Jump to content

Altay Grub2fm + Ventoyfm + G4d_uefi V7.4.63 - Tr & En 2021

serhat100
 Share

Recommended Posts

awengers44, 8 saat önce yazdı:

Yeni konun hayırlı olsun üstad :) 

@Emre028 in dediği gibi ince ince nakış gibi dokumuşsun maşaAllah.

By_FaRuK, 3 saat önce yazdı:

Eline sağlık üstad. Başarılarının devamını dilerim.

Teşekkür ederim arkadaşlar Allah razı olsun. 

Edited by serhat100
  • Thanks 1

serhat100, Bir saat önce yazdı:

SİSTEM GÜNCELLENİYOR ...  ....  ..... (Grub2FM de güncelleme var) P.tesi link verilecektir. 

İsabetli olur ,   Ventoy  da  v.1.0.23  oldu. İkisi bir arada nestcafe  gibi aradan çıkmış olur üstad.   :)    ( Git-Hub )  2 saat önce yaymış.

#############################################################

set VENTOY_VERSION="1.0.23"

# Default menu display mode, you can change it as you want.
#    0: List mode   
#    1: TreeView mode
set VTOY_DEFAULT_MENU_MODE=0

set VTOY_MEM_DISK_STR="[Memdisk]"
set VTOY_ISO_RAW_STR="Compatible Mode"
set VTOY_ISO_UEFI_DRV_STR="UEFI FS"

set VTOY_F2_CMD="ventoy_power"
set VTOY_F4_CMD="ventoy_localboot"
set VTOY_F5_CMD="ventoy_diagnosis"
set VTOY_F6_CMD="ventoy_ext_menu"

if [ "$grub_platform" = "pc" ]; then
    set VTOY_TEXT_MENU_VER="Ventoy $VENTOY_VERSION BIOS  www.ventoy.net"
else
    set VTOY_TEXT_MENU_VER="Ventoy $VENTOY_VERSION UEFI  www.ventoy.net"
fi

Edited by UZUNLAR
  • Like 2

serhat100, 1 dakika önce yazdı:

@UZUNLARüstad ben yayınlanmadan zaten manuel 1.0.23 e güncellemiştim. Sonradan a1ive nin de bazı değişiklikler yaptığını görünce linki kaldırdım. P.tesi olsun linki paylaşıma açarım bende bazı düzenlemeler yaptım daha bir stabil oldu. 

Paylaştığın da    " Kodları   ÇALMAK  "   serbest mi  ?    :D 

• Haha 1

serhat100, 16.10.2020 - 16:25 yazdı:

SİSTEM GÜNCELLENİYOR ...  ....  ..... (Grub2FM de güncelleme var) P.tesi link verilecektir. 

Yeni versiyon; Link eklenmiştir. Hayırlı olsun.

Edited by serhat100
  • Like 7
  • Thanks 1

serhat100, 1 saat önce yazdı:

Yeni versiyon; Link eklenmiştir. Hayırlı olsun.

Ellerine sağlık üstad :) GrubFM,de tek multiboot yapımcısı.. saygılar.

Dün güncelledim kontrol etmeden az önce upload ettim, şimdi kontrol ettim tekrar güncellenmiş :vava: a1ive çok çalışkan..

• Like 1
  • Thanks 1

awengers44, 1 saat önce yazdı:

Ellerine sağlık üstad :) GrubFM,de tek multiboot yapımcısı.. saygılar.

Dün güncelledim kontrol etmeden az önce upload ettim, şimdi kontrol ettim tekrar güncellenmiş :vava: a1ive çok çalışkan..

Teşekkür ederim Hocam, estağfirullah. a1ive multiboot aleminde tekdir.   

• Thanks 1

serhat100, 3 saat önce yazdı:

a1ive multiboot aleminde tekdir. 

Altına ıslak imzamı atarım.   "  a1ive "  üstadın yapması gereken iki şey daha var   (  bana göre )

1.  XoR Boot yapımcısı gibi   kendine özgün  BootLoader

2. Ventoy  yapımcısının  yaptığı   ( ventoy.json gibi )    kullanıcının  kendine göre  düzenleyebileceği şekilde  Menu.cfg /AnaMenu.cfg   gibi bir  şey...  

Üstad, son sürümün hayırlı olsun, denememe gerek var mı ?   Cevap : YOK  zaten kusursuzdur.   :)   

• Like 1
  • Thanks 1

UZUNLAR, Bir saat önce yazdı:

Altına ıslak imzamı atarım.   "  a1ive "  üstadın yapması gereken iki şey daha var   (  bana göre )

1.  XoR Boot yapımcısı gibi   kendine özgün  BootLoader

2. Ventoy  yapımcısının  yaptığı   ( ventoy.json gibi )    kullanıcının  kendine göre  düzenleyebileceği şekilde  Menu.cfg /AnaMenu.cfg   gibi bir  şey...  

Üstad, son sürümün hayırlı olsun, denememe gerek var mı ?   Cevap : YOK  zaten kusursuzdur.   :)   

1. Bootloadere gerek varmı ki zaten kendi sistemini başka bir multiboot üzerinden çalıştırmak üzerine kurgulamış

2. Hocam zaten var ki bir tane config dosyası üzerinden istediğin her şeyi yapılabilir mesela E2b multiboot bu konuda çok teferruatlı bir şekilde uygulamış. 

Teşekkür ederim hocam kusursuz değildir illaki kusuru vardır. 

Size lazım olacak kodları buldunuz mu? :D

Edited by serhat100

serhat100, 12 saat önce yazdı:

1. Bootloadere gerek varmı ki zaten kendi sistemini başka bir multiboot üzerinden çalıştırmak üzerine kurgulamış

Yorum  :   Evet,   kendi sistemini başka bir multiboot üzerinden çalıştırmak üzerine kurgulamış.   ( Keşke tersi olsaydı  :)    ) 

serhat100, 12 saat önce yazdı:

Size lazım olacak kodları buldunuz mu? :D

Valla üstad, henüz kurup, incelip  kod ÇALMAK   işine bakamadım.     :D 

Tabi ki işin esprisi,   ben zaten  GrFM ve Ventoy  Editlemesi  BİLMİYORUM,  sizler ekip halinde  aylarca boğuşurken ben hep HAZIRA KONDUM   :D  

Benim için projenin içinde ki olması gereken en  önemli kod    >    "  Git mutfakta  kahvemi yap ve bana getir . "   bugün inceleyip var mı - yok mu bakacam   :D 

• 2 hafta sonra ...

SİSTEM GÜNCELLEMESİ AZ SONRA  :spiteful:  :D ...  ....  ..... (Grub2FM, Ventoy 1.0.27 ve Grub4Dos_UEFI) :wave: :wave: :wave: 

Güncellendi link ilk sayfada

Hatırlatma!!!

Grub4Dos Yalnızca UEFI için Legacy için eklenmemiştir. Buraya Dikkat: menu.lst dosyasını kendi dosya adlarınıza ve dosya yoluna göre düzenleyiniz. 

Edited by serhat100
  • Like 7
  • Thanks 2

Daha önce Kuran ve halen aktif kullanıcı arkadaşlar Yalnızca flash belleğinizin Fat32 kısmındaki dosyaların hepsini silin yeni indirdiğiniz Altay Grub2fm + Ventoy + G4D v8.4.1 2020 klasörü içindeki EFI klasörünün içeriğini kopyla flash belleğin Fat32 kısmına yapıştırmak yeterlidir tekrar cmd ile format atmanıza gerek yok hem NTFS deki dosyalarınızda yerinde kalmış olur. ;) 

• Like 2
  • Thanks 2

Arkadaşlar kusura bakmayın @awengers44 üstad uyardı, haberim oldu. ventoy klasörüne şu iki dosyayı koymayı unutmuşum indirenler ventoyun sayfasından ventoy_wimboot.img ile ventoy_vhdboot.img bu iki dosyayı indirip ventoy klasörüne koyunuz ben düzenleyip koydum bundan sonra indirenlerde sıkıntı olmaz.

• Like 3

serhat100, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar kusura bakmayın @awengers44 üstad uyardı, haberim oldu. ventoy klasörüne şu iki dosyayı koymayı unutmuşum indirenler ventoyun sayfasından ventoy_wimboot.img ile ventoy_vhdboot.img bu iki dosyayı indirip ventoy klasörüne koyunuz ben düzenleyip koydum bundan sonra indirenlerde sıkıntı olmaz.

Allah razı olsun sen o kadar emek vermiş varsın tekrardan dosya indirelim emeğine sağlık

• Like 1
  • Thanks 1

• serhat100 changed the title to Altay Grub2fm + Ventoyfm + G4d_uefi V7.4.63 - Tr & En 2021
  • mephistooo2 locked this topic
  • köylü unlocked this topic
  • sk8er_boi unpinned this topic