Jump to content

Windows 8.1'e Kurulabilecek Dock Var Mı?

ademsahin
 Share

Recommended Posts

Herkese merhaba, 

Bilgisayarımda siteden indirmiş olduğum modifiyeli 8.1 var. Sistemden gayet memnunum. Ancak bilgisayardaki görev çubuğu yerine macbooklarda olduğu gibi dock kullanmak istiyorum. Bu şekilde kullanabileceğim dock uygulaması var mıdır? İstediğim şey görev çubuğunu komple kaldırıp istediğim uygulamaları içerisine koyabileceğim bir dock kurmak. Bu işi yapabileceğim bir dock varsa link verebilirseniz sevinirim.

1 hour ago, ademsahin said:

Herkese merhaba, 

Bilgisayarımda siteden indirmiş olduğum modifiyeli 8.1 var. Sistemden gayet memnunum. Ancak bilgisayardaki görev çubuğu yerine macbooklarda olduğu gibi dock kullanmak istiyorum. Bu şekilde kullanabileceğim dock uygulaması var mıdır? İstediğim şey görev çubuğunu komple kaldırıp istediğim uygulamaları içerisine koyabileceğim bir dock kurmak. Bu işi yapabileceğim bir dock varsa link verebilirseniz sevinirim.

hangi isoyu indirdiniz hocam link verebilirmisiniz.

Ben RocketDock kullanıyorum ve çok beğeniyorum. Benzer uygulamalara göre performans düşürme oranı çok az. En az 8 yıldır kullanıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Eğer Pc' niz de SSD v.s varsa kesinlikle tavsiye ederim. Bunun yanında RocketDock gibi bir çubuğa sahip olmasa da Stardock Fences çok güzel bir program. 

Spoiler

Please register to see this content.

Yukarıda kırmızıyla işaretlediğim şekilde istediğiniz gibi klasörler oluşturabiliyorsunuz. Bu klasörler siz mouseyi üzerine getirdiğiniz de yukarı doğru uzayabiliyor, aynı başlat çubuğundaki gibi gizli seçeneği oluyor, masaüstüne indirdiğiniz dosya yada klasörleri gizleme seçeneği var. RocketDock ve Stardock Fences hem görsel olarak ren katıyor hem de işleri çok pratikleştiriyorlar. Mesela yukarıda gördüğünüz masaüstünde 100 tane dosya bile olsa görünmüyor. Taki, masaüstüne tek tıkladığınız da görünür hale geliyor. 

Edited by deli_petro06

Rocket Dock yanısıra, FSL Launcher kullanmanı öneririm.

Nedir bu FSL Launcher: Proğramlarınızı, Office dosyalarınızı katagorize eden güzel bir Türkçe uygulamadır.

Proğramlarınızı gruplandırın (İnternet, Video ve Müzik, Offis ve Notlar vb..)

Masaüstü konumlandırma ayarını yapın, fare imleci konumlandırdığınız bölgeye geldimir açılır. 

Resim sizi yanıltmasın, onlarca teması olan güncel bir proğramdır.

Please register to see this content.

ekran görüntüsü

Bir de;  Clover (Dosya gezgini sekmeli açar) yüklediniz mi, artık masaüstünüz boş ve tek tıklamayla bütün proğramlar elinizin altında.

Edited by CEM0KA
  • Like 2