Jump to content

Chromedan %200 Daha Hızlı Yeni Tarayıcı...

G)-(OST
 Share

Recommended Posts

Chromedan %200 daha hızlı yeni tarayıcı Maxthon 4 Rastlamamış hatta adını bile duyulmayan ve Türkiye'de kullanıcıların az olmasına rağmen Sizlere farklı bir tarayıcı deneyimini vaat ediyorum. Yıllardır Maxthon, sistemdeki IE'yi ana bileşen olarak kullansa da, sayfaları IE kalitesinde, IE ve Firefox'dan çok daha az RAM tüketimi, gelişmiş güvenliğiyle daha hızlı sörf imkanı sağlıyor. Bu Google Chrome'dan %200 daha hızlı sörf deneyimine ulaşmak demek.

Başlıca özellikleri

1. Magic Dolgu: Maxthon güvenli ziyaret ettiğiniz web sitelerinin adlarını ve şifreleri kaydeder ve sonra geri döndüğünüzde bilgileri doldurur

2. Reklam Avcısı: Maxthon tek bir tıklama ve otomatik blok can sıkıcı pop-up pencereler ile reklamları kaldırır.

3. Yeni Oturum: Kullanıcılar ve oyuncular aynı anda farklı hesaplarla aynı Web sitesine oturum açabilirsiniz.

4. Kaynak Koklayıcı: Bir web sayfasındaki tüm resimleri, gömülü video ve ses dosyalarını ayıklayın ve tek bir tıklama ile indirebilirsiniz.

5. SkyNote: kaydedin ve her yerde ve her zaman metin notlarına ulaşın Ayrıca, Windows ve Android arasında da senkronize edebilirsiniz.

6. "Takip Edilmeyin" :Sizi sinsi izleyen gelen reklam ağları önleyerek gizliliğinizi korur .

7. Ekran görüntüsünü çek :Kolayca ve hızlı bir şekilde tek bir tıklamayla tüm web sayfasında bir ekran görüntüsü yakalamak için araç çubuğundaki kamera düğmesine tıklayın!

8. Güvenli internet:Teknolojisi ile eklentisiz ziyaret edeceğiniz sitelerin güvenli olup olmadığını belirler ve size bildirir.

9. Saldırı bloklama:Maxthon zararlı web siteleri ve sizin için phishing girişimi, otomatik bloklar

10. Geçmiş temizleme :Kolayca geçmişi takip etmez, özel tarama oturumu başlatabilirsiniz.

11. Maxthon eğlence, bilgi ve sosyal medya için uzantıları çeşitli bir seçim var.
12. Uzantıları sadece tek bir tıklama ile yüklemek ve yönetmek kolaydır.

Site bağlantısı : http://tr.maxthon.com/

Burada detaylı bir karşılaştırma yapılmış   >>  http://web-browsers.softwareinsider.com/compare/3-27/Chrome-vs-Maxthon

Bu videoda da 25 sekme aynı anda açılması ile bir test yapılmış. Chrome 40 saniyede açarken maxthon 20 saniyede açıyor hemen hemen. 

https://www.youtube.com/watch?v=my6CUsWCQ_w

Sonuç olarak bir tarayıcıyı tarayıcı yapan tek şey hız değildir;   kullanılabilirlik, özellik, beklentileri karşılayabilirlik vs bir çok açıdan değerlendirmek lazım. 

Burada detaylı bir karşılaştırma yapılmış   >>  http://web-browsers.softwareinsider.com/compare/3-27/Chrome-vs-Maxthon

Bu videoda da 25 sekme aynı anda açılması ile bir test yapılmış. Chrome 40 saniyede açarken maxthon 20 saniyede açıyor hemen hemen. 

https://www.youtube.com/watch?v=my6CUsWCQ_w

Sonuç olarak bir tarayıcıyı tarayıcı yapan tek şey hız değildir;   kullanılabilirlik, özellik, beklentileri karşılayabilirlik vs bir çok açıdan değerlendirmek lazım. 

Fakat Sorun şu ki videodaki test OS-X de yapılmış. Windows da bariz farklar belirebilir.

Fakat Sorun şu ki videodaki test OS-X de yapılmış. Windows da bariz farklar belirebilir.

Videodaki olayı bir ara deneyeceğim. Az önce chrome ve maxthon üzerinde tek bir sayfa açtım, aynı siteyi. Ram kullanımı aynı. Bunu söyleyebilirim. 

Videodaki olayı bir ara deneyeceğim. Az önce chrome ve maxthon üzerinde tek bir sayfa açtım, aynı siteyi. Ram kullanımı aynı. Bunu söyleyebilirim. 

evt bende bir ara baya test ettim de işe yaramaz ya. çökme falan oluyor, uygulamadan atıyor acayip acayip kasıntılar içinde.

Şuan için Chrome dan gerisi yalan gibi. Hem Mobil ile sekron olsun hemde PC olsun iyi durumda. Keşke daha iyisi gelse de kullansak. Mİcrosoft Edge den umutluyum bakalım inş. Düzgün bir şey çıkar. IE den sonra.

Edited by KenanK

evt bende bir ara baya test ettim de işe yaramaz ya. çökme falan oluyor, uygulamadan atıyor acayip acayip kasıntılar içinde.

Herhangi bir uygulama olsa kolayca geçiş yapılıp kullanılabilir de. Bir bilgisayar kullancısının eli ayağı browserlardır ve insan alışkanlıklarından, browser da kullandığı özelliklerden yada kullanışlılığından vs kolay vazgeçemiyor açıkçası.. 

maxthonun kullanıcı dostu olduğu kanaatindeyim, fareyle sağ tıklayıp şekiller çizip görev atayabiliyorsunuz, en güzel yanı bir linki veya seçili yazıyı fareyi sol tıklayıp basılıyken çekip bırakınca yeni sekmede direk açıyor bu özelliğe alışınca diğer tarayıcılarda sağ tıklayıp yeni sekmede aç yapması çok büyük külfet gibi geliyor :D  yeterli düzeyde extantion da içeriyor sitesinde youtube center uzantısı vs oldukça kullanışlı

Ben 360 Chrome Browser kullanıyorum. Neredeyse bir yıl oldu.40'ın üzerinde tarayıcıyı indirip denedim. Sadece 360 Browser hoşuma gitti. Özelleştirilme açısından en iyisi diyebilirim. Gerçek tema kullanır. Bir jpeg dosyasını tema diye yutturmaz. Şu an 8.3.116 sürümü ve 8.1.436 sürümleri var. Tavsiye ederim. Saygılarımla

Tarayıcı İndirme Sayfası:

http://chrome.360.cn/

Maxthon iyi tarayıcı fakat eklenti olarak chrome'un ilk çıktığı günlere benziyor program gelişticileri ve ileri düzey kullanıların sanıyorum ihtiyaçlarını karşılamada biraz düşük kalacaktır.Fakat eklentileri biraz geliştirip çoğalırsa daha geniş bir kitleye sahip olacağı kanısındayım. :)

+ Hızlı,işlevsel,görsel ve sade

- Eklentileri az,Ram-Cpu kullanım ortalaması normal'den fazla.

hatirladigim kadari ile acik kaynakli bir yazilimdi normal bir tarayici gibi kullanabilirsiniz ama cogu kisi eklenti donma kasma uyumsuzluk vs gibi seyler söyleyecektir ben linux platforumda genelde bu tarayicimi kullanirim ve gayet de memnun um demek istedigim özgün yazilim a destek vermeniz icin tarayici kullanip hatalari bag lari bulup aciklari bulup rapor etmeniz hem onlar gelissin hemde kaliteli bir tarayicimiz olsun diye 

isallah yanlis hatirlamiyorumdur :) 

Ben 360 Chrome Browser kullanıyorum. Neredeyse bir yıl oldu.40'ın üzerinde tarayıcıyı indirip denedim. Sadece 360 Browser hoşuma gitti. Özelleştirilme açısından en iyisi diyebilirim. Gerçek tema kullanır. Bir jpeg dosyasını tema diye yutturmaz. Şu an 8.3.116 sürümü ve 8.1.436 sürümleri var. Tavsiye ederim. Saygılarımla

hocam tarayıcı dilini tr çevirebilirmiyiz?

An itibariyle yaptığım 20 linkli deneme sonucunu paylaşıyorum 

MAXTHON Tarayıcı 20 sayfayı 34 saniyede açtı ve arkaplanda kullandığı ram miktarı 805MB seviyesindeydi

CHROME   Tarayıcı 20 sayfayı 46 saniyede açtı ve arkaplanda kullandığı ram miktarı 1300MB seviyesindeydi 

Edited by yasak_ask

• 2 ay sonra...

Sitesini sevdim ondan kurup denicem : )