Jump to content

Pc Tamircilerinin "updateleri Açmayın" Uyarısı

lavkayoll
 Share

Recommended Posts

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bende teknik servis olarak çalışıyorum. Masaüstü bilgisayarlara 20 TL'ye Laptoplarıda 30 TL'ye format atıyorum. Müşterinin istekleri ve bilgisayarın durumuna göre formatını atıp driver+programlarını kurup teslim ediyorum. Güncelleştirmeleri de kapatmam hiçbir zaman. Bazı makineler 3 ay sonra geri geliyor bazıları 1 sene bazılarıda daha uzun seneler gelmiyor :D Müşterileri de bu konuda hiç uyarmadım.

Gelelim diğer teknik servislerin niye böyle uyarı yaptığına. Şimdi bazı teknik servis arkadaşlar görsel windowslar kuruyor. Müşteri ilk önce beğeniyor ta ki güncelleme yapılana kadar. Güncelleme yapılınca o görüntü gidiyor ve müşteri basıyor isyanı :D ya da kullandığı crack updateden sonra yakalanıyor bilgisayar geri geliyordur bu yüzden kapalı tutulmasını önermiştir.

Modifiye sitemlerde, bende dahil olmak üzere, güncelleştirmelerin açılmaması tavsiye edilir... çünkü etkisi çoğu zaman formak gerektiriyor. Ancak lisansın yakalanmaması için güncelleştirme kapatmak gereksiz geldi bana. Çünkü formatsız kolayca çözüm bulunabilir...

2002 Yılından Beri Bu İşteyim Kurdugum Pcler Yılda 1 Defa Kahve İçmeye Çagırırlar Haliyle Müşteriyi Yılda Bir Ziyaret Ediyorum Çünkü Format Atarken Kendi Pcmi Nasıl Kuruyorsam Onlarida Aynı Yapıyorum W-7 W-8 Çıktından Sonra İşlerde Bozuldu Yılda Bir Formata Gelicek Müşteri :) 50 Liraya Atıyorum Ben Normal Bence 1 Yıl Ugramazsın :) Helal Ediyor Haliyle Adam... Vatanını En Çok Seven İşini En İyi Yapandir Selam Ve Dua İle.. TNCTR...

2002 Yılından Beri Bu İşteyim Kurdugum Pcler Yılda 1 Defa Kahve İçmeye Çagırırlar Haliyle Müşteriyi Yılda Bir Ziyaret Ediyorum Çünkü Format Atarken Kendi Pcmi Nasıl Kuruyorsam Onlarida Aynı Yapıyorum W-7 W-8 Çıktından Sonra İşlerde Bozuldu Yılda Bir Formata Gelicek Müşteri :) 50 Liraya Atıyorum Ben Normal Bence 1 Yıl Ugramazsın :) Helal Ediyor Haliyle Adam... Vatanını En Çok Seven İşini En İyi Yapandir Selam Ve Dua İle.. TNCTR...

sen hala nasıl batmadın ya :P

sen hala nasıl batmadın ya :p

Sadece Format Yok Usta Bilşim Konusunda Herişi Yapıyoruz :) Fiber,Telekom,Güvenlik Camera,.Bazİstasyon.,Formenli İnxpektörlük Yoksa Formatla Bırak Dükkan Çalıştırmayi Ayagımıza Don Alamyiz... Mavide Bir Don 120 Tl :) Kintarooo...

Eyvallah, yanlış anlaşılmasın diye söyliyeyim, sana yazdığım cümle aslında bir özeleştiriydi, çünkü bende uzun yıllar boyu bu işi yaptım. Bizim yaptığımız zamanlarda biz 20-30 TL'ye windows kurarken 5 TL'ye internet kafeler aynı işi yapıyordu, ama nasıl yapıyordu? Blgisayarlar daha çabuk gelsin diye çok özenilmeden yapılıyor işler, İyi yapınca biliyor çünkü uzun süre gelmeyecek, bir daha para alamayacak. Neyse ki benim içim rahat ne kimseyi dolandırdım, ne de gelişigüzel iş yaptım. CEKİC@N senin yaptığın en doğrusu fakat işte anlatabilsek bunu.

Konu açılmışken bende bi olay anlatayım.Hack sitesinin birinde eleman bi virüs paylaşmış.Virüsün amacı şöyle.Zamanlanmış görevler kısmına koyuyorlar diyelimki 15 gün sonra o şey çalışıyor blgisaya açılmaz yapıyormuş.Altına mesaj yazan 10 kadar bilgisayarcı vardı.Biri altına yazmş"aklıma gelen sizinde geliyor mu" diye."arkadaşlar zengin olduk" gibi..Böyle mezhebini şaşırmışlarda var.olaya 7-8 sene oluyor.

Edited by STAN

Konu açılmışken bende bi olay anlatayım.Hack sitesinin birinde eleman bi virüs paylaşmış.Virüsün amacı şöyle.Zamanlanmış görevler kısmına koyuyorlar diyelimki 15 gün sonra o şey çalışıyor blgisaya açılmaz yapıyormuş.Altına mesaj yazan 10 kadar bilgisayarcı vardı.Biri altına yazmş"aklıma gelen sizinde geliyor mu" diye."arkadaşlar zengin olduk" gibi..Böyle mezhebini şaşırmışlarda var.olaya 7-8 sene oluyor.

Hep teknik servis lobisinin işi bunlar :lol:

Haftada 30 Lira Vermektense Yılda 50 Ytl İyidir Bence 

Ex_treme 

İyi Çalişmalar...Kardeşim...

Haklısın,Ama Olayın Şöylede Bir Yanı Var Nette Windows un İsoları İndirip DVD ye Çekmek Beleş , Formatta Atabiliyorsan Tmmdır.

Bende Geçen Şey Gördüm Masaüstü 20 TL , Laptop 30 TL Saçmalıga Bak Ne Alaka Bu Fiyat Farkı...

Edited by Ex_treme

Herkesin Yogurt Yemesi Farklı Ben Yogurda Şeker Katarim Sen Tuz Katarsın Kintaro Nane Bilmem Anlatabildimmi..

Edit Herkes Netteki İsolari İndirse İndiremez Cd Ye Yazamaz Crak Yapamaz Benim Müşterilerim Asker,Polis,Şöför,Pilot.. Çakallara Servis Yapmıyoruz  Ex_treme :)

Edited by CEKİC@N

hiç güncelleme yükleyemen güncel sistem indiren biriyim. Dedim bir kez yükleyeyim dedim şu güncellemeleri bitmek bilmedi arkadaş devamlı güncelleniyor ardından da sistem epey bi yavaşlıyor. Çok kasıyor.

Size tavsiyem güncel bir sistem indirin sonra güncellemeleri kapataın ve rahat edin ;)

• 3 hafta sonra ...

full format+ driver+ extra programlar= 100,00 TL isteyene de ister cd-dvd ister usb bellek veriyorum.tüm güncelemeler açık ve tam olmak şartıyla ne internette nede kurulan programlarda hata benim

edit: düzeltme

Edited by 2parmak

şu sitede herkese sorun format atmayı biliyorum der .attırsanız adam gıbı belkı 10 kısı zor cıkar.daha iso kalıbı nedır nero nedır ne ıse yarar bılmeyen var .programı kurarsın ek programları unutursun yada kuramassın.bence bır emek vardır ve o emege verılır o para.he tekrar soruyorum kac kısı atar format emınım hepınız.ben de samsun merkezde teknık servısım guncel fıyatlarım masaustu 25 tl laptop 45 tl ısteyen attırmasın .

(Birgün bir fabrikanın makınelerı tamamen durmuş.Fabrikanın mekanık ve bu sorunlarına bakan bolumundekı ekibi arızaya bakmıslar gıderememısler.2 gün 3 gun ugrasmıslar boşş.Fabrika sahibi başa bir usta getirterek sorunu anlatmış: 

- USTAM :Makineler aniden durdu baktık elektrıkte sorun yok sunda sorun yok bunda sorun yok birde siz bakınız sorun nedir ne kadarsa ücreti verelim...

-USTA    :Ok.

Usta makinelerden birine bi orasına bakar sagına bakar soluna bakar hımmm der

Bir çekic ve bir mıh ister..

En başta bulunan makinenin orta gobegıne mıhı koyarak 1 sefer sertçe vurur.

Ve tüm makineler aynı anda çalısmaya başlar.

Aradan 3 gün gecer ve usta 1500 dolar fiyat cıkarır ve fabrika muhasabesıne gonderır.

Fabrika muduru cok kızgın bır sekılde gonderılen faturaya itiraz ederek geri gonderır 

--Adam bişe yapmadan 1500 dolar istiyor ohh ne alaa.

Usta tekrar ayrıntılı fatura cıkararak geriye gonderır..

1499 dolar çekici nereye vurcagımı bildigim icin + 1 dolar ise çekic icin istenilen bedeldir.

Hadi buyrun arkadaslar emeğe saygı ..

saygılarımla.

şu sitede herkese sorun format atmayı biliyorum der .attırsanız adam gıbı belkı 10 kısı zor cıkar.daha iso kalıbı nedır nero nedır ne ıse yarar bılmeyen var .programı kurarsın ek programları unutursun yada kuramassın.bence bır emek vardır ve o emege verılır o para.he tekrar soruyorum kac kısı atar format emınım hepınız.ben de samsun merkezde teknık servısım guncel fıyatlarım masaustu 25 tl laptop 45 tl ısteyen attırmasın .

(Birgün bir fabrikanın makınelerı tamamen durmuş.Fabrikanın mekanık ve bu sorunlarına bakan bolumundekı ekibi arızaya bakmıslar gıderememısler.2 gün 3 gun ugrasmıslar boşş.Fabrika sahibi başa bir usta getirterek sorunu anlatmış: 

- USTAM :Makineler aniden durdu baktık elektrıkte sorun yok sunda sorun yok bunda sorun yok birde siz bakınız sorun nedir ne kadarsa ücreti verelim...

-USTA    :Ok.

Usta makinelerden birine bi orasına bakar sagına bakar soluna bakar hımmm der

Bir çekic ve bir mıh ister..

En başta bulunan makinenin orta gobegıne mıhı koyarak 1 sefer sertçe vurur.

Ve tüm makineler aynı anda çalısmaya başlar.

Aradan 3 gün gecer ve usta 1500 dolar fiyat cıkarır ve fabrika muhasabesıne gonderır.

Fabrika muduru cok kızgın bır sekılde gonderılen faturaya itiraz ederek geri gonderır 

--Adam bişe yapmadan 1500 dolar istiyor ohh ne alaa.

Usta tekrar ayrıntılı fatura cıkararak geriye gonderır..

1499 dolar çekici nereye vurcagımı bildigim icin + 1 dolar ise çekic icin istenilen bedeldir.

Hadi buyrun arkadaslar emeğe saygı ..

saygılarımla.

tnctr.com başka sitelerle karıştırma buradaki üyelerin büyük çoğunluğu temel bilgisayar bilgisine sahip.Ben bedavaya yapıyormusum demekki 10 TL alıyorum lebtop&masaüstü fark etmiyor.Bendeki ticari değil baktık yazılım alanında beğendiğimiz iş yok açarım bir köşebaşı dükkan web sitesi kablo kamera bilgisayar satışı v.s aylık 700 tl getirse yeter.Zaten bekarım askere kadar harçlık olur..Ha olur mu bilinmez açarsam dükkanı nette gezenlere linux dağıtımı kurarım zaten XP benzeri dağıtımlar mevcut "Zorin OS "gibi

"Eski makinayı çok hızlandırdı şu köşedeki bilgisayarcı" diyip reklam çekerim fena mı ?

Edited by kacaksevgilim

tnctr.com başka sitelerle karıştırma buradaki üyelerin büyük çoğunluğu temel bilgisayar bilgisine sahip.Ben bedavaya yapıyormusum demekki 10 TL alıyorum lebtop&masaüstü fark etmiyor.Bendeki ticari değil baktık yazılım alanında beğendiğimiz iş yok açarım bir köşebaşı dükkan web sitesi kablo kamera bilgisayar satışı v.s aylık 700 tl getirse yeter.Zaten bekarım askere kadar harçlık olur..Ha olur mu bilinmez açarsam dükkanı nette gezenlere linux dağıtımı kurarım zaten XP benzeri dağıtımlar mevcut "Zorin OS "gibi

"Eski makinayı çok hızlandırdı şu köşedeki bilgisayarcı" diyip reklam çekerim fena mı ?

dostum burdakı anlatılan herkes bır sekılde ayakta kalacak.sımdı teknık servıs dedgımız olay turkıyede cok fazla gelısmıs degıl. mac sıstemlerden bahsedıyorsun lınuxlerden bahsedıyorsun burdakı bır cok admının ve bılgısayar bolumunde arkadasların benım uzerımde cok emegı vardır hepsınden allah razı olsun.

ama tek cumle ile sana sunu soleyeyeım sen bu macları lınuxlerden bahsederken ben sadece guluyorum.be

kardesım adam klavye kullanmayı bılmıyor yanıma gelen musterılerden.bu adamada sor bılgısayar kullanmasını bılıyor.sımdı ben dukkan elektrık su net telefonu vergısı vs verırken elbette makul bır rakamı olacaktır.sen bekarsın dukkanın yok vs 10 tl bıle cok alıyorsun bence ben odedıklerıme karsılık ve cuzı bır emegımın karsılıgını alıyorum.bu gun bır dukkanın lambasını yakmak marıfettır.kendı adıma yazıyorum arkadaslar yanlıs anlamasın. saygılarımla.