Jump to content

Windows 7 Ye Sysprep Ve Gimagex'le Program Entegre

TaMeR
 Share

Recommended Posts

• Replies 261
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='amb_drivers' date='26 September 2011 - 14:49 ' timestamp='1317048599' post='1085961']
Forumda http://www.tnctr.com/topic/180591-windows-7-sp-1-tr-ayry-ayry-tum-surumler-msdn/ konu başlığında paylaşılan windows7 ultimate 32 işletim sistemini indirerek sorunu çözmeğe çalışıcağım.
[/quote]
Burada paylaşılan windows7 sürümlerini indirmek için premium üyelik gerekiyor galiba, bu da bende olmadığından indiremiyorum.

Üstad eline sağlık hafi olsun diye en düşük x64 olan home basic te sistemi
kurdum söylediğin şekilde sırayla işlmeleri yaptım aimp, net4, vb gerekli ne varsa ekledim.
Ve sistemi virtualbox da kurdum evet bazı kısayollar masaüstünden silşnmiş oda çok önemli değil
sistem gayet güzel çalışıyor eline sağlık

Tamer kardeşim sayende mükemmel bir dvd hazırladım. Sonsuz teşekkürler.

Dvd'ye eklediğim programların hepsi güncel ve lisanslı olarak gelmekte.

Sadece esetnod32 5 versiyonu lisanslı olarak eklememe rağmen lisansız olarak gelmekte
bu sorunu nasıl aşabilirim.

Edited by fatihhan344

[b]bir de yaptığım ayarlar ve programların bazıları gözükmüyor install.win içinde var ama bilgisayar formatladıktan sonra masaüstü kısayolları ve bazı programlar gözükmüyor misal google chrome kuruyorum instal.wimde program files içersinde gözüküyor ama kurulumdan sonra ne program files ta nede kurulu olarak gözüküyor sorun nedendir acaba ben Sysprep işlemini temiz bir sistemde denedim ve bilgisayarımda denedim sanalda da değil yaptığım ayarlar ve bir kaç tane kurduğum program kurulu olarak gelmiyor bir bilgisi olan varsa cevaplarsa çok sevinirim[/b]

[b]pazar günümü bu işe ayırdım Sysprep ile bir sistem yapmak istedim anlatımı tamamiylen harfiyen yapmama karşın sonuç hüsran oldu 8 tane basit program kuruyorum ve formattan sonra 4 tanesi kurulu gözüküyor crack yada serial girilerek full olan programlar demo olarak kuruluyor ben anlatımı harfiyen yaptım crtl+shift+f3 ile oturum açıldığında admin olarak oturum açıyorsak formattan sonra nasıl admin olarak oturum açamıyoruz bunu neden anlatıma dahil etmediniz tamer kardeşim tamam siz yapmışsınız mac7lion u kurdum bilgisayarıma office ve bir çok program kurulu olarak geldi ya anlatımda bir sorun var yada ben birşeyleri eksik yapıyorum artık pes ettim eski sisteme devam format atarım ve hazırladığım wpi ile kurdurturum programları yinede sağolun [/b]

[quote name='zamaneberduşu' date='03 October 2011 - 01:03 ' timestamp='1317596631' post='1088946']
[b]pazar günümü bu işe ayırdım Sysprep ile bir sistem yapmak istedim anlatımı tamamiylen harfiyen yapmama karşın sonuç hüsran oldu 8 tane basit program kuruyorum ve formattan sonra 4 tanesi kurulu gözüküyor crack yada serial girilerek full olan programlar demo olarak kuruluyor ben anlatımı harfiyen yaptım crtl+shift+f3 ile oturum açıldığında admin olarak oturum açıyorsak formattan sonra nasıl admin olarak oturum açamıyoruz bunu neden anlatıma dahil etmediniz tamer kardeşim tamam siz yapmışsınız mac7lion u kurdum bilgisayarıma office ve bir çok program kurulu olarak geldi ya anlatımda bir sorun var yada ben birşeyleri eksik yapıyorum artık pes ettim eski sisteme devam format atarım ve hazırladığım wpi ile kurdurturum programları yinede sağolun [/b]
[/quote]

hata bendemi oldu şimdi sevgili kardeşim. katılımsız yapamıyosan Ben orda sysyprep nasıl yapılır onu anlatım katılımsız nasıl yapılır o farklı bir olay Rt7 ile katılımsız yaparsan sorun çözulur yok onuda resimle anlat diyosan hay hay onuda anlatırım kızmanın anlamı yok ben siz faydalanın die paylaştım sinirlenin diye değil :)

[color="#FF0000"][size="5"]Rt7 İle katılımsız nasıl olur [/size][/color]

sysprep ile hazırladığınız paketi iso haline getirdikten sonra rt7 ile açın ve sadece katılımsız olan yeri anlatıyorum evet resimlerdeki gibi. aynen yapın farklı bir işlem yapmadan rt7 ile iso imajı oluşturun

[SPOILER][img]http://i.imgur.com/0amA2.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/fJMMB.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/EBd4s.jpg[/img]

[img]http://i.imgur.com/ObvlW.jpg[/img][/SPOILER]

[color="#FF0000"]Not: isim yerlerini boş bırakıp administratorle açmak istiyosanız isim yazmayınız.

[size="4"]konuyla alakalı değil konu SYsprep ve gimagex ile program ekleme[/size][/color]

Edited by TaMeR

[b]hatanın sizde olduğunu söylemedim tamer kardeşim benim dünden beri öğrenmek istediğim neden 8 tane program kuruyorum ve 4 tanesi kurulu olarak gözüküyor o aklıma takıldı ve serial yada crack dosyası ile full yaptığım o 4 program demo olarak kuruluyor bunu sormak istedim katılımsızı bende yaparım o sorun değil benim size sormak istediğim kurulumdan sonra admin olarak nasıl kurdurtabilirim Windows 7 yi size kızmadım öyle anlaşıldıysam özürdilerim..[/b]

[quote name='zamaneberduşu' date='03 October 2011 - 10:09 ' timestamp='1317629369' post='1088999']
[b]hatanın sizde olduğunu söylemedim tamer kardeşim benim dünden beri öğrenmek istediğim neden 8 tane program kuruyorum ve 4 tanesi kurulu olarak gözüküyor o aklıma takıldı ve serial yada crack dosyası ile full yaptığım o 4 program demo olarak kuruluyor bunu sormak istedim katılımsızı bende yaparım o sorun değil benim size sormak istediğim kurulumdan sonra admin olarak nasıl kurdurtabilirim Windows 7 yi size kızmadım öyle anlaşıldıysam özürdilerim..[/b]
[/quote]

Sorun katılımsızdan kaynaklanıyor şöyleki. zaten bu konu hakkında diğer post mesajlarımda açıklama var iyi okumamışsın

Ben yinde kardeşime burdan bir açıklama yapayım

şimdi ilk kurulumda ctrl+shift+f3 ile sistemi admin olarak açtığımız için bütün işlemeler yükelemelerin bütün admin konumunda reg kaydına yazılır bütün sysprep işlemi bitip paketleme yaptıktan sonra bu sistemi kurlumunda yine kulllanıcı hesabı paneli çıkar buda çok doğaldır eğer katılımsız kurulum değilse.. biz kurulum bittiğinde kullanıcı hesabı oluşturmak zorundayız yani f3 bamadan yaptığımız için illaki bir kullanıcı girmek zorundadır ve kullanıcı girdiğimiz için yapmış olduğumuz işlemlerin bütün admin hesabının reg kaydına bağlı olduğu için bazı işlemler etkin gelmez şöyle bir test yap görceksin hazırlamış olduğun elindeki sistemi kur ve kullanıcı paneli geldiğinde kullanıcı girmeden ctrl+shift+f3 ile aç sistemi bütün ayarların etkin gelecektir. sorun kullanıcı hesabındandır bu sorunuda aşman için katılımsız yapman lazım bunuda biliyorum diyosun ama bir yerde hata yapıyosun bende bir üsteki mesajda katılımsızı açıkladım aynen yaparsan sorun kalmaz..

sadece katılımsızı Rt7 yapmıyor w7 toolkit. waik aik ve Rt7 ile birkaç program daha var bu işi yapan ben Rt7 ile örnek verdim diğerleri biraz karışık

yani anlayacağın kardeşim eğer bütün programlar etkin gelsin diyosan doğru bir katılımsız yapman şart

şunuda Belirtmek istiyorumn benim yapmış olduğum işlemler bundan ibarettir hiç bir eksik yer yok

Art niyetli olmuş olsam inan bu yöntemle sitem yapan çok az kişi vardır hatta hiç yok diebiliriz bu paylaşımı yapmaz sadece sistem hazırlar paylaşırdım benim gayem ve amacım herkes kendi sistemini hazırlaya bilsin kimsenin tekelinde kalmasın ben dahil

ben bu konu başlığında sadece program entegresini anlattım katılımsız modifiye farklı bir başlıktır zaten forumdada bir kaç başlık altında anlatım vardır

fazla uzattım sanırım. yani katılımsız düzgün yap souncu gör.. Allah kolaylık versin

kim her nerde takılırsa yardıma hazırım yeterki bişeyler özğrenip öğretelim.

tamer bey
1-c de win7 kurulu olduğu halde d ye temiz win7 kurup sysprep yaptığımızda sorun olurmu?
2-sysprep penceresi açıkken programları kurduktan sonra windows 7 ye lisanslama işlemi yaparsak sorun olurmu?

Edited by drano

tamer bey
c de win7 sp1 x64 kurulu
aynı hdd de h sürücüsü oluşturdum ve win7 sp1 x64 temiz kurulumunu 3 kere kurdum ve sysprep işlemini yaptım diğer işlemleride anlattığınız gibi yaptım install.wim ve iso da oluşturdum ama başarılı olamadım.
sysprep açıkken yeniden başlat yapmadan programları kurdum, tek yapmadığım hizmet ve performans ayarları
sanalda kurulumu yapıyor win7 açılırken yapılandırma ayarları geliyor başarılı olamıyor.
kurulum yaptığım h sürücüsündeki win7 yi sysprep işleminden sonra başlattığımdada aynı sorun nedeniyle açılamıyor.
kurduğum programlardan dolayı bir sorun oluşabilirmi.

acaba sorun ne olabilir?
************************************************************************************
düzeltiyorum...
4. denemede oldu,sorun kurduğum programlardan kaynaklanıyormuş.

önceki kurulumlarımda ofis2003,winrar,ultraiso,nero,ccleaner,acrobat,xinview,photoshop cs5,abble2,google earth 6,klite codec,win7 codec,google crome,nod32,flash paketi 3.0,ixlisoft video editor 2,msn kurup internetten yükseltmesinide yapmıştım.
hangileri hataya neden oldu bilemiyorum.(bu programların hepsi katılımsız)

4.kurulumda sadece ofis2003,winrar,ccleaner,acrobat kurdum sorunsuz yüklendi.

Edited by drano

sysprep ilk açıldığında windows güncellemeleri kapalı geliyor bu normalmi

uygulamaları harfiyen yerine getirmeme rağmen. 10 denemede bir sonuç aldım.
Diğer denemelerde windows yapılandırmayı bitiremedi hatası alıyorum.

Kurduğum katılımsız programlara alakası olabilirmi.

başarılı kurulum yapan arkadaşlar hangi programları kurduklarını hangi güncellemeleri yaptıklarını yazarlarsa bizide yönlendirmiş olurlar.

benim tahminimce sorun yapabilecek programlar:
1-codec kurulumu
2-msn live kurulumu ve güncellemesi
3-ccleaner sorun yapmıyor ama sysprep esnasında temizlik yapınca regedit ayarlarındada sildiği girdiler oluyor belki bu sorun yapabilir.

Tamer bey bu konuda görüşlerinizi bekliyoruz.

Edited by drano

[quote name='drano' date='06 October 2011 - 13:55 ' timestamp='1317898514' post='1090415']
başarılı kurulum yapan arkadaşlar hangi programları kurduklarını hangi güncellemeleri yaptıklarını yazarlarsa bizide yönlendirmiş olurlar.

benim tahminimce sorun yapabilecek programlar:
1-codec kurulumu
2-msn live kurulumu ve güncellemesi
3-ccleaner sorun yapmıyor ama sysprep esnasında temizlik yapınca regedit ayarlarındada sildiği girdiler oluyor belki bu sorun yapabilir.

Tamer bey bu konuda görüşlerinizi bekliyoruz.
[/quote]

sysprep sırasında kurduğum programlar
1-klite kodecpack
2-msn
3-ccleaner
4-photoshop
5-google chrome+earth
6-teamwiewer
7-winrar
8-adobe flash player
9-adobe reader
10-adobe reader

ve şuan aklıma gelmeyen biçok programı kurdum hiçbirinde bir sorun yaşamadım sadece eset in key problemi var onun dışında bi problem yaşamadım kurulumu başarıyla tamamladım.

Arkadaşlar şöyle bir yöntem denedim ve başarılı oldu.

Sysprep ile 7 zip, adobe reader, ashampoo burning, flash paketi, codeck pack, office 2010, your uninstaller, winrar, gom player, unlocker, usb disc secrutiry ve bütün güncellemeleri (ie9 vs )yaptıktan sonra install.wim'i alıp iso içerisine attıp win 7 iso oluşturdum.

Daha sonra Sysprep'te sorun yaratan; nod32, idm,winamp,messenger ve activationu ise köylü'nün forumda anlattığı yöntemle ekledim.

Yaptığım denemelerde bütün programlar kısayollarıyla birlikte full olarak geldi.
Ayrıca kurulum süresini de fazla etkilemedi.
Böylece nod32 vs lisans problemindeki sorunlar ortadan kalkmış oldu.

[font="Arial Black"][size="4"]32 Bit Sistemde Hiçbir Sorunum Yok Herşeyini Yapıyorum Fakat 64 Bit Sisteme Gelince Hata Alıyorum Sebebi Ne Olabilir Acaba İşlemlerimi Virtualbox Ta Yapıyorum Ondan Kaynaklanıyor Olabilir Mi ? Aşağıdaki Resimdeki Hatayı Alıyorum.
[/size][/font]
[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1318070307__ekran_alnts.png[/img]

Edited by Hasan.Kara

• 2 hafta sonra ...