çok güzel, uygun görürseniz benim önerim sizin uğraşmanıza değecek ve her windows 10 AIO sistem için multiboot dışında kullanılabilecek sadece önyükleme ve boot.wim dosyalarının olduğu kalıp dosyasını verseniz ve bu konuyu sabitleyip mesaj yazmaya kapatsanız çok güzel olur. Sistemi kullanmak isteyenler sadece install.wim veya *.esd fark etmez eklesinler ve rufus ile yazdırsınlar.

• Like 3

• Editor
ozanaus, 24 dakika önce yazdı:

üstad, isonun içinde wim dosyası yok değil mi ? _KMPE multiboot çalışmasına ekleyecktım

wim dosyası derken anlamadım neyi sorduğunuzu?

• Like 1

İnstall.esd yi install.wim olarak adlandırabilirsin. Boot.wimlerde mevcut. Ayrıca bu sistemi kmpe ilede direk isodan kurabilirsin.  Ek olarak söylemekte fayda var 20h2 çıkana kadar veyahut 20h1 güncelleme desteğini bitirine kadar bu iso,yla sorunsuz kurulum yapabilirsiniz. Ben ventoy + grub2 Multiboot kullanıyorum @awengers44 yapımı. 64 leri ventoyla 32 leri map ile grub2’den boot edip kuruyorum şu anda kurulmayan makine yok. @köylü ve @awengers44 e teşekkürlerimi sunuyorum. 2004 sürümü için tavsiye ediyorum. Efi & mbr desteği mevcut.

Edited by Emre028

• Editor
Emre028, 6 dakika önce yazdı:

İnstall.esd yi install.wim olarak adlandırabilirsin. Boot.wimlerde mevcut. Ayrıca bu sistemi kmpe ilede direk isodan kurabilirsin.  Ek olarak söylemekte fayda var 20h2 çıkana kadar veyahut 20h1 güncelleme desteğini bitirine kadar bu iso,yla sorunsuz kurulum yapabilirsiniz. Ben ventoy + grub2 Multiboot kullanıyorum @awengers44 yapımı. 64 leri ventoyla 32 leri map ile grub2’den boot edip kuruyorum şu anda kurulmayan makine yok. @köylü ve @awengers44 e teşekkürlerimi sunuyorum. 2004 sürümü için tavsiye ediyorum. Efi & mbr desteği mevcut.