Jump to content
TNC-TR
karadurak

Kmpe 8-10 (x86/x64/ Native.x86) 20.04.2018

Recommended Posts

Güncel tüm sürümleri denedim herhangi bir hatayla karşılaşmadım emeklerin için tüşekkür ederim hocam

Edited by fingerprint
  • Like 1

karadurak, 4 saat önce yazdı:

Bu ayki son güncelleme yüklenmiştir..

sorunsuz olarak kullanmaya başladım.

emekler için teşekkürler.

-----------

UTmake programı kullandığım win 10 işletim sisteminde Kıngston USB bellek için farklı özellikler çıkartıp yazdırma sonrası boot etmek istediğimde sorun yaşatıyordu. ANTİVİRÜS Programı kapalı ikende durum değişmedi.

(sandısk usb bellekte program kullanımı resmine yakın özellikler veriyor.)

UTmake programını KMPE 20.04.2018  de çalıştırıp KINGSTON USB bellek için ve sandisk usb bellek için sorun yaşamadan yazdırdım.

Artık boot ta sorun yok ve boot sonrası sorun yaşamadan windows yükleniyor.

• Like 1

Değerli arkadaşlar, konuyu ve yorumları tamamen okudum google'dada arattırdım, bu KMPE olayının tam olarak mantığı nedir cevaplayabilirseniz sevinirim..

Ayrıca konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim, Ürün satışı gibi her ayrıntısına kadar düşünüp yayınlamış.

aspfficr, 4 saat önce yazdı:

Değerli arkadaşlar, konuyu ve yorumları tamamen okudum google'dada arattırdım, bu KMPE olayının tam olarak mantığı nedir cevaplayabilirseniz sevinirim..

Ayrıca konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim, Ürün satışı gibi her ayrıntısına kadar düşünüp yayınlamış.

Modifiye edilmiş bir WinPE çalışmasıdır. Yani harddiske ihtiyaç duymadan, kurulum yapmaya gerek kalmadan, kendini RAM a yükleyerek RAM üzerinden çalışan bir sistemdir, RAM ı geçici bir harddisk olarak düşünebilirsiniz . Genelde kurtarma amacıyla kullanılan ve bilgisayara ya da bilgisayarda yüklü olan işletim sistemine dışarıdan müdahale etmeye yarayan bir sistemdir. Tabi içine entegre edilen çok çeşitli programlar sayesinde kurtarmadan çok daha fazlasını yapar. RAM üzerinden çalıştığı için bilgisayar yeniden başlatıldığında iz bırakmadan silinir (yeniden başlama esnasında RAM otomatik olarak boşaltılır) . Harddiske kurulmaz. Kısaca Kullan-at mantığıyla çalışan bir sistemdir. İçindeki program çeşitliliğine göre istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Neredeyse her şey için bir ya da daha fazla program bulunur. 

• Like 4
  • Thanks 3

red_d, 3 saat önce yazdı:

Modifiye edilmiş bir WinPE çalışmasıdır. Yani harddiske ihtiyaç duymadan, kurulum yapmaya gerek kalmadan, kendini RAM a yükleyerek RAM üzerinden çalışan bir sistemdir, RAM ı geçici bir harddisk olarak düşünebilirsiniz . Genelde kurtarma amacıyla kullanılan ve bilgisayara ya da bilgisayarda yüklü olan işletim sistemine dışarıdan müdahale etmeye yarayan bir sistemdir. Tabi içine entegre edilen çok çeşitli programlar sayesinde kurtarmadan çok daha fazlasını yapar. RAM üzerinden çalıştığı için bilgisayar yeniden başlatıldığında iz bırakmadan silinir (yeniden başlama esnasında RAM otomatik olarak boşaltılır) . Harddiske kurulmaz. Kısaca Kullan-at mantığıyla çalışan bir sistemdir. İçindeki program çeşitliliğine göre istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Neredeyse her şey için bir ya da daha fazla program bulunur. 

Sabırlı insanları severim,

Konu; Bu kadar kısa, bu kadar net ve bu kadar anlaşılabilir anlatılırdı.

Kendi adıma teşekkürler.

NOT : Bu arada senden de yeni çalışma bekliyoruz.

• Thanks 2

NAMIKABI, 2 saat önce yazdı:

Sabırlı insanları severim,

Konu; Bu kadar kısa, bu kadar net ve bu kadar anlaşılabilir anlatılırdı.

Kendi adıma teşekkürler.

NOT : Bu arada senden de yeni çalışma bekliyoruz.

Estağfirullah abi, dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz.

Yeni çalışma konusunda @karadurak hocamın sistemi daha avantajlı olduğu için uzun zamandır Winbuilder e bakmadım. Bu projeyi geliştirmeye yardımcı olmak, winbuilder tabanlı WinPE yapmaktan daha faydalı olur kanaatindeyim. Ayrıca Rusların SSTR sinden daha üstün bir sistem olması da ayrıca hoşuma gidiyor :D Her ne kadar SSTR kadar ünlü olmasa da birgün tüm teknik servislerin, pc ile ilgilenen insanların... vazgeçilmezi olacağına eminim.

• Like 3
  • Thanks 1

red_d, 5 saat önce yazdı:

Estağfirullah abi, dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışıyoruz.

Yeni çalışma konusunda @karadurak hocamın sistemi daha avantajlı olduğu için uzun zamandır Winbuilder e bakmadım. Bu projeyi geliştirmeye yardımcı olmak, winbuilder tabanlı WinPE yapmaktan daha faydalı olur kanaatindeyim. Ayrıca Rusların SSTR sinden daha üstün bir sistem olması da ayrıca hoşuma gidiyor :D Her ne kadar SSTR kadar ünlü olmasa da birgün tüm teknik servislerin, pc ile ilgilenen insanların... vazgeçilmezi olacağına eminim.

Senin pratik ve kıvrak anlatımından bahsederken asıl  konu olan  @karadurak Ustanın bu çalışmasından bahsedemedik.

Gerçekten çok güzel bir çalışma. Her geçen gün daha da geliştiriyor.

@karadurak Usta'da gerçekten sabırlı ve işinin ehli.

Bir sunum bu kadar detaylı ama bu kadar basit anlatılabilirdi.

Böyle Ustalara şapka çıkartmak görevimizdir.

@karadurak Usta ellerine sağlık. iyi ki varsın.

• Like 3

NAMIKABI, 4 dakika önce yazdı:

Senin pratik ve kıvrak anlatımından bahsederken asıl  konu olan  @karadurak Ustanın bu çalışmasından bahsedemedik.

Gerçekten çok güzel bir çalışma. Her geçen gün daha da geliştiriyor.

@karadurak Usta'da gerçekten sabırlı ve işinin ehli.

Bir sunum bu kadar detaylı ama bu kadar basit anlatılabilirdi.

Böyle Ustalara şapka çıkartmak görevimizdir.

@karadurak Usta ellerine sağlık. iyi ki varsın. 

Estagfirullah hocam. Elimiden geldigince bişeyler yapmaya çalışıyorum. @red_d ve @crasadure gibi yardımsever arkadaşlar da  destek olmaya çalışıyor sagolsunlar.  Hele birde  @köylü gibi ustalar işe el atınca proje şahlanıyor haliyle. 

Normal de ben winpe ve multiboot araçlarını günlük hayatta kullanmıyorum ama hobi olarak ilgileniyorum. Kullanıcılardan bildirim geldigi sürece geliştirmeye devam edecegim.

• Like 4
  • Thanks 2

ellerinize sağlık arkadaşlar

lakin yumi ile atılabilir olması mümkün değil mi acaba

yumi ile birden fazla winpe dağıtımını aynı usbye fat32 yapmadan atabiliyorum

hem win10 hem de win7 pe dağıtımları var elimde aynı usbden kullanmak zorunda kaldığım

deepestlove, 2 saat önce yazdı:

ellerinize sağlık arkadaşlar

lakin yumi ile atılabilir olması mümkün değil mi acaba

yumi ile birden fazla winpe dağıtımını aynı usbye fat32 yapmadan atabiliyorum

hem win10 hem de win7 pe dağıtımları var elimde aynı usbden kullanmak zorunda kaldığım

Bu çalışmada programlar WinPE deki gibi wim çekideği içinde değil maalesef, yumi ile usb ye eklesen bile açıldığında programlar görünmeyecektir. Ama yumi ile hazırladığın multiboota iso içeriğindeki klasörleri çıkarıp ekleyebilirsiniz. Multiboota ekleme işi birazcık deneyim gerektirebilir tabi, manuel olarak eklemen gerek. 

• Like 1

red_d, 20 dakika önce yazdı:

Nostalji güzeldir, teşekkürler hocam.

MsDart ı kullanan oluyor mu hocam eklesek iş yapar mı 

karadurak, Bir saat önce yazdı:

MsDart ı kullanan oluyor mu hocam eklesek iş yapar mı 

Yapmaz olur mu hocam, kullanan var hala, en çok da bize lazım olur. Benim niye aklıma gelmedi ki bu :) Hatta eskiden MSdart ekli  windows iso su arardık. Sonraki güncelleme için notlara ekle hocam, toplu güncellemede eklersin, gayet güzel olur. 

• Like 1

MSDart ın Türkçe sürümleri mevcut mu hem Windows 7-8-8.1 ve win10 için.  x86 ve x64 olarak nerden temin edebiliriz 

Türkçesi yok diye hatırlıyorum hocam, 

Please login or register to see this link.

Microsoftun kendi dağıtımı var. O da ingilizcedir zaten. 

Sanki modifiye edilmiş dart da vardı ama eski konularda unutulup gitmiştir.

Hocam biraz baktım da boyutu şişirebilir, her sürüm 200 mb üstünde. Aklıma gelmişken Lazesoft un içinde de benzer özellikler var aslında, windows kurtarma-hata düzeltme-fix vs. Boyut konusunda sorun olacaksa eklemeyelim, kmpe iso boyutu şu anda 2.67 gb civarında. 

red_d, 14 dakika önce yazdı:

Türkçesi yok diye hatırlıyorum hocam, 

Please login or register to see this link.

Microsoftun kendi dağıtımı var. O da ingilizcedir zaten. 

Sanki modifiye edilmiş dart da vardı ama eski konularda unutulup gitmiştir.

MSDart sadece araçlardan oluşmuyor sanırım. Benim kasteddigim windows kurutarma ve başlangıç onarma işleminin yapıldıgı bölüm. Bu zaten Türkçe ama bunun çalıştıgı sistemi paket halinde nerden bulabiliriz. Windows 8 x86 nin Winre bölümünden ayıkladıgım dosyalar çalışıyor. Win10 da çalıştıramadım. Sergei pe nin içinde var sanırım 

2018-04-22_204438.thumb.png.8288a3ae7eb38364b678433551801fae.png

Edited by karadurak

karadurak, 4 dakika önce yazdı:

MSDart sadece araçlardan oluşmuyor sanırım. Benim kasteddigim windows kurutarma ve başlangıç onarma işleminin yapıldıgı bölüm. Bu zaten Türkçe ama bunun çalıştıgı sistemi paket halinde nerden bulabiliriz. Windows 8 x86 nin Winre bölümünden ayıkladıgım dosyalar çalışıyor. Win10 da çalıştıramadım.

2018-04-22_204438.thumb.png.8288a3ae7eb38364b678433551801fae.png

O bölümü ayrıca bulamayız sanırım hocam. Kurtarma bölümünün bir parçası şeklindedir. Gelişmiş seçeneklerin içinde. Winre nin içinden çıkartsak hangi dosyalar olduğunu tam bilmiyoruz, o da eksik dosya olduğunda hata verebilir. 

• Like 1

red_d, 4/21/2018 - 23:44 yazdı:

Bu çalışmada programlar WinPE deki gibi wim çekideği içinde değil maalesef, yumi ile usb ye eklesen bile açıldığında programlar görünmeyecektir. Ama yumi ile hazırladığın multiboota iso içeriğindeki klasörleri çıkarıp ekleyebilirsiniz. Multiboota ekleme işi birazcık deneyim gerektirebilir tabi, manuel olarak eklemen gerek. 

MInstALL için Şubat 2018 tarihli 54GB lık bir torrent buldum

çok sayıda program içeriyor, hazır bir winpe dağıtımına nasıl ekleyebilirim 

doğrudan başlat menüsüne veya masaüstünden çalışacak kısayol şeklinde

Edited by deepestlove

deepestlove, 7 dakika önce yazdı:

Onu karadurak hocam cevaplayabilir, beni biraz aşar ama biraz teferruatlı iş. Önce minstall i winpe çekirdeğine ekleyip başlangıçta çalışmaya ayarlaman gerek. Sonra programların olduğu klasör yolunu minstall e göstermelisin. Bütün ayarları yaptıktan sonra winpe nin wim ini tekrar paketlemelisin. 

deepestlove, 16 dakika önce yazdı:

Program ekleme işi basit. Eğer indirdiğiniz programlar kmpe de çalışıyorsa videoda gösterildiği şekilde mınstall programını açıp program ekle butonunundan ekleyeceksiniz. Zaten programı Türkçeleştirdik kullanımı kolay biraz kurcalarsanız çözersiniz 

Edited by karadurak