Jump to content

Kmspico Hakkındaki Video

avis
 Share

Recommended Posts

Bu konu ciddi bir konu aslında.

Zamanında bizlerde çok makaleler okuyup araştırmıştık. Tabi çeşit çeşit bilgilere ulaşılıyor ve akıllarda soru işareti kalıyor.

Bu durumda huzursuz ediyor insanı. 

Çözüm olarak Oem ( Dijital lisans anahtarı ) kullanmanın daha mantıklı olduğuna karar vermiştik. 

Oem tedarik eden bir çok online ticaret siteleri var. 

Dipnot: Oem ( Dijital lisans anahtarı ) kullanmadan önce , artı ve eksi yönlerini araştırıp öyle kullanılmalıdır. 

Edited by Cizikk
  • Like 3

Çok uzun süredir key kullandığım için konu hakkında bilgim yok. Bu arkadaşın çok ciddi bir yazılımcı olduğunu duydum. Ancak bu kadar ciddi bilgili insanların ordan duydum, burdan şöyle söylüyorlar demesi bana komik geliyor. Tam Türk işi yazılımcı. Ben yerinde olsam test ederdim. Kimse hayrına iş yapmaz. Söylediklerinin doğru olma ihtimali yüksek...

• Like 3

oMo, 22 dakika önce yazdı:

adam işi kısmen biliyor.

beyaz şapka ile gönderme yapıyor.

o değilde kms pico 2019 durmuş felan, devam etse ne olacak zaten illegal bir işlem.

aldığınız oem lisanlar çoğu çalıntı devlet lisansı olabilir.

örnek update zamanı devlet kurumlarına ait cihazların bazen kara listeye alınır,tvde bile gördük orijinal lisans kullanın iletili sunum pcleri.

şu bir gerçek 10 sene önce kara listeye giren lisans tekrar aktif olabilir.

toplu cihaz bakımları yapıldığında o keyler aktif olabilir.

Şöyle düşünelim istersen;

Bugün bir çok sitede; Gitgigidiyor, hepsiburada vb. sitelerde Oem keyler satılıyor.

Please register to see this content.

Şimdi şöyle bir soru geliyor insanın aklına. Eğer bu Oem'lar yasa dışı ise Microsoft bu ve buna benzer sitelerin CANINI OKUR ! Yasal süreç başlatır.

Ki bu dediğimiz siteler büyük kariyer sahibi siteler. Böyle bir sahtekarlığı bu siteler göze alabilirler mi ?

• Like 1

Kendisinin çoğu videosunu izledim 

Haksız değil aslında fakat sunduğu çözüm de arkadaşların söylediği gibi sorunlu 

Sadece Oda değil

Windows,Office,winrar, antivirüs, bunun gibi birçok şeyi crakli kullanıyoruz 

Ücretsiz olanlarda ya reklam vardır sistemi ağır eder yada arkaplanda bilgi toplar 

• Like 1

• Video'daki anlatım doğru sadece kmspico aynı varyantlarda olan lisans içerikleri için geçerli. Zaten bir dünya uygulamaları kurarken dahi free ya da ücretli olsun, içerisinde reklam vb. içeriklerin olduğunuda varsayarsak eğer, zararlı olmasalar dahi sisteme entegre olan bir çok ilave uygulamalarda olabilmekte. arka planda bunlar çalışır sistemi cpu,ram vb.şekilde sistem başlangıcına,hizmet yöneticilerine,görev zamanlayıcılarına bile eklenerek çalışmaktalar uzman biri değilse kullanıcı bunları saptaması zor bu husus sadece kmspico için geçerli olmasa gerek kanaatimce geniş ve tartışmaya açık genel ve geniş bir konu düşündürücüde.
  • Ne varki forumda aslanlar gibi tertemiz ve de, uzun yıllardırda güvenle kullandığımız mephistooo2 üstadın hazırladığı , KMS çalışması mevcut ne gerek var kmspico kullanmaya. Bilmeyenler ve daha evvel kullananlar için (kmspico) bir risk ve riziko oluşturmuş. çaresi, zaten videoda belirtildiği üzere sfır sistem kurmak format atmak. Oem key alıp almamak kullanıcının yaptığı işlemlere göre değişir taktirine kalmış. kurumsal şirket falansa zaten lisanslı makineler alır veya lisansı almak zorunda kalır zan altında kalmamak için. Bireysel kullanıcılar için lisans konusu çok önemli olmasa gerek ki yıllardır şahsi olarak kendim, lisans gereksinimi hiç duymadım.
  • Normal şartlarda dahi windows / trial olarak belli bir süre kullanım izni var. sık sık format atan biri için lisansa bile gerek kalmıyor yaptığı basit online, ofis vb. işlemlerse tek başına zaten yeterli bile gelir windows.
  • İhtiyacım olduğunda son zamanlarda kendi kullandığım 3 aşamalı lisanslama özelliğine sahip (Kms,Hwid,Kms38) Windows ve ofisler için kullandığım kms lisans aracı var elimde kurmadan direkt çalıştırıp, online veya offline şekilde lisans işlemimi saniyeler içerisinde yapabiliyorum. Şu ana kadar lisanslayamadığı sistemi görmedim memnunum.
Spoiler

indirme linki: 

7z şifre sorarsa: tnctr

OaifW1.png

• Like 8

KHEDIRA, 19 dakika önce yazdı:

bir insan evin içinde neden şapka takar ? 

Siyah , Gri , Beyaz şapkalar hacker'ların kendilerini bir nevi dışa tanımladıkları ve verdikleri mesaj niteliği taşıyan bir objeden ibaret sadece. Beyaz renk içlerinde iyi olanlar sistemlerle ilgili kendini çok iyi geliştirmiş ve sistem açıklarını müdahaleleri ve background arka planları iyi bilen tayfa diyelim bunlar kendilerini gizlemezler dünya üzerindeki site,uygulama vb. şirketlerin açıklarını görürler bildirirler para alır almaz o ayrı konu çok malumatım yok ancak genel tanı bu yönde.  Siyah renk en tehlikeli olanlar belki (Darkweb,Darknet) mecralarında bunlardan sayısız olanları var_dünya genellemesi yaparsak eğer. Gayri meşrudan,her türlü saldırıya açık, kişisel ideolojik olarakta negatif durumlara meğilli kişi veya kişilerdir kendilerini anomim olarak_gizli tutarlar. Gri renk ikisinin ortasıdır ne iyi ne kötü diyebiliriz ne zaman ne yapacakları belli değildir biraz karmaşık.benim bildiklerim bu yönde özetleme halinde anlayacağımız şekli bu diyebilirim. Saygılarımla. :) 

• Like 1

forjest, 1 saat önce yazdı:

Siyah , Gri , Beyaz şapkalar hacker'ların kendilerini bir nevi dışa tanımladıkları ve verdikleri mesaj niteliği taşıyan bir objeden ibaret sadece. Beyaz renk içlerinde iyi olanlar sistemlerle ilgili kendini çok iyi geliştirmiş ve sistem açıklarını müdahaleleri ve background arka planları iyi bilen tayfa diyelim bunlar kendilerini gizlemezler dünya üzerindeki site,uygulama vb. şirketlerin açıklarını görürler bildirirler para alır almaz o ayrı konu çok malumatım yok ancak genel tanı bu yönde.  Siyah renk en tehlikeli olanlar belki (Darkweb,Darknet) mecralarında bunlardan sayısız olanları var_dünya genellemesi yaparsak eğer. Gayri meşrudan,her türlü saldırıya açık, kişisel ideolojik olarakta negatif durumlara meğilli kişi veya kişilerdir kendilerini anomim olarak_gizli tutarlar. Gri renk ikisinin ortasıdır ne iyi ne kötü diyebiliriz ne zaman ne yapacakları belli değildir biraz karmaşık.benim bildiklerim bu yönde özetleme halinde anlayacağımız şekli bu diyebilirim. Saygılarımla. :) 

videoki adam kendini hacker mı sanıyor ? şapka takınca tamam herhalde herkese hacker oluyor :D

• Editor
KHEDIRA, 14 dakika önce yazdı:

videoki adam kendini hacker mı sanıyor ? şapka takınca tamam herhalde herkese hacker oluyor :D

Birisi hakkında bir yargıda bulunmadan önce o kişiyi araştırmanı öneririm... :) 

• Like 6

mephistooo2, 46 dakika önce yazdı:

Birisi hakkında bir yargıda bulunmadan önce o kişiyi araştırmanı öneririm... :) 

ya yemişim hacker'ını ya. herkes hacker zaten :D

Django, 52 dakika önce yazdı:

keramet şapkada değil. adam yılların hackerı zaten.

aynen qnk. kesin msn falan çalıyordur puhahahaha :D

Arkadaş hakkında video öncesinde ufak tefek bilgilerim vardı. Bir önceki yazdıklarımı tekrarlayacağım. Benim yadırgadığım tek şey, şöyle diyorlar, böyle olabilir v.s demesi. Bu konuda bilgili bir insanın en azından bir şekilde test etmesini beklerdim. Bilgilerin daha net olmasını beklerdim.

Bu arada @mephistooo2 üstadın paylaştığı videoyu izleyince geçmişe gittim bir an :) Bir dönem bende bu konuları merak etmiştim. O zamanlar Nod32' nin yanlış hatırlamıyorsam 3 veya 4 sürümleri vardı. Bir arkadaşa da acayip şekilde uyuz olmuştum. Ve Messenger üzerinden İp' sini alıp DDOS dedikleri şeyi yapacaktım. Netten baktım. Messenger' da sohbet ederken ip' sini alabileceğim bir uygulama vardı. Uygulamayı çalıştırdım. Bir İp aldım. Sonra DDOS yazılımı dedikleri bir uygulamayı çalıştırdım. Çok geçmeden tarayıcımda Nod32 logolu bir ekran geldi. Ve DDOS göndermeye devam edersem hakkımda suç duyurusunda bulunulacağına dair bayağı uzun bir yazı geldi. Videoyu izleyince o aklıma geldi. Arkadaş tesadüfen yazılımcı olmuş. Ben direkten dönmüşüm :) Keşke devam etseydim. İyi derece de yazılım bilen birisinin boş kalacağını düşünmüyorum...