Jump to content

Sürekli Saldırıya Uğruyorum :)

deli_petro06
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba. Sizlere komik gelebilir ancak sürekli ağıma bir saldırı oluyor. Özellikle sosyal medya da en az 10 yıldır ilginç şeylerle karşılaşıyorum. Aslında hiç umrumda da değil. Pc' imden yada ağdan alabilecekleri hiçbirşey yok. Uzun yıllardır Türkiye düşmanlığı yapan gerek yabancı, gerekse yerli fake yada gerçek hesapları bayağı rezil ettiğim olmuştur. Kimi zaman karşıma bir terör örgütü üyesi, kimi zaman Türkiye düşmanı olarak karşıma çıkıyorlar. Kimi zaman da ilginç yerler de karşıma çıkan olaylar oluyor. Bazıları da savcılığa kadar gidiyor. Başta da yazdığım gibi en az 10 yıldır irili ufaklı birşeyler oluyor. Hemen her gün mail hesaplarıma sahte mailler geliyor :) Ben de madem boş işlerle uğraşmayı seviyorlar diye ekstra mail adresleri v.s açıyorum. :) Hepsine de istisnasız fake mailler geliyor. Kimi zaman bu Outlook hesabı ayarlarını yapar mısın diye geliyor. Kimi zaman bildiğiniz sanki ben mail atmışım da geri dönüş yapmışlar gibi mailler geliyor. Üzülmesinler diye bir ara tıklayayım diyorum. Bu kadar uzun zaman azimle birşeyler yapılıyorsa tebrik etmek lazım.

Son günler de bu olaylar sıklaştı. Kimi zaman güvenlik yazılımlarına da takıldığı oluyor. Hatta yerli çok tanınan sayfaların da pc im üzerinden veri çekmeye çalıştığına dair uyarılar alıyorum. Bazen de belli konular da fikirlerimin çalındığını farkediyorum. Bu arada son günler de bahsettiğim yerli, program, oyun v.s. paylaşan hemen hepinizin de kesin olarak girip çıktığı internet adreslerinin aldığım uyarılarla alakalı ne gibi bir etkisi olduğuna bakıyorum. Hiç o sayfayı açmama rağmen bir anda antivirüs bu adresin bağlanmaya çalıştığına ve bloklandığına dair uyarılar veriyor. 

Bunların dışın da ufak bir örnek vereceğim. Mesela bir terör örgütü mensubu olduğunu düşündüğüm birisiyle sosyal medya da tartışmaya giriyorum. Ve 24 saat içerisin de kesin birisi arıyor ve sorular sormaya başlıyor. Ya da tesadüfi şekilde 2009 yıllar da mynette oyun oynarken (o zaman oynuyordum)  birileri gelip belli şeylerden bahsediyor ve yıllar sonra onun doğru olduğuna dair şeyler çıkıyor. Ve bu uzun yıllardır belli aralıklarla oluyor. Şimdilerdeyse rutin sahte mesajlar gelmeye devam ediyor. Belli yerli sayfaların pc' ime bağlanmaya çalıştığına dair güvenlik yazılımlarından uyarılar alıyorum. Yandex.disk için mail adresi bile girmediğim hesaplara birilerinin giriş yaptığına dair mesajlar sürekli gelmeye başladı.

Örnek Resim:

Spoiler

PLAI5o.jpg

Son günler de bu yukarıdaki mesajlar hemen her gün 3-5 defa geliyor. Ve hemen hepsinde de Iphone marka bir telefon ve Rusya yada Kırım taraflarındaki bir bölgeden olduğunu gösteriyor. Çok fazla sosyal medya kullanmasam da son aylar da facebook' tan bu tip konularla alakalı en ufak yazdığım birmesaj bile aynı saniye içerisinde 3 uyarı alıyor ve 24 saat ve üzeri bloklanıyor. Bu arada facebook v.b. bilgi hırsızı birçok konu da birçok yerde araştırma yapıyorum, tartışıyorum. (Tartışıyorum derken konu üzerine ne olabilir diye konuşuyoruz.) Çıkan sonuca göre çevremdekilere uyarılar yapıyorum. 

Bu mesajı yazmadan 3-5 dk önce yine bir saldırı oldu :) İnternet bağlantım da sıkıntılar oldu. (ve yine ermenistan konusun da birşeyler oldu) Çok fazla sürmedi, aşağıdaki gibi sorunlar çıktı.

Örnek 1:

Spoiler

PLAFor.jpg

Örnek 2:

Spoiler

PLAHwj.jpg

Yukarıdakiler aslında karşılaştıklarımdan çok önemsiz olanlar. Ben bu kadar uzun yıllardır bir bilgisayar korsanının uğraşacağına inanmıyorum. Arada yem olsun diye basit şifrelerle mail adresleri hesaplar falan açıyorum. Çok kısa sürede hackleniyor :) Ama şifreyi değiştirmiyorlar. Ben farkedince tekrar değiştiriyorum. Ben bu olayların çok sıradan şeyler olmadığını düşünüyorum. Karşılaştığım şeylerin bazıları da emniyetle paylaşmam gereken şeyler oluyor. Bağlanmaya çalışıp bloklandığına dair uyarı aldığım sitelerin de bazılarının bu forum da kullandığı hesaplar var. Hatta bu siteler de bazen üzerinde çalıştığım şeylere yakın bir takım şeyler görüyorum. Ve bu bahsettiğim şeyler, mesela o site de daha önce hiç olmamış, ben bir konu üzerinde çalışıyorum ve bir bakıyorum 1 hafta içerisinde orada var. İyi niyetimi koruyarak bu kişilerin yanlış işlere girmediğini düşünmek istiyorum. Aksi takdir de buradan da uyarayım, yanlış işlere giriştiyseniz vazgeçin. Yoksa bu durumu teyit eder ve doğru olduğuna dair ikinci bir iz bulursam hayatlarının cehenneme döneceğine emin olabilirler. 

Sizce ne tür bir yol izlemeliyim. Çünkü olaylar pek tesadüf değil. Bazen uyarılar olmasa da internetin yavaşlığından bazı işaretlerden normal olmayan şeyler olduğunu farkedebiliyorum. Ne tür bir yol izlememi tavsiye edersiniz?...

Edited by deli_petro06

Gerçekten saldırıya maruz kalmış olabilirsiniz ama şu ekran görüntülerine bakarak, kullandığınız VPN ve antivirüs programları da bu tür ekranlarla karşılaşmamıza sebep olabiliyor. Şimdi ismini hatırlayamadığım bir antivirüs programı, insanın psikolojisini bozacak kadar uyarılar getiriyordu. 😀

Eklediğim görsellerden ibaret değil. Bazıları EGM' ye kadar giden şeyler oluyor. Telefondan arandığım oluyor. PC' de SSD ve HDD takılı. Ve HDD bitlocker ile şifrelenmiş durumda. HDD' le alakalı hiçbir durum yokken bir anda çalışmaya başlıyor. Sonra bir anda hesaplarıma girildiğine dair mailler geliyor. Gelen mailler de bir defaya mahsus olmuyor. Bir hafta, bir ay hemen hergün 2-3 defa geldiği oluyor. Kullandığım VPN' ler de de hiç Rusya kullandığım olmadı. Haricinde mesela uyarı gelen yandex hesabını angarya işler için açıyorum ve bir daha girmiyorum. Ama hesabıma girildiğine dair mail alıyorum. Son dönemler de de bu mailler Rusya civarlarından oluyor. Bazıları da yazdığım gibi EGM' ye kadar gidiyor. İfade alan polisler bazen bu boş işlerle uğraşma falan diyorlar. Sonra bir bakıyorlar söylediklerim doğru çıkıyor. Eklediğim görselleri aslında şunun için de ekledim. Bu olaylar belli rutin şeyler sonrası oluyor. Örnek; dün gece Azerbaycan, Ermenistan konusunda bir yer de bir şeyler yazdım. Daha yorum biter bitmez, uyarılar almaya başladım ve internetim koptu. Genelde de bu şekilde oluyor. Bir örnekte Facebooktan vereyim. Mesela ülkemizin yaptığı büyük operasyonlar sonrası terör destekçileri sosyal medyayı sarıyorlar. Genel olarakta haber kanallarında yığınla görebilirsiniz. Burada biriyle münakaşaya girdiğim de saatler içerisinde cep telefonumdan aranıyorum. Adım ne, ne iş yapıyorum v.s gibi sorular soran kişiler arıyor. Bu yüzden daha önce burada konu açmıştım. Facebook, cep telefonu numaralarınız dahil terör örgütleriyle paylaşıyor diye. Muhtemelen kimse inanmadı. Ama sanırım Fransa' ydı. Bahsettiğim konudan Facebook' a yüklü ceza yazdı. Facebook' ta her zaman olduğu gibi bir açığımız varmış özür dileriz v.s muhabbetleri yaptı. 

Aslında sürekli saldırıya uğradığıma dair çok ciddi şeyler burada paylaşabilirim ama bunları paylaşmak benim için ileri de büyük sıkıntılar çıkarabilir. Psikolojim de bu tip konular da pek bozulmuyor. Çünkü benden yada pc' imden alabilecekleri hiçbir şey yok. Ben bilgisayarın da kendi resimlerini, videolarımı bile depolamam. En fazla bir DVD' ye yazdırır kenara koyarım. Banka, önemli hesaplara girmem. Çok araştırırım, önlemimi alırım. Bu yüzden çokta takmam. Ama artık canımı sıkmaya başladı. 

+ Artık kendime göre bazı şeyleri referans alıyorum. Örnek; HDD durup dururken çalışmaya başlıyor. Birkaç saat sonra mail programını çalıştırıyorum. X hesabıma giriş yapıldığı yada şifresinin denendiği mesajları oluyor. Pc' me giriş yapılmaya çalışıldığına dair uyarılar alıyorum ve netim ya kopuyor yada aşırı yavaşlıyor v.s v.s...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

barisyonal, 2 saat önce yazdı:

Belki de sisteminizde sağlam bir virüs var. Antivirüs bunu yakalayamıyor.

8-10 kadar yılda virüs işi olduğunu sanmıyorum. Virüs işi olsa sadece pc yi etkiler. Belli olaylar sonrası telefondan arandığım oluyor. Garip bir şekilde sık görüştüğüm arkadaşlarım aradıklarında ulaşamıyorlar. Ve ne ben engelliyorum, ne de telefonun çekmeme durumu var. Gsm operatörünü arıyorum sorun yok diyorlar, telefonu servise gönderiyorum sorun yok diyorlar. 2-3 telefonda aynı şey oluyor.  Çok sık görüştüğüm arkadaşlarımın aramaları bir şekilde bloklanıyor. Yanımda arıyorlar, telefon hiçbir tepki vermiyor. Bloklanma olayı olunca bir daha o numaradan beni arayamıyorlar. Böyle garip şeyler oluyor...

Edited by deli_petro06
  • Like 1

deli_petro06, 7 dakika önce yazdı:

8-10 kadar yılda virüs işi olduğunu sanmıyorum. Virüs işi olsa sadece pc yi etkiler. Belli olaylar sonrası telefondan arandığım oluyor. Garip bir şekilde sık görüştüğüm arkadaşlarım aradıklarında ulaşamıyorlar. Ve ne ben engelliyorum, ne de telefonun çekmeme durumu var. Gsm operatörünü arıyorum sorun yok diyorlar, telefonu servise gönderiyorum sorun yok diyorlar. 2-3 telefonda aynı şey oluyor.  Çok sık görüştüğüm arkadaşlarımın aramaları bir şekilde bloklanıyor. Yanımda arıyorlar, telefon hiçbir tepki vermiyor. Bloklanma olayı olunca bir daha o numaradan beni arayamıyorlar. Böyle garip şeyler oluyor...

cia veya herhangi bir istihbarat dinliyor olmasın.😀

forjest, 21 dakika önce yazdı:

Güvenlik ve virüsler için en sağlamı her zaman Linux'tür! Fazla söze gerek yok. :D 

tnctr_resimler.small.gif

"Güvenlik ve virüsler için en sağlamı her zaman Linux'tür! Fazla söze gerek yok"

Aynen katılıyorum. 10 yıldır Linux kullanıyorum ne trojan ne virüs...

E-Posta hesaplarıma gelen junk mailler bile görülmez oldu.

• Like 2
  • Thanks 1

deli_petro06, Bir saat önce yazdı:

Belliki birilerinin dikkatini çekmişsin 8-10 yıl az bi süre değil üstad , twitter dan felan ay yıldız tim ve benzeri guruplara yada Siber Ay açıldı emniyetin birimi onlara bi twitt at yada mail at bi şekilde ulaşmaya çalış böyleyken böyle diye ,  yardımcı olurlarsa bayasından kurtulursun diye umut ediyorum. Normal gelmedi bana yaşadığın süreç bi kaç Virüslük gibi durmuyor açıkçası.

• Like 1

Ethical hacking ile zaman vermeyeceğim bayağıdır uğraşıyorum.

Sizin gibi bir vakayı 20 senedir sanal alemdeysem ilk defa gördüm.

Cihazınızı bir hacker, hacktivist zombi olarak kullanıyor ihtimali geliyor aklıma fakat 10 senedir senın pesınde olacaklarını hıc ama hıc sanmıyorum kı bır hacker senden alabileceği cok degerli bir şey var ise bu sure zarfında ensende olur..

Enterasan hemde cok bu soyledıklerımden baska bir sey gelmıyor aklıma karsıdakı kısı cok profesyonel senı her defasında da yemlıyor olabilir..

• Like 1

Memoli, 47 dakika önce yazdı:

"Güvenlik ve virüsler için en sağlamı her zaman Linux'tür! Fazla söze gerek yok"

Aynen katılıyorum. 10 yıldır Linux kullanıyorum ne trojan ne virüs...

E-Posta hesaplarıma gelen junk mailler bile görülmez oldu.

Hassas işlemlerde bilhassa bankacılık vb. işlemler. en azından windows yanına kurularak dahi , Linux sistemleri üzerinden işlemlerin yapılmasıda alternatif olabilir. Windows için hazırlanmış yazılmış olan_senaryolara sahip "keylogger,backdoor,trojen,ransomware" vb. zararlı içeriklerin bulaşmaması ve çalışamaması bakımından risklerden uzak kalma ve kafaların rahat olması anlayışında bu şart oldu gibi birşey. Çünkü o kadar risk varki artık insan paranoya olma durumuna kadar geliyor bir işlem yaparken. :) 

Önerilen Linux dağıtımları: Linux Mint,Manjarolinux,Winbuntu,Macbuntu ve TNCLinux dağıtımlarını gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz. +  Windows benzeri linux dağıtımları konusu

• Like 4

Cevaplar için teşekkür ederim. Ancak bir yanlış anlaşılmayı düzelteyim. Olay sadece kullandığım pc' den ibaret değil. Kullandığım telefonlara kadar uzanıyor. Sık görüştüğüm kişiler bir anda bloklanıyor. Nasıl olduğunu anlamıyorum. GSM hattını defalarca değiştirdim ancak bu şekilde bir sorunda var. GSM operatörünü aradım. Herhangi bir sorun yok diyorlar. Sony marka telefon kullanıyorum. İncelediler v.s herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Ama sık görüştüğüm kişiler bir anda aradıklarında benim telefonum da görünmemeye başlıyor. Ondan sonra da düzelmiyor. Garip bir durum. Bazen dediğim gibi telefonumdan aranıyorum. Saçma sapan sorular soruyorlar. Fake mailler artık alıştığım şeyler. Ve rutin şeyler var. Sadece SSD üzerinde işlem yaparken bir an da HDD çalışıyor, bazen internet kasıyor, bazen tamamen gidiyor ve saldırı olduğuna dair uyarılar çıkıyor. Bir süre sonra mail programını açıyorum. Hesaplarıma birilerinin girdiğine dair mailler oluyor. Son dönemler de lokasyon olarak Rusya ve Kırım civarları oluyor. Bunların yanında da yazdığım gibi bazı olaylar da Emniyete kadar gidiyor. Linux kullanıyorum. Elimde 4 tane HDD olduğu için ara ara değiştiriyorum ama bir süre sonra yine aynı şeyler oluyor. Yem olsun diye mail adresleri açıyorum kolay şifresi olan arada hackleniyor ama şifresi değişmiyor. Bayağı yıllar önce bu amaçla açtığım twitter hesabını da hackleyip sadece ismini değiştirmişler ve birkaç resim eklemişlerdi. 5-6 twitt atmışlar. Ancak içeriğinde hackledik v.s gibi bir ibare yok. İngilizce twittler. Bu şekilde acayip acayip şeyler oluyor. En sıkıcı olanı da sık görüştüğüm kişilerin bir süre sonra arayamaması durumu. Neredeyse bu sebepten hiç samimi arkadaşım kalmadı diyebilirim...

@nadir3391 neden olmasın :) FBI bildiğim kadarıyla iç meselelerle ilgileniyor :) onlar olamaz. CiA belki :) Şaka bir yana bizim insanımız bu tip konuları ti ye alıyor ancak CİA' nın ülkesinde bile kimsenin tanımadığı insanlar hakkında sayfalarca rapor hazırladığı biliniyor. Benimle uğraşmazlar. 8-10 yıl kadar bir süre de kimse kafaya takıp uğraşmaz. Eminim kimseye inandırıcı gelmiyor. Bazı şeyler bana artık tesadüf değil gibi gelmeye başladı. İnternette birileri bir şekilde karşıma çıkıyor. Durup dururken birşeyler anlatıyor. Sonradan gerçek olduğu ortaya çıkıyor. Her ne kadar bu örnekleri vermek istemesem de iki örnek yazayım. 2008-2009 yılında bol bol mynette okey falan oynuyorduk. Benim olduğum odaya birisi girdi. O günler de Tokat' ta 7 askerimiz şehit edilmişti. O konu da birşeyler anlattı. Ben Emniyeti aradım. Başta inanmadılar ama adamın söyledikleri doğru çıktı. Bir diğerinde İstanbul' da en son okul yakınlarında bir bombalı saldırı olmuştu. Yine birine denk geldim. 3 gün sonra İstanbul' da şu semtte ve Ankara' da patlama olacak dedi. İstanbul' da söylediği semtte okul yakınlarında oldu. Ancak Ankara' da olmadı. Buna benzer çok fazla olay oldu. Bunları da Emniyete falan söylemesem olmuyor. Başta ifade alan kişiler de salladığımı düşünüyor. Ama çıkıyor birşeyler. Üstüne yaşadığım diğer olaylar da eklenince iş garipleşiyor. 

+ Şunu da ekleyeyim. CIA tarafından izlenmen bazı kelimeleri sosyal medya da çok sık kullanman sebebiyle de olabildiğini duymuştum. Sonuç olarak Google v.b. şirketlerin bu tip verileri paylaşmama imkanı yok. Belli kelimelerin internette kullanılması sebebiyle de takılan insanlar olduğunu okumuştum. Hatta sosyal medya da yazdığı bir cümleden dolayı vize verilmeyen kişiler de oluyormuş. Takip etmeleri için çok büyük potansiyel olması yada çok önemli bir insan olmak gerekmiyor. Adolf Hitler' i henüz kimse tanımazken, hatta askerlik yaptığı bölükte bile kimse tanımazken adamlar 6 ciltlik rapor hazırlamışlar. ( Bu kısmı sadece dipnot olarak ekliyorum.) 

Edited by deli_petro06
  • Haha 1

ilkeryasin, 2 saat önce yazdı:

üstad , windows gibi kullanabileceğimiz Linüx var mıdır ?

Linuxfx ve winbuntu , Tnclinux imzamda yer alan linklerde yada,linux dağıtımları bölümünden konularına bakarak bir tane indirip kurabilirsiniz. Son zamanlarda linuxfx Windows 10klonu olarak exe msi setuplarini çalıştıran özelliklerin dahil edilmesinden dolayı winetricks kullanım ve üzerinde gelen bolca uygulamalarla büyük yankı uyandırdı linux camiasında her nekadar şahsıma hitap etmesede,yinede harika bir dağıtım diyebilirim.ilk ve son kullanıcı icin gayet yerinde bir linux türevi.Forumdan arama yaparak ulaşabilirsiniz.

#

Genel Not: Macbuntu dağıtımına bir kaç uygulama kernel vb.microsoft edge,teams vb.cesitli popüler uygulamalar ekleyerek tekrardan update edebilirim aklıma gelmişken ekleyeyim dedim.iso paketleniyor işlemi tamamladim mac görsellerini severler için tavsiye edebilirim bu calismamida.🙂

• Like 2

internet çıktığından beri kullanıyorum sadece bir kere ekrana bilgisayarınıza saldırı var uyarısı geldi, pc de lisanslı eset kuruluydu, eset anında engelledi ve olay bitti. o günden beri  lisanslı antivüs kullanmanın önemini anladım ve devamlı kullandım. benden size tavsiye. ya eset ya da kaspersky kullanın. nette uygun lisanslar satılıyor.

yazdıklarınızı okudum buna bağlı olarak

telefon olayınıza bir yorum yapamayacağım fakat hat değiştirmişsiniz telefon değiştirmeyi denediniz mi ?

bu izlenme konusunda dns leak olayını okumanızı tavsiye edeceğim

zamanında tp link modemim vardı saldırı yemişti buna bağlı olarak sürekli reklamlar ve girdiğim sitelerde güvenli değil mesajları alıyordum

uzun bir inceleme sonucunda şu sonuca vardım her saldırı yediğimde modemdeki dns adresim değişiyordu buna bağlı işlemlerim yaptığım her şey izleniyordu dns adresini düzeltsem bile 1-2 güne aynı sorunu yaşıyordum 

ilk önerim modeminizin yazılım güncellemesi varsa yapın (zamanında yaşadığım sorunu böyle çözmüştüm) sonra servis sağlayıcınız dns adresleri yerine cloudflare dns adreslerini kullanmayı deneyin

ikinci önerim ağ izleme özelliği olan bir anti virüs kullanın (windows için tavsiyem malwarebytes ücretli versiyonu) 

• Like 1

@blackjack1921 Cevabınız için teşekkür ederim. Numarayı değiştirmeden Sim' i 3-4 defa değiştirdim. Telefon da bu süreç içerisin de sanırım 2 yada 3 farklı telefon kullandım. Yine aynı dönem içerisinde İSS değiştirdiğim için birkaç kez de modem değişti. Ama sorun düzelmedi. Telefon konusun da sony sadece sorun yok diyor. Sanırım onlar da neyden kaynaklandığını anlamadılar. Bir kez özel bir güncelleme gönderdiler, bir kez telefon sıfırlandı ama çare olmadı. Garip bir şekilde çok sıkı görüştüğüm arkadaşların aramaları bir zaman sonra bir bloklanıyor ve bir daha arasalar da benim telefonuma çağrı düşmüyor...