Jump to content

Son Windows Güncelleştirme Durumu Bilgilendirmeleri

kocamanadam
 Share

Recommended Posts

pixokid, 2 saat önce yazdı:

Sevgili Casper 0007 öncelikle bayramını kutlarım ben daha önce bu 985 i indirdim 6.183 sizinki 3.803 arada epeyce fark var acaba çıkardığınız kısımlar mı var modifiye mi beni aydınlatırsanız sevinirim

esd olarak boyut o ben ıso kalıbından bıleşen cıkarmam

Please register to see this content.

Emre028, 49 dakika önce yazdı:

LTSB ve LTSCyi anlarımda diğer sürümlerin güncelleme bloğu çok uzun bence 20h2 ve 21h1 öncesine desteği kesilip güncellemenin oraya yoğunlaşması lazım 20h2de fps düşüşü 21h1de bsod mavi ekran sorunları var bunları çözmeden 20h1 ve 19h2ye hala güncelleme vermelerini anlayamıyorum.

Merhaba bu bölümde yıl yazardı önceden bende gözükmüyor şu an 21H1 sürüm kullanıyorum ms kaldırdımı yılı yoksa bendemi bug var ?

Edited by durulovic
düzeltme

durulovic, 2 saat önce yazdı:

Merhaba bu bölümde yıl yazardı önceden bende gözükmüyor şu an 21H1 sürüm kullanıyorum ms kaldırdımı yılı yoksa bendemi bug var ?

Merhaba bu bölümün arayüzü bundan bir ya da bir kaç sürüm önce kaldırıldı. Bunun yerini "Ayarlar>Sistem>Hakkında" bölümüne alttaki resimdeki gibi yeni arayüz ile geldi. Eğer sıfırdan format atmadıysanız hata ile karşılaşmanız normaldir.

spacer.png

• Like 1

Arkadaşın dediği 2021 yazıyordu onu kaldırmışlar ama büyük ihtimalle planda vardı veya planlı şekilde kaldırmaya başlamışlar bi de sizin attığınız resim neredeyse ilk Windowsdan beri var 

• Like 1

alias007, 2 saat önce yazdı:

Merhaba bu bölümün arayüzü bundan bir ya da bir kaç sürüm önce kaldırıldı. Bunun yerini "Ayarlar>Sistem>Hakkında" bölümüne alttaki resimdeki gibi yeni arayüz ile geldi. Eğer sıfırdan format atmadıysanız hata ile karşılaşmanız normaldir.

spacer.png

Siz beni yanlış anlamışsınız bu dediğiniz arayüzü biliyorum benim gösterdiğim resimdeki arayüze ulaşmak halen mümkünde zaten aşağıdaki gösterdiğim yerden

CROSSXX, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşın dediği 2021 yazıyordu onu kaldırmışlar ama büyük ihtimalle planda vardı veya planlı şekilde kaldırmaya başlamışlar bi de sizin attığınız resim neredeyse ilk Windowsdan beri var 

Aynen bunu kastetmiştim ben ;)

• Like 1

Evet haklısınız yanlış anlamışım çünkü o bölüme daha önce kolay ulaşılıyordu. Microsoft kademeli olarak eski sistem arayüzleri saklıyor/kaldırıyor. Ona bakacak olursanız "winver" de de yıl artık yazmıyor. Kısacası hata yok. Yıl olmaması normal.

Edited by alias007
  • Like 3

Bağlantılar, oluşturuldukları andan itibaren 24 saat süreyle geçerlidir.
Bağlantıların sona erme zamanı: 5/19/2021 6:02:06 PM UTC

x64 - tr  :  

x32 -tr   :  

Edited by kadetti
  • Like 4

kocamanadam, 26 dakika önce yazdı:

Üstadlar benim sistemim 21H1 19043.985 ve güncellemeleri denetle dediğimde güncelsiniz mesajı veriyor.Acaba bu 19043.1021 update yoluyla yüklenmiyor mu?Temiz kurulum mu gerekiyor?Saygılar,

Bu güncelleme BETA kanalında. Update yoluyla gelmez. Ancak manuel kurulabilir.

• Like 1

kadetti, 2 saat önce yazdı:
Bağlantılar, oluşturuldukları andan itibaren 24 saat süreyle geçerlidir.
Bağlantıların sona erme zamanı: 5/19/2021 6:02:06 PM UTC

x64 - tr  :  

x32 -tr   :  

Bunların sürüm numarasını biliyormusun?

fingerprint, 2 saat önce yazdı:

Bunların sürüm numarasını biliyormusun?

Hocam 11 mayısta verilen güncellemeye göre

2004(20h1) (bu güncelleme 2004 olarak geçmekte bu sürümden sonra microsoft dönem belirlemek için h2-h1 gibi terimler kullanmıştır.)
20h2
21h1

Sürüm numaraları 19041-19042-19043 şeklinde başlıyor son güncelleme 985 bitişliydi 3ününde numarası aynıydı.

Eğer güncellemeye ekleme yapmadılar 19043.985 olacak eğer yaptılar 19043. olup noktadan sonraki rakamlar değişmiştir :)

Not: Bildiğim kadarıyla 20h1 ve 20h2 iki güncellemede totalde aynı esase dayalı ufak güncellemeyle 21h1 direk geçiş yapılıp özellikleri açılabiliyor.

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

SoNKraL_, 2 saat önce yazdı:

2004(20h1) (bu güncelleme 2004 olarak geçmekte bu sürümden sonra microsoft dönem belirlemek için h2-h1 gibi terimler kullanmıştır.)
20h2
21h1

Sürüm numaraları 19041-19042-19043 şeklinde başlıyor son güncelleme 985 bitişliydi 3ününde numarası aynıydı.

Eğer güncellemeye ekleme yapmadılar 19043.985 olacak eğer yaptılar 19043. olup noktadan sonraki rakamlar değişmiştir :)

Not: Bildiğim kadarıyla 20h1 ve 20h2 iki güncellemede totalde aynı esase dayalı ufak güncellemeyle 21h1 direk geçiş yapılıp özellikleri açılabiliyor.

Sürüm 21h 928

SoNKraL_, 8 saat önce yazdı:

20h2
21h1

TonTas27, 6 saat önce yazdı:

Sürüm 21h 928

Son yayınlanan isoyu incelediğimde 19041.928 ve 21H1 yükseltme güncellemesi içeriyor sonraki güncellemeleri dahil etmemişler.

Edited by fingerprint

fingerprint, 10 saat önce yazdı:

Son yayınlanan isoyu incelediğimde 19041.928 ve 21H1 yükseltme güncellemesi içeriyor sonraki güncellemeleri dahil etmemişler.

dediğim gibi hocam 985ti normalde insiderdeydi fakat daha düşük numarayla finale çıkartmışlar bi sonraki güncellemedede 1000li bişi yaparlar muhtemelen :)