Jump to content

Windows 7 Pro/enterprise X64 Nisan 2021

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

Açıkçası windowds 7 kurmayalı belki 2 yıl oldu, ama halen unutmamışım demek ki :)

Yol gösterici yorumlarınız için teşekkür eder, şimdiden mutlu bayramlar dilerim 

• Like 1

Üstadım Selamlar Öncelikle Eline Emeğine Sağlık Benim Bir Sorum Olacak Directx Entegre Etmişsin Directx Nasıl Kaldırabilirim Bu İsodan Veya Sen Hangi Yöntemle Entegre Ediyorsun Yardımcı Olabilir Misin İyi Bayramlar Sevgiler İyi Forumlar Dostlar

oguzhan_mavi, 9 saat önce yazdı:

Üstadım Selamlar Öncelikle Eline Emeğine Sağlık Benim Bir Sorum Olacak Directx Entegre Etmişsin Directx Nasıl Kaldırabilirim Bu İsodan Veya Sen Hangi Yöntemle Entegre Ediyorsun Yardımcı Olabilir Misin İyi Bayramlar Sevgiler İyi Forumlar Dostlar

Directx i neden kaldırmak istiyorsun ki? Sistemin bir parçası aslında.  Dİrectx 8 halihazırda geliyor zaten, 9C versiyonu SYSPREP ile eklendi. Maalesef Microsoft directx in kaldırılması için özel bir çözüm yöntemi sunmuyor. Program eklede falan gözükmez.

Bu arada ben oyun oynamam, directx ile işim olmaz diye düşünme. Film izlerken, müzik dinlerken (ses kartı için xinput dll leri vardı) bile directx bileşenleri arka planda iş görür

• Like 1

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Directx i neden kaldırmak istiyorsun ki? Sistemin bir parçası aslında.  Dİrectx 8 halihazırda geliyor zaten, 9C versiyonu SYSPREP ile eklendi. Maalesef Microsoft directx in kaldırılması için özel bir çözüm yöntemi sunmuyor. Program eklede falan gözükmez.

Bu arada ben oyun oynamam, directx ile işim olmaz diye düşünme. Film izlerken, müzik dinlerken (ses kartı için xinput dll leri vardı) bile directx bileşenleri arka planda iş görür

Üstadım Oynadığım Oyunda Çok Etkiliyor Kasmalar Donmalar Yapıyor Komik Gelebilir Ama Directx Böyle Yapıyor. Verdiğin İsodan Nasıl Ayrıştırabilirim Peki NTLİTE'da Gözükmedi RT Seven Liteda Gözükmedi

• Sad 1

oguzhan_mavi, 5 saat önce yazdı:

Üstadım Oynadığım Oyunda Çok Etkiliyor Kasmalar Donmalar Yapıyor Komik Gelebilir Ama Directx Böyle Yapıyor. Verdiğin İsodan Nasıl Ayrıştırabilirim Peki NTLİTE'da Gözükmedi RT Seven Liteda Gözükmedi

Directx in böyle bir soruna yol açtığını hiç duymadım. Aksine Directx olmadığı için hiç çalışmayan oyunlar duydum :)

Windows\System32 ve Windows\syswow64 klasörlerine teker teker bakman lazım

D3dx9_1.dll d3dx9_2.dll tarzı isimde dosyaları var. Onları teker teker bulup silebilir misin? 

oguzhan_mavi, 5 saat önce yazdı:

Hangi oyun bu ?

ilk defa duydum böyle bişey directx ile uzaktan yakından alakası yok. Bende merak ettim hangi oyun bu.? 

Donanimcix, 1 saat önce yazdı:

Esu patch ı nasıl ve neyle yaptınız

Please register to see this content.

forum mydigitallife a bakabilirsiniz.

2 tane güncelleme yükleyip, komut satırı ile otomatik yapılıyor.

Gerekli dosyalar yukarıdadır

oguzhan_mavi, 12 saat önce yazdı:

oguzhan_mavi Directx olmazsa zaten ses kartı çalışmaz şu oyunu bende merak ettim yaz bir bakalım yoksa öylesine mi yazdın🤔

WarRock Oyunun Adı İsteyen Deneyebilir Oyunda Bana Ulaşabilirsiniz Nickname K2Network 2007 Yılından Beri Oynuyorum

Değerli arkadaşlar bu oyunu ben uzun yıllardır oynuyorum uydurma felan yok directx kurulu olduğunda oyunda takılmalar yaşanıyor isteyenle vakti olanlar gelsin test edelim :)

WarRock Oyunun Adı İsteyen Deneyebilir Oyunda Bana Ulaşabilirsiniz Nickname K2Network 2007 Yılından Beri Oynuyorum

Değerli arkadaşlar bu oyunu ben uzun yıllardır oynuyorum uydurma felan yok directx kurulu olduğunda oyunda takılmalar yaşanıyor isteyenle vakti olanlar gelsin test edelim :)

ben indirip oynayacağım birde win10 win7  hangi çalışma onuda eklersen hata mesajı filan varsa bakalım konuyu eksik yazıyorsunuz baştan tam yazsanız şu gibi olay var nasıl çözebiliriz varsa elden gelen bir şey çözüm bulunur bana kızdıysan özür dilerim bazen boşluk yapanlar çıkıyorda indirip deneyeceğim kolay gelsin iyi forumlar

doğru oyunsa burada bile directx 9.0 şart diyor senin sistemin yetersiz bence nette ağırlaşınca sen oynarken başkası film veya download yapınca donması normaldir bilgin olsun directx dll eksik oluncada hata alıp dll aradığım zamanlarda oldu bu dedilkerimi bir düşün 

97anz5r.jpg

oguzhan_mavi vaktimin tam 1 saatini senin bu oyuna harcadım directx 12 yüklü donma vs hiç bit sıkıntı olmadı senin net yavaş olmasın online olmayan oyundada donma varsa sorun sisteminle alakalıdır

• Haha 1

• 2 hafta sonra ...

üstad eline sağlık yeni kurulum yaptım sistem gayet güzel lakin klavye sorunu yaşadım vaio modelde jkluıo ya basınca 123456 çıkıyor nasıl düzeltebilirim bir bende böyle sanırım 

• Like 1

Leather53, 2 saat önce yazdı:

üstad eline sağlık yeni kurulum yaptım sistem gayet güzel lakin klavye sorunu yaşadım vaio modelde jkluıo ya basınca 123456 çıkıyor nasıl düzeltebilirim bir bende böyle sanırım 

sorunu çözdüm 

• Like 1

emeğiniz için öncellikle elinize sağlık 
 bir konu üzerinde durmak istiyorum.

windows 7 ESU güncellemesi  bu güncellemenin önemini anlatmama gerek yok sanırsam . amd ve intel açıklarını kapatmaya yönelik bir günceleştirme ve performansı da arttırdığını söyleyebilirim. 

forum da kimse windows 7 için bu güncelleştirmeyi entegre etmiyor nedense  ya da bilmiyor.

bir sonraki çalışmanız da eklerseniz sevinirim. 

buradan detaylı ayrıntılarını alabilirsiniz.

tekrardan elinize sağlık

temhem1234, 3 saat önce yazdı:

MBR kurulur mu?

2 gb ram için uygun mu?

Mbr kurulur, 2gb ile çok önermem ama. 32 bit 8.1 tavsiye ederim sisteme. Driver falan kurunca rahat 1gb ta çıkar tüketim, Firefox falan da açarsan 2gb rem yetmez :)

polymorpha, 21 dakika önce yazdı:

emeğiniz için öncellikle elinize sağlık 
 bir konu üzerinde durmak istiyorum.

windows 7 ESU güncellemesi  bu güncellemenin önemini anlatmama gerek yok sanırsam . amd ve intel açıklarını kapatmaya yönelik bir günceleştirme ve performansı da arttırdığını söyleyebilirim. 

forum da kimse windows 7 için bu güncelleştirmeyi entegre etmiyor nedense  ya da bilmiyor.

bir sonraki çalışmanız da eklerseniz sevinirim. 

buradan detaylı ayrıntılarını alabilirsiniz.

tekrardan elinize sağlık

Açıkçası microsoft un bile destek vermediği 7 için belki son bir 7 yaparım. İnsan kendi kullanmayınca bilmiyor. Esu patch falan haberin yoktu sağolsunlar MrRush ve Emre028 sayesinde öğrenip uyguladım :)

Güzel düşünce ve dilekleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum 

• Like 2

amd_turkey, 2 saat önce yazdı:

Mbr kurulur, 2gb ile çok önermem ama. 32 bit 8.1 tavsiye ederim sisteme. Driver falan kurunca rahat 1gb ta çıkar tüketim, Firefox falan da açarsan 2gb rem yetmez :)

Açıkçası microsoft un bile destek vermediği 7 için belki son bir 7 yaparım. İnsan kendi kullanmayınca bilmiyor. Esu patch falan haberin yoktu sağolsunlar MrRush ve Emre028 sayesinde öğrenip uyguladım :)

Windows 7 Ultra lite 64 bit yapın hocam.

amd_turkey, 2 saat önce yazdı:

Hocam Yo ben 1500 mb boşta kullanan Windows 10 ile rahat tarayıcı açtım.

Edited by temhem1234

• amd_turkey changed the title to Windows 7 Pro/enterprise X64 Nisan 2021