Jump to content

Recommended Posts

34ero, 30.12.2020 - 14:17 yazdı:

çok güzel sade  bir çalışma olmuş  32bit bir çalışmada olabilir sistem daha düşük olanlar için vede daha güncel için win 10 larda belki gelir :) ....

İstek olduğundan hazırlandı uzun süre sistem yapacağımı zannetmiyorum yeterince forumda mevcut bir dünya sistem var. Sistem hazırlamanın kısa zaman dilimlerinde bir anlam ifade etmediği aşikar. Güncelleyerek kullanmak en mantıklısı şimdilik.Alt kısımda sistemlerin tamamının bulunduğu link mevcut. 32 bit çalışmalara destekler azaldı eskisi gibi değil bir android sistem kurmak dahi yenilikleri keşfetmek hız ve performans olarak eski cihazları hayata döndürecektir. Bununla alakalı forumda konu açılmıştı daha evvel.

https://www.tnctr.com/topic/677401-windows-1081-y%C3%BCksek-performansl%C4%B1-sistemler-2020-forjest

klasif, 5 saat önce yazdı:

sistemde media player yok indirdim kurulmuyor

Media player'a gerek yok bir kaç dosya formatını tanır sadece günümüzde yetersiz artık. VLC player'ı kurun keyfinize bakın derin KAYNAK> 

Please register to see this content.

Ne yapsan yaranamazsın üstadım @forjest

Sadece çalışmayı geliştirebilecek türden yorumları ciddiye almanı tavsiye derim.

Her insan farklı şeyler ister herkese uygun bir sistem yapılmaz. Biri der bu lazım değil ki niye var, biri der bu sistemde lazımdı...

En iyisi kendi bildiğin gibi sistemleri yapıp sunman. Ayarları belirtmen böylece ayarları kendine uygun olmayan insanlar indirmez.

Bende çok fazla bu tür yorumlarla karşılaşıyorum. Farklı platformlarda yaptığım çalışmalarda üstüne basa basa notları okuyun dememe rağmen okumayan insanlar oluyor.

Bundan ötürü sorun yaşayan insanları asla ciddiye almıyorum. 

Ellerine sağlık :)  Benim eski makineye kurdum miss gibi oldu.

• Like 2
  • Thanks 1

diğer bir üstadın windowsunu kullanıyordum lakin güncelleme çok birikmiş bu windowsun bugün itibariyle güncel olması çok iyi sen zaten gereksizleri silmişindir. fakat bende ekranı yansıtıp yani masaüstünü tv'ye genişlettiiğimde grafikler birbirine giriyordu (yinelede sorun yok tek ekrana görüntü vermede sorun yok) inş aynısını bunda yaşamam lakin recovery işini verdiğin programla çok basit bir şekilde yapıyorum üstadım şimdi iniyor yarın veya öbürsü gün programları kurup sonucu bildireceğim bu arada senden başka 8.1 için sürüm hazırlayan kalmadı güncellemeler performans için gerekli diye düşünüyorum

Edited by ozanbey86
  • Thanks 1

tapfer, 31.12.2020 - 16:53 yazdı:

Media Player vlc kadar  dosya formatı oynatamayabilir. Ama vlc player kullanarak müzik cd'si kopyalayabilirmisin? Media player ile kaliteli bir şekilde yapabilirsin. Kimin neyi kullanıp kullanmayacağına herkes kendisi karar versin.

Wmp günümüzde artık çok gerilerde eskiler kaldı ne yazikki.Sistemde zaten mevcut ozelliklerden isteyen aktif eder herkes kullanılmıyor artik.Kaldirilmadi deaktif bırakıldı sadece. CD ile ilgili işlemler için ashampoo,Nero,Winamp,aimpplayerlarda kullanılabilir yığınla alternatif var.

ozanbey86, Bir saat önce yazdı:

diğer bir üstadın windowsunu kullanıyordum lakin güncelleme çok birikmiş bu windowsun bugün itibariyle güncel olması çok iyi sen zaten gereksizleri silmişindir. fakat bende ekranı yansıtıp yani masaüstünü tv'ye genişlettiiğimde grafikler birbirine giriyordu (yinelede sorun yok tek ekrana görüntü vermede sorun yok) inş aynısını bunda yaşamam lakin recovery işini verdiğin programla çok basit bir şekilde yapıyorum üstadım şimdi iniyor yarın veya öbürsü gün programları kurup sonucu bildireceğim bu arada senden başka 8.1 için sürüm hazırlayan kalmadı güncellemeler performans için gerekli diye düşünüyorum

Geri bildiriminizi merakla bekliyorum memnun kalacaginizi garanti ederim.

senyor3, 31.12.2020 - 17:49 yazdı:

Ne yapsan yaranamazsın üstadım @forjest

Sadece çalışmayı geliştirebilecek türden yorumları ciddiye almanı tavsiye derim.

Her insan farklı şeyler ister herkese uygun bir sistem yapılmaz. Biri der bu lazım değil ki niye var, biri der bu sistemde lazımdı...

En iyisi kendi bildiğin gibi sistemleri yapıp sunman. Ayarları belirtmen böylece ayarları kendine uygun olmayan insanlar indirmez.

Bende çok fazla bu tür yorumlarla karşılaşıyorum. Farklı platformlarda yaptığım çalışmalarda üstüne basa basa notları okuyun dememe rağmen okumayan insanlar oluyor.

Bundan ötürü sorun yaşayan insanları asla ciddiye almıyorum. 

Ellerine sağlık :)  Benim eski makineye kurdum miss gibi oldu.

Yorum için teşekkürler zaten kendim ve arşive yaptığım sistemler oluyor verdiklerim piyasada da tanıdıklarım var birde onlara veriyorum Usbdisklere yazıp.Genel olarak indirip kullanmaya yönelik olup resim ve sistemle ilgili bilgi ekleyenler eskiden beri çok az oluyor bilindiği üzere,belkide yabancı forumlardan geri kalmamızın bir çok nedenide bu olsa gerek ne varki gereksiz ve konudisi olan yerli yersiz mesajlarda şampiyonuz maalesef kendimide katayim bari buna iyi yıllar bu arada ustad.🤓

• Like 1

forjest, 25 dakika önce yazdı:

Yorum için teşekkürler zaten kendim ve arşive yaptığım sistemler oluyor verdiklerim piyasada da tanıdıklarım var birde onlara veriyorum Usbdisklere yazıp.Genel olarak indirip kullanmaya yönelik olup resim ve sistemle ilgili bilgi ekleyenler eskiden beri çok az oluyor bilindiği üzere,belkide yabancı forumlardan geri kalmamızın bir çok nedenide bu olsa gerek ne varki gereksiz ve konudisi olan yerli yersiz mesajlarda şampiyonuz maalesef kendimide katayim bari buna iyi yıllar bu arada ustad.🤓

Estağfurullah, ben kim sizin karşınızda üstad olmak kim :D Yeni sürümleri merakla bekliyor olacağım :)

• Thanks 1

Sistemi kuranlar otomatik güncellemeyi açıp sistemi bir kereligine guncellesinler ayarlar lisan vb.islemler kurulan sisteme entegre olsun işlem sonunda arindirma çekip temizlik vs.dileyen update i kapatabilir.Aklima geldi belirteyim dedim iyi seneler cümleten. 🙂

Not: Hizmetlerden Windows updatei çift tik yaparak,otomatiği seçip uygula tamam yoluyla,sistemi bir kereligine yeniden başlatıp güncelleme işlemine başlayabilirsiniz.

• Like 1

kemikkiran, 5 saat önce yazdı:

linkler kötü 2 si calismıyor turbobitte 20 saate indircek gibi 

Yandex'te ücretsiz hesap oluşturup, hesabınıza aktararak hızlı şekilde indirebilirsiniz.

Kaynak:  | 

• Like 1

kemikkiran, 40 dakika önce yazdı:

saat geri kalıyor ne yapmam gerekir 

1. Saat ayarlarından UTC 03:00 Minsk'i seçin ya da,

2. Hizmetlerden sistemi tamamen guncelleyin donanım ve bios ayarlarina göre herşey yerli yerine gelecektir.Guncelleme kapalı olmasından kaynaklı durum.İslemler sonunda sistemi yeniden başlatın.

Kolay gelsin.

• Like 1

SamiDemir, 09.01.2021 - 18:56 yazdı:

merhaba kardeşim ilk başata eline koluna sağlık güzel bir çalışma yapmışsın yanlız ben günceleme lerde sorun yaşiyorum günceleme yapamiyorum yardımcı olursan sevinirim şimdiden teşşekürler

İçeriği Görüntüle

👍

.. Merhabalar sistem hakkındaki yorum için teşekkür ederim!

"Hizmetler'den windows update'i otomatik olarak başlat konumuna alarak bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra tekrar güncellemeyi deneyin."

"Hizmetlerden güncelleme hizmeti açıldıktan sonra, hizmetin aktif olması için, bilgisayarın yeniden başlatma gereksinimi var."  kolay gelsin saygılar.  

hizmetlere giriş için , başlat çalıştır komutu: services.msc

erkanak, 2 saat önce yazdı:

sisteminizi kullanıyuorum. har,ka olmuş. yalnız metro arayüzünü iptal eden programı yanlışlıkla silmişim. yükleyebilir miniz.

Yorum için teşekkürler. 

(Metro arayüzünü iptal eden hangi uygulamadan bahsiniz? adı ve ekran görüntüsü lütfen. Belirtirseniz eğer ekleriz.)

Win10 ltsb de bazı sorunlar yaşadım geçtik bakalım yine win81e de bu edgeyi açınca virtualboxda da denemiştim kendi kendine icon sayfaları açılıyor uninstal vs explorer.exe hata verdi diyor sorun nedir acaba.

Edede sorun yok ama ilk açılışta bu hata var.

romonodo, 20.01.2021 - 13:06 yazdı:

Hocam kolay gelsin, sorunsuz kullanıyorum windowsu etkinleştir yazısını nasıl giderebilirim?

Hizmetlerden otomatik güncellemeyi açarak bir kez guncelleyin lisans etkilesecektir.olmazsa eğer siteden KMS lisans aracını aratıp siteden indirip kullanabilirsiniz kolay gelsin.

AdemYakups, 5 saat önce yazdı:

Win10 ltsb de bazı sorunlar yaşadım geçtik bakalım yine win81e de bu edgeyi açınca virtualboxda da denemiştim kendi kendine icon sayfaları açılıyor uninstal vs explorer.exe hata verdi diyor sorun nedir acaba.

Edede sorun yok ama ilk açılışta bu hata var.

Sistemi onlarca makineye kurdum edge ile ilgili bir sorun göremedim.farkli donanımsal bir durum olabilir opera Chrome Firefox kuruo deneyin birde ya da edgeyi tekrar kurun. Biryerde eksik birşey olabilir gözden kaçan kolay gelsin.

Edited by forjest
  • Thanks 1

forjest, 8 saat önce yazdı:

Hizmetlerden otomatik güncellemeyi açarak bir kez guncelleyin lisans etkilesecektir.olmazsa eğer siteden KMS lisans aracını aratıp siteden indirip kullanabilirsiniz kolay gelsin.

Sistemi onlarca makineye kurdum edge ile ilgili bir sorun göremedim.farkli donanımsal bir durum olabilir opera Chrome Firefox kuruo deneyin birde ya da edgeyi tekrar kurun. Biryerde eksik birşey olabilir gözden kaçan kolay gelsin.

Çıkan hatalar aşağıdaki gibidir;

Öte yandan çok ilginçtir win10da bluettoth sorunum vardı kulaklıkta ses kesilmeleri sürekli  tanıtmaya çalışmam vs.O kadar sürücü güncelledik kar etmedi win81 yükledik sorun çözüldü.

Win8de nedense hiçbiri yok.Bu nasıl oluyor bilemedim.

• forjest changed the title to Windows 8 1 Aero Edition X64 Türkçe