Jump to content

Windows 7 Hakkındaki Herşey Bu Başlıkta

Bultar
 Share

Recommended Posts

Etkinleştirme için son günüm ve forumdaki nerdeyse bütün activatorleri denedim. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Windows 7 Ultimate Yapı 7600 64 Bit TR

en iyisi bu

Program based Windows 7 loader

Please register to see this content.

• Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Arkadaşlar laptopumda orjinal win vista home premium var win 7yi kursam ve verdiğiniz crackleri kullansam daha sonra tekrar vistaya dönmek istesem orjinal vistam hala duruyor olur mu? yoksa vistanın orjinalliğine zarar verir mi?

Arkadaşlar laptopumda orjinal win vista home premium var win 7yi kursam ve verdiğiniz crackleri kullansam daha sonra tekrar vistaya dönmek istesem orjinal vistam hala duruyor olur mu? yoksa vistanın orjinalliğine zarar verir mi?

bozar

çözüm hangi yöntemi kullandıysanız aynısını vistada da kullanmalısınız

C. Dual-boot: Windows Vista and Windows 7

If after activating Windows 7, your Windows Vista got deactivated then you might reactivate it in a second:

Quote:

Reactivate Windows Vista

First thing first: get your Windows 7 activated.

Go back to Vista, if it is deactivated, then continue the steps below.

Windows 7 activated with Daz's activator:

Apply Daz's activator on Vista.

Windows 7 activated with Hazar's activator:

Apply Hazar's activator on Vista.

Windows 7 activated with nononsence's activator:

Launch OpaTool on Vista, type "B" and press ENTER, then type "DELL" and press ENTER again.

Windows 7 activated with a modded BIOS:

Launch OpaTool on Vista, type "B" and press ENTER, then type the brand name of your SLIC and press ENTER again.

Note that you can also do this process manually if you wish, to do so follow the tiny tutorial in section 6-F-a.

Edited by efes34

arkadaşlar eta7 programını kurdum ancak tam ekran sorunu var bir çok foruma baktım uyguladım hepsini ama bir türlü olmadı .. ayrıca çok ram harcıyor xp de 400-450 mb ran iken w8 1-1,25 gm ram harcıyor sadece boşta bence o kadar güzel bişey değil cok uyumsuz..

win7 64bit ultimate kurdum tek yaşadığım sorun ise Creative Sound Blaster Live 5+1 ses kartımın çalışmaması oldu kxdriver adlı program kartı çalıştırıyor fakat ses problemleride cabası haliyle şu an onboard sesi kullanıyorum (gigabyte g31)

onun dışında apache marka web cam kendi otomatik kurdu

ekran kartı ati hd 3650 oto kuruldu

sistem xp ye göre çok daha hızlı ve stabil çalışıyor özellikle bilgisayarın açılış süresi bir hayli hızlandı ki kuralı 4 ay falan oluyor. program vs.. bi sürü şey yüklü. win7 nin görsel ve programsal özelliklerini çözmem ortalama 1,5 saatimi aldı diğer ufak ayrıntılarda zaten kullandıkça çözüyorsunuz, ve bir resme önizleme yaparken, paint kullanırken, başlat menüsünün esnekliği vs.. zaten xp ye geri dönmememi sağladı :) xp ye göre olan artılarını göreceksiniz. bu arada eğer sizde win7 64 bit olan sürümü kullanıyorsanız çalıştıramadığınız programların 64bit olan sürümlerini aratın.

arkadaşalar win7 kurdum pc ye ama ekran ayarlarını nasıl yapacaz acaba xp de gibi küçültmek istiyorum ekrandaki simgeleri epey büyük şu anda resimli anlatırsanız sevinirim

arkadaşım masaüstündeki herhangi bir simgeyi seç ardından ctrl ye basılı tut ve mouse un ortasındaki tekerleği ileri geri yap umarım yardımcı olmuşumdur.

arkadaslar bi kac sorum olcak

1. xp li pc öe w7 kurdum ..

w7 6 - 7 dkda kuruldu gercekten bu kadar hızlımı yoksa ıcınde bısılermı eksık ? xp 30 dk ya kuruluor cunku

2. Pc nın net baglantısı yoktu oyun yukledım GTAVC nfs2 oyunları calıstırmıyordu hata raparu gelıordu

ekran kartı drıverını yuklememıstım cunku w7 desteklemıordu ,

Arkadaşlar kuzenimin acer 5720g model laptopuna win 7 ultimate kurdum fakat bir sorun var wlan tuşuna basıp ışık yandığında wlan devredışı oluyor tekrar basıp ışık söndüğünde ise wlan devrede oluyor normalde tam tersi olmalı ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz bana teşekürler şimdiden...

Öncelikle Herkese Selam Arkadaşlar

Malum yeni trend win7 yi bende kurdum gayet güzel. Biraz takıntılı bir insanım hemen acronis 11 kurdum, bende 2 hdd var ikiside sata biri 80gb biri 500gb win7 yi 500 lüğe kurdum. Neyse güzelce yedek aldım sonra 80 lik hdd yi winxp boot cd ile formatladım tam format olsun diye busefer 500 lükte kurulu win7 çalışmadı boot da hata veriyor. Neyse tekrar sıfırdan kurulum yaptım ha bu arada kurulum bittikten sonra 80gb lık hdd görünmüyor bilgisayar yönetten sürücü harfi atıyorum o şekilde görünüyor. Neyse dedim acronis e bulaşmayayım sistem görüntüsü alayım birde ne göreyim sistem görüntüsü olarak hem 500 lük teki win7 kurulu sistemin hemde 80 likteki sadece film olan hdd nin görüntüsünü almaya çalışıyor yani MBR büyük ihtimal iki harddiskide kapsıyor çünkü ikiside sistem hard diskleri olarak görünüyor.

Sadede gelem :) uzattım birhayli şimdi bende 2 hdd var ve win7 iki hddnin ortak Master Boot Record unu alıyor ben sadece 500gb lık hard diskimdeki verilerin sistem görüntüsünü almak istiyorum nedir acaba bunun yolu aydınlatabilecek arkadaşlar varsa mesut bahtiyar ve çok müteşekkir olurum. Şimdiden teşekkürler. :D:rolleyes:

Arkadaşlar bende xp den vazgeçip win7 kurdum ama anakart diriverlerini yüklerken sorunla karşılaştım bütün driverlerini yüklüyor ama vga driverini yüklemiyor ana kartım gigabyte ga-8ı945gzm-rh. driverleri gigabyte ın kendi sitesinden win7 uyumlu olanları indirdim ama bişi değişmedi oyun yükledim oyunu başlatınca mavi ekran geliyo ve reset atıyo böyle bi sorunla karşılaşan varmı.

Benim bi sorunum var windows 7 kurarken % 5 te şöyle bir hata alıyorum "windows gereken dosyaları yükleyemiyor.dosya yok.yükleme için gereken tüm dosyaların kullanabilir olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın.hata kodu:0x80070003"

acaba bu neden olabilir ve çözümü nedir?

Edited by erdem_fb_54

kurmadan önce en düşük hızla yazdırıyorum 5 farklı dvd denedim bi tanede cd versiyonu vardı onu denedim olmadı. dvdlerin 1 tanesi ile 5 arkadaş yükledi ben yükleyemedim.dvd şeklinde olan xp lerde felan herhangi bi sorun olmuyor kullanabiliyorum ama bi türlü windows 7 yi kuramıyorum.hepsinde aynı hatayı alıyorum

arkadaslar bi kac sorum olcak

1. xp li pc öe w7 kurdum ..

w7 6 - 7 dkda kuruldu gercekten bu kadar hızlımı yoksa ıcınde bısılermı eksık ? xp 30 dk ya kuruluor cunku

2. Pc nın net baglantısı yoktu oyun yukledım GTAVC nfs2 oyunları calıstırmıyordu hata raparu gelıordu

ekran kartı drıverını yuklememıstım cunku w7 desteklemıordu ,

Windows 7 6-7 dakikada kurulmuyor en azından bende en az 10-12 dakika sürüyor... Sizde böyle yapmasının sebebini anlayamadım dvd orjinal mi ?

oyun açılmıyorsa internet bağlantınla alakası olamaz ki sen de demişsin ekran kartını yüklememiştim diye soruna kendin cevap vermişsin zaten ?

Edited by Cem01

bazı şeyler icin illa konu acmadan cevap gelmiyor :whistle::whistle::whistle::whistle:

Uyku moduna geçmesi için hibernate özelliğinin açık olması gerekir. Eğer devre dışı olarak kalmış ise uyku moduna geçiş yapmaz.

Şu anda Windows 7 yapı 7600 x64 kullanıyorum. Herhangi bir aksaklık ile karşılaşadım. Ancak arkadaşlarım arasında yapı 7000, 7100 ve 7300 kullananlar var. Onlarda bazı sorunlar çıkıyor. Mesela onboard ses kartını yüklediklerinde herşey normal çalışıyor ancak birkaç yeniden başlatmadan sonra ses kartı kendi kendine kayboluyor ve yeniden yüklemek gerekiyor. İnternetteki bazı sitelerde gördüğü kadarı ile aynı sorunlar ethernet kartlarında da oluyormuş. Bu sorun 7600 sürümlerinde düzeltilmiş ( En azından microsoft'un açıklamalarında böyle söylüyorlar). Bunlar gibi sorunları olan arkadaşlara bir yerlerden yada forum içerisindeki 7600 sürümünü yüklemelerini tavsiye ederim.

Haydi kolay gele !

Arkadaslar benim de bir sorunum var. xp kurulu bilgisayarıma windows 7 yukledim windows7 loaderla crackledim hersey normal ama laptopu acıp 2 saat civarında oynadıktan sonra direk kapanıyor . Prize takılı şekilde yani pille calısırken degil. çözemedim sorunu bir yardım ederseniz cok sevinirim cok tesekkurler simdiden . Özellikler : Intel Core 2 duo T5600 1,83ghz , 1Gb ram , intel gma 950 256mb ekran kartı , 80 gb hdd .

Korsan Windows 7'ler internetten üzerinden tek tek bulunacak.

Microsoft'tan Joe Williams, Genuine Windows Blog sayfasında yaptığı açıklamada sahte bir şifre ile aktif edilmiş Windows 7'leri tespit etmekte kullandıkları yöntemi değiştirdiklerini açıkladı.

Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan bir Windows 7 güncellemesi sayesinde yeni yöntemin bütün Windows 7'lere otomatik olarak yükleneceğini söyleyen Williams, Windows 7'yi kırmanın şimdiye kadar tespit ettikleri 70 farklı yolunun bu yeni güncelleme ile geçersiz olacağını söyledi.

kurmadan önce en düşük hızla yazdırıyorum 5 farklı dvd denedim bi tanede cd versiyonu vardı onu denedim olmadı. dvdlerin 1 tanesi ile 5 arkadaş yükledi ben yükleyemedim.dvd şeklinde olan xp lerde felan herhangi bi sorun olmuyor kullanabiliyorum ama bi türlü windows 7 yi kuramıyorum.hepsinde aynı hatayı alıyorum

disk sürücünde problem vardır usb dvd-rom kullanabilirsin

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...