Jump to content

Akk'nin Kalkması Için İmza (Destek Konu)

iRealisT
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar
Bu Konuyu açmamın sebebi Bazı ülkelerdeki internet fiyatlarını göstermem ve Destek amaçlıdır.
Lütfen Konuyu Çok Aşırıya kaçmadanda olsa siyasete girmeyelim 

Şimdi Gelelim Asıl Amacıma Arkadaşlar Donanımhaber.com'da AKK den kurtulma derneği açılalı uzun zaman oldu ve derneğe Destek Gerçekten Çok fazla çoğu firmalar buna destek veriyor şu anki verilere göre 41.000 imza Mevcut ve ilgili yerlere Bildiriyorlar Lütfen Sizden Ricam 1 imza bile olsa destek vermeniz ne olur 1 imzadan diye düşünmeyin. Bütün Teknoloji ve bilişim siteleri TAM DESTEK VERİYOR. Facebook+Twitterde dahil. Tamamen geniş kapsamlı çok güçlü bir destek uyguluyorlar. Buna örnek olarak Technopat teknoseyir one radio vs.

Şu an Vergilerle dolu bir ülkede yaşıyoruz . Veya YASAKLAR ülkesi diyelim Şuna.Biz İnternet kullanıcılar bu kadar zülmu ve parayı haketmiyoruz. Yurtdışında bile insana insan gözüyle bakıyorlar burada daha başka bakıyorlar. Hükümet cari açık yapıp veya kendi çıkarları için Çoğu firmayı borçlandırıyor ve bu firma bu açığı kapatmak için Elektrik Su İnternet firmaları Kullancıların üstüne çöküyor. Biz şimdi ne yaptık burada bizim üstümüze çöküyorlar!. Siz değerli insanların bu katılıma destek vericeğine inanıyorum ve diğer arkadaşlarımızla beraber konuyu lütfen sürekli Güncel tutalım Arkadaşlar gerçekten çok ciddi bir destek var resmi makamlarada bildiriyorlar. Bizde Tnctr.com Üyeleri olarak bu harekata destek verelim.Bir destekde biz YAPALIM! Gerekli heryerden destekler geliyor şu an bizde buradan destek verelim. Birde istedikleri yere fiber internet getiriyorlar canları ne isterlerse onu yapıyorlar ama bu kadar parayıda almayı iyi biliyorlar!. Lütfen Aşağıdaki Spoiler tağı içine aldığım yazıları dikkatli OKUYUN! Herşey ŞU AKK den kurtulmak için.

Evet Arkadaşlar Tnctr.com'u DH nin ana konusunada eklettik  :rolleyes:

47.001 İMZA TOPLANDI!
uWmu6yh.png

DyHKNqv.png

https://www.youtube.com/watch?v=EtougFLLfaE

DH deki Konu Linkinin Adresihttp://forum.donanimhaber.com/m_106327164/tm.htm

İmzalanması gereken Formhttps://www.change.org/p/internetin-zincirini-k%C4%B1r-adil-kullan%C4%B1m-kotas%C4%B1-haks%C4%B1zl%C4%B1%C4%9F%C4%B1na-hay%C4%B1r-de-btkbasin

AŞAĞIDAKİ Spoiler içindeki Yazıları Lütfen OKUYUN! Arkadaşlar 

[Spoiler]16 mbps 50 GB adil kullanım kotalı ADSL internet aboneliği: 49 TL 

2014 - 2015 yılları: 

16 mbps 50 GB adil kullanım kotalı ADSL internet aboneliği: 73 TL 

24 mbps 75 GB adil kullanım kotalı fiber internet aboneliği: 78 TL 

2 yıl içerisinde adil kullanım kotası değişmezken ücretler yaklaşık 1,5 katına çıkmış. 

Artık internette canlı yayınlar yapılıyor, bulut oyunculuk giderek daha yaygın hâle geliyor. Playstation'da oyun paylaşma özelliği sayesinde sahip olmadığımız oyunları bile arkadaşımızın konsolu üzerinden oynayabiliyoruz. Tabi biz oynayamıyoruz, Bulgarlar oynuyorlar! Gelin Bulgaristan ile internetimizi mukayese edelim: 

Blizoo fiber internet paketleri: 

Hız: 50 mbps 
Kota: Hiçbir kısıtlama yok 
Ücret: Ayda 10 Bulgar Levası (15 Türk Lirası) 

Hız: 100 mbps 
Ücret: Ayda 13 Bulgar Levası (20 Türk Lirası) 

Hız: 200 mbps 
Ücret: Ayda 15 Bulgar Levası (23 Türk Lirası) 

TTNet fiber internet paketleri: 

Hız: 35 mbps 
Kota: 100 GB adil kullanım kotası 
Ücret: Ayda 87 Türk Lirası 

Kota: 200 GB adil kullanım kotası 
Ücret: Ayda 107 Türk Lirası 

Kota: 200 GB adil kullanım kotası 
Ücret: Ayda 127 Türk Lirası 

TTNet "limitsiz" fiber internet paketleri: 

Ücret: Ayda 359 Türk Lirası 

Ücret: Ayda 509 Türk Lirası 

Muadil iki tarifeyi ele alalım: 

Blizoo 100 mbps: 20 Türk Lirası 
TTNet limitsiz 100 mbps: 509 Türk Lirası 

Fark: 489 Türk Lirası 

Yani Türkiye'de aynı hizmet için 489 TL daha fazla vermemiz gerekiyor! 

Birleşik Krallık ile de bir kıyaslama yapalım: 

Hyperoptic  (Dolar Yüzünden Sterlin Yüksek olduğu için şu anki fiyatlar bunlar)

Bütün tarifeler için kota: Hiçbir kısıtlama yok (Hatta yoğun saatlerde dahi hız düşüşü olmayacağı garantisi var) 

Hız: 20 mbps 
Ücret: Ayda 7.5 İngiliz Sterlini (32 Türk Lirası) 

Ücret: Ayda 12 İngiliz Sterlini (51 Türk Lirası) 

Hız: 1 gbps 
Ücret: Ayda 30 İngiliz Sterlini (128 Türk Lirası) 

Birleşik Krallık'taki bireylerin gelir durumlarından bahsetmeden bile bu kıyaslamayı yaptığımızda neyin ne olduğu çok iyi ortaya çıkıyor. 

Düzeltme: Hyperoptic'in tarifelerine bir ay önce göz atmıştım ve 50 mbps'lik tarife vardı, şimdi o tarifeyi 100 mbps'ye çıkarmışlar. Bir ay içerisinde hiçbir ücret değişimi olmadan hizmet kalitesini artırmışlar. Ne denebilir ki... 

Türkiye'de aylık net asgari ücret: 949 TL (DokuzYüzKırkDokuz TL) 

İngiltere'de aylık TL cinsinden yaklaşık asgari ücret: 4 850 TL (DörtBinSekizYüzElli TL) 

Türkiye'de asgari ücretli bir çalışan, 100 mbps limitsiz internet için maaşının %54'ünü verirken, 
İngiltere'de asgari ücretli bir çalışan, 100 mbps limitsiz internet için maaşının sadece %0.7'sini veriyor. 

Türkiye'de mesleğe yeni başlamış bir öğretmenin maaşı: 2 205 TL (İkiBinİkiYüzBeş TL) 

İngiltere'de mesleğe yeni başlamış bir öğretmenin maaşı: 8 550 TL (SekizBinBeşYüzElli TL) 

Türkiye'de eğitim veren bir öğretmen, 100 mbps limitsiz internet için maaşının %23'ünü verirken, 

İngiltere'de eğitim veren bir öğretmen, 100 mbps limitsiz internet için maaşının sadece %0.4'ünü veriyor.[/spoiler]

Edited by iRealisT

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hep Destek tam destek  :rolleyes:

43.416 İmza oldu !  Hedef 50.000 İmza

Arkadaşlar İmzanızı Aşağıda link duruyor lütfen bu linki açıp imzanızı oraya atınız

https://www.change.org/p/internetin-zincirini-k%C4%B1r-adil-kullan%C4%B1m-kotas%C4%B1-haks%C4%B1zl%C4%B1%C4%9F%C4%B1na-hay%C4%B1r-de-btkbasin

Edited by iRealisT

İmza toplamakla olacak bir iş değil. Başka ülkeler de örnek gösterilemez, yeterli kamuoyu yapılsa bile adamlar umursamaz. Teknolojinin Türkiye'de kullanımına bağlı olarak bu durum kendiliğinden değişecek zaten; arada süreç olmaya gerek yok bence tabi bu yazdıklarım kendi düşüncelerim. (1 kişilik desteğimi de sundum :) )

İmza toplamakla olacak bir iş değil. Başka ülkeler de örnek gösterilemez, yeterli kamuoyu yapılsa bile adamlar umursamaz. Teknolojinin Türkiye'de kullanımına bağlı olarak bu durum kendiliğinden değişecek zaten; arada süreç olmaya gerek yok bence tabi bu yazdıklarım kendi düşüncelerim. (1 kişilik desteğimi de sundum :) )

Hocam o imza ile neler başarıldı zamanında 3 Megabite imza ile çıkılmıştı

Siz atın hocam imzanızı 50.000 Olsunda. Çoğu yerden onay gelmişti zaten belgesi bilgisayarımda kayboldu gerçi.

İmza yeterli sayıya ulaşırsa Süper olur. Ama Banada öyle geliyor En fazla yükseltirler. web tekno felan hepsi tam destek verdi.

Bu arada teşekkürler hocam imzanız için. Şimdiden :) Yapmazlar demeyin lütfen sadece imzanızı atın bizde buradan destek verelim bütün teknoloji forumları tam destek veriyor çünkü.

Edited by iRealisT

İmzayı attım.Lakin Türkiye'de internet tekeli gerçek anlamda TTNET'den almadığı sürece imzayla filan bu işin olacağına bende inanmıyorum.Sadece büyük şehirlerin merkezlerine kurulan fiber sistemlerle yada TTNET'in alt yapısını kullanan fason firmalarla bu iş olmaz

İmzayı attım.Lakin Türkiye'de internet tekeli gerçek anlamda TTNET'den almadığı sürece imzayla filan bu işin olacağına bende inanmıyorum.Sadece büyük şehirlerin merkezlerine kurulan fiber sistemlerle yada TTNET'in alt yapısını kullanan fason firmalarla bu iş olmaz

Sağol hocam biliyorum . Ama 50.000 imza toplandığı zaman başvurma hakkımız oluyor.Çünkü Süperonline bile fiber internet alt yapısı getirmesi için imza toplayın diyor genellikle hoş paramızla rezil oluyoruz.Canları istediğini yapıyorlar.1 megabit hızda iken 3 megabit hıza imza ile çıkılmıştı.

Biz 50.000 Tamamlayalım'da  :rolleyes:  Tam destek bekliyorum arkadaşlar en azından belki bir umut çünkü her tarafdan katılım var.

Arkadaşlar Lütfen Formu doldurduktan ve imzaladıktan sonra. Buraya yazarsanız mutlu olurum  :)

Edited by iRealisT

Haksızlıklar Karşısında susmamak gerekir.

"Adil kullanım" adaletsizdir.

3.5 sene önce de başka bir başlıkta yazmıştım.

http://www.tnctr.com/topic/198205-kotaya-mahkum-dedhilsiniz/#entry1177447

Destek verelim.

Çok Sağol NAMIKABI Desteğin için  :rolleyes: Bu Tarz şeylere suskun kaldığımız için zaten böyle tepemize çöküyorlar.
Umarım En Hayırlı Neticeyi alırız. 

Teşekkürler kardeşim. Gereğini yapıp imzaladım. Birşey olmaz dememek gerek. Zaten böyle diye diye tröstler tepemize bindi. Biz onları sevmememize rağmen onlar bizleri çok sevdiklerinden olsa gerekler bir türlü inmek istemiyorlar. 

Arkadaşlar an itibari ile 46.018 Olduk  :rolleyes:

Birşey olmaz dememek lazım hep böyle diye diye zaten tepemize biniyorlar.

Desteklerinizi Bekliyoruz. Sabah 43.416 idik 

Edited by iRealisT

Akk kalkmaz işin içinde menfaat var

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam biliyorum Sırf onlar deli gibi para kazansınlar diye biz mağdur oluyoruz.Artık yeter dememiz lazım yurtdışındaki internet fiyatlarını görüyorsun hocam. 50.000 imza ile başvurulucak bakalım sonuç nasıl çıkıcak. En azından Kota/Hız'ı yükseltebilirler.

İnşallah emeklerinizin karşılığını alırsınız ama bırakın 50.000 imzayı 1.000.000 imza bile olsa bir sonuç alınacağını zannetmiyorum. Çünkü bu işten para kazananlar izin vermezler ama inşallah yanılırım

Doğru söylüyorsun abi.Ama sustukça bunlar insanların tepesine biniyorlar . Her taraf vergi doldu. İnternet mecburi kullanım olduğu için fiyatları yüksek tutuyorlar ama yurtdışında fiyatlara bak Sudan çok daha ucuz .İmzasiz bırakmıyalım. Belki bir umut 

Her sene zam geliyor. Tamam gelsin ama bari hizmet versinler. AKK Düşük hız düşük. Para yüksek.

En fazla AKK/Hız'ı yükseltirler.

Edited by iRealisT