Jump to content

Covid-19 Antikor Oluşumu Hakkında

helehoyni
 Share

Recommended Posts

sk8er_boi, 3 dakika önce yazdı:

Lise'de biyoloji dersinde hepsi anlatıldı bunların. Virüsler koruyucu bir kılıf içindeki dna yapılarıdır. Tek başlarına canlı sayılmazlar. Dna'sını enjekte ettiği hücrelerin çoğalma fonksiyonlarını kullanarak kendilerini çoğaltırlar.

Virüsün saflaştırılması (izolasyon)

Please register to see this content.

Toplum bağışıklığını deneyen ülkelerin hepsi vazgeçip aşılanmaya geri döndüler.

Bağışıklık sistemine çok güveniyorsan Aids, ebola, kuduz veya çiçek virüsü almayı deneyebilirsin.

Lütfen kaynaksız bilgi verip insanların kafasını karıştırmayalım.

Senin bu Söylediklerin Açıklamalar Bilimsel Bir Tarafı Yok

1 İzole Edilen Virus Bilgisini Sorduk Cevap Verilmedi 

2 PCR Testi Mucidi Karry Mullis Açıklamlarını Dinle Bakalım Sonra Tekrar Yazarsın

3 Toplum Bağışıklıgı Deneyenler ve Sonra Aşılamlaya Geçildi Diyenlerin Haberlerini İyi Araştır İsveç PCR Testini Kaldırdı Neden 

4 AIDS Hakkında Bilmedigin Çok Şey Var Geçmişte Neden AIDS Den Ölümler Oldu Hiv Virusü AIDS Yaptıgına Dair Bilimsel Kanıtlar Yok Bunu PCR Testinin Mucidi Karry Mullis Açıklıyor Bu Delilerli Sana Gönderebilirim Hiv Olmadan AIDS Olanlar Var 

Nasıl Oldular Peki Peki Hiv Olanlar Nasıl AIDS Oldu Bunları Araştırdınmı ? Deliller Var 

5 Biyoloji Dersi Temel Derstir Tam Bilim Sağlamaz PCR Testinin Anlatmadılar Biyoloji Dersinde Sadece Giriş Yapıldı Bu Şekilde Yorum Yapman Bilimden Anlamadıgını Gösteririr

6 Tavsiyem Prof Dr Alişan Yıldıran Aşıları Tek Tek Açıkladı Dinleyebilirsin Link Atabilirim Tarih de Hiç Bir Aşı ile Virus Salgın Bitmedi Şimdi Varyant Atıldı Delta Peki O Aşılar Nasıl Faydalı Olacak ?

Açıklama Bekliyorum Sen Madem Bilimden Bu KAdar Çok Anlıyorsun Cevap Bekliyorum Senden

• Thanks 1

• Administrator
lamont, 1 dakika önce yazdı:

Senin bu Söylediklerin Açıklamalar Bilimsel Bir Tarafı Yok

1 İzole Edilen Virus Bilgisini Sorduk Cevap Verilmedi 

2 PCR Testi Mucidi Karry Mullis Açıklamlarını Dinle Bakalım Sonra Tekrar Yazarsın

3 Toplum Bağışıklıgı Deneyenler ve Sonra Aşılamlaya Geçildi Diyenlerin Haberlerini İyi Araştır İsveç PCR Testini Kaldırdı Neden 

4 AIDS Hakkında Bilmedigin Çok Şey Var Geçmişte Neden AIDS Den Ölümler Oldu Hiv Virusü AIDS Yaptıgına Dair Bilimsel Kanıtlar Yok Bunu PCR Testinin Mucidi Karry Mullis Açıklıyor Bu Delilerli Sana Gönderebilirim Hiv Olmadan AIDS Olanlar Var 

Nasıl Oldular Peki Peki Hiv Olanlar Nasıl AIDS Oldu Bunları Araştırdınmı ? Deliller Var 

5 Biyoloji Dersi Temel Derstir Tam Bilim Sağlamaz PCR Testinin Anlatmadılar Biyoloji Dersinde Sadece Giriş Yapıldı Bu Şekilde Yorum Yapman Bilimden Anlamadıgını Gösteririr

6 Tavsiyem Prof Dr Alişan Yıldıran Aşıları Tek Tek Açıkladı Dinleyebilirsin Link Atabilirim Tarih de Hiç Bir Aşı ile Virus Salgın Bitmedi Şimdi Varyant Atıldı Delta Peki O Aşılar Nasıl Faydalı Olacak ?

Açıklama Bekliyorum Sen Madem Bilimden Bu KAdar Çok Anlıyorsun Cevap Bekliyorum Senden

"Biyoloji dersi temel derstir tam bilim sağlamaz" cümlesinden sonra seninle tartışacak değilim. Senin aşı vurulmaman hepimiz için kazanç olur. Hadi kolay gelsin.

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2

sk8er_boi, 5 dakika önce yazdı:

"Biyoloji dersi temel derstir tam bilim sağlamaz" cümlesinden sonra seninle tartışacak değilim. Senin aşı vurulmaman hepimiz için kazanç olur. Hadi kolay gelsin.

Şimdi Temel Ders Tabi Sana Detaylar Veriliyormu O Zaman Herkes Sağlıkçı Doktor Biyoloji Dersi Görenler Bu Anlayışına Göre Sende Şu Aşıları Araştır Bence Bu Yüzeysel Konuşman Bilime Haykırı Bilim Sorgulama Araştırmadır Sen Bunları Yaptınmı ?

• Like 1
  • Thanks 1

helehoyni, 11 saat önce yazdı:

Hocam işte beni de düşündüren konu bu. 150-200 arası değil de 3-5 bir şeyler olmuş olsaydı diyecektim ki aşı işe yarıyor fakat benim vücudumda yeterli antikor oluşmuyor. Direkt negatif yazması, sıfır olması aklıma mantığıma sığmıyor.

Başladık yine. Hocam rica ettim özellikle. Aşı gerekli mi, gereksiz mi tartışması değil konu. Bir soru sordum antikor oluşması hakkında; bir şey biliyorsanız ya da fikriniz varsa cevap verin.

eğer aşı olduktan sonra hastalık belirtileri gösterseydiniz (bunlar yan etki değildir bizzat aşının çalıştığının göstergeleridir) ve testiniz negatif çıkmış olsaydı----> aşı doğru test hatalı negatif diyebilirdik

yine aşı olduktan sonra hastalık belirtisi göstermeseydiniz ve testiniz pozitif çıksaydı antikor miktarına bakmadan bile ------> aşı doğru test doğru diyebilirdik

hem hastalık belirtisi göstermediniz hem de testiniz negatif olduğundan ne aşıyı doğrulayabiliriz ne de testi yanlışlayabiliriz,  yine de aşının çalışmadığı akla geliyor

burada şu durum olabilir, aşının saklanması esnasında soğuk zincirin herhangi bir halkası kırılmış, aşı bu sebeple çalışmamış olabilir,

bu durumda 2. doz ile 3.doz arası zaman 1 ay yada 1,5 ayı geçmeyecekse aşı programına bağlı kalmanız yararınıza olur

aksi takdirde aşı programını iptal edip tekrar baştan başlamak gerekir

Edited by sercaniz
  • Like 1

Az önce uyandım dostlar, az bi kestireyim demiştim, kalkar kalkmaz acaip bi kol ağrısıyla uyandım. Şuanda yoğun bir mide bulantısı ve kol ağrısı var. Bünye ile alakalı bir durum sanıyorum, bizimkiler olduğunda (Sinovac) hafif kol ağrısıyla ilk gün geçirdiler. Herkeste farklı etkimi yaratıyor, yada gerçekten aşının bekleme koşullarında dayanıksız hale gelmesimi olay bilmiyorum. 

• Like 1

sk7turk, 43 dakika önce yazdı:

Az önce uyandım dostlar, az bi kestireyim demiştim, kalkar kalkmaz acaip bi kol ağrısıyla uyandım. Şuanda yoğun bir mide bulantısı ve kol ağrısı var. Bünye ile alakalı bir durum sanıyorum, bizimkiler olduğunda (Sinovac) hafif kol ağrısıyla ilk gün geçirdiler. Herkeste farklı etkimi yaratıyor, yada gerçekten aşının bekleme koşullarında dayanıksız hale gelmesimi olay bilmiyorum. 

aşıda kişisel farklılıklar her zaman mümkün, zaten her hasta olan insanda covid-19 u aynı şiddette geçirmiyor bu gayet normal,

aşının saklanma koşullarına gelince soğuk zincir kuralı her aşı için geçerli olmakla birlikte

sinovac aşısı üretim tekniği ve inaktif aşı olması açısından gerekli olan saklama koşulları pratikte daha uygulanabilir

biontech aşısı üretim teknolojisi gereği ihtiyaç duyduğu saklama koşulu yerine getirilmezse yada soğuk zincir son halka da bile kırılsa aşı çalışmaya bilir

• Like 2

Valla ne desem boş. Ama kendimde olanları söyleyebilirim. Biontech tercih ettim ha daha doğrusu benim için Biontek ten başka seçenek yoktu.  Onu vurundum ilk saatler bir sakinlik hissettim. 2.  gün vurulan yer epey katılmıştı uykudan uyandığımda haliyle az bir şey acısıda vardı.bu katılma kısa sürede geçti. Kısa süre sonrada ben sigara v.s. kullanmadığımdan vede balgam yapıcı bir hastalığım falan olmadığından balgam tükürmem ama işte vurulduktan 4-5 gün sonra bir kaç koyu balgam tükürdüm. Yani ani bir toksin atımına neden olmuş olabilir. mi acaba?

Bir şey daha dikkatimi çekti bu gerçekten değişik ilginç bir veri. Bende otururken vede fazla stres yapar veya fazla üzülürsem kalbim hafif acıyarak atıyordu belli süre ve bu son zamanda epey artmış gibiydi.( Ama koşarım arada koşarken hiç böyle bir şey yok performans düşüklüğüde yok.) Tanıdığım hemşireler var onlarla konuşmuştum hatta bunu ikinciyi aşıyı olmaya gelirken Kardiyolojiyede randevu alıp gelin bir baktırın demişlerdi. Ritim bozukluğu ndan endişe etmiştim çünkü baya ciddi bir durummuş duyduğum kadarıyla. fakat 20 gün sonra birden aklıma geldi. kendi kendime benim böyle bir sorun vardı kalpte çoktandır olmuyor niyeki diye düşündüm. Valla aklıma aşı olduğum geldi. başka değişik bir şey hatırlamıyorum. Biraz diyete önem vermiştim baya istediğim kiloya geldim sonradan irademe hakim olmadım ramazanda da aç kalmamak için çok yiyince 75 ten yeniden 78 e doğru çıktım. Yani diyet falanda yok. Bende diyorumki  kalbe de iyi geliyormu bu biontech acaba? 

Ben yaşıma göre hala sportmen sayılırım. Çünkü küçüklüğümden beri uzun mesafe koşarım. sağlığıma dikkatte ederim. Yani önemli şeylere önem veririm. Onun için büyük konuşmak gibi olmasın bana bulaşması pek olası değil. Birde bir yerimi falan kestiğimde çok çabuk pıhtılaşır kanım. Dikkat ediyorum biraz böyle manik tipler var bana bir şey olmaz deyip hiç önlem almayan genelde onlara bulaştığına tanık oldum.

Sizin durumunuza gelirsem illaki sebebini öğrenicem derseniz bunu sağlamanın bir tekniği varsa onu deneyebilirsiniz. yada zararı yoksa kafaya takmayabilirsiniz. Sağlıcakla..

Yeni bir haber var Biontech aşısı ile ilgili. Kesin olmamakla birlikte bir iddaya göre belli süre sonra kalp kası iltihabına sebep oluyormuş.  🙂

Gerçekten ilginç  ben bende böyle bir durum varken geçti sanki diyorum. Bilim insanları da tam tersini söylüyor. Kendimemi inanayım bilim insanlarınamı? 

Hem amacı antikor üretmek olan bir ilaç nasıl oluyorda iltihap ihtimaline neden oluyor, bu mantıklımı?

helehoyni, 30.06.2021 - 09:30 yazdı:

Merhaba Arkadaşlar,

Çağımızın derdi Covid-19 virüsünden elimden geldiğince korunmaya çalışıyorum tanıştığımız günden beri. Kendim kapsam umrumda değil; fakat bir şekilde çevreye bulaşıyor bu meret, önce ailem ve arkadaşlarım, daha sonra da diğer masum insanlara taşıyıp da vebal almamak için maksimum özen ve dikkati gösterdim, şükür bu güne kadar başarılı da oldum.

Başından belirteyim, aşı yaptırana da yaptırmayana da saygım var; sadece ikna ve telkin etmeye çalışırım aşı olması konusunda. Lütfen cevap verecek arkadaşlar varsa onlar da birbirini kırmadan, gönül incitmeden, aşı olan olmayanı, olmayan olanı incitmeden yapsın yorumlarını.

Konuya geleyim sizleri daha fazla sıkmadan. Pfizer-Biontech'in ilk dozunu yaptıralı 16 gün oldu. Aynı aşı babamda ve çevremdeki kişilerde farklı tepkiler verdi. Babam ateşlendi, kardeşim koluna beyzbol sopasıyla vurulmuş gibi ağrıdığını söyledi, komşumuz tüm eklemlerinin ağrıdığını, ağrıdan duramadığını belirtti. Bende ise hiç bir tepki olmadı, kolda en ufak bir sızlama dahi olmadı. Özellikle kolumu sıktım, üzerine vurdum ağrı var mı diye, yoktu.

Neyse efendim ilk dozdan sonra dahi antikor oluştuğu söylemlerini duydum. Dedim ki dün bir antikor testi yaptırayım. Gelen sonuç beni şoke etti. 150-200 arası değerden geçtim; direkt olarak 0 (Negatif) yazıyor antikor değerinin karşısında. Aha da inanmazsanız raporu aşağıya bırakıyorum. 

Şimdi bilen veya araştıran arkadaşlara sormak istiyorum; sizce mantıklı mı bu iş? Acaba yapmış oldukları aşı uygun koşullarda saklanmayıp bozulmuş olabilir mi ya da kolumu dahi ağrıtmadığına göre su veya serum fizyolojik tipi bir şey mi bastılar acaba? Yoksa ben mi çok paranoyağım? Normal bir durum değil çünkü bu bildiğim kadarı ile. Bir faydası yoksa bu aşının ikinci doz randevusunu iptal edeceğim, boşu boşuna kimyasal almayalım bünyeye koruma sağlamayacaksa.

Hocam mrna aşılardan sonra gelişen antikor bu ikisi değil. Spike Proteine karşı gelişen antikor testi yaptırman gerekli. Bu ikisi hastalığı geçirenlerde -tabii dolaylı olarak inaktif ve virüs vektör aşılarında bkz: sinovac, sputnik, astrazeneca, j&j- oluşan antikorlar.

• Like 2
  • Thanks 1

cruzee, 15 dakika önce yazdı:

Hocam mrna aşılardan sonra gelişen antikor bu ikisi değil. Spike Proteine karşı gelişen antikor testi yaptırman gerekli. Bu ikisi hastalığı geçirenlerde -tabii dolaylı olarak inaktif ve virüs vektör aşılarında bkz: sinovac, sputnik, astrazeneca, j&j- oluşan antikorlar.

Çok teşekkür ederim; sanırım aradığım cevap bu. İçimi rahatlattınız.

KHEDIRA, 7 saat önce yazdı:

Hayır yani forumdaki insanların bilgisi ne olabilir ki bu soruyu foruma açıyorsun gerçekten enteresan. Gidip aile hekimine danışmak varken buraya sorarak hareket etmekte ne bileyim. 

Başka birisi için bir hareket noktası olabilir. Bir bilgi bir bilgidir. Hem herkes siz değil sizde herkes değilsiniz.

• Thanks 1

KHEDIRA, 18 saat önce yazdı:

Hayır yani forumdaki insanların bilgisi ne olabilir ki bu soruyu foruma açıyorsun gerçekten enteresan. Gidip aile hekimine danışmak varken buraya sorarak hareket etmekte ne bileyim. 

Neden, forumda tıp doktoru arkadaş olamaz mı nasıl mühendis, mimar, pilot varsa? Ya da benzer bir durum yaşayıp sorunun cevabını bilen olamaz mı? Ayrıca sağ olsun sayın @cruzee vermiş doğru cevabı. Enfeksiyon uzmanı bir ağabeyimiz vardı göremiyordum uzun süredir, dün karşılaştık birebir aynı cevabı verdi. Forumdakilerin bilgisi varmış demek ki. Afedersiniz sayın hünkarım, bir daha konu açıp bir şey sormayız. Hangi mantıkla ya da hangi yetkiyle, hangi sıfatla karar veriyorsun ki acaba açılan konuya?

Edited by helehoyni
  • Like 1

Yalnız her bilgiyede itibar etmemek lazım. Çünkü henüz emin olmak için hem erken hem başka amaçlarla da ortaya atılmış olabilir. 

Bakın benim bahsettiğim Biontech in kalp kası iltihabı yapma varsayımı. Zaten vurunduktan epey süre sonra oluyormuş bu ve bende dediğim gibi tam tersi bir etki yaptı sanki. İlk aşıyı vurunduğumdan beri ritim bozukluğuna benzer durumlar hiç olmadı.

• Like 1

helehoyni, 6 saat önce yazdı:

Neden, forumda tıp doktoru arkadaş olamaz mı nasıl mühendis, mimar, pilot varsa? Ya da benzer bir durum yaşayıp sorunun cevabını bilen olamaz mı? Ayrıca sağ olsun sayın @cruzee vermiş doğru cevabı. Enfeksiyon uzmanı bir ağabeyimiz vardı göremiyordum uzun süredir, dün karşılaştık birebir aynı cevabı verdi. Forumdakilerin bilgisi varmış demek ki. Afedersiniz sayın hünkarım, bir daha konu açıp bir şey sormayız. Hangi mantıkla ya da hangi yetkiyle, hangi sıfatla karar veriyorsun ki acaba açılan konuya?

Zaten ülke senin gibi WhatsApp grubundan tıbbi destek alanlar yüzünden bir arpa boyu yol katedemiyor. Ayrıca istediğim yorumu yazarım. Bu sen ilgilendirmez. 

KHEDIRA, 02.07.2021 - 17:20 yazdı:

Yalnız sende bu forumdasın madem bilgisizsin  niye  cevap veriyorsun? Genel olarak insanlara ters ters yorumlar yazdığını farkettim.Senin yaran kaşıntın derdin ne? Burada güzel bir ortam var niye bozmaya çalışıyorsun? Adamın kafasına takılmış sormuş başka bu durumla karşılaşan varmı diye merak ediyor demekki adamı tersleyecek gider yapacak bir durum yok burda.Biraz olsun uslübuna dikkat et birisine gider yapınca aşağılayınca havalı olmuyorsun yada bi üstünlüğün olmuyor hatırlatayım.Beğenmiyorsan istemiyorsan okumazsın konuyu takip etmezsin olay biter bukadar basit.Agresifliğe gerek yok. Farkettiysen adam efendi gibi bişi sormuş kimseye hakaret etmemiş.

• Like 2
  • Thanks 1

oneooo, 24 dakika önce yazdı:

Yalnız sende bu forumdasın madem bilgisizsin  niye  cevap veriyorsun? Genel olarak insanlara ters ters yorumlar yazdığını farkettim.Senin yaran kaşıntın derdin ne? Burada güzel bir ortam var niye bozmaya çalışıyorsun? Adamın kafasına takılmış sormuş başka bu durumla karşılaşan varmı diye merak ediyor demekki adamı tersleyecek gider yapacak bir durum yok burda.Biraz olsun uslübuna dikkat et birisine gider yapınca aşağılayınca havalı olmuyorsun yada bi üstünlüğün olmuyor hatırlatayım.Beğenmiyorsan istemiyorsan okumazsın konuyu takip etmezsin olay biter bukadar basit.Agresifliğe gerek yok. Farkettiysen adam efendi gibi bişi sormuş kimseye hakaret etmemiş.

abdulhey_, 6 saat önce yazdı:

Yalnız her bilgiyede itibar etmemek lazım. Çünkü henüz emin olmak için hem erken hem başka amaçlarla da ortaya atılmış olabilir. 

Bakın benim bahsettiğim Biontech in kalp kası iltihabı yapma varsayımı. Zaten vurunduktan epey süre sonra oluyormuş bu ve bende dediğim gibi tam tersi bir etki yaptı sanki. İlk aşıyı vurunduğumdan beri ritim bozukluğuna benzer durumlar hiç olmadı.

2.aşı vurulumundan 4 ila 7 gün arasında görülebilen birşeymiş tek doz olduysanız böyle bir şeyin gelişme ihtimali yok.

• Like 2

KHEDIRA, 4 saat önce yazdı:

Zaten ülke senin gibi WhatsApp grubundan tıbbi destek alanlar yüzünden bir arpa boyu yol katedemiyor. Ayrıca istediğim yorumu yazarım. Bu sen ilgilendirmez. 

Doğru söylüyorsun, ne yazdığın beni ilgilendirmez afedersin. Sadece kendi karakterini ortaya koyarsın, rezil edersin kendini. Diğer arkadaşlar yardım etmeye çalışırken sen böyle tepki verince saçma geldi sadece.  WhatsApp grubundan falan bilgi almıyorum, görüyorsun foruma yazıyorum; dediğim gibi enfeksiyon uzmanından da teyit ettim. Çünkü burada kendi çapımda az çok bilgisayar öğrendiğim gibi diğer pek çok konuda da bilgi sahibi oldum, yardımlaşmayı gördüm. Forumda mühendisi de, mimarı da, işçisi de, doktoru da var. Benim örneğin hukuksal bir sorunum olduğunda avukat akrabam, arkadaşlarım olmasına rağmen yine ilk önce buraya danışırım, çünkü düşünürüm benzer bir olayı daha önceden yaşayan vardır belki diye, tecrübelerinden yararlanmak isterim, fikrine değer gösteririm. İnsanlar da genellikle yardım sever sağ olsunlar, senin gibi değiller. Demek ki neymiş, doğru cevap verilebiliyormuş, yardımcı olunabiliyormuş. Amacın ne senin? Nedir bu sinir? Doğru düzgün dille yazdık, yardım istedik. Çocuğa sorsan bilir aile hekimine gidilmesi gerektiğini; ama şu cevabı veremedi aile hekimi biliyor musun? Kendisini arayıp söyledim; daha önce bilmediğini ve yeni öğrendiğini söyledi. Çocuk doktoru uzmana sordum; o da bilmiyormuş. Biz de biliyoruz yani senin kadar hekime gidilmesi gerektiğini. Burada @cruzeearkadaşım yardımcı oldu; enfeksiyon uzmanı da birebir aynısını söyledi ama aile hekimi vermedi bu cevabı.

Edited by helehoyni
  • Like 1
  • Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...