Jump to content

Recommended Posts

Emin11, 11 saat önce yazdı:

Elinize sağlık tekrardan. Birde windows update i kapalı mı kullanayım sizce?

Güncellemeler otomatik olarak bırakıldı. Gerek sistem, gerekse de sürücü güncellemelerini alacak şekilde tanımlı gelir. Güncellemeleri kapatabilirsinizde. Hizmetlere giriş yapıp windows update'i kapatabilirsiniz. Veya bununla alakalı uygulamalarla da kapatmanız mümkün forum içerisinde mevcut. Saygılar.

https://www.tnctr.com/topic/441453-windows-1087-için-en-iyi-performans-optimize-ayarları-2020

• Like 1

Numanbulbul, 53 dakika önce yazdı:

Yukseltme yapabiyormuyuz ?yada setup kurulum? 

Deneyin elle kurulum dosyalarını silmedim. Genel olarak boot yonergeleriyle kurulum önerilir temiz bir kurulum için.kendim denemedim setuptan kurulum daha evvel,fikrim yok maalesef. Sorun olacağını sanmam. Kolay gelsin.

sbrhss, 10 saat önce yazdı:

İki kere indirdim. Kurulumda hata veriyor. İstersen tekrar yükle ? Yada paylaştığın iso dosyası hatalı ?

Boot yönergeleriyle temiz kurulum yapınız genellikle önerilen kurulum yönergesidir. Donanımınızın boot geçişini öğrenerek bu şekilde yazdırıp kurun.

Diskin bölümlerini yeniden oluşturuyorum. Temiz  kurulum yapıyorum. Kurulum esnasında %21 aşamasında hata veriyor. Kurulumdan çıkıp tekrar kurduğumda kurulumu tamamlıyor ama Windows.old klasörü oluşturuyor. Sanal makinada sıkıntısız kurulum yapıyor. ISO dosyası hash değerleri de kontrol ettim ama sorunun nedenini anlayamadım

sbrhss, 12 saat önce yazdı:

Üstad kurulumu yaptım. Nasıl lisanslarım ?

Forum içerisinde veya net üzerinden, KMS adlı lisans aracını aratıp kullanabilirsiniz. 180 günlük lisans yapar kms lisans aracı.

mbayrak, 7 saat önce yazdı:

Diskin bölümlerini yeniden oluşturuyorum. Temiz  kurulum yapıyorum. Kurulum esnasında %21 aşamasında hata veriyor. Kurulumdan çıkıp tekrar kurduğumda kurulumu tamamlıyor ama Windows.old klasörü oluşturuyor. Sanal makinada sıkıntısız kurulum yapıyor. ISO dosyası hash değerleri de kontrol ettim ama sorunun nedenini anlayamadım

Cihazda daha evvel yüklü olan sistem veya recovery bölümleri varsa eğer hepsini silip temiz diske kurulumu yapmayı deneyin. Harddisk'de yüklü olan herhangi bir içerik dosya vb sistemle ilgili dosyalar buna engel oluyor olabilir. WinPE vb live çalışan bir sistemle disklerin tamamını silerek denemek gerekli. Diğer seçeneklerse bios yapılandırmalarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir kurulum için uygun donanımların seçili ve kurulmaya tanımlı hazır hale getirilmeside gerekli olabilir. Harddisk bağlantı arabirimi sata ise, ide yapın uefi legacy kurulumlarda secureboot disable / kapalı hale getirin bu v.b durumlarda da sorun yaşanabilir. Şu ana dek sadece sizden gelen bir yorum oldu kurulamama durumu.

Esenlikler. Sistem hakkında küçük bir sorunum var. Görev çubuğuna yerleştirdiğim dokunmatik klavye ve netspeedmeter gibi araç çubukları pc restart attıktan sonra görev çubuğundan kalkıyorlar. Bir de iso üzerinden kesinlikle kurulum sağlayamadım yüzde %60-70 lerde hata verip durdu bende esd dosyasını C ye çıkarıp kurabildim. Sistem gayet hızlı ve sade. Teşekkürler.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Öncelikle bir sorum olacak forjest hocam konularını sürekli takip ederim , Başarıların Devamını Dilerim Benim Bilgisayarımın İşlemcisi Windows 8-8,1 de Sürekli Bu Cihaz Uygun Değil Uyarısı Veriyor Bunu Bu Şekilde Kullanmanın Bir Sakıncası Var mı Bu Sadece Görsel Bir Hatamıdır ? Yoksa İşlemciden Performans Sağlıyamazmıyız Ona Göre Yükleme Yapacağım Teşekkür Ederim

Bilgisayarımın Özellikleri Ryzen 5 1600
8 Gb Ram Var 3000Mhz 
2060 Super Ekran Kartım Mevcut Yoksa Direk Windows 10 mu Kuramamı Önerirsiniz

Edited by kot123

KHEDIRA, 29 dakika önce yazdı:

MSOffice 2016 eklediğin için kullanamamak çok üzücü. keşke artık bıraksan şu program ekleme işini.  

Bence kur dene kesinlikle fikrin değişecek.Office 2016 da sorunsuz çalışıyor 2019 u aratmaz yani.Olduda beğenmedin kaldırırsın olur biter.Ama sistem kesinlikle stabil çalışıyor.

• Like 1

KHEDIRA, 13 saat önce yazdı:

MSOffice 2016 eklediğin için kullanamamak çok üzücü. keşke artık bıraksan şu program ekleme işini.  

MSDN iso dosyaları mevcut normal olarakda kurabilirsiniz. Kimseye zorla kursun diye bir dayatma yokki, hazırlanan sistem hakkında geniş bilgiler sunumda yer almakta beğenen kurar, beğenmeyen kurmaz zaten. OFis ve temel eklenen sistem bileşenleri bilindiği üzere olmazsa olmazlardan sistemlerde. Kullanmadığınız uygulamaları ekle kaldırdan istenirse de, kaldırmak mümkünde ayrıca. :) 

• Like 2

• 2 hafta sonra ...
forjest, 03.03.2020 - 16:34 yazdı:

Windows 8 1 Embedded Industry Pro x64 Türkçe

Güncellenme tarihi: 7 Ağustos 2021

NetFramework 3.5-4.8 DirectPlay Etkin | Tam güncel | W11 Simgeli | Microsoft C++ paketleri | MSOffice 2016 TR

Ekran Görüntüleri

Hakkında

indirme linki

Microsoft kaynaklarından, ayrıca msdn olarak işletim sistemini edinmek isteyenler alttaki kaynak linkten ulaşabilirler.

Kaynak link: 

Please register to see this content.

Ben bu kadar stabil,bu kadar seri,bu kadar akıcı bir windows kullanmadım daha önce.Kullandığımı sanmışım.Böyle bir sistemle beni tanıştırdığınız için çok teşekkür ederim.Bundan sonra ne 10 ne 11 atarsa 8.1 Embedded Industry :) Harika bir çalışma olmuş önüne ne gelirse bu sistemi kurarım ben artık :D iso yedeklerini her türlü aldım kaybetmem :D 

• Like 1
  • Thanks 1

Usta ekran görüntülerinde göremedim ancak Giriş yöntemleri simgesi görev çubuğunda çalışıyor mu? Yaptığının eski versiyonunu kurduğumda simge boş olarak gözüküyordu.

Usta kurmayı denedim ancak %21 sonrası hata veriyor. Tamamen silip kurmayı denedim. Hash değerleri düzgün ve iso dosyasında problem görmedim.

Hem legacy hem de uefi kurulum yapmayı denedim ancak ikisinde de aynı sorunu veriyor.

NetFramework 3.5-4.8 DirectPlay Etkin | Tam güncel | W11 Simgeli | Microsoft C++ paketleri | MSOffice 2016 TR

Ekran Görüntüleri

Hakkında

indirme linki

Microsoft kaynaklarından, ayrıca msdn olarak işletim sistemini edinmek isteyenler alttaki kaynak linkten ulaşabilirler.

Kaynak link: 

Yaşadığım bir sorun var ama oynadığım oyunla alakalı bir durum.Twelve sky2 nin bir sunucusunu oynuyorum oyunu açmaya çalışınca ekteki hatayı alıyorum ama başka bir sunucuyu açıyor rahatca.Baktım herşey idenedim arkaplanda çalışan herhangi bir sanal program veya hizmette yok.Gözümden kaçırdığım birşey varmı acaba ?

• Like 1

erenbey19, 25.12.2020 - 21:40 yazdı:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Class/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000

Yukarıdaki rege girince DriverDesc'deki "WMware" girdisi vardı  onu sildim düzeldi.

Cabal online adlı mmorpg oyununda aldım hatayı.

EvrenAyd305n, 6 saat önce yazdı:

Yaşadığım bir sorun var ama oynadığım oyunla alakalı bir durum.Twelve sky2 nin bir sunucusunu oynuyorum oyunu açmaya çalışınca ekteki hatayı alıyorum ama başka bir sunucuyu açıyor rahatca.Baktım herşey idenedim arkaplanda çalışan herhangi bir sanal program veya hizmette yok.Gözümden kaçırdığım birşey varmı acaba ?

Bahsetmiş olduğum hata regeditte bulunan sanal sunucu programalrının kalan girdilerinden kaynaklı oluyor.Bu arkadaşımızda aynı sorunu yaşamış.Bende aynı şekilde yaparak sonu çözdüm eğer ileride yine bu hatayı alan arkadaşlarımız olursa yukarıda belirtilen adımları yaparak sorunu çözebilir :)

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Class/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000

Yukarıdaki rege girince DriverDesc'deki "WMware" girdisi var onu silip boş bırakıp kaydedin.

Bilgisayarı yeniden başlatın.

AlexScott, 13.09.2021 - 05:57 yazdı:

Usta ekran görüntülerinde göremedim ancak Giriş yöntemleri simgesi görev çubuğunda çalışıyor mu? Yaptığının eski versiyonunu kurduğumda simge boş olarak gözüküyordu.

Usta kurmayı denedim ancak %21 sonrası hata veriyor. Tamamen silip kurmayı denedim. Hash değerleri düzgün ve iso dosyasında problem görmedim.

Hem legacy hem de uefi kurulum yapmayı denedim ancak ikisinde de aynı sorunu veriyor.

Cihazınızla alakalı olarak bios ayarları kaynaklı, veya donanımsal bir takım engellere dayalı olarak kuramıyor olabilirsiniz. Bununla alakalı olarak cihaz model marka seri numarasıyla netten arama yaparak, kurulum methodları v.b durumlarla ilgili olarak araştırma yaparsanız eğer çözüm olabilir. Sistemi bir çok arkadaşımız forum içerisinden,kurup kullanıyor çünkü. Kendimde bir kaç pc'ye kurdum oldukçada stabil ve sorunsuz olarak kuruldu ve rahat çalışmakta. Kurulmaması cihaz, bios ayarlarına dayalı olması yüksek ihtimal. Net bir bilgiyi ancak kendiniz alabilirsiniz. Bu hususta tahminler bulunmak yanlış olacaktır buradan.

• Like 1

forjest usta senin yaklaşık bir sene önce yapmış olduğun modifiye sistei kullanıyorum. o, 3 GB'dı; bu ise 4 GB. bu kadr büyük olması entegre edilen güncellemelerden mi kaynaklı, yoksa o bir yıl önceki versiyona göre başka farklar var mı? Acaba bu mu daha performanslıdır? Şu an kullandığımda hiçbir sıkıntı görmedim , bir yıldır kullanıyorum, çok memnunum. Ellerine sağlık.

• Like 1

gonulce, 24 dakika önce yazdı:

forjest usta senin yaklaşık bir sene önce yapmış olduğun modifiye sistei kullanıyorum. o, 3 GB'dı; bu ise 4 GB. bu kadr büyük olması entegre edilen güncellemelerden mi kaynaklı, yoksa o bir yıl önceki versiyona göre başka farklar var mı? Acaba bu mu daha performanslıdır? Şu an kullandığımda hiçbir sıkıntı görmedim , bir yıldır kullanıyorum, çok memnunum. Ellerine sağlık.

Güncellemeler entegre edildiğinden kaynaklı. Her yaptığım sistemde aynı yöntemleri kullanan biri değilim sıkıcı oluyor. Sistemler çok farklı olmasada bariz olarak, ufak farklar değişiklikler olabilir olmaz desem yalan olur. Geneli itibarıyla sistemlerde güncellemeler vs aranmıyorsa eğer, sade olan sistemler mantıklı ya da alıştığınız sistemle yola devam edin. Kendimde çok fazla sistem değiştiren biride değilim son olarak w10 2016 ltsb'i kurdum uzun süredir kullanıyorum linux sistemlerimle beraber. Açıkcası bu konuda maceraya gerek yok altı üstü  bir sistem sonuçta. :) 

• Like 2

• 5 hafta sonra ...

Ekran Görüntüleri

Hakkında

indirme linki

Kaynak link: 

emeğinize sağlık. bu arada vmware de denedim böyle bir hata veriyor. yıllardır kullanırım vmware yi genelde iso dosyasından yapar. diğer paylaşımlarınızda bir sorun çıkmadı. iso yu tekrar indirip deneyeceğim sonucunu buradan yazarım. kolay gelsin.

• forjest changed the title to Windows 8 1 Aero Edition X64 Türkçe