Jump to content

Tpm Kontrolü Yapmayan Sistem Hazırlama

Azerbeycan82
 Share

Recommended Posts

TNCTR üyesi üstadların dikkatine?

Windows 11 H2 22623.730TR işletim sisteminde TPM kontrolü yapmayan,ince ayarlı sistem hazırlayan üstadlar varmıdır? Bu sistem modifiye olarak düzenlenmediğinden yükleme yaparken microsoft hesabı istemektedir. Shift+F10 uygulaması da, bazı labtoplarda“OOBELOCAL+OOBEKEYBOARD” hatası vermektedir. Kısacası H1 22000 li sistemlerde olduğu gibi “Win11_Pro_H2_22623.730” sistemde de TPM2 kontrolü yapmayan sistem hazırlayan TNCTR üyeleri varsa, formda paylaşırlarsa teşekkürlerimi sunacağım.

Edited by mephistooo2
Konu başlığı düzeltildi...
  • Like 1
  • Thanks 1

MamLeter, 5 dakika önce yazdı:

Üstad, bu adreste bakınız ne diyor? "

Yerel Kullanıcı Olarak Kurulum Yapma Adımları

Kurulumda sırasında sistem yeniden başladıktan sonra Ülke/ Bölge seçme ekranı geldiğinde Shift+F10 birlikte basın, cmd komut penceresi açılır, komut satırına oobe\bypassnro komutunu yazıp enterleyin, sistem restart yapıp yeniden başlayacak, kuruluma normal şekilde devam edin. internet bağlanma ekranı geldiğinde alt kısımda internet bağlantım yok seçeneğinin aktif olduğunu göreceksiniz, buna tıkladıktan sonra gelen ekranda sınırlı kuruluma devam et tıklayıp devam edin yerel kullanıcı isminizi gireceğiniz ekran gelecek, buraya kullanıcı adınızı girdiğinizde Yerel Kullanıcı olarak kuruluma devam edebilirsiniz.

İsteyen Microsoft hesabı ile de kurulum yapabilir.

• Like 1

Azerbeycan82, 26 dakika önce yazdı:

TNCTR üyesi üstadların dikkatine?

Windows 11 H2 22623.730TR işletim sisteminde TPM kontrolü yapmayan,ince ayarlı sistem hazırlayan üstadlar varmıdır? Bu sistem modifiye olarak düzenlenmediğinden yükleme yaparken microsoft hesabı istemektedir. Shift+F10 uygulaması da, bazı labtoplarda“OOBELOCAL+OOBEKEYBOARD” hatası vermektedir. Kısacası H1 22000 li sistemlerde olduğu gibi “Win11_Pro_H2_22623.730” sistemde de TMP2 kontrolü yapmayan sistem hazırlayan TNCTR üyeleri varsa, formda paylaşırlarsa teşekkürlerimi sunacağım.

Elinde bulunan orijinal isoya bu dosyayı ekle. 

Please register to see this content.

İso dosyasını Poweriso veya Ultraiso ile aç ve ana dizine ekle kaydet. Usb belleğe yazdır. Rufus ile yazdırırken tpm bypass vs gibi seçenkleri seçmeden yazdır.

Edited by MrRush
  • Thanks 3

MrRush, 15 dakika önce yazdı:

Elinde bulunan orijinal isoya bu dosyayı ekle. 

İso dosyasını Poweriso veya Ultraiso ile aç ve ana dizine ekle kaydet. Usb belleğe yazdır. Rufus ile yazdırırken tpm bypass vs gibi seçenkleri seçmeden yazdır.

Üstad işte ISO dosyasının açılmış hali.  "Autounattend" Bu dosyayı nereye koymam gerekiyor? Rufus 3.20 de "tpm bypass" diye her hangi bir menü açılmıyor? Teşekkürlerimle.

Edited by Azerbeycan82

mustafakarasan, 2 dakika önce yazdı:

Ben Windows 11 son olan 22h2 kurdum. Solidshareden indirdim. İnternet bağladım. Benden Mail hesabı istedi. Mail yerine a yazdım şifreyede a yazdım hata verdi ve normal yerel hesap açma ekranına yönlendirdi. Bu şekil kurdum. 

Üstad,internet bağlımıydı,yoksa kapattınız mı? Bi denemekte yarar var. Olumlu olursa size dönüş yapacağım. Teşekkürlerimle.

Azerbeycan82, 12 saat önce yazdı:

Üstad işte ISO dosyasının açılmış hali.  "Autounattend" Bu dosyayı nereye koymam gerekiyor? Rufus 3.20 de "tpm bypass" diye her hangi bir menü açılmıyor? Teşekkürlerimle.

rufus_ile_ozellestirilmis_kurulum.png.17a29f70fc40f77917edb2a7bacfb635.png

• Like 1
  • Thanks 1

MamLeter, 1 saat önce yazdı:

rufus_ile_ozellestirilmis_kurulum.png.17a29f70fc40f77917edb2a7bacfb635.png

Yukarıdaki bu menünün ana kaynağı nedir? Hangi yazılımla bu menü ortaya çıkmıştır? Verdiğiniz adresteki tüm konuları inceledim,doğru dürüst bir yanıt bulamadım. Birde siz inceleyerekten "

" bilgilerinizi burada paylaşırmısınız? Teşekkürlerimle.

Emre028, 4 saat önce yazdı:

Direk wimden yada esdden kurun bu kadar zulüme gerek yok :) 

Üstadım, Win10PE_86x64_KMPE boot sistemle "ESD ve WIM" olarak yüklemeye çalışıldığında bu hata mesajı çıkmaktadır. "OOBELOCAL+OOBEKEYBOARD" Teşekkürlerimle.

Azerbeycan82, 7 dakika önce yazdı:

Yukarıdaki bu menünün ana kaynağı nedir? Hangi yazılımla bu menü ortaya çıkmıştır? Verdiğiniz adresteki tüm konuları inceledim,doğru dürüst bir yanıt bulamadım. Birde siz inceleyerekten "" bilgilerinizi burada paylaşırmısınız? Teşekkürlerimle.

Üstadım, Win10PE_86x64_KMPE boot sistemle "ESD ve WIM" olarak yüklemeye çalışıldığında bu hata mesajı çıkmaktadır. "OOBELOCAL+OOBEKEYBOARD" Teşekkürlerimle.

Rufusta isoyu yazdırmaya hazırlayıp. Başlata basarsanız o ekranda gelen ekrandır. Kolay gelsin.

disc2019, 2 saat önce yazdı:

Bu makalede adı geçen "Autounattend" dosyasını  üstad MrRush da önermişti,ancak sanırım bu uygulama microsoftun kendi sitesinden indirilen ISO dosyasında uygulanabileceği kanısındayım. Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

• Like 1

26 minutes ago, Azerbeycan82 said:

mentioned in this article was The " Autounattend " file   also suggested by MrRush   , but I think this application can be applied to the ISO file downloaded from microsoft's own site. Thanks for informating us.

Most Welcome my dear friend :)

i forgot to see previous comments on this query thread by you . thanks a lot for informing me too :)

Edited by disc2019
  • Thanks 1

Geçici çözüm için bu açıklamayı da inceleyin derim .

Kalıcı çözüm bir yanıt dosyası olışturup oobe seçenekleri bypass etmek.

Edited by MrRush
  • Like 1
  • Thanks 2

Bende farklı olarak önereceğim uygulama olan, AIOBoot multiboot uygulamasını kullanarak, ayarlardan install.wim seçeneği ile usbdiske yazdırarak kurulumu daha hızlı yapabilirsiniz. Kendim AIOBoot kullanıyorum kurulumlardaki geçişleride rahat şekilde yapmaktayım. Kaynak: 

Yerel kullanıcı adı ve şifresini soran sayfa gelmekte.

Spoiler

Edited by forjest
  • Thanks 1

Azerbeycan82, 3 saat önce yazdı:

Ben okumakla kalmadım A'dan Z'ye inceledim. Lütfen birde siz incelermisiniz?

Bu hata sizde de varsa, bir önceki sürümü deneyin. Ben böyle bir şeye rastlamadım. Bilgisayarınızda altyapı kurulu mu?  (visual runtime,javavb...)

• Like 2

MamLeter, 27 dakika önce yazdı:

Bu hata sizde de varsa, bir önceki sürümü deneyin. Ben böyle bir şeye rastlamadım. Bilgisayarınızda altyapı kurulu mu?  (visual runtime,javavb...)

Üstad siz hiç Windows 11_H2_nin TPM siz uygulamasını modifiye ettiniz mi?

• Thanks 1

• mephistooo2 changed the title to Tpm Kontrolü Yapmayan Sistem Hazırlama