Jump to content

Windows 10 Home Compact Os 20h2 X64 Tr

MrRush
 Share

Recommended Posts

geçmiş olsun kardeşim . indirme bağlantısı için böyle diyor .

Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez ve indiremezsiniz.

Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

• Like 1

ilkeryasin, 11 dakika önce yazdı:

Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

GoogleDrive hesabınıza ekleyin ve hesabınızdan dosyayı indirin.

• Like 1

ilkeryasin, 11 dakika önce yazdı:

Google hesabınla giriş yapman gerekiyor.

• Like 1

Linkleri daha yeni ekliyorum. Ne saçmalıyor bu GoogleDrive anlamadım.

Çözüm:

Spoiler

Google Drive indirme sınırını aşmış olsa da dosya indirmenin bir yolu var. Peki Google Drive indirme kotası aşılan dosyayı indirmek için ne yapmak gerekiyor?

→ Google Drive indirme hatası aldığınızda indirmek istediğiniz dosyaya sağ tıklayıp kopya oluştur seçeneğine tıklayın.

→ Daha sonra sol üst köşedeki Drive’ım seçeneğine tıklayın.

→ İndirmek istediğiniz dosyanın burada bir kopyasının oluşturulduğunu göreceksiniz.

→ Dosyaya sağ tıklayıp İndir seçeneğini kullanarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Alternatif link üretmeye çalışırım.

Edited by MrRush
  • Like 2

@MrRush Öncelikle tekrar'dan geçmiş olsun diyerek kardeşim. Ellerine sağlık yine güzel bir çalışma ortaya koymuşsun tam indirmelik bir sistem olmuş. :) 

Dosya sunucu tercihim: Ben dosya barındırma sunucusu olarak "Cloudmailru" sitesine geçtim rahat ettim diyebilirim silme sınır vb. derdi falanda yok. Alternatif olarak denenebilir. Diğer taraftanda yandex'te iyi ancak malum oda son zamanlarda sınır vb. silme işlemleri uygulamakta. Zaten az çok çoğumuzun bildiği durumlarda diyebiliriz.

• Like 2

öncelikle geçmiş olsun...arşivlerde sıkıntı var ,indirdim iso oluşmuyor,zip dosyalar hasarlı tek link verirsen iyi olur..

1.part rar dosyası...diğer partlar değil hasarlı yükleme yapmışsın

• Like 1

italyano43, 12 dakika önce yazdı:

öncelikle geçmiş olsun...arşivlerde sıkıntı var ,indirdim iso oluşmuyor,zip dosyalar hasarlı tek link verirsen iyi olur..

1.part rar dosyası...diğer partlar değil hasarlı yükleme yapmışsın

Kontrol edip dönüş yaparım. Tüm partlar 7zip ile arşivlendi. 3.parti dosya indirme yöneticileri de bu hatalara sebep olmuş olabilir. Bende bu yüzden pek kullanmam.

Geri dönüş yaparım.

• Thanks 1

Partları megaco.nz ile browser üzerinden indirdim. Googledrive aşım hatası veriyor.7zip ile açtım problemsiz açıldı. Şu an  autounattend.xml  dosyasını sildim.Yeniden iso oluşturuyor.Kurulum yapınca bilgi veriririm.

• Like 1

italyano43, Bir saat önce yazdı:

forjest murat üstadın dediği gibi en iyisi  "Cloudmailru" sitesi oraya yüklerseniz sıkıntı giderilebilir,

şuan bu linklerden boşuna kota gidiyor galiba....

Yorumların üzerine yüklenen dosyaları indirdim ve test ettim. Hiçbir sorun yok.

IYj3eA.gif

IYjdHe.png

Cloudmail.ru iyi güzelde 8gb alan veriyor. 2 tane iso eklesen o da belki eklersin, şimdiki isolar 4,5-5,5gb civarı.

GoogleDrive da 100gb alan var.50gb boş. Tek link sıkıntı yaratıyor. Upload döngüye giriyor, yarıda kesilmeler oluşuyor.

IYXDrs.png

Edited by MrRush
  • Like 1

Kurulumu sorunsuz biçimde gerçekleştirdim. 

Google linkleri üzerinden indirdim. Arşivde hata yok. 7-zip kuruluydu bende zaten. Sorun yaşayan kişi arşivleyici ya da bağlantı kaynaklı bir problem yaşamış olabilir.

Rufus'un güncel sürümü ile flaşa yazdırdım, forumda eski sürümlerinin tavsiye edildiğini bilmeme rağmen. Yazdırma işlemi bitince uyarı verdi "secure boot" u devre dışı bırakmazsanız sorun yaşayabilirsiniz diye. Git-hub sayfasından bu neymiş diye baktım, kayda değer bişey değil microsoft'un kıllığı. Bios'tan bu seçeneği disabled yaptım bir sorun yaşamadım.

Yaklaşık olarak 7 dk rufus 8 dk kurulum  olmak üzere toplamda 15 dakikalık bir sürede kurulum gerçekleşti.  Kullandığım laptopun özellikleri: Ryzen 7, SSD, 8gb Ram...

IYgFKy.png
IYgtHp.png
IYglk6.png

• Like 1

Sayın MrRush

Windows 10 home'yi kurdum. Gayet hızlı çalışıyor. Elleriniz ve klavyeniz dert görmesin. Laptopun fan sesi bile duyulmuyor. Ram kullanımda gayet iyi. Açılış ve kapanış hızı iyi.Microsoft storeyi yükledim.O da problemsiz çalışıyor. Fakat gördüğüm kadarıyla bir kaç  durumla karşılaştım. Bunu da sizinle paylaşmak istedim. Ekran alıntı aracını kullanmak istediğimde çalışıyor. Fakat ekranın görüntüsü alınca otomatik kaydetme programcığı açılmıyor. Normal olarak ekran alıntı aracını devreye sokunca ancak kayıt yapabiliyorum. Diğeri fotoğraf görüntüleyici çalışmıyor. Zaten kullanmıyorum. Onun yerine irfanview kullanıyorum. Windows özelliklerini açıp kapamak istediğimde ise içi boş çıkıyor. Ekran alıntılarını paylaşıyorum.

Please register to see this content.

Edited by muski
  • Like 1

muski, 13 saat önce yazdı:

Sayın MrRush

Windows 10 home'yi kurdum. Gayet hızlı çalışıyor. Elleriniz ve klavyeniz dert görmesin. Laptopun fan sesi bile duyulmuyor. Ram kullanımda gayet iyi. Açılış ve kapanış hızı iyi.Microsoft storeyi yükledim.O da problemsiz çalışıyor. Fakat gördüğüm kadarıyla bir kaç  durumla karşılaştım. Bunu da sizinle paylaşmak istedim. Ekran alıntı aracını kullanmak istediğimde çalışıyor. Fakat ekranın görüntüsü alınca otomatik kaydetme programcığı açılmıyor. Normal olarak ekran alıntı aracını devreye sokunca ancak kayıt yapabiliyorum. Diğeri fotoğraf görüntüleyici çalışmıyor. Zaten kullanmıyorum. Onun yerine irfanview kullanıyorum. Windows özelliklerini açıp kapamak istediğimde ise içi boş çıkıyor. Ekran alıntılarını paylaşıyorum.

Adım Kaydedici silinmiştir.

Windows Özellik Ekle devredışı konuda ve görselde belirtildi.

Eski Fotoğraf Görüntüleyici sorun yaratıyorsa  verdiğim .reg kaydını uygulayın ve tekrar Varsayılan Fotoğraf Uygulamasını kontrol edin.

Bu da ayrı bir FIX dosyası:

Alternatif olarak Windows Live Essential yüklemesi esnasında Windows Movie Maker kurulabilir ve kullanılabilir.

Please register to see this content.

Edited by MrRush