Jump to content

Chromeos Flex Yüklenmiyor

tahatas
 Share

Recommended Posts

Bilgisayarıma ChromeOS Flex indiriyorum. USB'ye yazma kısmına gelince 0%'da kalıyor. 10-15 dakikadır böyle. Bu 2. denemem. Alternatif bir yolu var mı yoksa beklemeli miyim?😔

tahatas, 26 dakika önce yazdı:

Bilgisayarıma ChromeOS Flex indiriyorum. USB'ye yazma kısmına gelince 0%'da kalıyor. 10-15 dakikadır böyle. Bu 2. denemem. Alternatif bir yolu var mı yoksa beklemeli miyim?😔

İso içerisindeki kurulum dosyasıyla ilgilidir...

tahatas, 2 saat önce yazdı:

FydeOS dene chrome os un aynısı. Android desteklisi.

Please register to see this content.

Ben usb diske yazdırdım ama boot ekranında ChromeOS Flex yazısında takılı kalıyor ilerlemiyor işletim sistemim windows 11 acaba secure boot açık olmasından olabilirmi bilemedim.

SON_VATAN, 2 saat önce yazdı:

Ben usb diske yazdırdım ama boot ekranında ChromeOS Flex yazısında takılı kalıyor ilerlemiyor işletim sistemim windows 11 acaba secure boot açık olmasından olabilirmi bilemedim.

İşlemcine göre doğru sürümü indirdiğinden emin misin? Farklı sürüm indirirsen boot ekranında kalıyor kuruluma geçmiyor. Sitesinde 3 farklı versiyon vardı.

2. Olarak belleğin usb 2.0 sa da kurulum ekranı geliyor ama bekletiyor bazen 3 bazen 5 dk arası.

Birde farklı usb girişlerinde dene.

Posted (edited)
xpity, 34 dakika önce yazdı:

İşlemcine göre doğru sürümü indirdiğinden emin misin? Farklı sürüm indirirsen boot ekranında kalıyor kuruluma geçmiyor. Sitesinde 3 farklı versiyon vardı.

2. Olarak belleğin usb 2.0 sa da kurulum ekranı geliyor ama bekletiyor bazen 3 bazen 5 dk arası.

Birde farklı usb girişlerinde dene.

Ben chrome eklentisi üzerinden indirip usb diske yazdırmıştım ve başkada bir sürümde yoktu direk eklenti aracılığı ile usb diske yazılıyor

Edited by SON_VATAN

SON_VATAN, 10 saat önce yazdı:

Ben chrome eklentisi üzerinden indirip usb diske yazdırmıştım ve başkada bir sürümde yoktu direk eklenti aracılığı ile usb diske yazılıyor

Fydeos dan bahsetmiştim. Onu deneyin, google play de yükleniyor, yada indirdiğiniz apk dosyalarını kurabiliyorsunuz.

• Like 1

xpity, 06.05.2024 - 00:47 yazdı:

Fydeos dan bahsetmiştim. Onu deneyin, google play de yükleniyor, yada indirdiğiniz apk dosyalarını kurabiliyorsunuz.

Bu işletim sistemi Nvidia  ekran kartlarını desteklemiyormuş sitesinde böyle bir bilgi var.

NVIDIA grafik kartlarına ilişkin notlar

FydeOS şu anda NVIDIA grafik kartlarını desteklememektedir.

FydeOS'u başlatabilen bir NVIDIA grafik kartınız varsa, görüntülenen görüntünün bozuk veya hatalı olması beklenir.

İşlemcinizde entegre bir grafik modülü varsa, NVIDIA grafik kartınızı anakarttan fiziksel olarak çıkarmayı deneyin; veya BIOS ayarlarında ayrık grafik kartını devre dışı bırakmak. Bu seçeneklerden hiçbiri uygun değilse GRUB'u yapılandırarak NVIDIA grafik kartınızı devre dışı bırakmak için  başvurabilirsiniz . Lütfen bu eğitimin yalnızca bazı cihazlar için etkili olabileceğini unutmayın.

Ayrık grafik kartını devre dışı bıraktıktan sonra, CPU'nuza göre PC için uygun FydeOS varyantını seçebilirsiniz.

forjest, 17 saat önce yazdı:

Üstad Bun un kurulumu ve hangi sürümünü indirmemiz gerektiğine dair bir konu başlığı açıp bizleri bilgilendirseniz çok makbule geçerdi.

SON_VATAN, 6 dakika önce yazdı:

Bu işletim sistemi Nvidia  ekran kartlarını desteklemiyormuş sitesinde böyle bir bilgi var.

Daha önce kullandığım notebook bilgisayarımın ekran kartı nvidia idi.   Fydeosu dahili grafik kartında sorunsuz çalıştırıyordu.

Anladığım kadarıyla fydeos nvidiayı tanımasa bile dahili ekran kartını sorunsuz tanıyor. 

Ve gerçektende randımanlı çalışıyordu. 

Denemekte yarar var. 

naturel, 23 dakika önce yazdı:

Daha önce kullandığım notebook bilgisayarımın ekran kartı nvidia idi.   Fydeosu dahili grafik kartında sorunsuz çalıştırıyordu.

Anladığım kadarıyla fydeos nvidiayı tanımasa bile dahili ekran kartını sorunsuz tanıyor. 

Ve gerçektende randımanlı çalışıyordu. 

Denemekte yarar var. 

Sistemim bu bileşenlerden oluşuyor ve dahili ekran kartım yoktu belki onan kurulumu gerçekleştiremedim.

CPU Türü    QuadCore AMD Ryzen 3 1300X, 3800 MHz 
Anakart Adı    Gigabyte GA-A320M-S2H  
Ekran Kartı     nVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.

Posted (edited)
SON_VATAN, 1 saat önce yazdı:

Üstad Bun un kurulumu ve hangi sürümünü indirmemiz gerektiğine dair bir konu başlığı açıp bizleri bilgilendirseniz çok makbule geçerdi.

Bende sizin gibiyim çok fazla fikrim yok intel destekli olanı indirip kurdum google playstore falan hepsi çalışmakta. Adları farklı olsa da, sistemlerin hepsinin temeli aynı linux kerneli üzerine inşaa edilmiş sistemler. Aralarından birini seçerek kurmak yeterli gelecektir. Kurulumlarla ilgili video vb. içerikleri netten araştırma yaparak çözüme kavuşturulur.

Edited by forjest
  • Like 1
  • Thanks 1