Jump to content

Wi̇ndows10_homex64tnc2021

casper0007
 Share

Recommended Posts

Haploit, 1 saat önce yazdı:

boşta ram kullanımı ne kadar?

windows ne kullanıyorsa o zıra silinen bileşen yok ayrıca ram kullanımı donanım yapınıza gore değişiklik gösterir

(bileşen silmem sadece gereksız gordugumu durdururum)

defender ve cortana devredısı bırakıldı

ille benım sistemde merak edıyorsan

Please register to see this content.

Edited by casper0007
  • Like 1

Hızlı çalışan windows'lar ram işlemci her türlü kullanır birde kurulan ve kullanılan kişilerin uygulamalarına göre bu  mutlak şekilde değişiklik gösterecektir. + Donanım değişkenlik durumlarına göre de malum cpu,ram,ekran kartı vs. kullanım oranlarıda her türlü değişiklik gösteriyor. Geçenler Asus marka bir laptop'a w10ltsb2016 'ı kurdum bakıyorum ram kullanımı 1.9 - 2 Gb arası gidip geliyor sandım chrome açık vs. herşeyi deaktive etmeme rağmen yinede yüksekti. Asus 8Gb ram i7 işlemcili uefili makineydi komşumuzun bir abimiz emekli memur rica etti bak diye anneme söylemiş o vesileyle baktım dedim formatlık olmuş bu birazda virüs var gibi geldi kasma donma vs. ilk izlenimim ondan sonrasıda donanım dikkatimi çekti kullanımı düşmüyordu. Çalışması mükemmel hızlı o ayrı konu tabiki. Sanıyorum bu windows10 ram işlemci konusunda aynı vista hesabı gibi çalışıyor kanaatindeyim. Servislerde para etmiyor kapatmak falan :D 

Performans için benim kendi kullandığım "Powershell script'i " arkadaşlar kullanmak isteyen olursa eğer tavsiye ederim yinede :) 

indirme linki: 

zip'li şifresiz!

Edited by forjest
  • Like 2

haploit kardeşim modifeli lite sistemlerde şunu gördüm ne silinirse devre dışı da kalsa en az 4gb ramli pc 400 500 mb  arası 8gb ram dede 1 gb yiyor windows yada cihaza göre değişiyor  amdturkey ustanın çalışmasını kullanıyorum Windows 10 Pro 19043.906 Metro Uygulamalar Yok- Defender Pasif tarayıcı açık halde bu cihaza göre kullandığın işe göre değişir ram kullanımı  

amdturkey.jpg.eb871c13d61b3d2709fa9dbf15c0ebc7.jpg

casper0007, 14.04.2021 - 16:25 yazdı:

bunu kurdum pc habire yeniden başlat diyor güvenli modada giremiyorum veriyi alıp formatlıyacağım başka kuranlarda böyle sorun oldumu acaba

AdnanGumus, 5 dakika önce yazdı:

bunu kurdum pc habire yeniden başlat diyor güvenli modada giremiyorum veriyi alıp formatlıyacağım başka kuranlarda böyle sorun oldumu acaba

7-8-10 hepsinde kurdum sorun olmadı .fotmatlamana gerek yok CTR alt delete görev yöneticisi üzerinden denetim masasına ulaşıp kaldir

casper0007, 14 dakika önce yazdı:

7-8-10 hepsinde kurdum sorun olmadı .fotmatlamana gerek yok CTR alt delete görev yöneticisi üzerinden denetim masasına ulaşıp kaldir

olmuyor yeniden başlatıyor kendi kendine verileri aliyorum atarım formatı geri yükleme bile işe yaramadı 

• 2 hafta sonra ...
forjest, 14.04.2021 - 13:02 yazdı:

Hızlı çalışan windows'lar ram işlemci her türlü kullanır birde kurulan ve kullanılan kişilerin uygulamalarına göre bu  mutlak şekilde değişiklik gösterecektir. + Donanım değişkenlik durumlarına göre de malum cpu,ram,ekran kartı vs. kullanım oranlarıda her türlü değişiklik gösteriyor. Geçenler Asus marka bir laptop'a w10ltsb2016 'ı kurdum bakıyorum ram kullanımı 1.9 - 2 Gb arası gidip geliyor sandım chrome açık vs. herşeyi deaktive etmeme rağmen yinede yüksekti. Asus 8Gb ram i7 işlemcili uefili makineydi komşumuzun bir abimiz emekli memur rica etti bak diye anneme söylemiş o vesileyle baktım dedim formatlık olmuş bu birazda virüs var gibi geldi kasma donma vs. ilk izlenimim ondan sonrasıda donanım dikkatimi çekti kullanımı düşmüyordu. Çalışması mükemmel hızlı o ayrı konu tabiki. Sanıyorum bu windows10 ram işlemci konusunda aynı vista hesabı gibi çalışıyor kanaatindeyim. Servislerde para etmiyor kapatmak falan :D 

Performans için benim kendi kullandığım "Powershell script'i " arkadaşlar kullanmak isteyen olursa eğer tavsiye ederim yinede :) 

indirme linki: 

zip'li şifresiz!

Merhaba indirme linkini yeniler misiniz rica etsem. @casper0007çalışmanız için çok teşekkür ederim