Jump to content

Altay Grub2fm + Ventoyfm + G4d_uefi V7.4.63 - Tr & En 2021

serhat100
 Share

Recommended Posts

recsin, Bir saat önce yazdı:

ustacım 

yaptığın bu harika çalışmaya tüm boot sistemleri dahilmi?

uzman bilgim yok.  mbr/bios/legacy/efi/uefi/ntfs/fat32/gpt/.... vs vs 😱  balata gitmiş durumda zaten.

hayırlı çalışmalar

Evet, her türlü boot edip yükleme yapabilirsiniz.

Please register to see this content.

ventoy 1.0.33 test edildi sorunsuz çalışıyor.  :good:

serhat100, Bir saat önce yazdı:

Evet, her türlü boot edip yükleme yapabilirsiniz.

ventoy 1.0.33 test edildi sorunsuz çalışıyor.  :good:

Henüz paylaşmadınız galiba üstad .? İlk sayfadaki linkten indirdim efi klasörünün içerisini silip komple , yeni indirdiğimi attım.

Ventoy henüz 1.32 de. Yukarıda yaptığım gibi yaptığımda yani güncellemeleri bi sıkıntı olmaz dimi üstad .?

neskali, 6 dakika önce yazdı:

Henüz paylaşmadınız galiba üstad .? İlk sayfadaki linkten indirdim efi klasörünün içerisini silip komple , yeni indirdiğimi attım.

Ventoy henüz 1.32 de. Yukarıda yaptığım gibi yaptığımda yani güncellemeleri bi sıkıntı olmaz dimi üstad .?

Efi klasör içeriğini belleğin fat32 kısmına koymanız ile ilgili bir sıkıntı olmaz. Ventoy 1.0.33 henüz paylaşmadım yani ilk sayfadaki linkte 1.0.32 mevcut.

• Like 2

denbarden, 10 saat önce yazdı:

Merhaba Hocam. Harici harddiske kurduğumda yeni bilgisayarlarda sorun almadım. Eski bir bilgisayarda resimdeki hatayı almaktayım. Flash bellekle ise eski bilgisayarda hata almıyorum.

Harici hdd ile yeni bilgisayar dediğiniz zannedersem uefi bir bilgisayar, eski pc de flash belleğin fat32 bölümünde boot/grubfm/grub.cfg dosyası var mı onu bir kontrol et herşey tamam ise mbr yeniden yükle (flash belleğin bölümleme yapısı NTFS 1. sırada Aktif, FAT32 bölüm 2. sıarada olmalı)yine olmuyorsa demek ki pc çok eski grub2 yi kaldırmıyor ona da yapacak şey grub4dos kullanmak. kolay gelsin...

UZUNLAR, 2 dakika önce yazdı:

evet hocam aynen göründüğü şekilde. :biggrin:

• Like 2
  • Haha 1

denbarden, 18 saat önce yazdı:

grub4dos nasıl yüklerim. boot/grub2fm/grldr bu dosyayı bootice programından restore mbr yaptım ama şöyle bir hata aldım

boot/grub2fm/grldr bu dizine dikkat et,

boot/grubfm/

• Like 1

rocheiro, 12 saat önce yazdı:

hello everyone, I'm Filipe and I'm from Azores, Portugal. 

I have done several tests but I have not been able to work through uefi

what can I be doing wrong?

thank you very much for sharing

sorry my english 

Hello Filipe, put the file I have given in the fat32 part of your memory in EFI / boot / and test it. If uefi does not boot, it means that the digital signature on your pc is blacklisted. You should close secureboot and continue.

• Like 1

sandisk usb 3.0 flash belleğe WinSetupFromUSB-1-9  ile windows 10 (legacy modda) ve diğer isoları xp dahil win7 win8 herbirini yüklüyorum sorun olmuyor sadece win 7 de usb3.0 driverler eksik olduğu için başka yöntemlerle iso dosyasına entegre edip sorunsuz kullanıyorum diğer multiboot uygulamaları ile multiboot yaptığımda win10 kurulum sırasında yüklenecek bölüm kısmına gelince "sürücü 0 bölüm 1" i seçip ileri dediğimizde "yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık.daha fazla bilgi için kurulum günlüğü dosyalarına bakın." hatası alıyorum böylece kurulum burda kalıyor. USB 2.0 flashbellek ve bilgisayarın usb2.0 portunu kullanırsam sorun olmuyor

degirmenci, 1 dakika önce yazdı:

sandisk usb 3.0 flash belleğe WinSetupFromUSB-1-9  ile windows 10 (legacy modda) ve diğer isoları xp dahil win7 win8 herbirini yüklüyorum sorun olmuyor sadece win 7 de usb3.0 driverler eksik olduğu için başka yöntemlerle iso dosyasına entegre edip sorunsuz kullanıyorum diğer multiboot uygulamaları ile multiboot yaptığımda win10 kurulum sırasında yüklenecek bölüm kısmına gelince "sürücü 0 bölüm 1" i seçip ileri dediğimizde "yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık.daha fazla bilgi için kurulum günlüğü dosyalarına bakın." hatası alıyorum böylece kurulum burda kalıyor. USB 2.0 flashbellek ve bilgisayarın usb2.0 portunu kullanırsam sorun olmuyor

bu problemi geçen bende yaşadım. windows kuramadım bi türlü. ben usb 2.0 ve ventoy ile çözdüm. her pc ayrı arıza ayrı çözüm.

degirmenci, 4 saat önce yazdı:

USB 2.0 flashbellek ve bilgisayarın usb2.0 portunu kullanırsam sorun olmuyor

kl_ismail, 4 saat önce yazdı:

ben usb 2.0 ve ventoy ile çözdüm.

serhat100, 4 saat önce yazdı:

konu hakkında bir bilgiye sahip değilim forumdan bilgisi olan arkadaşlar yanıt verirler.

Çoğu zaman multiboot yapıp verdiğim eş, dos,arkadaş, teknik servis elemanlarının bana bildirim de bulunduğu bir kronik olay... bende onlara multiboot yaparken FDD lerinin 2.0 olmasını istiyor ve 2.0 FDD lerini MultiBoot yapıp veriyorum. Sebebi hakkın da hiç bir yorum getiremeyecem ,   bilgim yok. Bu sebepten multiboot kurulumlarını 2.0 FDD ye yapılmasın da bana göre fayda var.  

• Thanks 1

UZUNLAR, 14 saat önce yazdı:

Çoğu zaman multiboot yapıp verdiğim eş, dos,arkadaş, teknik servis elemanlarının bana bildirim de bulunduğu bir kronik olay... bende onlara multiboot yaparken FDD lerinin 2.0 olmasını istiyor ve 2.0 FDD lerini MultiBoot yapıp veriyorum. Sebebi hakkın da hiç bir yorum getiremeyecem ,   bilgim yok. Bu sebepten multiboot kurulumlarını 2.0 FDD ye yapılmasın da bana göre fayda var.  

dell vostro 2520 notbook. 8 ram

uefi ve secure boot acıkken denemeler olumsuz. cıkış için bir tuşa basın ekranında bekliyor. usb 3 ve 2 de denemeler yapıldı aynı durum.

uefi ve secure kapalı gene aynı sorun oluştu.

legacy cektim. gene olmadı. 

legacy ventoy ile sorunsuz kuruldu.

bilgiler sadece bilgi amaçlıdır.

kl_ismail, 5 dakika önce yazdı:

dell vostro 2520 notbook. 8 ram

uefi ve secure boot acıkken denemeler olumsuz. cıkış için bir tuşa basın ekranında bekliyor. usb 3 ve 2 de denemeler yapıldı aynı durum.

uefi ve secure kapalı gene aynı sorun oluştu.

legacy cektim. gene olmadı. 

legacy ventoy ile sorunsuz kuruldu.

bilgiler sadece bilgi amaçlıdır.

@kl_ismail Usb nizin NTFS bölüm içeriğini komple silin içi boş olsun bilgisayarınızın herhangi bir yerine (mesela D nin içine bir windows iso su koyup o iso dan test yaparmısın.

serhat100, 1 dakika önce yazdı:

@kl_ismail Usb nizin NTFS bölüm içeriğini komple silin içi boş olsun bilgisayarınızın herhangi bir yerine (mesela D nin içine bir windows iso su koyup o iso dan test yaparmısın.

olur yaparım usb nin sadece fat32 kısmı olsun. ntfs komple sil diyosun. iso yuda kurulcak diskin d sine at.

kl_ismail, 13 dakika önce yazdı:

olur yaparım usb nin sadece fat32 kısmı olsun. ntfs komple sil diyosun. iso yuda kurulcak diskin d sine at.

Doğrudur, hata NTFS bölümü biçimlendir. bootice ile bölümleme kısmına bak ilk sırada NTFS Aktif olacak, FAT kısmı ikinci sırada olmalı.

373723585_Flashbelleimizinsonhali.PNG.a0dc776746adbc73f5ef479b33ad0c36.PNG

Edited by serhat100

yeni usb ayarladım 4 gb usb 2.0

bootice ile kontrol ettim herşey güzel.

secure boot acıkken disk hatası verdi resim 1 

secure kapatıldı legacy boot edildi resim 2

diskin d sinden win7 iso yükleme yapıldı resim 3 ve 4

iso yüklendi pencereyi kapatmayın ekranı

ve 10 sn sonra çıkış için bir tuşa basın resim 5 ve 6

aynı sorun uefi seçince aynı şekilde hiç değişmeden geldi.

bu arada dell  usbler hepsi 2.0 onada baktım.

not: fotoları 1 mb indirmek için 3 kere küçülttüm.

Spoiler

Edited by semsibey
Büyük boyutlu ögeleri "Spoiler" içinde verelim

kl_ismail, Bir saat önce yazdı:

yeni usb ayarladım 4 gb usb 2.0

bootice ile kontrol ettim herşey güzel.

secure boot acıkken disk hatası verdi resim 1 

secure kapatıldı legacy boot edildi resim 2

diskin d sinden win7 iso yükleme yapıldı resim 3 ve 4

iso yüklendi pencereyi kapatmayın ekranı

ve 10 sn sonra çıkış için bir tuşa basın resim 5 ve 6

aynı sorun uefi seçince aynı şekilde hiç değişmeden geldi.

bu arada dell  usbler hepsi 2.0 onada baktım.

serhat100, 4 saat önce yazdı:

Doğrudur, hata NTFS bölümü biçimlendir. bootice ile bölümleme kısmına bak ilk sırada NTFS Aktif olacak, FAT kısmı ikinci sırada olmalı.

373723585_Flashbelleimizinsonhali.PNG.a0dc776746adbc73f5ef479b33ad0c36.PNG

not: fotoları 1 mb indirmek için 3 kere küçülttüm.

Ya Allah aşkına şu iki resim arasında ki farkı göremiyormusun resimli tarif ediyoruz yine yok....

NTFS Act. A   Yani Etkinleştir 

Start LBA 2048  olacak NTFS kısmını biçimlendirirken veya elle kurulum resimlerinden yardım al

• Haha 1

• serhat100 changed the title to Altay Grub2fm + Ventoyfm + G4d_uefi V7.4.63 - Tr & En 2021
  • mephistooo2 locked this topic
  • köylü unlocked this topic
  • sk8er_boi unpinned this topic