Jump to content

Ventoy Grubfm Grub4dos Multiboot

köylü
 Share

Recommended Posts

crasadure, 10 dakika önce yazdı:

Kaspersky antivirüs korumayı devre dışı bırakarak deneyin o zaman. Antivirüs uygulamaları bu konuda hep sorun. Kurulumdan sonra tekrar virüs korumayı aktif edin

Kaspersaky disable yaptım yine aynı sorun flash ile alakalı olabilir diyerekten farklı bir usb bellege denedim ondada aynı yaptı.

ByChilavert, 19 saat önce yazdı:

Kaspersaky disable yaptım yine aynı sorun flash ile alakalı olabilir diyerekten farklı bir usb bellege denedim ondada aynı yaptı.

Pe sistem indirip flash diske atın taşınabilir windows ortamında yapın :) hiç uğraştığınıza değmez basit yoldan halletmiş olursunuz iyi bayramlar. @köylübeyin hazırladığı 1.47 yi sıfırdan kurdum isolarımı attım üstüne birde @serhat100 beyin türkçeleştirdiği dosyaları ekledim miss

Edited by Senkron2
  • Like 1

• köylü unpinned and pinned this topic
  • Editor
ByChilavert, 8 saat önce yazdı:

@köylü üstadım kurmak istediğimde sürekli bu hatayı veriyor nedenini anlayamadım. 

Please register to see this content.

Umarım sorunu çözmüşsündür eski sürümlerde zaman zaman aynı hatayı aldığım oldu hata iletisindeki gibi usb yi söküp taktım düzelmişti bu sürümde yapmadı bende

tarrik, 1 saat önce yazdı:

Is it possible to share the ventoy v1.47 modified without the wims files inside, cause I got them already, as you did with the previous 1.46 version.

Thank you.

bootisox64.wim and bootiso x86.wim are no longer valid we now use a single wim file boot.wim that supports x86 and x64 bit instead of both

• Thanks 1

neskali, Bir saat önce yazdı:

Disk yönetiminden harf atayarak oluyordu en son.

disk yönetiminden efi bölümüne hiçbirşekilde müdahaleye izin vermiyor

mustafakarasan, 52 dakika önce yazdı:

Botice programı ile oluyor 

bootice ile nasıl olmakta?

• 2 hafta sonra ...
FireWalkeR, 4 saat önce yazdı:

@köylühocam ventoyu 1.0.47 sürümüne güncellemek için öncelikle "seçenek>ventoyu usb diskten sil" seçeneği ile usb belleği sıfırlayıp sonra tekrar mı kurulum yapmamız gerekiyor?

Ben belirttiğiniz yöntem ile sil yapıp tekrar kurarak çözdüm farklı bir çözümü var mı bilmiyorum

• Thanks 1

ByChilavert, 5 saat önce yazdı:

Ben belirttiğiniz yöntem ile sil yapıp tekrar kurarak çözdüm farklı bir çözümü var mı bilmiyorum

Her güncellemede bu şekilde yapmak zor olmuyor mu hocam her şeyi tekrar kopyala yapıştır falan zaman alır 

Ventoy 1.0.47  (1gb )

Ventoy 1.0.47 sürümü üzerine grubfm ve grub4dos eklenmiştir efi disk bölümü  1gb  tır kurulum Türkçe başlar ve efi bölümü açık gelir kurulumdan sonra diski genişletip         eklemelerinizi yapabilirsiniz  içersinde boot.wim vardır exmenüden direk Windows kurulumu başlar  boot.wim 32 ve 64 biti destekleyen bir pe dosyasıdır 

Orjinal ventoy ile güncellemeler de uyumlu değildir )

• Editor
FireWalkeR, 01.08.2021 - 12:56 yazdı:

@köylühocam ventoyu 1.0.47 sürümüne güncellemek için öncelikle "seçenek>ventoyu usb diskten sil" seçeneği ile usb belleği sıfırlayıp sonra tekrar mı kurulum yapmamız gerekiyor?

sisteminizdeki kurulu sürüm 1gb sürümü ise direk güncelleyi tıklayabilirsiniz bu sekilde 1.bölümdeki dosyaları kaybetmezsiniz ama farklı bir sürüm kullanıyorsanız hepsi silinir

• Thanks 1

• Editor

Ventoy 1.0.49 1 gb lık sürüm eklenmiştir içerinde boot.wim yoktur fat bölümündeki boot klasörüne kendi boot.wim dosyanızı koyabilirsiniz veya önceki sürümlerdeki boot.wim dosyasını koyun

• Like 1
  • Thanks 4

köylü, 45 dakika önce yazdı:

Ventoy 1.0.49 1 gb lık sürüm eklenmiştir içerinde boot.wim yoktur fat bölümündeki boot klasörüne kendi boot.wim dosyanızı koyabilirsiniz veya önceki sürümlerdeki boot.wim dosyasını koyun

Saygı değer Köylü üstad eline emeğine sağlık , ben direk güncelle dedim bu 33 mb lığı 1.48 den 1gb lık versiyonunu sıkıntı olmadan güncelledi. Açıldı.

Görsel spoiler da ;

Spoiler

• Like 2

yayınladığınız güncelleme için yine teşekkür ederim üstadım, sürümü 1.0.49 1 gb ile güncelledim fakat fark ettim ki boot klasöründe bulunan boot.wim gitmiş yandex e ekleyebilirmisiniz acaba

Senkron2, 12 dakika önce yazdı:

yayınladığınız güncelleme için yine teşekkür ederim üstadım, sürümü 1.0.49 1 gb ile güncelledim fakat fark ettim ki boot klasöründe bulunan boot.wim gitmiş yandex e ekleyebilirmisiniz acaba

Burda var herhalde dikkatinden kaçtı

• Like 1

• Editor
Senkron2, 15 saat önce yazdı:

1.0.48 sürümü elinizde yoksa linkte var onun içerisinden 7ziple alabilirsiniz veya ayrı ekledim indirebilirsiniz

Edited by köylü
  • Thanks 1

• 2 hafta sonra ...