Jump to content

Recommended Posts

forjest, 02.05.2020 - 21:56 yazdı:

Güncellendi! 2 Mayıs 2020 | Internet Download Manager 6.37 Build 14 Final Türkçe

İçeriği Gizle

INTERNET DOWNLOAD MANAGER 6.37 BUILD 14 FİNAL TÜRKÇE

Bilgi: Lisans serial tanımlı,NEON skin_seçili varsayılan gelir.Hızlı dosya indirme aracıdır.

Please register to see this content.
 7MB Katılımsız

Güncelleme tarihi: 2 Mayıs 2020

YHdplt

rgkuoI.pngrgE9pb.png

Edited by C@NgO

C@NgO, 1 saat önce yazdı:

rgkuoI.pngrgE9pb.png

1.IDM'e evvelinde kapatılarak sağ alt görev çubuğundan çıkış 2.Masaüstü kısayoluna sağtık özellikler-uyumluluk bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneği aktif. 3.pc yeniden başlatılmalı. 4.son aşamada tarayıcı hangisiyse chrome firefox idm dizinin içerisindeki .crx / .xpi uzantılı dosyalar eklenmediği taktirde manuel olarak elle eklenmesi.

Burada daha evvel bir videolu anlatım yapmıştım bununla ilgili olarak,yararlı olacağı kanaatindeyim sorun çözülmezse eğer,incelenerek videodan bakılabilir.

Spoiler

Kolay gelsin saygılarımla. :) 

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Güncellendi! Flash paketi 2020.5

Paket içi güncellenen:

Alıntı

Adobe 32.0.0.371 Stable (for Internet Explorer) 32/64-bit
Adobe 32.0.0.371 Stable (for Firefox – NPAPI) 32/64-bit
Adobe 32.0.0.371 Stable (for Opera and Chromium – PPAPI) 32/64-bit

Page1

• Like 1

avis, Şimdi yazdı:

hayırlı akşamlar forumda bulamadım adobe photoshop 2020 arşivinizde varmı? yada yapabilirmisiniz? teşekkürler...

Uzun bir süre katılımsız programlar yapmayı düşünmüyorum artık. Yapan arkadaşlar var onlara yorum olarak belirtirseniz daha iyi olacaktır. Belli zaman dilimlerinde sadece kendi arşivimdeki olan programlara yer verirsem eğer buradan güncellerim. Benden daha iyi çalışmalar yapan genç arkadaşlar var artık sahayı onlara bırakmanın zamanı geldide geçiyor bile.

:) 

• Like 4

selamün aleyküm forjest usta nasılsın forjest usta katılımsız exe yapabilirmisin realtek lan driveri kasa bilgisayarımın markası asustek p8h61-mx format sırasında exe leri nasıl çalıştırabiliriz masaüstü gelmeden

hepinize helal olsun valla çok yardımcı oluyorsunuz

forjest, 16 saat önce yazdı:

Uzun bir süre katılımsız programlar yapmayı düşünmüyorum artık. Yapan arkadaşlar var onlara yorum olarak belirtirseniz daha iyi olacaktır. Belli zaman dilimlerinde sadece kendi arşivimdeki olan programlara yer verirsem eğer buradan güncellerim. Benden daha iyi çalışmalar yapan genç arkadaşlar var artık sahayı onlara bırakmanın zamanı geldide geçiyor bile.

:) 

Bence ayda 1 güncelleme yapsanız kafii. Gençlere yer vermek iyidir ama hani o genç nerde :)))

Güncellendi! 19 Mayıs 2020

Spoiler

Wise Care 365 5.5.4 Build 549 Multilanguage + Türkçe  | Sistem bakım onarım hızlandırma

katılımsız

Bilgi: ( Reklamsız! Pro OEM_serial tanımlı defender açma update kapalı gelir "yönetici olarak_kurunuz!" )

gwXTjF

• Like 1

@forjest  usta gelin iyisimi siz bize balık tutmayı öğretin.  online ders verin. Bunların nasıl yapıldığının öğretin. Hem sizi yormaktan kurtarırız., Hem bilginizi daha fazla kitlerere ulaştırmış olursunuz. Hali hazırda Online eğitimler revactayken iyi olur gibime geldi... Mesela her çarşamba 2-3 programı online beraber yaparsak sizin güzel anlatımınızla :) Herhalde ufakta olsa bişeyler kaparız. Teşekkürler.

asil111, 21 dakika önce yazdı:

@forjest  usta gelin iyisimi siz bize balık tutmayı öğretin.  online ders verin. Bunların nasıl yapıldığının öğretin. Hem sizi yormaktan kurtarırız., Hem bilginizi daha fazla kitlerere ulaştırmış olursunuz. Hali hazırda Online eğitimler revactayken iyi olur gibime geldi... Mesela her çarşamba 2-3 programı online beraber yaparsak sizin güzel anlatımınızla :) Herhalde ufakta olsa bişeyler kaparız. Teşekkürler.

Ameliyat yapmadığı paketleri SFX ile paketleniyor, 7Z sfx builder ile açıp bakabilirsin :)

asil111

• Katılımsız kurulum konusunda daha evvel konuları geçmişti  videolu anlatım yapmıştım. Diğer taraftanda her programın kurulum yöntemleri günümüz şartlarında ve teknolojilerinde artık taktikler değiştirerek online yöntemlerle lisanslamalar olmakta (sadece lisanslı programlar için).
  • Bazı programlar içinse free veya lisansı kolay olanlarda winrarsfx / 7zipsfx yöntemlerini izleyerek paketleme yaparak kendi arşivim başta olmak üzere güncelliyorum aynı eksende buradan da cloud dosya sunucusuna yükleyerek paylaşım yapmaya çalışıyorum. Re-pack paketleme yöntemleri gerektiren programlar olabiliyor bir kaç kademeli lisans ve ayar gerektirenler olursa eğer emco msi builder veya install shield premier uygulamalarından destek alarak uygulamayı evveliyatında kurup daha sonra gerekli işlemlerimi yaptıktan sonra paketleyerek msi setup paketinde yedekleme snapshot'unu alıyorum bu sayede de bu programlar aracılığıyla işler kolaylaşmış oluyor.
  • Çok fazla ayrıntılı olan programlar oluncada genellikle uğraşmaktan kaçınıyorum dosya boyutu büyükse eğer en iyisi manuel olarak kurmak oluyor her program katılımsız olacak diyede bir kaide maalesef yok en azından ben bu şekilde biliyorum diyelim.
  • Autoit ve script kodlamalardan anlayan biri olmadığımdan adı geçen uygulamalar dışında kullandığım bir programda yok. Ve kullanılan programlarda zaten, herkesin biraz araştırma yaparak rahat şekilde kullanabileceği programlardır zor bir tarafıda yoktur biraz aşina olmak deneme yanılma yollarıyla bir şekilde işlerini halledebilirler. Şu katiidir illaki,sanal bir sistem kullanmaları mutlak gerekecektir kişi illaki bu işleri yapacaksa eğer. Oragle virtualbox ve vmwareworkstation uygulamaları bu gibi işlemler için bulunmaz nimetlerdir işleri sanal testler ve denemeler için oldukça kolaylaştıracaktır ki, uygulamaların nihai ve temiz çalışıp kurulup kurulmadığını anlamak ve uygulamaları sanal sistemler üzerinden hazırlayarak işlemleri sürdürmekte güvenlik ve uygulamanın randımanlı çalışıp çalışmadığını anlamak için. Sanal sistemler üzerinde çalışmanın +'sı kullanılan lisans dosyalarının patch vb. risk boyutlarının olup olmadığı,ya da 3.party bir lisans dll vb. türdeki dosyaların sistem üzerinde çalışması ve işleyişinin ne gibi değişikliklere yol açtığını izlemek adına kesinlikle sanal sistemle  bu kapsamda yararlı ve güzel işler çıkartmaktalar.
  • Üstteki yazdıklarıma ek olarak tnctr forum içerisinde arama yapıldığında sayısız şekilde anlatım makale ve dosya ve içerikleri bulmak mümkündür.7ZipSFX yöntemi uygulama ve uygulamanın parametresi olduğu sürece paketleme yöntemleriyle yapılacak katılımsız setuplar hazırlamada işleri en hızlı şekilde yapabilmenin en iyi seçimi olabilir.
  • re-pack yeniden paketleme yöntemleri için kullanılacan olan programlar kullanılarakda elde edilecek olan setup msi paketleride 7zipsfx'e eklenerek msi dosyalarını bilinen parametreleri eklenerek /qn /norestart -SP vb. parametreler gibi,hazırlanmış lan re-pack çalışmalarıda kurdurmak sıkıştırmak vb. yöntemlerde kullanarakta katılımsız setup paketleri yapılabilmektedir. Bunlar için ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur doğru olarak yönergeler yapıldığında kaçınılmaz olarak, ortaya çok güzel işler çıkar sonuç olarak.
  • Malzemeler: Sanal makine üzerinde çalışan bir windows işletim sistemi,kurulan sistem üzerine üstteki bahsi geçen uygulamalar 7zip sfx maker,emcomsi builder,smartinstallmaker vb. tarzdaki uygulamaların kurulu olması ve katılımsız yapılacak olan programın hangi yöntemle hazırlanmasına karar vererek paketleme ve katılımsız program yapılma biçim ve yöntemi belirlenerek işleme biryerde başlanılması. Yapılacak işleminde,evvelinde öncelikle sanal makinede test edilmesi ve doğru çalışıyorsa kurulum kısayolları,varsa lisans işlemleri vb. aksaklıkları yoksa artık yapılmış olan doğru setuplama işlemi paylaşılmaya hazırdır ya da mevcut arşivinize eklenebilecek kıvama gelmiştir demektir işlemler bunlardan ibarettir farklı bir şey yapmaya gerek yok. :) 
  • Diğer taraftanda ek olarak autoit script kodlamaları ve uygulamaları kullanılarakta ayrıca üstteki yöntemlere ek olarak bu uygulamalada kullanılabilir projeleriniz varsa eğer çalınmasın vb. tarzda katılımsız programlar ve proje uygulamalarınızı bu programıda kullanarak hazırlamalarda işlemler yapılabilir. Autoit konusunda fikrim ve bilgim yok maalesef.
  • Ancak en hızlı yol bana göre katılımsız program hazırlamadan 7zipsfx ve smartinstallmaker uygulamalarını kullanarak paketleme ve katılımsız program hazırlama yöntemidir.7Zipsfx ile hazırlanan bir paket içerisine daha evvel'den hazırlanmış olan bir katılımsız paketinin değişimide 7zip ile paket açılarak mümkündür sırf bu yönten bakıldığında dahi,upgrade / değişimin yapılması ve katılımsız program güncellemeside bu yolla yapılmasıda bir çok uygulamada olmayan özelliklerdendir bunuda aklıma gelince belirteyim dedim orn: ccleaner var 7zip methodu ile hazırlanan. Yeni sürücümü çıkmışsa eğer "ccleaner'ın" 7zip sfx ile hazırlanan setup paketini açarak 7zip uygulamasıyla,yeni olan ccleaner setup'ını  aynı adla paket içerisine ekleyerek hiçbir işlem yapmadan yeni versiyona güncellenmiş katılımsız setup paketini elde etmiş oluyoruz bu diğer tüm  benzer programlar için geçerlidir. Önemli olan yöntem izin versin yöntem farklıysa eğer bunun için bu yöntem olmaz tabiiki iila sfx tipinde dosya olması gerekliliği vardır.

ileri bir zamanda ufak bir videolu anlatım yapabilirim  katılımsız paketleme ve yöntemleriyle alakalı olarak ancak şimdiye dek yapılanların yeterli olduğu kanaatlerinde olduğumdan dolayı hatta benden çok daha bilgili ve bu konularda uzman değerli arkadaşlarımızın bulunmasından dolayı pek düşünmemiştim daha evvel videolu anlatım yaptım ancak sanıyorum onunla text metni ve sadece görsel video olarak hazırlanma yönteminden kaynaklı olarak pek anlaşılır yanı olmaması dezavantajı olmuş olabilir hayırlısı diyelim olmazsa bir tane daha hazırlarız sorun değil. :) 

--------------------------------------->

• Like 2
  • Thanks 3

Allah razı olsun o kadar yazmışsın. Bak ne güzel yine birşey ANLAMADIM :)  Ama görseydik  nasıl yaptığını kesin bişeyler yapardık. Aynı kafada olduğumuz kesin. Bunu hazırladığın tüm sistemlerde görüyorum. Tüm uygulamalarında görüyorum. Aramızdaki fark sen biliyorsun ben bilmiyorum. Bilginde veliaht istiyorsan kesin ve net seni geçeceğime garanti veririm usta  :) Başları benden iyi yapiyor deme lütfen.  nihayetinde bence burdaki binlerce üyenin içinde 5 kişiden birisin (benim nazarımda) Ama 1 yerden başliyalım artık.  Bu kadar yazı yazıp değerli vaktini ayırmışsın Allah razı olsun ama Bu süreçte bir öğreti yerine birkaç öğretini dinleyebilirdik mesela. Tekrar teşekkür ediyorum. Sen mevzuuyu anladın ;) 

Güncellendi! 20 Mayıs 2020

Spoiler

µTorrentPro 3.5.5 Build 45672 Stable Türkçe

Torrent üzerinden media,dosya,film video indirme vb. işlemler

++++++++++++++++
Microsoft Visual C++ 2005-2008-2010-2012-2013-2019 Redistributable Package x86 & x64 Upd2020.5

Oyun,uygulama,sürücü ve web tabanlı tüm uygulamalar için gerekli olan,gerekli sistem temel alt bileşenlerinden oluşan MS_C++ çözüm paketi. (32/64 bit.)

++++++++++++++++

VirtualBox 6.1.8 Build 137981 With Extension pack  (Eklenti paketi dahil!)

İşletim sistemlerini sanal olarak kurma,test etme sanal sistemler oluşturma.

++++++++++++++++

MiniTool Partition Wizard 12.0 Technician EN-US

Harddiskler üzerinden dosya biçimlendirme,dönüştürme klonlama farklı dosya biçimlerine fat32/ntfs/ext4 vb. uzantılarda diskler oluşturma bağlama vb.

++++++++++++++++

FileZilla 3.48.1 Stable Final Türkçe

FTP Protokolü oluşturarak dosya yükleme upload,indirme vb. zengin web siteleri işlemleri yapmak dosya yükleme uygulaması.

++++++++++++++++

K-Lite Mega Codec Pack 15.4.8 Final Türkçe

Tüm media video ses dosyalarını oynatabilmesiyle meşhur olan k-lite'ın MEGA kodek paketi bilinen bilinmeyen bir çok media dosyalarını tanır.

++++++++++++++++

Bandicam 4.5.8.1673 Final Multilanguage + Türkçe

Masaüstü ve oyun kaydedicisi kaydedilen oyunları farklı formatlarda dönüştürme vb.popüler uygulamalardan bandicamın son sürümü.

• Like 7
  • Thanks 2

Güncellendi! 24 Mayıs 2020

Spoiler

Franz 5.5.0 Final Türkçe (Mail,Chat)

Katılımsız Türkçe

Bilgisayarınızdan sosyal ağlara tek program üzerinden bağlantı kurma bağlanma uygulaması..

pbCdZZ

• Like 3

asil111, Bir saat önce yazdı:

Klite Codec pack 15.4.4 iniyor.  Güncelleyip yüklemeyi unuttun herhalde üstad. 

Klite güncellendi! şimdi indirebilirsiniz geri bildirim için_teşekkür'ler.

Edited by forjest

forjest, 27.03.2020 - 23:07 yazdı:

Kurulum setup'ı için çeviri yaptığım dil paketini e-mail ile göndermiştim ekleme yapmamışlar ya da hata gördüler eklemediler artık yapımcı kadrosundan yetkili olan biriyle e-mail yoluyla yazışmıştım daha evvelden. Normal setup paketinin hiçbirinde Türkçe dil mevcut değil şu anda (kesinlikle gerekli bence yakında eklerler)

Katılımsız kurulum paketinde sıralı şekilde,sürüm farkıyla dil paketi mevcut sürüme uyarlanarak,özetle: dil paketi setup paketi versiyonunun 1.x.x diyelim, aynı versiyonla localapplicationdata dizinindeki versiyon adıyla bulunan dil paketleri dizinine,"extract eden data dosyası" var >(alttaki resimde ekli).

Wps ofisin setup'larında henüz tr dil paketleri söz konusu değil yok maalesef.Katılımsız kurulum setup'ıyla eklenerek ilgili dizinler ayarlar vb.yapılandırmalarla ancak yüklenmesi sağlanabilmekte. Zaten bana wps ofis personelinden gelen e-mail'de bu yönden olmuştu bende aynı dil paketinde düzenleme yaparak gönderdim ancak cvp falanda gelmedi öyle kaldı iş. :) 

" Katılımsız wps ofis setup paketinin açılmış hali + içeriğindeki dosyalar:  "

İçeriği Gizle

Katılımsız setup içeriğinin özellikleri sırasıyla:

1. clean.bat > uygulamaları kapatıp güncelleme fonksiyonunu kaldırır. (Arka planda kendi kendine güncelleme yapmaması için!)
  2. data.exe > Türkçe dil paketi
  3. setup.exe > Wps ofis kurulum setup'ı.
  4. wps.reg > wps ofis ayarları.

fBWLqY

@forjest Yakın çevreme Ofis yazılımı olarak WPS kurmaya başladım. Kurulum paketiniz çok iyi ancak orijinal kurulumdaki gibi DİL SEÇENEĞİ sunsa harika olacak. Bazıları Almanca, bazıları İngilizce, bazıları da Türkçe istiyor çünkü. Kurulum yapıp Türkçe veya Almanca yapmaya çalışıyorum.. Bunu kurulumda seçimli yapsanız harika olacak. Vaktiniz olur mu acaba?

Düzenleme: Bir de APPDATA dizinine kuruyor, açılışta DİZİN seçeneği de sunsa Program Files'a yönlendirebilsek veya ön tanımlı olarak Program Files'a kursa mümkün mü?

Teşekkür ederim..

Edited by shiftdeletenet

shiftdeletenet, 2 saat önce yazdı:

@forjest Yakın çevreme Ofis yazılımı olarak WPS kurmaya başladım. Kurulum paketiniz çok iyi ancak orijinal kurulumdaki gibi DİL SEÇENEĞİ sunsa harika olacak. Bazıları Almanca, bazıları İngilizce, bazıları da Türkçe istiyor çünkü. Kurulum yapıp Türkçe veya Almanca yapmaya çalışıyorum.. Bunu kurulumda seçimli yapsanız harika olacak. Vaktiniz olur mu acaba?

Düzenleme: Bir de APPDATA dizinine kuruyor, açılışta DİZİN seçeneği de sunsa Program Files'a yönlendirebilsek veya ön tanımlı olarak Program Files'a kursa mümkün mü?

Teşekkür ederim..

• WPS Ofisteki en büyük sorun,sormadan arka planda 2019 son sürümüne kendi kendine kullanıcı onayı olmadan güncellemesi sorunuydu bunun için bir çalışma yapıp bir dosya yazdım kuruluma dahil ettim ki,update yaparak hem dili hemde onaysız şekilde üst versiyona güncelleme yapmasın diye.iyide oldu Programfiles içerisinede repack yapılarak kurdurabilir. Bunun için smart install maker kullanılarak paketlemesini yapabilirsiniz isterseniz eğer. Kurulu olduğu dizini olduğu gibi setup'lanabilir.
  • Dil seçimi ile ilgili olarak alta eklediğim reg dosyasını çift tıklayarak varsayılan gelen Türkçe dil'i,iptal eder açılışta farklı dil seçimi  sorabilir denemedim ancak işe yararsa eğer kullanılabilir. | Çifttıklandığın sadece dil ayarını sıfırlar: 

kolay gelsin.

• forjest changed the title to Katılımsız Program Arşivim 2024 (forjest)