Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

sonicx arkadaşım, anlaşılan M3 (Bulid 6801) kullanıyorsun dx10 onda var kullandığın betanın betası sürüm acilen Beta1 (7022) sürümüne geçmeni şiddetle tavsiye ederim

genetig arkadaşım, o fiyatlar büyük ihtimalle o civarda olacak MS resmen açıklamadı

maddarling arkadaşım, windows update hatası konusunda gugıl amcaya sor ama windows update i kullanmak şu an için çok gerekli değil

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Windows 7 ve xp aynı anda kullanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor??

ben bu şekilde ikisnide boot menüye yerleştirdim sen de dene

sabit diskimi 3 e böldüm

1. winxp

2. belgeler

3. win7

olmak üzere

sonra ilk önce winxp yui kur sonra win7 yi kur boot menüsünde windows 7 yi ve windows xp ("an earlier version of windows" adında) yi görebilirsin

arkadaslar ben mevcyt sistemi kaldırıp c ye kurdum windows 7 ı. D de herhangi bi iletim sistemi olmamasına ragmen görmüo onu nasıl getirebilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim.

2. sorum ise; ben beta 7000 i kurdum. bundan sonra cıkan betaları yükleme için bunu kaldırıcam mı yoksa güncellemelerle zaten aradaki farkı telefi ediomu_?

Birkaç eklemem olacak ilk iletiyede ekledim aynı zamanda...

Güncelleme 4 : BSPlayer da video görüntülenemiyor. Varsayılan ayarlarla yeni tema arasında bir uyumsuzluk mevcut. Temayı kapatıp klasik görünüme geçince BS Playerda normal bir şekilde çalışıyor. Tema ile çalışması için yapmanız gerekenler BS playerı acın Ctrl + P yi basın Görüntüye tıklayın. Görüntü Hareketlendirmesi kartına geçip Hareketlendirme Modunu aşağıdakilerden biri yapın:

* Dahili hareketlendirici DirectDraw yüzeyi

* Üstyüzey karıştırıcı

* EVR ( Gelişmiş Görüntü hareketlendirici).

Artık videoları sıkıntısızca izleyebilirsiniz.

Güncelleme 5 : Bu küçük bir tavsiye. Fazla alışmamaya bakın Windows 7'a. Kesinlikle bağımlılık yapıcı. Yeni görünüme ve özelliklere alıştıktan sonra eskiye donmek işkence gibi gelebilir. Şöyle söylebilirimki artık XP veya Vista kurulu makinenin başını oturduğum zaman kesinlikle hiç zevk almıyorum.

ben de yaklaşık 15 gün önce kurdum sistemi:

- gayet hızlı

- litexpde kasan NFS undercover sorunsuz çalıştı (aero kapalıyken)

- photoshopu ekran kartına yükleyince çok hızlı çalışıyor (opengl sayesinde)

- programların açılış süresi müthiş hızlı.

- taskbara bayıldım. çok kullanışlı ve çok sade. (xpdeki gibi iki satır yapmama gferek kalmıyor :rolleyes::)

- onlarca eklentisi olan firefox xpde daha çok kasıyordu.

-----

nitekim sorunla karşılaştım:::

- çok sık kullandığım pdfFactory ile pdf oluşturmaya kalktığımda mavi ekrana atıyor. mecburen ofis üzerinden alıyorum pdflerimi :)

- bi de bende sidebar çalışmıyor. gerçi çalışmasını zaten istemiyom ama :)

- son olarak seslerini değiştirmeye kalktığımda açılış sesi değiştirilmiyor. onun dışındakiler sorunsuz değiştirdim.

--------------

beklentilerim:

- aero ekran kartına yönlendirilirse pcde acayip derecede rahatlama yaşanabilir. zira çok ram yiyor.

----------------

paintle ilgili:

kardeşierliden çok daha başarılı olmuş bence. photoshopa nerdeyse yaklaşmış :)

-----------------

media player'la ilgili:

- gelişmiş kitaplık ev kullanıcısı için gereksiz ayrıntı bence. zira media center'da da var aynı özellikler.

- kısayol tuşları çalışmıyor (ileri - geri, ses vs.)

- kendiliğinden kaybolan control kısmı şık düşünülmüş ama eksik.

- bazı codecleri barındırması artı bir özellik olsa da mpg videolarında bile hatayla karşılaşabiliyorum.

- gereğinden fazla yavaş. bunun sebebi de ayrıntılı kütaplık diye düşünüyorum, her açılışında bilgi topluyor.

------------------------------

ayrıca

- kişisellleştirme hat safhada.

- görünüm çok başarılı

- driverları tanıması ve otomatik güncellemesi linuxla arasındaki uçurunları kapatacak cinsten mükemmel düşünülmüş. ancak bu özellikte %100 başlarılı değil; ben yaşamadım ama çoğu arkadaşımız driverla ilgili sorun yaşamış.

------------------------------------------

bi de sorum olucak

şu sağ alttaki yazıyı nasıl kaldırıcaz? konuyu baştan sona okudum ama bununla ilgili bi yazı göremedim :)

arkadaslar ben mevcyt sistemi kaldırıp c ye kurdum windows 7 ı. D de herhangi bi iletim sistemi olmamasına ragmen görmüo onu nasıl getirebilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim.

2. sorum ise; ben beta 7000 i kurdum. bundan sonra cıkan betaları yükleme için bunu kaldırıcam mı yoksa güncellemelerle zaten aradaki farkı telefi ediomu_?

dostum bu beta versiyonları duyduğum kadarıyla ağustos ayına kadar kullanabiliriz ondan sonrası neolur bilemem zaten orijinal versiyonlarda çıkar haziran temmuz gibi

PlusPatch 9 Final For Windows 7 All Versions

bg9yww.png

mr8iuv.png

jv2c0h.png

1 Install Genuine Product Key (32 Bit and 64Bit) Ultimate Edition

2 Install Genuine Activation (32 Bit and 64Bit) New Beta Method

3 Uninstall Genuine Activation (32 Bit and 64Bit) New Beta Method

4 Install \\ Uninstall \\ TimerNuke \\ PlusPatch

5 Rearm Windows 7 (can be used 5 times)

6 Remove Desktop Watermark 32 Bit and 64Bit (Fixed) No Compatability issues!!!

7 Enable DreamScenes 32 Bit and 64Bit

8 Remove SendFeedback 32 Bit and 64Bit

9 Restore SendFeedback 32 Bit and 64Bit

10 Unlock Hidden Themes 32 Bit and 64Bit

11 Tweak Windows 7:

Adds "Copy To" and "Move To" options in files and folders context menu, so that you can easily copy and move them to other locations.

Sets Windows to automatically end task of programs which are either hanged or taking longer time than expected to exit.

Decreases menus show delay time, it'll show the sub-menus fast when you select their parent menu.

Disables the low disk space check so that you don't get the annoying low disk space notification in system tray.

Sets Windows to not waste time in searching for a program which no longer exists in your system when you try to open its shortcut.

Disables "search on Internet" prompt in "Open with" window so that it directly opens the program list.

Speeds up the Explorer navigation.

Adds "Take Ownership" option in files and folders context menu so that you can easily take ownership of files and folders in case you want to replace them for customization purpose.

http://rapidshare.com/files/197813056/W7PP9F.rar[/CODE]

media player 12 de altyazılı film sorunu var çözüm şimdilik media player classic(k-lite codec pack ile)

2moce12.jpg

2i27t4i.jpg

2vkxpn5.jpg

sisteminizde k-lite kodec pack kurulu olması lazım

şimdilik çözüm budur

Düzenleme

build7077 sürümünde media player 12 alt yazı sorunu giderilmiştir

ou4m00.jpg

Edited by dnz_horoz20

wicrosofttan anahtar almak .Windows 7'nizi indirdiniz ama kullanmak için ürün anahtarı almadınız. MSN Messenger kullanıyorsanız bunu yapmak çok kolay!

Bu linke tıklayın., ).aspx

Windows Live ID'nizle giriş yapmanız gerekiyor. Yani MSN Messenger hesabınız da diyebiliriz. Giriş yapacağınız yer, en üstte sağ tarafta.sıng yazan yer

TechNet sayfasına giriş yaptıktan ve Live ID doğrulamasını geçtikten sonra ise bir adrese gitmeniz gerekiyor. Bu adres sayesinde, doğrudan karşınıza bir sayfa çıkacak ve size kullanacağınız ürün anahtarını sağlayacak. Aşağıdaki adreslerden bir tanesini, TechNet'i açtığınız sayfada adres satırına yapıştırmanız gerekiyor:

32 bit:

64 bit:

Please register to see this content.

Mutlu Son

dj_sms arkadaşım acilen windows 7 beta sürümlerine geçmen gerekir çünkü betanın betası olan m3 (6801) ü kullanıyorsun

maciii arkadaşım, 7000 üzeri sürümleri en baştan değil de yükseltme yaparak (upgrade) windows 7 ni güncelleyebilirsin

ben şuan da windows 7 pre-rc (7048) i kullanıyorum

farkettiğim değişiklikler:

-ikonlar değişmiş: paint, wordpad, bluetooth, hesap makinesi, denetim masası, yapışkan notlar, windows dvd maker, başlat menüsü simgesi (avatarımdaki gibi (zaten oradan aldım :p ))

-penceredeki "send feedback" yazısı gitmiş

-gizlenmiş dosya ve klasörlerdeki ikonun yok olma sorunu giderilmiş

-varolan özelliklerde iyileşme ve stabilite mevcut

-windows explorer'da grup yazıları büyümüş

-internet explorer 8 final sürümü mevcut

-alt-tab da aero peek efetki eklenmiş (çok güzel oldu)

-uyumluluk mükemmel olmuş (vista da rtm, sp1, sp2 diye xp de sp2 ve sp3 olarak ayırmış uyumluluk modlarını)

-media player ve internet explorer ı istemeyenler yaşadı artık media player ve internet explorer normal bir şekilde windows özellikleri bölümünden kaldırılabiliniyor!

not: wmp12 de altyazı problemi varsa k-lite mega codec in EN SON sürümünü kullanmanız gerekir şu anda ben altyazılarda sıkıntı çekmiyorum

SKYSTAR-2 PCI KULLANICILARININ DİKKATİNE!

Windows 7'de skystar-2 pci kartını kullanmak istiyorsanız

-v4.3.2 veya v4.3.3 BETA olan sürücüyü ardından en son sürümü kurmanız gerekmektedir!!!

şu anda birinde skystar-2 pci olmak üzere 4 bilgisyarda win7 pre-rc kullanıyorum hiç bir sıkıntı çekmiyorum!!!

Edited by solyma

29200175.jpg

62000312.jpg

arkadaşlar resimlerde görüldüğü gibi bazı dosyalarda kilit işatreti var. sağ tıklayıp take ownership dediğim zaman işaret kalkıyor. fakat dosyaları açmıyor. özellikle .rar ve resim dosyalarının bazılarında yapıyor. neden kaynaklanıyor olabilir. nasıl düzeltebilirim.saygılar.

Benimde Win 7ye terfimi engelleyen bir sorunum var. Yazayım belki o konuda bilgisi olan vardır. Makinamda Intel® Wireless WiFi Link 5100 wireless ve airties modem var. Win 7 kurduğumda makinayı her açtığımda otomatik olarak internete bağlansada sayfalar açılmıyor. Download yapmıyor. Bağlantıyı kes - bağlan işleminden sonra bağlantı sağlanıp sitelere girebiliyorum. Sık sık bu işlemi de yapmak sıkıcı. Driverler güncel olduğu halde bu sorun oluyor. Çözümü hakkında fikirlerinizi beklerim...

bozkurt_cagri, arkadaşım o sorunla hiç karşılaşmadım

çözüm olarak o dosyaları başka bir bilgisayarda açıp tekrar kaydetmeyi deneyebilirsin...

başka bilgisayara kaydetmeye gerek kalmadı. masaüstüne taşıyıp sonra tekrar yerine taşıyınca sorun halloldu.teşekkürler.

Bu arada gerçekten muhteşem bir sistem olmuş. daha önce kullanamıyordum realtek ses kartımdan dolayı. final cıkana kadar betaya devam. :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...