Jump to content

# Excellent Xp 2011 | Sp3 | 662 Mb #

EKE58
 Share

Recommended Posts

[quote name='birazmerak' date='20 July 2011 - 21:38 ' timestamp='1311190726' post='1049075']
Merhaba... Asus F3Sr Notebookuma Excellent xp yi kurdum.Canavar gibi çalıştı. Driverları kurduktan sonra ise bir sorunla karşılaştım.Başlat menüsünden Bilgisayarı kapat dediğimde ise (Bilgisayarı kapat veya yeniden başlat) ikisi içinde bilgisayar kapanmıyor. 10 dk ya yakın bir süre bekliyor. Sonunda mavi ekran veriyor. winlogon.exe ile alakalı.Onarılamaz Hata diyor. Yardımcı olurmusunuz? (Tüm forumlara baktım ve regeditten veya windows cd sinden gerekli işlemleri yaptım.Bir işe yaramadı.)Teşekkürler
[/quote]

Yüklediğiniz programlar yahut driverlar ile alakalı bir durum olabilir.
Ekli olan logon dünya üzerinde xp için hazırlanmış en iyi W7 ekranıdır :)

• Replies 297
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='solbest8787' date='25 July 2011 - 07:22 ' timestamp='1311571354' post='1051394']
Abi Sistem Çok iyi Ama bende bi sorun olkdu aygıt yöneticisine veya bilgisayarı yönet deiğimde Mröd.dll hatasını alıyorum nasıl düzeltebilirim
[/quote]

Aynı soruyu hem özelden hem buradan sormayın kardeşim.
Özelden verdim cevabı.

[quote name='tefaani' date='20 June 2011 - 01:10 ' timestamp='1308532221' post='1032548']
[img]http://img3.imageshack.us/img3/4468/ss20z.jpg[/img]

[b][color="#FF8C00"]"advpack.mui, ie4uinit.mui, iedkcs32.mui, ieframe.mui, mshta.mui, msrating.mui, jscript.mui, vbscript.mui"[/color][/b]

Yukarıda belirtmiş olduğum dosyaları bulamıyor ve onları ESC yaparak atlayıp kuruluma devam ediyorum.. Bunun dışında hiç bir sorunla karşılaşmadım.. En azından bu dosyaların içeriği hakkında veya ne işe yaradığı ile ilgili açıklama yaparsanız minnettar kalırım.. Hayati bir önemi yok ise kullanmaya devam edeceğim işletim sistemini..

[img]http://img411.imageshack.us/img411/7065/sshot8y.png[/img]

Bu görüntüde ise siyah ekranda belirginleşen "Microsoft Corporation" efekti neredeyse donarak kendine geliyor.. Sonra animasyon harekete geçiyor (kayan şerit normal).. Makinanın açılmasında dişe dokunur gecikmeli efekt geçişi gösteriyor..! (silüetin netleşmesi esnasında)

(Unutmadan "Yönetimsel araçlar \ Hizmetler" ile ilgili önceki sorumu atlamışsınız ilgilenirseniz sevinirim)

Kurulumu nasıl yapıyorum; (Bu kurulum Blue_Life tarafından uygulanmış ve sorunsuz kabul edilerek yayınlanmıştır)
Topic'te yer kaplamaması için link atmayı uygun buluyorum.. Göz atmanızı rica ederim..

[code]http://www.tnctr.com/topic/100852-cddvd-hdd-ve-usb-icin-multiboot-hazyrlamak/page__st__40[/code]

Denemediğim yöntem kalmadı, mesele modifiyeli bir işletim sistemi olunca oldukça çetrefilli bir hal alıyor.. Bu yöntemin dışına çıkamıyorum.. En iyi sonucu aldığım yol bu..! Ayrıca bir tavsiyeniz var ise öğrenmek isterim.. Nede olsa NETBOOK sahibi (Cd Sürücüsü olmayan) bir çok arkadaşın derdine derman olacağı ümidiyle bakıyorum..

Saygılar..
[/quote]
Aynı hataları bende de verdi. USB'den kurulum yapıyorum. Eğer bi sorun oluşmadan kurulursa yine de kullanacağım. Teşekkürler..

Edited by Googleßeta

[quote name='Googleßeta' date='26 July 2011 - 20:56 ' timestamp='1311706561' post='1052292']
Aynı hataları bende de verdi. USB'den kurulum yapıyorum. Eğer bi sorun oluşmadan kurulursa yine de kullanacağım. Teşekkürler..
[/quote]

Arkadaşa verdiğim cevap senin için de geçerli.

[quote name='baran105' date='29 July 2011 - 03:03 ' timestamp='1311901407' post='1053523']
indirme linkinde sorun var sanırım . wupload dan baska link verebilecegn bi site yokmu filserve ya da hotfile gbi??
[/quote]

[quote name='baran105' date='29 July 2011 - 03:06 ' timestamp='1311901585' post='1053524']
EKE58 nolur acil yardm et , hemen indirmeliyim bnu
[/quote]

Linklerde sorun yok arkadaşım, upload hızım düşük benim pat diye upload edemem öyle.Zaten linkler sorunsuz.

• 2 hafta sonra ...

Tesekkuler. Kardesım on numara yapmıssın ama bende mouse sorunu var. Mouseyı programın ustune getırınce sankı en hızlıdan en yavasa almıs gıbı yavas yavas gıdıyor Bunu hakkında bır bılgın var mı acaba? Herşey dört dörtlük ama Seri olamıyorum :)

[quote name='trahmet16' date='14 August 2011 - 02:52 ' timestamp='1313279574' post='1062522']
Tesekkuler. Kardesım on numara yapmıssın ama bende mouse sorunu var. Mouseyı programın ustune getırınce sankı en hızlıdan en yavasa almıs gıbı yavas yavas gıdıyor Bunu hakkında bır bılgın var mı acaba? Herşey dört dörtlük ama Seri olamıyorum :)
[/quote]

Denetim masasından mouse ayarlarını kontrol edin.
Ayarla ilgili bir sıkıntı yokse muhtemelen kasıyordur.

Dediklerinle hiç bir alakası yok. mouse boş alanda hızlı bir programın üstüne gelince mesela bilgisayarım dosyasına gelince hızlıyken acayip hızlı bir şekilde yavaşlıyor bilgisayarımın kasma olasılığı yok başka çözümler bulabilirsen yada biliyosan yardım edersen sevinirim kardeşim herşeyy için çok saol

[quote name='trahmet16' date='14 August 2011 - 12:16 ' timestamp='1313313392' post='1062651']
Dediklerinle hiç bir alakası yok. mouse boş alanda hızlı bir programın üstüne gelince mesela bilgisayarım dosyasına gelince hızlıyken acayip hızlı bir şekilde yavaşlıyor bilgisayarımın kasma olasılığı yok başka çözümler bulabilirsen yada biliyosan yardım edersen sevinirim kardeşim herşeyy için çok saol
[/quote]

Benim bilebildiklerim bu kadar.Mantıklı bir sorun gibi gelmiyor bana.
Google'da biraz araştırma yapabilirsin, belki bulursun bununla ilgili bir şeyler.
İyi günlerde kulllanın.

Merhaba değerli kardeşim. Bu yılın başından beri Windows 7(x64) kullanıyordum. Bugün tekrar XP ye dönüş yapmak istedim. Her zamanki gibi senin yaptığın çalışmalardan biri olan Excellent XP 2011'i yükledim. Tüm programları yükledim ve kullanıma hazır hale getirdim. Bir kez sistemi yeniden başlattım ve masaüstüm çok hızlı bir şekilde geldi. Sonra Advanced SystemCare 4 ve Auslogics BoostSpeed ile tarattırma yaptım. Tekrar açtığımda açılış ekranında o kadar uzun beklediki hayret ettim. Hoşgeldiniz ekranında tahminen 20 sn,sonra da arkaplan resmi geliyor ve 35 sn. de öyle bekliyor. Sonra programlar açılıyor,iconlar geliyor. Regedit ayarlarına filan girdim,sistem açılışını hızlandır filan dedim ama nafile. Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Lütfen,yardımlarına ihtiyacım var. Saygılar sunarım...

EKE58 kardeş bi sorunvar cözemedim. İlk başta bi tuşa basıp formatı başlatttım. Kısa süre sonra ekrana şöyle bi uyarı geliyor. " CSI Bağlantı Noktası Sürücüsü " Geliyor bekliyorum aynı olduğu gibi duruyor ilerleme yok. her hangi bir tuşa basınca Makina reset atıyor. Tekrar denedim aynı Sorun cıktı ekrana. İYİ FORUMLAR

evet işte budur diyorum bir iki eksik var .

bilgisayarıma sağ tıklayınca

aygıt yöneticisi ve program ekle kaldır olmalı ..

bu özelliklerin olması demek zaman tasarrufu demek .hız demek

sanal makinada denenmiştir ilk izlenimler çok çok olumlu

ellerine sağlık diyorum eke58.. :)

Edited by zeki ural

[quote name='BlueKing3' date='14 August 2011 - 19:30 ' timestamp='1313339413' post='1062886']
Merhaba değerli kardeşim. Bu yılın başından beri Windows 7(x64) kullanıyordum. Bugün tekrar XP ye dönüş yapmak istedim. Her zamanki gibi senin yaptığın çalışmalardan biri olan Excellent XP 2011'i yükledim. Tüm programları yükledim ve kullanıma hazır hale getirdim. Bir kez sistemi yeniden başlattım ve masaüstüm çok hızlı bir şekilde geldi. Sonra Advanced SystemCare 4 ve Auslogics BoostSpeed ile tarattırma yaptım. Tekrar açtığımda açılış ekranında o kadar uzun beklediki hayret ettim. Hoşgeldiniz ekranında tahminen 20 sn,sonra da arkaplan resmi geliyor ve 35 sn. de öyle bekliyor. Sonra programlar açılıyor,iconlar geliyor. Regedit ayarlarına filan girdim,sistem açılışını hızlandır filan dedim ama nafile. Acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Lütfen,yardımlarına ihtiyacım var. Saygılar sunarım...
[/quote]

Evet bu hatanın nedenini biliyorum çünkü bu ay aynısını ben yaşadım.Net Framework paketi ekleyince ve paket içinde 4 sürümü olunca böyle oluyor sırf bunun için ben sadece 3,5'a kadar olan paketi yüklüyorum zaten fark yok gibi bir şey.Kendim yaşadığım ve çözdüğüm için hemen cevap verebildim ve adım gibi eminim ki sorunun kaynağı kurduğun .Net Framework paketi.(İçinde 4 sürümü olmayanı kuracaksın)

[quote name='zeki ural' date='14 August 2011 - 19:46 ' timestamp='1313340397' post='1062894']
kurulumdan sonra gelen masaüstü resmini win 7 default resmiyle değiştirebilirmiyim isonun içinden mümkünmü bu ..
[/quote]

Mümkündür $OEM$>$$>Resources>Themes>SevenVG klasörüne gidin oradaki Windows7.jpg isimli wallpaperi değiştirin bu kadar.

[quote name='TRkmen' date='14 August 2011 - 21:22 ' timestamp='1313346131' post='1062932']
EKE58 kardeş bi sorunvar cözemedim. İlk başta bi tuşa basıp formatı başlatttım. Kısa süre sonra ekrana şöyle bi uyarı geliyor. " CSI Bağlantı Noktası Sürücüsü " Geliyor bekliyorum aynı olduğu gibi duruyor ilerleme yok. her hangi bir tuşa basınca Makina reset atıyor. Tekrar denedim aynı Sorun cıktı ekrana. İYİ FORUMLAR
[/quote]

Böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım,sistemle ilgili bir sorun olmadığını düşünüyorum çünkü kimse böyle bir şey demedi.İndirirken veya cd'ye yazarken bir hata yapmış olmalısınız.Ya da donanımsal bir uyumsuzluk olabilir ki ona da yapacağımız bir şey olamaz.

[quote name='zeki ural' date='15 August 2011 - 12:26 ' timestamp='1313400392' post='1063253']
evet işte budur diyorum bir iki eksik var .bilgisayarıma sağ tıklayınca aygıt yöneticisi ve program ekle kaldır olmalı ..bu özelliklerin olması demek zaman tasarrufu demek .hız demek sanal makinada denenmiştir ilk izlenimler çok çok olumluellerine sağlık diyorum eke58.. :)
[/quote]

Bakayım o ayarların reg kaydını bulabilirsem eklerim.
Teşekkür ederim.

[quote name='zeki ural' date='15 August 2011 - 14:21 ' timestamp='1313407313' post='1063326']
içindeki chipset drıverları hakkında bilginiz varsa listesini yazabilirmisiniz..

yada ben bu xp çalışmasına nasıl extra chipset drıver yükleyebilirim ,mümkünatı varmıdır

ilginiz için teşekkürler... :)
[/quote]

Şurayı kurcalarsanız bulursunuz bir şeyler;

[quote]http://driverpacks.net/driverpacks/windows/xp/x86/mass-storage/11.07[/quote]

Elbette ekleme imkanınız var, istediğiniz sürücüleri bulun, nLite programı ile sürücü olarak entegre edin.
Forumda var araştırabilirsiniz.

[quote name='BlueKing3' date='15 August 2011 - 22:06 ' timestamp='1313435195' post='1063656']
Ben de yüklü kardeşim NetFramework AIO. 4 ü silsem sorun olur mu,ya da düzelir mi? Saygılar sunarım...
[/quote]

Düzelir diye tahmin ediyorum ama,düzelmezse bir daha format attığın zaman Net Framework 4 kurma üstüne.