Jump to content

Windows 7 Pro/enterprise X64 Nisan 2021

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

• amd_turkey changed the title to Windows 7 Pro X64 Nisan 2021 2,8gb Performans
melihasliyuksek, 1 saat önce yazdı:

Yeni nesil Ryzen sistemde kurulum ekranında hiçbir usb çalışmıyor kuramadım ama elinize sağlık üstad bu çalışmaları yaparken lütfen yeni nesil driverları koyun yoksa kurulum bile yapamıyoruz.

Başkan, normalde eklenmişti. Çalışmaması ilginç.

Elinizde win10 var mı, 10un altyapısı ile 7 kurabilirsiniz İnstall.wim leri değiştirerek 

Tabi benim kanaatim Ryzen sisteme,  Win7 kurulmaz :)

• Like 1

amd_turkey, Bir saat önce yazdı:

Başkan, normalde eklenmişti. Çalışmaması ilginç.

Elinizde win10 var mı, 10un altyapısı ile 7 kurabilirsiniz İnstall.wim leri değiştirerek 

Tabi benim kanaatim Ryzen sisteme,  Win7 kurulmaz :)

Birkaç özel işle ilgili programlar vardı onları w10 da açamadım w7 de açıldığından şu anlık lazımdı :) install.wim değişerek deneme yapıcam hocam sağolun.

amd_turkey, 09.05.2021 - 15:48 yazdı:

Başlığı değiştirecem :) Uefi kuruluma uygudur

uefi kurulum sonrası önerebileceğiniz bir aktivasyon biçimi var mı?VL olup olmadığını belirtmemişsiniz dolayısıyla KMS kullamayacağız galiba.

Düz pro olması lazım, Pro  VL değildi diye hatırlıyorum.

Pro sürümü lisanslama kolaylığı sebebi ile seçmiştim. UEFİ kurmadım.

Normal mbr diskte kms 6 ay lisanslıyor.

Emre028 kardeşimizin paylaştığı aktivatör var, deneyebilir misiniz?

Please register to see this content.

• Like 1

Bir çok Windows 7 sürümü denemiş birisi olarak ilk yükleme de sistem stabil ama oyunlara girince ufak droplar ve fps düşüşleri oluyordu. Ufak ince ayarlar yaparak bunu ortadan kaldırmaya çalışıyordum ama ilerleyen zamanlarda pek de stabil olmuyordu.

İlk defa bir sistemde bunu yaşamadım. Kurduğum gibi mükemmel sürekli oymadığım oyunu kurup denedim hemen her zaman ki gibi, fps sabit drop yok sistem akıcı 🧿

Sisteme entegre edilen driverlar mı doğru Microsoft yazılımları mı bilmiyorum ilk defa hiç ayar yapmadan sorunsuz oyun oynadım kendi adıma teşekkür ederim. 

Ayrıca sunmuş olduğunuz easy programı ile optimal ayar yaparak gereksiz hizmetleri kapattım, yarın birde o şekilde deneyeceğim. 

Ben oyuncu olduğum için tamamı ile Windows’u oyuna göre ayarlıyorum çünkü başka bir işim yok PC ile. Önerebileceğiniz ekstra ince ayarlar var mıdır ? Asc ve diğer programlara pek güvenmiyorum ne zaman yapsam uzun vade de stabiliteyi bozuyor. 

Ayrıca hizmetler de bulunan Windows güvenlik duvarını kapatmak istiyorum performans için. Herhangi bir antivirüs program mı kullanmıyorum. Çok bir zararı olur mu ? 

iyi forumlar.

Theogus45, 4 saat önce yazdı:

Hocam kablosuz drıver yuklu gelyor mu acaba?

Windows 7 driver fakiridir. Kablosuzu geçtim,benim 7 yıllık sistemimdeki kablolu ağ driverını dahi kurmadı :)

• Haha 1

İyi ve yeni sistemi olanlar win7 kurmasın zaten. Uyumlu driver bulunmuyor malum

Asiruh, windows 7 nin çekirdeği zamanla şişiyor ve hantallaşıyor. Umarım uzun vadeli de stabiliteyi sağlarsın.

Online oyun oynuyorsan, güvenlik duvarı açık kalsın bence. Antivirüs de kullanmıyorum diyorsun. Yada şöyle diyeyim, kaybetmeyi göze aldığın bilgi/belge varsa bilgisayarında sorun olmaz güvenlik duvarını da kapatman. 

Sisteme ciddi yük getirdiğini düşünmüyorum açıkçası 

Edited by amd_turkey
  • Like 1
  • Thanks 1

Teşekkür ederim hocam, bir süre deneyeceğim uzun vadede hantallaşma olur ise sizin yapmış olduğunuz windows 8.1 güncel performans sistemlerinden birini yükleyip denerim. Aslında sistemim windows 8.1 ile uygun 10 yıllık pc, ssd mevcut ama oynadığım oyun çok eski xp ve windows 7 kökenli bu sürümlerde daha stabil ve akıcı oynatıyor. 8.1 de iyi ama aynı akıcılığı oyunda göremiyorum. Ama masaüstü akıcılığı bariz 8.1 üstün. Benim önceliğim oyun olduğu için windows 7 yaptım ve gerçekten çok iyi tekrar elinize sağlık.

Bu yazdığım gören okuyan yardımcı olmak isteyen kişiler içindir ; Ek olarak forumdan sistem ince ayarlar programı indirip bir kaç değişiklik yaptım. Forumda bir çok reg program vs mevcut. Hem Oyun performansı için hemde sistemi daha stabil hale getirmek için önerebileceğiniz ayarlar var ise özelden yardımcı olmak isteyen forum dostlarından önerilerinizi almak isterim. (Konu ile alakası yoktur, sistem gayet akıcı stabil hiç beklemediğim kadar sorunsuz iyidir. Benim gibi windows kurcalama ince ayar delisi olanlar anlar, bilir. Not düşmek istedim. :)

Saygılar,

İyi forumlar. 

• amd_turkey changed the title to Windows 7 Pro/enterprise X64 Nisan 2021