Jump to content

Milletimizin Cahilliği... (İstiklal Marşı)

Sirius
 Share

Recommended Posts

Milli marşımız olan İstiklal Marşı'nı kimin yazdığından bihaber insanlar topluluğu. Çok yazık...

[media]
http://www.youtube.com/watch?v=i3XdFmxQXXI&feature=player_embedded#at=118
[/media]

[code]http://www.youtube.com/watch?v=i3XdFmxQXXI&feature=player_embedded#at=118[/code]

bunları asıl okularda istiklal marşı mecburiyetini kaldırmak isteyenlere izletmek lazım....

geçen hafta istiklal marşından kaçanların disipline gitmesi için dilekçe verdiğimde herkes bana düşman oldu....

lafa gelince türküm diyenler...icraate gelince fosss..

Edited by byvistakazim

Kamera arkası nerede bunun acaba ?

Yada istiklal Marşımızın yazarını da Kıt'a larını da bilen insanlarımızın görüntüsü nerede ?

Bende bir süre Ulusal bir TV kanalının Haber montajlarını yapıyordum ve böyle seçip sükse yapacak şekilde olanları tek tek Film'e dahil ediyordum.
nedenine gelince haber değeri kazansın, insanlar tepki göstersin ve izlensin diye.

Hadi onu geçtik, Bilmemek bu insanların mı ayıbı ? Doğru düzgün eğitim almış olsalardı bu şekilde mi olurlardı ?
TV kanalları insanlara Tecavüz nasıl edilir, Nasıl Tinerci olunur, Hırsızlık Yöntemleri vs.vs. Eğitimi vereceğine Bu tür Yararlı bilgileri içeren Programlar yapmıyorlarsa Bu İnsanların mı Suçu ?

Elinize Fotoğraflarını alıp sorun bakalım Kaç Bakanı, Şairi, ve Cumhur'u reis'i tanıyacak Bilecek yada hangi dizi de ve hangi karakterde oynadığını Kime nasıl tecavüz ettiğini 1. bölüm de ne olduğunu 50. bölümde ne olduğunu Bilecek ?

Buyrun Siz karar verin.

Şimdi Suçlu Değerlerini Unutan Millet mi ?

Yoksa

Değerlerimizi Unutmaya Zorlayan Basın Yayın organları ve Yanlış yönetim sistemi mi ?

Saygılarımla.

Şu kadar söylüyorum ezberci zihniyetle bilim degil sadece yazılanlar öğretilir ve zamanla unutulur. İstenende budur ezberlesinler sonra unutsunlar.Eğitim sistemimizi buna göre şekillendiriyorlar bilimsel öağdaşlıktan uzak bir sistem kurulu. T.C ileri değil her geçen gün geri gitmektedir. Okumayı zahmet gören tembelliği ve kolay yolla köşeyi dönenleri alkışlar isek olacagı budur.Okusak bilsek dünyanın nasıl döndüğünü herşeyi Yarabbil alemine bırakmasak birazda Allahın'ın verdiği beyni kullansak ne iyi olur dimi.

Bu haberde İstiklal Marşımızdan bihaber insanlardan bahsedilmiş. Tabiki umuyoruz bilen insanımız daha fazladır. Ama bazıları temel eğitim olan ilköğretimde İstiklal Marşı ve andımızı kaldıracak kadar cibiliyet yoksunu olduğu sürece yayın kuruluşlarını onlar kadar suçlayamam ben.

Burası emiönüymüş. Siranustaya katılıyorum. Ayrıca ben şahsen bu videonun hazırlanmasında art niyet yattığı düşüncesindeyim. Zira star tv' nin ne mal olduğu belli. Uğur Dündarın da. Gidip özellikle nerde böyle cahil olabilecek biri varsa ona sormuşlar. Ve hiç mi bilen çıkmamış yani olacak şey değildir bu.