Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. ×

Internet Download Manager Hataları ve Çözümleri

TornadoEffect
 Share

Recommended Posts

• Moderator

Arkadaşlar öncelikle böyle bir başlık açmamdaki amaç çeşitli yerlerde, sistemlerde bu programla ilgili bazı hatalar ile karşılaşılıyor; bu başlık altında çözümlerini paylaşacağım.

IDM Aktarılamıyor Hatası Alanlar İçin Çözüm Seçenekleri:

1) İlk bilmeniz gereken bu hatayı bazıları katılımsız çalışmalara yükleyerek yanlış yorumlarda bulunuyorlar.Bu hata sistem kullacı hesap izinleri ve taraycıda eklentinin uyuşmazlığı ve aktif olup olmaması ile alakalıdır.Bundan dolayıdır ki yönetici olarak çalıştırılmasını her şeyin şart koşuyoruz. Normal kurulum yaparak bu hatayı alan kişileri nette binlerce görebilirsiniz.Gel gelelim bu hatanın çözümüne eğer bunun gibi farklı programlarda da hatalar ile karşılaşmak istemiyorsanız Kullanıcı Hesabı Denetimini (UAC) kapatmalısınız bunun için

Denetim Masası->Kullanıcı Hesapları->Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştirin'i tıklayın ve aşağıdaki resimde gösterileni yapın:

Spoiler

B2cSN7c.png

Alttaki reg kaydını kullanabilirsiniz full olarak UAC'ı kapatır.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"PromptOnSecureDesktop"=dword:00000000
"EnableLUA"=dword:00000000
"ConsentPromptBehaviorAdmin"=dword:00000000

Bazen bu şekilde yapsanızda kapanmıyor bir de regeditten şunu yapınız. Başlat->Çalıştır-> Regedit yazın Enter diyin.Aşağıdaki kayıtın bulunduğu bölüme gidin:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System] 

Buradaki "EnableLUA"nın üzerine çift tıklayın Değer verisi'ni 0 yapın ve Tamam diyin.Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Not: Bazı sistemlerde SmartScreen'de bu sorunu çıkartabiliyor kapatmanız tavsiye olunur.Nette nasıl kapatılacağına dair bilgi var.

2) IDM'yi kurun.Masaüstündeki simgesine sağ tıklayın özellikler diyin.Üstten Uyumluluk bölümüne tıklayın.Aşağıdaki resimde gösterileni yapın:

Spoiler

OOXUFfP.png

3) En son eklentilerimizi kontrol edeceğiz tarayıcıda.Chrome dan başlamak gerekirse Araçlar->Uzantılar'a gidin ve eklentinin olup olmamasına bakın var ise etkin olmalıdır:

Spoiler

fB37eqx.png

Eğer değilse programın kurulduğu bölüme gidin Masaüstündeki simgesine sağ tıklayın Dosya Konumunda Aç'ı tıklayın veya C:\Program Files\Internet Download Manager bölümüne gidin.IDMGCExt.crx dosyasını bulun bu uzantılar bölümüne Chrome'da sürekleyin bırakın otomatik eklenti yüklenecektir.Sonra tarayıcınız yeniden başlatın.

Firefox'ta da aynı şekilde eklenti olayını kontrol edersiniz.bunları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa ya eksik yaptınız ya da sisteminizde anormal bir durum söz konusudur.

• Like 8

[spoiler]BsAl4lJ.png[/spoiler]

Coğu video da indirirken böylebi sorun oluyr sesi ayrı videoyu ayrı indiriyor bu sorunu nasıl çözebilirm...?

[member='TornadoEffect']->Önce programı Varsayılan ayarda kaldır ve bilgisayaraını yeniden başlat. Daha sonra Yönetici olarak çalıştırın ve kurun. 

• 3 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

[spoiler]BsAl4lJ.png[/spoiler]

Coğu video da indirirken böylebi sorun oluyr sesi ayrı videoyu ayrı indiriyor bu sorunu nasıl çözebilirm...?

[member='TornadoEffect']->Önce programı Varsayılan ayarda kaldır ve bilgisayaraını yeniden başlat. Daha sonra Yönetici olarak çalıştırın ve kurun. 

Bunun bir benzeri bende var bazı dosyaları istemediğim halde MKV indirmek zorunda kalıyorum.Bunun çözümü nedir acaba ?

gLMa25.png

Youtube(kaynak) dosyayı mkv olarak stream ediyorsa senden kaynaklanan bir sıkıntı yok demektir. Bu durumda başka bir uzantıda indirmek mümkün olmaz çünko oynatılan videonun kendi mkv. Başka videolarda mp4, 3gp gibi uzantıları görmenizde olası.

• Like 1

Youtube(kaynak) dosyayı mkv olarak stream ediyorsa senden kaynaklanan bir sıkıntı yok demektir. Bu durumda başka bir uzantıda indirmek mümkün olmaz çünko oynatılan videonun kendi mkv. Başka videolarda mp4, 3gp gibi uzantıları görmenizde olası.

Evet diğer videolar da mp4 vs var fakat neden böye bir şey yapılıyor ki acaba ?

• 1 ay sonra...

İyi akşamlar arkadaşlar bizim üniversitenin sitesinden ders videolarını indirmeye çalışıyorum ama win 7 enterprise ve windows 8.1 enterprise den video indiremiyorum; tamamı güncel internet download menegerden chrome, mozilla, bilimum diğer tarayılcılar ile denedim olmadı aşagıda resmini ekliyeceğim videolar yaklaşık 30-40 küsür küçük parçalara bölünmüş  şekilde görünüyor ve indirdiği dosyalar izlenmiyor.

Dün deneme maksatlı kurduğum win 8.1 lite sistemin içinde gelen idman ile indirebiliyorum 

zPiuOJh.png

Şuan win 7 enterpirise var aynı hatayı başka bir bilgisayarda da aldım

pre_1418492707__idm_dosya_indirme_hatas.

• 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

İyi akşamlar arkadaşlar bizim üniversitenin sitesinden ders videolarını indirmeye çalışıyorum ama win 7 enterprise ve windows 8.1 enterprise den video indiremiyorum; tamamı güncel internet download menegerden chrome, mozilla, bilimum diğer tarayılcılar ile denedim olmadı aşagıda resmini ekliyeceğim videolar yaklaşık 30-40 küsür küçük parçalara bölünmüş  şekilde görünüyor ve indirdiği dosyalar izlenmiyor.

Dün deneme maksatlı kurduğum win 8.1 lite sistemin içinde gelen idman ile indirebiliyorum 

zPiuOJh.png

Şuan win 7 enterpirise var aynı hatayı başka bir bilgisayarda da aldım

pre_1418492707__idm_dosya_indirme_hatas.

Vİdeoları indirmek istiyorsan, İnternet Explorer'den indirecen.

• Like 2

pre_1428877398__hata.jpg

Ben Forjest in paylaşımını indirip yükledim. 6.23.10 sürümünü pc'mi her açtığımda bu sorunla karşılaşıyorum silip tekrar yükledim nafile bu sorunla karşılaşan biri ve yardımcı olabilecek biri var mı? Önceden 6.21 sürümünü kullanıyordum ve böyle bir sorunla karşılaşmadım. Korsan uyarısı verince silmek zorunda kaldım.

• 3 ay sonra...
  • Moderator

Son zamanda IDM adına çıkan crackler ve patchlenen dosyalar virüslü gözüküyor. Bunu tarama dışı göstermeniz gerekiyor. Örneğin Kaspersky 2015'de:
Ayarlar>>Diğer>>Tehditler ve İstisnalar>>İstisna kurallarını yapılandırı tıklayıp IDM'nin kurulduğu dosya yolunu eklemeniz yeterli.:
[spoiler]890c044bcb0483c988788ab8dd4e8783.png[/spoiler]

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • Moderator

IDM VISUAL PROTECT KEY REMOVER 3.5+ 

.bat dosyası olarak kaydettikten sonra yönetici olarak çalıştırın. (Windows 7/8/ 8.1 ve 10)

@Echo off :: A simple batch script for IDM Visual Protect Key 3.5+
:: === Start === 

Echo SEARCHING FOR VISUAL PROTECT KEY 3.5+... 
Echo ======================================== 
Set "VPKlog=C:\VPKlog.txt" 
If exist "%SystemRoot%\SysWOW64\" (Set "VPK=HKCU\Software\Classes\Wow6432Node\CLSID") else (Set "VPK=HKCU\Software\Classes\CLSID") 
Reg query "%VPK%" /v /f ++YcVi8JRaz75 /T REG_SZ /S /D 
Reg query "%VPK%" /v /f ++YcVi8JRaz75 /T REG_SZ /S /D> "%VPKlog%" 
Echo ======================================== 
Echo. 

setLocal EnableDelayedExpansion 
for /f "tokens=* delims= " %%a in (%VPKlog%) do (if !VPath!'==' set VPath=%%a) 

:: DELETING VPKEY IF FOUND OTHERWISE CLOSE SCRIPT 
:ConfirmAction 
Set /p ConfirmAction=Confirm key deletion if exist [y/n] ?: 
if %ConfirmAction%==y goto :Delete 
if %ConfirmAction%==n goto :Cancel 

:Delete 
Echo. 
Echo Deleting Visual Protect Key 3.5+ ... 
Echo. 
Set /p="Logged: %Date% | %Time% |" <nul >>"%VPKlog%"  
Reg delete !VPath! /f 
Echo ----------------------------------------- 
Goto :End 

:Cancel 
Echo. 
Echo Closing program script ... 
Set /p="Logged: %Date% | %Time% |" <nul >>"%VPKlog%"  
Goto :End 

:End 
Echo. 
Echo Log Result saved in "%VPKlog%" 
pause 
exit 
  • Like 3

• 1 yıl yıl...
On 16.08.2015 at 23:39, TornadoEffect yazdı:

IDM VISUAL PROTECT KEY REMOVER 3.5+ 

.bat dosyası olarak kaydettikten sonra yönetici olarak çalıştırın. (Windows 7/8/ 8.1 ve 10)

@Echo off :: A simple batch script for IDM Visual Protect Key 3.5+
::

merhaba arkadaşlar. idman la bazen bu sorunla karşılaşıyorum. bunun çözümü varmı.  

Please register to see this content.

• TornadoEffect changed the title to Internet Download Manager Hataları ve Çözümleri