Jump to content

Sızdıran Ve Sızdırmayan Dns Adresleri

neskali
 Share

Recommended Posts

Farklı kayıt tutmayan, sızdırmayan, virüs engelleyen, reklam engelleyen vs.... Dns adresleri biliyorsanız veya denk gelirseniz konu altına yazarsanız daha  çok alternatifimiz olabilir.!

Edited by neskali

Ben şöyle bişey yaptım modem yukarıdaki resmimdeki gibi aynı, windows 11 e de adguardı girdim.... @cmlacla

908569008_Ekrangrnts2024-01-25205409.png.63d0d14ec7e988d5b515ae0670ad1e85.png

Tarayıcılarda da Ublock a eklediğim özel filtreler le ile engellenen Reklam

906594577_Webyakalama_25-1-2024_205530_cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm.jpeg.5ab95445d5572ce8bd82ff7663d5f321.jpeg

Ping de maksimum 13 saniye, Ram 200 mb maksimum yiyor Ublock 350 mb de depolama kullanıyor.....

Bu kompozisyon şuan yapabildiğim optimum senaryo.... Dns adreslerimde Almanya görünüyor sızmıyor....

Edited by neskali
  • Like 2

neskali, 10 saat önce yazdı:

Ben şöyle bişey yaptım modem yukarıdaki resmimdeki gibi aynı, windows 11 e de adguardı girdim.... @cmlacla

908569008_Ekrangrnts2024-01-25205409.png.63d0d14ec7e988d5b515ae0670ad1e85.png

Tarayıcılarda da Ublock a eklediğim özel filtreler le ile engellenen Reklam

906594577_Webyakalama_25-1-2024_205530_cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm.jpeg.5ab95445d5572ce8bd82ff7663d5f321.jpeg

Ping de maksimum 13 saniye, Ram 200 mb maksimum yiyor Ublock 350 mb de depolama kullanıyor.....

Bu kompozisyon şuan yapabildiğim optimum senaryo.... Dns adreslerimde Almanya görünüyor sızmıyor....

Vpn kullamadan mı Almanya görünüyor?  

Adblock testi için aşağıdaki siteyi tavsiye ederim 

image.png.1263b6a74d33850712a28b9346d59014.png

Please register to see this content.

Edited by HARBİKIZ
  • Like 3

HARBİKIZ, 2 saat önce yazdı:

Vpn kullamadan mı Almanya görünüyor?  

Adblock testi için aşağıdaki siteyi tavsiye ederim 

image.png.1263b6a74d33850712a28b9346d59014.png

Evet Vpn kullanmadan  üç yerde birden....

450351486_Webyakalama_26-1-2024_101250_ipleak_net.jpeg.5e86817ecde8d1eb387c14d6ba86c3c4.jpeg

1901978500_Webyakalama_26-1-2024_1091_d3ward.github_io.jpeg.027b6de04e6631837ce2216251033457.jpeg

Edited by neskali
  • Like 3

HARBİKIZ, 23 dakika önce yazdı:

Sistem de Adguard Dns, tarayıcı Mullvad dns düzenlenmiş vaziyette ama İP gizleme yok.

İp yi maalesef Vpn dışında gizlemenin yolunu bilmiyorum.... 

Bu arada yukarıdaki arkadaşta yazmıştı adguard sadece kullanıyorum dns jumperla girip diye Adguard veya Google veya Cloudflare veya Yandex vs.. vs..  hepsi sızdırıyor Dns adresini maalesef....

Mullvad ve yukarıdaki listede verdiğim 2 dns harici sızdırmayan bulamadım ben henüz.... Tabi Reklam engelleme ve sızdırmazlık minimum tercihim 

bundan yana oldu Mullvad dnsler bende 123'lerde falan  ping olduğu için ada ve win 11 e adguard dnsler ile  Maksimum 15 ve Minimum 13 ping 

ada modemde çoğu reklam ağını, reklam izlemeyi, kötü amaçlı yazılımı ve kimlik avı alan adlarını engelleyen çok esnek filtrelerken ondan kaçan varsa işletim sisteminde adguard dnsler engelliyor yani en iyi pingi ve korumayı bu şekilde elde ettim... 

Tabi 123 pinge çıkmasa Mullvad  en iyisi deneyip bildiklerimden  base dns i, modeme ekle başka hiçbişey yapmana bile gerek yok rahat rahat takıl..... 

Edited by neskali
  • Like 1

neskali, 2 dakika önce yazdı:

İp yi maalesef Vpn dışında gizlemenin yolunu bilmiyorum.... 

Bu arada yukarıdaki arkadaşta yazmıştı adguard sadece kullanıyorum dns jumperla girip diye Adguard veya Google veya Cloudflare veya Yandex vs.. vs..  hepsi sızdırıyor Dns adresini maalesef....

Mullvad ve yukarıdaki listede verdiğim 2 dns harici sızdırmayan bulamadım ben henüz.... Tabi Reklam engelleme ve sızdırmazlık minimum tercihim 

bundan yana oldu Mullvad dnsler bende 123'lerde falan  ping olduğu için ada ve win 11 e adguard dnsler ile  Maksimum 15 ve Minimum 13 ping 

ada modemde çoğu reklam ağını, reklam izlemeyi, kötü amaçlı yazılımı ve kimlik avı alan adlarını engelleyen çok esnek filtrelerlerken ondan kaçan varsa işletim sisteminde adguard dnsler engelliyor yani en iyi pingi ve korumayı bu şekilde elde ettim... 

Tabi 123 pinge çıkmasa Mullvad'da  en iyisi şimdilik o base dns i modeme ekle başka hiçbişey yapmana bile gerek yok rahat rahat takıl.....

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

• Like 1

abdullahTR, 49 dakika önce yazdı:

verdiğiniz adresi keentic modeme girdiğimizde youtubedaki reklamlarıda engelleyebiliyor mu?

Bende ekstra çok şey olduğundan net bir şey diyemem  denemeniz lazım..... Reklam engelliyor ama youtube dakileri engeller mi tek başına denemek lazım....

ney69, 2 saat önce yazdı:

Biliyorum Mullvadı orada görmüştüm.... 

Aşağıdk konuları da incelyiniz. Açık açık anlatıyor. Ben İpvanısh VPN kulanıyoum Aşağdaki açıklamaa göre sızdırmıyor.

Kulandığınız VPN erçek IP'nizi sızdrıyormu.

VPN Kullanırken DNS sızıntısını Önleyin.

• Like 2

bynec, Bir saat önce yazdı:

Aşağıdk konuları da incelyiniz. Açık açık anlatıyor. Ben İpvanısh VPN kulanıyoum Aşağdaki açıklamaa göre sızdırmıyor.

Kulandığınız VPN erçek IP'nizi sızdrıyormu.

VPN Kullanırken DNS sızıntısını Önleyin.

Bu ayar webrtc yi kapatıyor üstad.! Dns den dolayı sızmaması için.... Vpn den bağlandığında yada düz bağlantıda...

Chrome izin vermiyor demişte yazıda https://chromewebstore.google.com/detail/webrtc-control/fjkmabmdepjfammlpliljpnbhleegehm bu eklentiyle chrome web tabanlı tarayıcılarda aynı olayı yapabiliyosun bi ayar yapmadan.....

Vpn kullanınca sızmıyor bende zaten Kasperskynin kendi vpn var bende de onda herhangi bir dns girince bile sızdırtmıyor hiçbir ayar yapmasanda.!

İp engellemenin bildiğim iki yolu var şuanlık Ya proxy kullanacaksın yada Vpn.... Vpn in iyiyse zaten sızdırmıyor, Proxy de kullanıyorsan İp adresini gizlersin dns de benim anlattığım şekillerde sızmasını engeller başka yerden gösterirsin....

Ama proxy kullanımı Vpn den daha pahalıya mal olduğu için Vpn daha mantıklı....

Edited by neskali
  • Like 2

neskali, 23.01.2024 - 13:05 yazdı:

Her ne kadar genel kullanımda yaygın olsalar da  Cloudflare ve Adguard gibi servis sağlayıcıların Dnsleri bilgilerinizi sızdırıyor.!

Doh veya tls şifreli olması fark etmiyor.!  Google, Yandex  vs. yi yazmaya bile gerek yok.....

Bende arayışlarım sonucu sızdırmayan bi kaç adres buldum sizinle paylaşmak istedim Hem Reklam, Hem Virüs, Hem izleyici engelleyenleri özellikle test ettim.

Aşağıdaki Listeye açıklamalarıyla birlikte yazdım....

Keenetic modem ve routerları bulunanlar ve de  Doh dns girilebilen diğer modem ve roouterlar da resmimdeki gibi query adresi girmeleri yeterli ekstra windows veya tarayıcılardan veya modem dns adresi yerine falan teker teker uğraşmalarına gerek yok.! Önemli: Benim gibi KAsperksy kullanmıyorsanız şifreli bağlantıları tarama özelliği  encrypted client hello yu bozuyor, hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız encrypted client hello desteği varsa ayarlarını araştırıp yapın.! Böylece hattınızı kimse dinleyemez Tarayıcınızda şifrelenir gelen giden trafiğinizi.!

1656487127_Webyakalama_23-1-2024_131147_192_168.2.8.jpeg.e0b92ca52660464502fd9941e9186c6c.jpeg

Dns Sızıntı testi yapabileceğiniz iki sağlam site

Adresler

İçeriği Gizle

Sızdırmayan Dnsler

Mullvad 

194.242.2.4 Base
194.242.2.3 Adblock

DNS Forge, adminforge tarafından sağlanan bir reklam engelleyici ve günlük tutmama özelliğine sahip yedek bir DNS çözümleyicisidir.

Çoğu kullanıcı için önerilir; çoğu reklam ağını, reklam izlemeyi, kötü amaçlı yazılımı ve kimlik avı alan adlarını engelleyen çok esnek filtreleme.

Sızdıran ama güvenli

Avrupa Birliği vatandaşlarını ve kuruluşlarını korumak için güvenliğe güçlü bir şekilde odaklanan, ücretsiz, egemen ve GDPR uyumlu bir özyinelemeli DNS çözümleyicisidir.

Adguard Dns

94.140.15.15
94.140.14.14

Cloudflare

Malware blocking only

DNS, IPv4    1.1.1.2 ve 1.0.0.2    
DNS, IPv6    2606:4700:4700::1112 ve 2606:4700:4700::1002    
DNS-over-HTTPS  

Merhaba android telefonlarda reklamları engellemek için dns.adguard.com kullanıyorum bu sızıntı yapıyor mu ve bunun yerine android telefonlarda reklam engellemek için başka nasıl yaparım..
Çok teşekkürler...

Merhaba android telefonlarda reklamları engellemek için dns.adguard.com kullanıyorum bu sızıntı yapıyor mu ve bunun yerine android telefonlarda reklam engellemek için başka nasıl yaparım..
Çok teşekkürler...

• Like 1

emay16, 10 dakika önce yazdı:

Çok teşekkürler...

Merhaba

Adgurad tek başına sızdırıyor dns adresinizi maalesef...

Benim bildiklerim arasında en sağlamı 

Hem reklam, hem izleyici, hem de virüs engelliyor kayıt'da tutmuyor ama bende ping yapıyor.....

Reklam engelliyor ama ne kadar engelliyor bilmiyorum ve kayıt tutmuyor pingi de bende Mullvadın yarısı kadar....

Her iki dns de sızdırmıyor 

Kullanılan dns adreslerini şöyle liste halinde giriş yapılsaydı herkes kullanabilirdi. Hızlıdan yavaşa doğru dns adresi dizilimi şeklinde

Google Public DNS: 8.8.8.8 ve 8.8.4.4
Cloudflare: 1.1.1.1 ve 1.0.0.1
Quad9: 9.9.9.9 ve 149.112.112.112
OpenDNS: 208.67.222.222 ve 208.67.220.220
UncensoredDNS: 77.88.8.8 ve 77.88.8.1
AdGuard DNS: 176.103.130.130 ve 176.103.130.131
CleanBrowsing: 185.151.223.222 ve 185.151.223.223
SafeDNS: 195.123.112.112 ve 195.123.112.113
Norton ConnectSafe: 198.153.192.192 ve 198.153.194.194
Dyn: 216.146.35.35 ve 216.146.36.36

Edited by forjest
  • Like 4

forjest, 37 dakika önce yazdı:

Kullanılan dns adreslerini şöyle liste halinde giriş yapılsaydı herkes kullanabilirdi. Hızlıdan yavaşa doğru dns adresi dizilimi şeklinde

Topu topu 3  Dns zaten üstad deneyebilirler diye düşünmüştüm kendilerine uygun olanı... Birde ayrıntılı ve açıklamalı yazdım özellikle kullanan ona göre tercihini yapsın diye...

Herkesin konumu ve bağlantısına göre farklı sonuçlar verebiliyor Dns'ler yine de  dizeyim sen istediğin için Saygılar...

Edited by neskali
  • Like 1

Deep&Blue, 9 saat önce yazdı:

kullandığım internet servis sağlayıcı cloud flare kullanıyor tek başına yeterli gelip gelmediğini hangi program ile test edebilirim?

Şu adresten İp'in ve dns ine bakarak anlayabilirsin sızdırılıyormu sızdırılmıyor mu 

Cloudflare ben en son test ettiğimde sızdırıyordu dns adresinizi bilginiz olsun....

Bu ne demek.?

Bu şu demek girdiğin bütün siteleri internette takip eden servis sağlayıcın  dahil hattını dinleyen herkes görebilir demek ....

• Like 1

neskali, 4 saat önce yazdı:

Şu adresten İp'in ve dns ine bakarak anlayabilirsin sızdırılıyormu sızdırılmıyor mu 

Cloudflare ben en son test ettiğimde sızdırıyordu dns adresinizi bilginiz olsun....

Bu ne demek.?

Bu şu demek girdiğin bütün siteleri internette takip eden servis sağlayıcın  dahil hattını dinleyen herkes görebilir demek ....

teşekkür ederim, sonucu ekran görüntüsü olarak paylaşıyorum bu ne demek ne yapmam gerekiyor adım adım yardımcı olabilir misiniz?

• Like 1