Jump to content

Win 10 Etkinleştirilmedi Hatası/etkinleştirme Sorunu

SoNKraL_
 Share

Recommended Posts

Bu sistemi çıktıktan 1-2 ay sonra indirip 1 kaç pcye kurdum sistem sorunsuz bir numarası yok lisanslamasıda güzel işte kurduğum pclerde sorun olmasaa bir arkadaşım güvenlik amaçlı pcye zemana anti-malware kurmuş daha sonra işte tarattırmış virüs buldu temizledi dedi bende sildirdiklerine bi at bakayım dedim kms'nin dosyalarıda gitmiş sonrasında işte geri dönüş şansı yoktu tamamen silinmiş dosyalar karantinaya falanda alınmamış bunun üzerine windows'u etkinleştir yazısı çıkmaya başladı.Bizde işte

Ratiborus KMS'yi kullandık kms cleaner sonra işte kms auto ,kms lite vs sonuç alamadık 2-3 yeniden başlatmadan sonra patlıyor.
KMS VL ALL denedik bu güzel lisanslıyor ama 5 yeniden başlatmadan sonra buda patlıyor. Sonuç alamadık
Tamam 180 günlük lisanslasın dedik KMSPico kullandık gene sonuç yok.
Yakalandığı içinmi patlıyor yoksa yazılım varda omu engelliyor naptıysak çözüm bulamadık hani çok korsan sistem lisansladımda patlayanlarada çözüm buldumda win 10nun mekanizması farklı çalışıyor zannımca ne olduğunu çözemedim.

Yardımcı olmanızı istiyorum nasıl o yazıyı kaldırıp etkinleştirebilirim

Dipnot arkadaşım kurduğundan bu yana defender hariç hiçbir güncellemeyi yapmadıki (defenderide kendi içinden güncellemiş update üzerinden değil update son güncelleme 1 aralık 2015 gözüküyor ki sistemi 30 kasımda kurmuştum) 6 aydır sorunsuz çalışıyorken patladı anti-malwarenin kmsnin dosyalarını silmesi sonucu .s naptıysak çözemedik.

Unutmadan sistem patladığından bu yana cortana sorunsuz çalışmyor hatalar veriyor aratıyorsun çok bekletiyor ama bulamıyor bu sistem kaynaklımı yoksa lisanslamı alakalı bilemedim.

Edited by RaZoRWounD

casus yazılım virüs trojan vs uyarı olarak görmesı ve sılmesı normal etkınleşmış sistem yedegi ve loader kullanmak mantıklı geliyor 

Lisan 'ladıktan sonra produkey ile lisansınızı ögrenıp saklayın sıkıntı çıkarsa keyınızı cmd komutu ıle gırersınız

örnek

slmgr /ipk WNMTR-4C88C-JK8YV-HQ7T2-76DF9
slmgr.vbs -ato
@exit

Please register to see this content.

Edited by casper0007
  • Like 2

Elle manuel girdim hata veriyor.Komut sistemiyle girdim hata veriyor. Kms,ratiborus dahil bir çok lisanslama araçlarını deniyorum hata veriyor hiçbiri çalışmyıor başta düzeliyor gibi oluyor 1 kaç kez yeniden başlatınca aynı sorun devam ediyor.win 7de böyle bişi olunca removewatla çözebiliyorduk win 10da nasıl çözeceğiz.

Şimdi güzel kardeşim yapacakların şunlar:

1-Komut istemini yönetici olarak çalıştır.

2-slmgr /upk yaz enter.(slmgr den sonra bir boşluk var)

3-slmgr /cpky enter,

4-slmgr /rearm enter sistemi yeniden başlat.

Bu yaptıklarımızla etkinleştirmeleri sildik.Şimdi yeniden kms pico ile yada başka bir etkinleştirme aracıyla etkinleştir.

Sonucu buraya yaz,kolay gelsin.

• Like 2

1 saat önce, kocamanadam yazdı:

Şimdi güzel kardeşim yapacakların şunlar:

1-Komut istemini yönetici olarak çalıştır.

2-slmgr /upk yaz enter.(slmgr den sonra bir boşluk var)

3-slmgr /cpky enter,

4-slmgr /rearm enter sistemi yeniden başlat.

Bu yaptıklarımızla etkinleştirmeleri sildik.Şimdi yeniden kms pico ile yada başka bir etkinleştirme aracıyla etkinleştir.

Sonucu buraya yaz,kolay gelsin.

Üsteki yazılan lısans sılme ışlemını yapamam dersen buyur hazırladıgım lısans sılme aynısıdır sadece exe yonetıcı olarak çalıştır ve çıkan kutucukları ok le

• Like 1

27 dakika önce, mogokce yazdı:

Windows 10'u sorunsuz ve süresiz lisanslıyor mu KMSpico yoksa 180 günlük deneme süresini mi yeniliyor düzenli olarak?

Hiç lisanslamıyor lisans yok deyip duruyor sıkıntı orda windows etkinleştir yazısı kayboluyor 2-3 yeniden başlatmadan sonra geri geliyor.

normalde lisanslama işlemi sitedekılerın hepsı çalışıyor bide key girdikten sonra lısanslamayı dene

mevcut key ogrenmek ıcın 

key girmek için örnek bat dosyası 

wın 10 lisanslama 

Edited by casper0007

14 saat önce, casper0007 yazdı:

normalde lisanslama işlemi sitedekılerın hepsı çalışıyor bide key girdikten sonra lısanslamayı dene

mevcut key ogrenmek ıcın 

key girmek için örnek bat dosyası 

wın 10 lisanslama 

kur10.exe bu forumun harici bir kaynakdan mı casper? trojan downloader gibi uyarılar var virustotal de:

Sizin veya forumun kendi eseri ise yani güvenilirse kullanmak isterim.

Edited by mogokce
alıntı eklendi

2 saat önce, casper0007 yazdı:

Kur10 forumdan sadece paketlenmis hali daha once kendim kullandim calisiyor elbetteki crak virus uyarisi verir normal bisey

Sıkıntı error vermesi tüm güvenlik yazılımları kapalı olmasına rağmen kur10 başlatılamadı hatası çıkıyor o geçiyor işlem bitirilemedi vs böyle yüzlerce hata veriyor bu hemen hemen tüm cracklerde oluyor yani

sizin o ilk başta kurulan anti-malware proramı işletim sistemi dosyalarını da halletmiş o zaman. lisanslama dosyaları zarar görmüş ki hiç bir ilaç çare olmuyor ve böyle başka kimsede alınmayan anlamsız hatalar alınıyor. Bence varsa yükleme CD'si ile işletim sistemini onarma yoluna git. Yoksa tek çaren format atmak.

6 saat önce, mogokce yazdı:

sizin o ilk başta kurulan anti-malware proramı işletim sistemi dosyalarını da halletmiş o zaman. lisanslama dosyaları zarar görmüş ki hiç bir ilaç çare olmuyor ve böyle başka kimsede alınmayan anlamsız hatalar alınıyor. Bence varsa yükleme CD'si ile işletim sistemini onarma yoluna git. Yoksa tek çaren format atmak.

Aynı şehirde değiliz arkadaşta bu konuda biraz cahil anlatyorum anlamıyor göstermek gerek o yüzden heyecanlı arkadaş formatı bile ona attırdım öğrensin diye yanındaydım tabi o zamanlar ama benim hatam güvenlik yazılımı kurarsan kms dosyalarını tarama dışı bırak sildirme dicektim unutmuşum.

8 saat önce, RaZoRWounD yazdı:

Aynı şehirde değiliz arkadaşta bu konuda biraz cahil anlatyorum anlamıyor göstermek gerek o yüzden heyecanlı arkadaş formatı bile ona attırdım öğrensin diye yanındaydım tabi o zamanlar ama benim hatam güvenlik yazılımı kurarsan kms dosyalarını tarama dışı bırak sildirme dicektim unutmuşum.

O zaman basitçe teamviewer yüklet arkadaşa. Sonra sen uzaktan ona bağlan ve SFC'yi çalıştır. Bir de şansını böyle dene bakalım.

System File Checker'ı uygulamak için komut istemini(command prompt) sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır. (Bunu Ctrl+Shift'e basılı tutup çalıştırarak da yapabilirsin.) Açılan komut istemi penceresi üzerinde "Administrator" yazması gerekiyor. Sonra açılan komut isteminde >sfc /scannow< yazıp entera bas belki bir ihtimal tarayıp kms dosyalarını düzeltir.

Ayrıntılı bilgi:

Edited by mogokce
imla