Jump to content

Senarium Katılmsız Otomatik Kurulum Program Arşivi

BySeqKaN

Senarium Hakkında  

137 members have voted

1. 1. Yazmış olduğum Senarium Programını Nasıl Buldunuz

• Çok İyi
      79
    • İyi
      33
    • Orta
      10
    • Kötü
      15

Recommended Posts

55s58y.jpg

iqa0zc.jpg

Senarium Katılımsız Otomatik Program Kurulumu;

Senarium Nedir, Neden Bu İsim, Anlamı Nedir?

Senarium ismini üniversite de Bilgisayar Programcısı bölümünde okurken keşfettim. Üniversite hocamız bana

Sağlık Merkezi takip programı istemişti, Bu programı yaparken yanımda yardımcı olarak Nazmiye diye arkadaşım vardı o da yardım etmişti. Projeyi aldıktan sonra isim aramaya başladık. Bir hafta isim aradık ama uygun bir isim bulamadık. Şimdi aklıma şu isimler geldi (Serkan Nazmiye Fenarium) Se,Na,Rium Sonra harflerinden kestim ve bu isimlerdi oluşturdum. Ortaya bambaşka bir şey çıkı. Merak edenler nereden geldi bu isim diyenler bilsin.

Senarium Katılımsız Nedir?

Bu program; Windows'a yada Hdd Format atıp ve işletim sistemini

kurduktan sonra ihtiyaç duyulan 3. parti yazılımların bir araya

toplanmasıyla oluşan bir programdır.

Senarium Katılmsız Programlar Hakkında Bilgi?

Senarium Katılmsız içinde bulunan tüm programlar ücretsiz olup tamamen yasal programlar vardır. Yine Senarium Katılımsız içinde bulunan programlarda kesinlikle crack Ya da serial girilmemiştir. Tamamı yasal olup herhangi bir değişiklikte bulunulmamıştır. Senarium Katılımsızın içinde bulunan tüm programlar katılımsız programlardır.

Senarium Katılımsız'ın Yapımcısı ve Yardım

Bu program SERKAN KAYI(kendim) tarafın dam ARALIK 2008' de hazırlanmış olup tüm hakları saklıdır. Programdan herhangi bir sorun yaşayanlar E-mail adresime "[email protected]" adresine mail yada msn üzerinden bilgi ve yardım talebinde bulunabilir. Copyright 2005-2010 Tüm hakları saklıdır.

Senarium Katılımsız Özellikleri ve Kullanım Bilgisi

Program Listesi

icmmti.jpg2nqgqpj.jpg

Program listesinde yüklemesini istediğiniz programları bir arada toplayan bir tree listbox kutusudur.

Yüklemek istediğiniz programları ?Program Listesi? kısmından yükleyebilirsiniz. Yüklemek istediğiniz programların yüklenmesini istiyorsanız yanında bulunan Kutucuğa tik koymanız yeterlidir. Yükleme işleminin devamını getirmek istiyorsanız yukarıda bulunan Araç kutusu bölümünden ?Otomatik Kur? butonuna bir sefer tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra artık seçtiğiniz programlar tek tek yükleyecektir.

Dip Not: Lütfen Programlar kurulurken hiçbir işlem yapmayınız sadece bekleyiniz.

Senarium Araç Çubuğu

xqjlnb.jpg

Senarium Araç Çubuğunun görevleri;

1- Otomatik Kur

2- Seç Kur (?Aktif değil?)

3- Web

4- Yardım

5- Hakkımda

6- Çıkış

1- Otomatik Kur: ?Program Listesi? bölümünde kurulmasını istediğiniz programların Otomatik olarak kurulmasını sağlayan bir butondur.

2- Seç Kur: Senarium 2009 build 001 aktif değil diğer sürümde göz önüne alınacaktır.

3- Web: Web bölümünde ise Program kurucusunun web sayfasını ziyaret etmenizi ve o kısma yönlendirilmesini sağlıyor.

4- Yardım: Program hakkında yardım almak için gerekli web sitesine yönlendiriliyor.

5- Hakkımda: Program?ın kurucusu hakkında bilgi almanızı ve mail adresini görebilirsiniz.

6- Çıkış: Senarium Katılmsız programından çıkmak için kullanılan bir butondur.

Açıklama Bölümü

dw83sm.jpg

Açıklama bölümünde ise;

Sürüm, Boyut, İşletim Sistemi, Kullanım İzni, Programın Dili ve Boyut Yüzdesi? ise seçili olan programın yukarıda saymış olduğumuz özellikleri hakkında gerekliyi bilgiyi verir.

Program Açıklaması Bölümü

34ii9vp.jpg

Program Açıklaması bölümünde ise seçili program hakkında geniş bir bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Boyut Bilgisi

6s5fza.jpg

Seçili olan programların boyutunu hesaplar.

HAZIRLAYAN: SERKAN KAYI

MAil:[email protected]

Nick:BySerkan

2j4wmfs.jpg

http://rapidshare.com/files/194009241/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part01.rar

http://rapidshare.com/files/194018840/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part02.rar

http://rapidshare.com/files/194027651/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part03.rar

http://rapidshare.com/files/194036015/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part04.rar

http://rapidshare.com/files/194044260/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part05.rar

http://rapidshare.com/files/194052937/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part06.rar

http://rapidshare.com/files/194060853/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part07.rar

http://rapidshare.com/files/194068316/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part08.rar

http://rapidshare.com/files/194075723/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part09.rar

http://rapidshare.com/files/194083065/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part10.rar

http://rapidshare.com/files/194090070/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part11.rar

http://rapidshare.com/files/194096214/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part12.rar

http://rapidshare.com/files/194102165/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part13.rar

http://rapidshare.com/files/193999415/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part14.rar

http://rapidshare.com/files/193921950/Senarium_Katilimsiz_Otomatik_Kurulum_byserkan.part15.rar

YARDIM IÇİN DOWNLOAD

http://rapidshare.com/files/194733101/Senarium_Yardim_byserkan.rar

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply
Emek verilmiş ve diğer çalışmalardan farklı birşey olmuş, teşekkürler. Yaptığınız programın boş halini paylaşma imkanınız var mı?

Gerçekten gönül isterdi ki boş halini vermek ama ne yazıkki bu imkanı veremiyorum, Çok özel bir çalışmam 2005 ten buna yaklaşık 5 yıldır action script dilinde program yazıyorum;

bunun haricinde

c#,

turbo pascal,

turbo c++,

visual basic

büyük emek var gerçektenden siz de beni anlayın boş halini kullanmak kod ile oluyor. Programlama bilmeden çalıştıramazsınız. tşk ederim saygılarımla

Şimdi bu programda yaklaşık 5.000.000 milyon kod satırı ile oluşturulmuştur. Yaklaşık 2 aylık bir çalışma. İnşallah daha yeni sürümler ile karışnızda olacağız.

Çok başarılı olmuş da sen bize bunun boş halini ayarlayıver, herkes kendi programlarını koysun içine kullansın işte.

Bak burda herkes emeklerini paylaşıyor. Sen de bizlerin paylaşımlarından faydalanıyorsun...

Dediğim şekil yaparsan WPI'ı çöpe yollarsın.

Bu aralar 3-5 MB'lık dosyalar için yüzlerce MB indirmek zorunda kalmamız moda oldu.

Artık emeklerimize kıyamaz olduk. Biz de yapalım, ucundan gösterelim ama paylaşmayalım, kısıtlayalım, demosunu verelim bari...

necooy doğru söylüyor.Son zamanlarda böyle şeyler ortaya çıkmaya başladı.Birşey yapıyorsak bunu bütün herkesin kendisine göre yorumlayabilceği şekilde yaparsak : hem daha fazla geliştirilir , hemde yeni yeni sunumlar var düşünceler ortaya çıkar.

• Administrator
Şimdi bu programda yaklaşık 5.000.000 milyon kod satırı ile oluşturulmuştur.

OpenOffice programı 10 milyon satır kod, Windows XP 40 Milyon satır kod içeriyor. Ya sayı saymayı bilmiyorsun, ya da abartıyorsun.

neccooy ve diğer arkadaşlar bence dediğiniz yanlış...Paylaşmak istemiyor olabilir.Bunu eleştirmek yerine hoşgörüyle karşılamanız gerekir.Biri bişey yapıyor.Herkes arkasından işte projeyi paylaş projeyi paylaş diyor.Paylaşmayınca da adam kötü oluyor.Yok böyle birşey.Bu mantığı en yakın zamanda değiştirip sizinde üretici tarafta olmanız dileğiyle...Bu arada üzerinde çalıştığım windows kurulurken çalışan tema, bileşen seçim vb. programların kodlarını açık olarak sunacağımı böyle dediğime bakmayın.

Program ne kadar kod içeriyor bilemem ama yazılabilir bir program.Bence güzel ve zor olan kısmı tasarımı.Biliyorsunuz o konuda acayip yeteneksizim.Ayrıca yinede tasarım yapılırken yardımcı bir programdan yararlanıldığını düşünüyorum...Çünkü bugunlede bu tarzda tasarımlar revaşta ve mutlaka bir program bu desteği sağlıyordur diye düşünüyorum.

neccooy ve diğer arkadaşlar bence dediğiniz yanlış...Paylaşmak istemiyor olabilir.Bunu eleştirmek yerine hoşgörüyle karşılamanız gerekir.Biri bişey yapıyor.Herkes arkasından işte projeyi paylaş projeyi paylaş diyor.Paylaşmayınca da adam kötü oluyor.Yok böyle birşey.Bu mantığı en yakın zamanda değiştirip sizinde üretici tarafta olmanız dileğiyle...Bu arada üzerinde çalıştığım windows kurulurken çalışan tema, bileşen seçim vb. programların kodlarını açık olarak sunacağımı böyle dediğime bakmayın.

Program ne kadar kod içeriyor bilemem ama yazılabilir bir program.Bence güzel ve zor olan kısmı tasarımı.Biliyorsunuz o konuda acayip yeteneksizim.Ayrıca yinede tasarım yapılırken yardımcı bir programdan yararlanıldığını düşünüyorum...Çünkü bugunlede bu tarzda tasarımlar revaşta ve mutlaka bir program bu desteği sağlıyordur diye düşünüyorum.

Sadece programın isteneceği ortada. Bu konuda tartışma yaşanacağı da ortada.

Madem programı paylaşmayacaktı neden burada konu açıyor, emek verdiyse kıyamıyorsa paylaşmaya hiç konu açmasın, hiç tartışmalara meydan vermesin.

Koskoca forum onun-hepimizin hizmetinde...

Soruyoruz cevap alıyoruz, bilmiyoruz öğretiyoruz-öğreniyoruz.

Programları, videoları paylaşıyor, sorunlarımızı çözüyoruz... Bunlardan faydalanırken bir şartımız olmuyor.

Şu kadar mesaj yazmalısın, VIP üyeliğin olmalı gibi bir zorunluluk bulunmuyor. 200.000 üyenin fikirleri, eserleri, emekleri, projeleri paylaşılıyor küçük ya da büyük.

Eğer siz de eserinizi, emeğinizi, fikrinizi paylaşacaksanız şart koşmayacaksınız.

Bizler biliyoruz değerini, ne kadar emek verdiğinizi ve forum için ne kadar önemli olduğunuzu...

Eğer kıyamıyorsanız, layık görmüyorsanız, emeğinizin karşılığının ucuza gittiğini azıcık düşünüyorsanız hiç burada konu açmayacaksınız, tartışmalara meydan vermeyeceksiniz. Emin olun bu şekilde daha iyi hizmet etmiş olursunuz.

black bence senin dedigin cok mantıksız bişe o zaman hic kims bise vermesin herkez kendi kafasına göre tasarlasın koysun o zaman neden paylaşalımki ?

sallamanın tipik örneği abi bu:)5 milyon kod hemde 2 ay.2 kişi bir yılda nerdeyse xpyi yaniden yazacaklar :) :) :) :)

Arkadaşlar lütfen emeğe saygılı olalım, O temalara ne kadar kod harcadığımı ne kadar zaman aldığını ben bilirim, O temalar kod ile oluşturulmuş bir şey program yardımıyla bileşen olarak koyulmamıştır.

Kesinlikle kod yada programın açık kaynak kodunu veremem bunu herkes anlasın..

Herkes zorla indirsin demiyorum isteyen istemeyen indirir yada indirmez.

Yalnız şunu örnek vereyim Hayatta bazı şeyler paylaşılır bazı şeyler paylaşılmaz, Bırakında yeteneği birazda bize kalsın olumlu yada olumsuz yorum yapan arkadaşlar minnattarlarım ve teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla...

Bu arada;

Bu programın üzerinde değişiklik yapılmıyorrr......

En güzel çalışmalar ile karşınızda olacağız inşallah...

Programın nasıl yapıldığı hakkında lütfen soru sormayın. Tartışma olacak bir şey değil herkez hünerisini beceresini göstersin.

Çok başarılı olmuş da sen bize bunun boş halini ayarlayıver, herkes kendi programlarını koysun içine kullansın işte.

Bak burda herkes emeklerini paylaşıyor. Sen de bizlerin paylaşımlarından faydalanıyorsun...

Dediğim şekil yaparsan WPI'ı çöpe yollarsın.

Bu aralar 3-5 MB'lık dosyalar için yüzlerce MB indirmek zorunda kalmamız moda oldu.

Artık emeklerimize kıyamaz olduk. Biz de yapalım, ucundan gösterelim ama paylaşmayalım, kısıtlayalım, demosunu verelim bari...

Zamanı geldiği zaman ben programları vaktim olduğu kadar güncelleyeceğim.

Başarılı bir çalışma olmuş. Paylaşmama nedenini de anlıyorum. Kaynak kodlarını vermesen bile programın boş doldurulmaya hazırlanmış bir paket olarak verirsen çok güzel olurdu.

Eğer bu halde verirsen bence daha iyi reklam yapar ve emeğinin karşılığını görebilirsin. Hani olurda birsi yada ben senin eklediğm programları güncelleştirmek ve ya içindekileri çıkarıp başka programları koymak istiyorum gibi.Tabiki şahsi görüşlerine saygı duyuyorum.

Herşeye rağmen paylaştığın için teşekkürler.

Sadece programın isteneceği ortada. Bu konuda tartışma yaşanacağı da ortada.

Madem programı paylaşmayacaktı neden burada konu açıyor, emek verdiyse kıyamıyorsa paylaşmaya hiç konu açmasın, hiç tartışmalara meydan vermesin.

Koskoca forum onun-hepimizin hizmetinde...

Soruyoruz cevap alıyoruz, bilmiyoruz öğretiyoruz-öğreniyoruz.

Programları, videoları paylaşıyor, sorunlarımızı çözüyoruz... Bunlardan faydalanırken bir şartımız olmuyor.

Şu kadar mesaj yazmalısın, VIP üyeliğin olmalı gibi bir zorunluluk bulunmuyor. 200.000 üyenin fikirleri, eserleri, emekleri, projeleri paylaşılıyor küçük ya da büyük.

Eğer siz de eserinizi, emeğinizi, fikrinizi paylaşacaksanız şart koşmayacaksınız.

Bizler biliyoruz değerini, ne kadar emek verdiğinizi ve forum için ne kadar önemli olduğunuzu...

Eğer kıyamıyorsanız, layık görmüyorsanız, emeğinizin karşılığının ucuza gittiğini azıcık düşünüyorsanız hiç burada konu açmayacaksınız, tartışmalara meydan vermeyeceksiniz. Emin olun bu şekilde daha iyi hizmet etmiş olursunuz.

:) % 100 haklı :)

neccooy, tartışmaya burada devam etmek istemiyorum arkadaşın konusunu kirletiyoruz.Ama "Sadece programın isteneceği ortada. Bu konuda tartışma yaşanacağı da ortada." böyle bir mantık olamaz ya...Sadece programın isteneceği ortada burada itibaren kopardın olayı sen...Adam yapmış açıyor.O zaman aio paylaşanların hepsi kaynak kodlarını versin buraya.Geçenlerde aio dersleri görmüştüm hoşuma gitti nerde bunun am7'si niye vermiyorsunuz diyebilir miyim ben yapan kişiye?Böyle bir hakkı olduğuna inananın serbest paylaşım adına birşey bildiğini düşünemem.Zaten sorun emek vermesinde emek vermiş orjinal bir iş yapmış kim garanti edebilir saatlerini harcadığı bir projenin oradan buradan toplama bir proje yapılıp üstünede toplayan kişinin imzasının atılmayacağına.En azından sen yaptığın xplerin sağı solu değiştirilip yayınlansa yapan kişiye karşı çıkmaz mıydın?

Bu sorup cevap almak ya da bir şeyler öğretmek gibi bir şey değil.Onu da yapmayacak insan zaten sömürgen bir şahsiyet olmaktan ileri gidemez.Evet şahsım olsa emeğimi paylaşırken şart koşmam ama koşana da bir şey denemez ki.Ayrıca emekle ürün arasındaki farkın farkında olduğunuda düşünmüyorum şahsen.Adam zaten ürününü paylaşmış sadece verdiği emeği kendine saklamak istiyor ki bu da gayet normaldir.He tabi biz bunu çok daha ileri seviyelere ******ürüyoruz o bizim sorunumuz.

Bir emekçi çocuğu ve bu görüşte birisi olarak, sizlerin "emek" tanımını gerçekten ilginç bulduğumu söylüyor ve noktalıyorum.Birbirimizi kırmadan fikir telakkisi yapmaya çalışıyoruz.Tabi burası yeri değil ama yinede seni kıracak birşey söylediysem özür dilerim...

Amaç para kazanmaksa şaklamayı paylaşmamayı anlarım.Amaç para kazanmak değil paylaşmaksa buna ne derler bu ne perhiz bune lahana turşusu gibi bir laf vardı tam hatırlayamadım onu derler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...