Jump to content

Windows Işletim Sisteminin Hangi Sürümünü Kullanıyorsunuz?

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Kendi editlediğim Windows 10 22H2 Pro 3803 sürümünü, bazen Defender'li güncellenebilir olarak kullanıyorum. (Yeniliklerden haberim olsun diye.) Bazen ise, defendersiz ve güncelleme almadan kullanıyorum. ( Güncellemeleri gereksiz gördüğüm için. ) Sizlere ufak bir not = Sistem olarak neyi kullanırsanız kullanın, son sürüm olarak indirdiğiniz ISO dosyasıyla kurulum yaptığınızda, güncellemelere hiç ama hiç gerek yok. Zaten ISO dosyaları, kendi kaynaklarıyla, gerektiğinde güncelleniyor. Tek yapmanız gereken, 5 veya 6 ayda bir kendi sistesinden tekrar ISO indirmek. Orijinal ISO dosyaları için, Güncellemelere gerek yok. Kapatın gitsin. :) :) :)

• Like 2

relati7ity, 16 dakika önce yazdı:

Kendi editlediğim Windows 10 22H2 Pro 3803 sürümünü, bazen Defender'li güncellenebilir olarak kullanıyorum. (Yeniliklerden haberim olsun diye.) Bazen ise, defendersiz ve güncelleme almadan kullanıyorum. ( Güncellemeleri gereksiz gördüğüm için. ) Sizlere ufak bir not = Sistem olarak neyi kullanırsanız kullanın, son sürüm olarak indirdiğiniz ISO dosyasıyla kurulum yaptığınızda, güncellemelere hiç ama hiç gerek yok. Zaten ISO dosyaları, kendi kaynaklarıyla, gerektiğinde güncelleniyor. Tek yapmanız gereken, 5 veya 6 ayda bir kendi sistesinden tekrar ISO indirmek. Orijinal ISO dosyaları için, Güncellemelere gerek yok. Kapatın gitsin. :) :) :)

İSO dan kurulum yapıyorum ve kurarken güncellemeleri kontrol edip kuruyor ama yine de hemen güncellemeler geliyor, üstelik defender kullanmama rağmen bu nasıl oluyor peki.

HARBİKIZ, 1 dakika önce yazdı:

İSO dan kurulum yapıyorum ve kurarken güncellemeleri kontrol edip kuruyor ama yine de hemen güncellemeler geliyor, üstelik defender kullanmama rağmen bu nasıl oluyor peki.

Kurulum esnasında interneti kapatın. Kurulum bitiminde, Windows 10 için, "Or" diye başlayan hizmeti, hizmetlerden kapatın. Sonrasında interneti açın. Yeterli olacaktır...

Win10 x64 sürümünü kullaıyorum . iyi kötü bilgisayarim nefes alsın diye. win11 de çok kasmlar ve takılmalar oluyor . M2 SDD oldugu halde performası çok düşürüyor. suan en iyisi win10 diyelim

• Like 2

bozart, 1 dakika önce yazdı:

Win10 x64 sürümünü kullaıyorum . iyi kötü bilgisayarim nefes alsın diye. win11 de çok kasmlar ve takılmalar oluyor . M2 SDD oldugu halde performası çok düşürüyor. suan en iyisi win10 diyelim

Windows 7 Ultimate'yi güncel hale getirdim. ISO hazrıladım fakat, şimdilerde Windows 10 Pro'dan ayrılamıyorum. Eski bir Windows 7 hayranı olan ben...:) :) Trajikomik bir hikaye... :) :)

• Like 2
  • Haha 1

relati7ity, 2 saat önce yazdı:

Windows 7 Ultimate'yi güncel hale getirdim. ISO hazrıladım fakat, şimdilerde Windows 10 Pro'dan ayrılamıyorum. Eski bir Windows 7 hayranı olan ben...:) :) Trajikomik bir hikaye... :) :)

Win 7 devri bitti. Bütün oyun ve programlar win10 üzerinden devam ediyor. 2 sene sonra Win 10 devri de kapanacak. Win11 e devam 

• Like 3

bozart, Bir saat önce yazdı:

Win 7 devri bitti. Bütün oyun ve programlar win10 üzerinden devam ediyor. 2 sene sonra Win 10 devri de kapanacak. Win11 e devam 

Windows 7'nin desteği bitti deniliyor fakat, bana kalırsa .NET Fremework 4.8 (Uzun süreli destek olarak devam ediyor...) 

Net olarak söylüyorum, .NET Fremework desteği sonlanmadan, Windows 7'nin devri asla bitmez.

Windows 7'yi şuan yaşatan .NET Fremawork 4.8 desteğidir...

Ve yeni çıkan oyun olsun, yeni çıkan pragram olsun, 4.8 desteği istediği için, Windows 7 devri bitmedi.

Bana göre böyle...

Ayrıca, windows 7 üzerinden ntlite ile windows 7 ye güncelleme entegre etmek başarısız olurken,

windows 10 kullanıcısı olarak, ntlite üzerinden windows 7'yi güncelleme olayı başarıyla tamamlanıyor.

NTlite Windows 7 yi hala güncelliyorsa, devri bitmedi demekki...

• Like 2

relati7ity, 14 dakika önce yazdı:

Windows 7'nin desteği bitti deniliyor fakat, bana kalırsa .NET Fremework 4.8 (Uzun süreli destek olarak devam ediyor...) 

Net olarak söylüyorum, .NET Fremework desteği sonlanmadan, Windows 7'nin devri asla bitmez.

Windows 7'yi şuan yaşatan .NET Fremawork 4.8 desteğidir...

Ve yeni çıkan oyun olsun, yeni çıkan pragram olsun, 4.8 desteği istediği için, Windows 7 devri bitmedi.

Bana göre böyle...

Ayrıca, windows 7 üzerinden ntlite ile windows 7 ye güncelleme entegre etmek başarısız olurken,

windows 10 kullanıcısı olarak, ntlite üzerinden windows 7'yi güncelleme olayı başarıyla tamamlanıyor.

NTlite Windows 7 yi hala güncelliyorsa, devri bitmedi demekki...

windowlar ayakta tutan net fram vsss değil tarayıcılardır . suan crome ve mozilla destegi olsaydı bende win8 kullanırdım. tarayıcı destegi oldukça kullanan da olur. net frame kullanmayan kesimlerde var. anket yaparsan belli olur

• Like 2

bozart, 7 dakika önce yazdı:

windowlar ayakta tutan net fram vsss değil tarayıcılardır . suan crome ve mozilla destegi olsaydı bende win8 kullanırdım. tarayıcı destegi oldukça kullanan da olur. net frame kullanmayan kesimlerde var. anket yaparsan belli olur

Windows 10 veya alt sürümler olsun, bir çok programın veya oyunun istediği .Net fremework sürümleri oluyor.

Oyun ve program yazdınız o yüzden söyledim. tarayıcının günceli olmasa da olur, güncel olunca ne oluyor sanki :)  :) :)

Edited by relati7ity
  • Like 2

relati7ity, 13 dakika önce yazdı:

Windows 10 veya alt sürümler olsun, bir çok programın veya oyunun istediği .Net fremework sürümleri oluyor.

Oyun ve program yazdınız o yüzden söyledim. tarayıcının günceli olmasa da olur, güncel olunca ne oluyor sanki :)  :) :)

Nett sayfalara girmiyor, sertifika hatası veriyor. SLL hataları veriyor vssss güncel olmasa ne diye tarayıcıları günceliyorlar ki 😀

• Like 2

bozart, 3 dakika önce yazdı:

Nett sayfalara girmiyor, sertifika hatası veriyor. SLL hataları veriyor vssss güncel olmasa ne diye tarayıcıları günceliyorlar ki 😀

Benim güncellediğim windows 7'de, öyle bir sorun hiç yoktu...

resim.png.ee74e81fd33ebf754db6054e026e2310.png

Bazı arkadaşlar sanırım yanılıyor Win sistemlerin ayakta kalmasını sağlayan şey oyun dünyası ve sürücülerdir. (Örn XP/Win7) Sonra tarayıcılar sonrada bileşenler.

Win98den beri deneyimim var. Xp/Win7/Win8.1 çok severdim Win7 gröselliğinin üstüne yok win8.1 hızına diyecek yok. WinXPdeki virüslerin haddi hesabı yok.

1. yani ana bilgisayarımda yukardaki 20h2 pro var 21h1 ve 22h2 özel bir değişiklik olmadığından geçmedim çünkü değişikliklere bkarak güncelleme yapıyorum.

Ayrıca son sürümlerde micropzort bir sonraki sistemin Win11 gibi olsun ona geçiş için yavaşlattığını düşünüyorum sistemin. 20h2 gayet stabil.

2. bilgisayarımda 1809,4010 pro sürümü var gayet iyidir gerekli güncellemeleri barındırır.

Kalıpları kendim hazırladım ince ayarlar vs.

3. iş bilgisayarımda ise sistemim iyi olmasına rağmen Win11 23h2 Enterprise var ve gayette hantal. Sadece görsel olarak güzel.

Not: Pro olmasının sebebi lisasnım pro lisansıdır aksi halde Ev/Home kullnırdım.

Edited by AdemYakups
  • Like 3

slma

[code] INFO.BAT version 1.6
--------------------------------------------------------------------------------
Windows version        :  Microsoft Windows [Sürüm 6.1.7601]
Product name           :  Windows 7 Ultimate, 32 bit
Performance indicators :  Processor Cores: 4      Visible RAM: 3665204 kilobytes

Date/Time format       :  (dd/mm/yy)  28.04.2024  22:15:58,35
__APPDIR__             :  C:\Windows\system32\
ComSpec                :  C:\Windows\system32\cmd.exe
PathExt                :  .COM;.EXE;.BAT;.CMD;.VBS;.VBE;.JS;.JSE;.WSF;.WSH;.MSC
Extensions             :  system: Enabled   user: Enabled 
Delayed expansion      :  system: Disabled  user: Disabled
Locale name            :  tr-TR       Code Pages: OEM  857    ANSI 1254
DIR  format            :  21.11.2010  00:29         3.911.040 ntoskrnl.exe
Permissions            :  Elevated Admin=Yes, Admin group=Yes

[/code]

• Like 1

Ben samsung 2 tb nvme ssd kullanıyorum. Bu yüzden en verimli windows 11 de çalışıyor. İşlemcim i5 ve 6. Nesil. Windows 10’da nedense bu perfonmansı alamıyorum. Windows 11 çok güzel bir sistem lakin başlat menüsü neden devasa büyüklükte onuda anlamıyorum. Bu başlat menüsünü değiştirmeleri gerekiyor 

Edited by bensuslu11
  • Like 2