Jump to content

Recommended Posts

forjest, 1 saat önce yazdı:

Kurulum şekilde çalışan WinPE sistemler forum içerisinde mevcut sistemden yedekleri farklı bir harddiske alınmak isteniyorsa eğer en kestirme yol bu olacaktır.Diğer taraftanda live çalışan herhangi bir linux işletim sistemi dahi bu işleri görecektir. İlgili yedeklere ulaşılıp farklı disk,dvd vb. alanlara yedeklenebilir live çalışan sistemler üzerinden. İşlemler tamamlandığında diskler tek part haline getirilerek istenen sistem mevcut donanıma uygunsa destekliyorsa işlemci ram vb. mimari yapısı rahat şekilde sistem kurulabilir.

çok teşekkür ederim yarın deneyeceğim

• Like 1

@forjest üstadım epson marka yazıcımı sisteme kuramıyorum. Sisteme kurmaya çalıştığımda resimdeki mesajı veriyor. Hizmetlerden yazıcı ile ilgili bölümleri otomatik hale getirdim ancak çözüm bulamadım.

Please register to see this content.

iskete, 29 dakika önce yazdı:

@forjest üstadım epson marka yazıcımı sisteme kuramıyorum. Sisteme kurmaya çalıştığımda resimdeki mesajı veriyor. Hizmetlerden yazıcı ile ilgili bölümleri otomatik hale getirdim ancak çözüm bulamadım.

Uyumluluk modları denenerek kurmaya çalışın w8 sistemi desteklemiyor olabilir orn w7 destekliyordur. Diğer taraftan sürücüler için drivertalent,iobitdriverbooster vb. uygulamalarla en hızlı şekilde eksik olan alt yapı bileşenleri varsa yazıcının (netfx,c++) paketleri vb. onlarıda dahil eder. Yüklenmeme nedeni uyumsuzluk gibi görünmekte. 

Donanımlarla ilgili benim yapabileceğim bir işlem yok sistemden hariç ekstra gelişmeler.İşletim sistemi üzerine donanımlarını tanıtmak son kullanıcının kendisinin mücadelesiyle mümkün olacaktır. Otomatik yüklenme üstteki uygulamalar şimdilik daha mantıklı görünmekte. (drivertalent veya , iobitdriverbooster),kolay gelsin.

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek. Yazıyor yorumum gelmedi tekrar gönderiyorum 

Hasan36, 26.05.2020 - 03:51 yazdı:

Forjest Üsâdım öncelikle ellerine sağlık çok güzel bir format, bir de içine entegre ettiğiniz visual c kütüphaneleri kullandığım uygulamalarda probleme yol açıyor. Şuradan bu sonuca vardım; win10 2004 modifiyenizde sadece startisback fln kurulu ve visual lar kurulu olmadığından çalışmıştı fakat bunda çalışmadığından format atmak zorunda kaldım.

Saded: Rica etsem entegre edilen visual c kütüphanelerini iso dosyasından nasıl kaldırabileceğim konusunda yardımcı olur musunuz ? Tekrar teşekkürler Murat Bey Nam-ı Diğer Forjest Usta

SamiDemir, 50 dakika önce yazdı:

merhaba elnine kolana sağlık güzel bir çalışma olmuş yükledim ve hızılı bir windows ama tek sorun güncelme yapamiyorum neden ??

Windows update açmak için bu dosyayı çalıştırıp aktif edebilirsiniz. > 

Windows güncellemesi için hizmetlerden de otomatik olarak başlamaya ayarlanması gerekli.

Hocam tavsiyeniz üzerine bu sistemi kurdum gayet memnunum elinize sağlık sadece şöyle bir sorun var  sadece benden mi kaynaklı bilmiyorum Microsoft edge chromium açıldıktan 1 dakika sonra kapanıyor her seferinde kullanamıyorum bununla ilgili bir çözüm varsa genelde favori kullandığım tarayıcı yoksa  yazmaya gerek bile duymazdım şahsen iyi akşamlar :)

Hocam bu zamana kadar sayısız tnctr ve team-os yapımı win7, 8.1 ve 10 sistemleri kurup test ettim emin ol en hızlısı bu fakat tek bir sıkıntım var Office 2016 kurdum word dosyasını açarken '' api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll '' bilgisiyariniz da eksik hatası çıkıyor. Önce internetten arastirma yaptim hata ile ilgili bir kaç farklı denemeden sonra hatanin c++ 2015 surumunde olduğunu anladim c++2015 kurarken de kurulum başarısız dedi hata kodu: 0x80240017. Bu hata kodunu da arastirdim windows guncellemesi eksik oldugundan dolayiymis guncellemeyi indirip kurmayi denedim fakat o da yuklenmedi.

Bu arada ilk defa sizin yapmış olduğunuz  bir sistem kullandım ve performans konusunda üst düzey bir sistem. Hocam bu hatanın herhangi farklı bir çözümü var mı acaba.

Micorosft edge kapanma sorunu için bir sürü foruma baktım çözüm bulamadım tekrar yazma gereği duydum hocam sanırım imajda sıkıntı var başka imajlarını denedim   böyle bir sıkıntı olmuyor ama sırf edge için de böyle bir hızlı imajı terketmek istemiyorum  bir çözüm bulabilirsek iyi olur :) 

ThothDark, Bir saat önce yazdı:

Micorosft edge kapanma sorunu için bir sürü foruma baktım çözüm bulamadım tekrar yazma gereği duydum hocam sanırım imajda sıkıntı var başka imajlarını denedim   böyle bir sıkıntı olmuyor ama sırf edge için de böyle bir hızlı imajı terketmek istemiyorum  bir çözüm bulabilirsek iyi olur :) 

Microsoft edge chromium üzerinden geliştirildiğinden direkt olarak chromium internet tarayıcısınıda yükleyebilirsiniz aslında. kurmayı deneyin birde.

EnesTrkmn55, 4 saat önce yazdı:

Hocam bu zamana kadar sayısız tnctr ve team-os yapımı win7, 8.1 ve 10 sistemleri kurup test ettim emin ol en hızlısı bu fakat tek bir sıkıntım var Office 2016 kurdum word dosyasını açarken '' api-ms-win-crt-string-l1-1-0.dll '' bilgisiyariniz da eksik hatası çıkıyor. Önce internetten arastirma yaptim hata ile ilgili bir kaç farklı denemeden sonra hatanin c++ 2015 surumunde olduğunu anladim c++2015 kurarken de kurulum başarısız dedi hata kodu: 0x80240017. Bu hata kodunu da arastirdim windows guncellemesi eksik oldugundan dolayiymis guncellemeyi indirip kurmayi denedim fakat o da yuklenmedi.

Bu arada ilk defa sizin yapmış olduğunuz  bir sistem kullandım ve performans konusunda üst düzey bir sistem. Hocam bu hatanın herhangi farklı bir çözümü var mı acaba.

MS-C++ paketlerinin tamamını yüklemeniz gerekebilir. 

katılımsız kurulum.

@forjest üstadım, Konu içerisinde milletin yaşadığı sorunların hepsine çözüm üretecek yeni ve güncel bir ISO yaparsanız çok makbule geçecektir. Hazırlayacağın bu Son ISO Windows10 öncesindeki son direniş Halkası olacaktır. :)

mertcansertbas, Bir saat önce yazdı:

tüm linkler patlak hocam @forjest

Alternatif linkler dead olmuş sanıyorum arkadaşlar hesaplarından kaldırmış olabilirler ancak,meganz sitesi aktif sorunsuz indirme yapabilirsiniz link test edildi sağlam.

Bilgi : pc başında degildim telefondan kontrol edilmiştir opera tarayici ile.

Saygılarımla.

bozart, 03.03.2020 - 17:02 yazdı:

Boyutu kaç gb.. 

Bir de kalıp üzerinden ne ayar verdiniz belirtirmisiniz,, 

hocam çok güzel seri ama net framework 4.8 yüklenemiyor bir çözümü varmı acaba ... teşekkürler

forjest, 18 saat önce yazdı:

Alternatif linkler dead olmuş sanıyorum arkadaşlar hesaplarından kaldırmış olabilirler ancak,meganz sitesi aktif sorunsuz indirme yapabilirsiniz link test edildi sağlam.

Bilgi : pc başında degildim telefondan kontrol edilmiştir opera tarayici ile.

Saygılarımla.

Hocam ilk sayfada buldum bu link halen çalışmakta 1.ci mesaja ekleyebilirsiniz

• Thanks 1

UmutOny, 3 saat önce yazdı:

Windows Update açık mı kapalıysa nasıl açıyoruz 

Windows hizmetlerden aktif edebilirsiniz.Update acmazsa eger,Microsoft'un windows update fixer eklentisini ayrıca kullanarak aktif edebilirsiniz daha evvel ben hiç kullanmadım ancak ise yarayacaktir.

Windows update'i açamıyorum. Yaklaşık 4 saattir internetten çözümler aradım fakat olmuyor. Net Framework 4.6 yüklemem lazım bunun için de  KB2919355 update'ini yüklemem lazım fakat manuel olarak indirdiğim zamanda da sistem için geçerli değil diyor. Var mıdır çözümü hocam?

@forjest ustam yeni ve güncel bir paylaşım yapsa da kullansak :)  Bende Mağazayı kullanamıyorum mesela. Hep UAC ayarına yönlendiriyor. En üste çıkarsamda bir türlü kullanamadım. 

Edited by asil111

SoNKraL_, 09.06.2020 - 16:52 yazdı:

Hocam ilk sayfada buldum bu link halen çalışmakta 1.ci mesaja ekleyebilirsiniz

benim yükledim link bu hep çalışıyordu kaldırmadım 

Edited by eray55
  • Thanks 1

eray55, 11 dakika önce yazdı:

Agam sizde sıkıntı yok zaten :) İlk mesaja diğer yandex disk veren arkadaşın linkiyle aynı linki koymuşlar haliyle hepsi patlamış sanırım @forjest ustanın gözünden kaçmış ihbarlamıştım düzeltmiş olmaları lazım

• Like 1

SoNKraL_, 18 saat önce yazdı:

Agam sizde sıkıntı yok zaten :) İlk mesaja diğer yandex disk veren arkadaşın linkiyle aynı linki koymuşlar haliyle hepsi patlamış sanırım @forjest ustanın gözünden kaçmış ihbarlamıştım düzeltmiş olmaları lazım

Mediafire alternatif linki konuya eklendi.

asil111, 11.06.2020 - 11:00 yazdı:

@forjest ustam yeni ve güncel bir paylaşım yapsa da kullansak :)  Bende Mağazayı kullanamıyorum mesela. Hep UAC ayarına yönlendiriyor. En üste çıkarsamda bir türlü kullanamadım. 

Sistem boyut ve sisirmeme anlayışıyla sade hazirlandi illa güncelleme isteniyorsa eğer offline download araçlarıyla sistem güncellenebilir.Ancak boyut artar sistem performansında değişiklikler olabilir.

eray55, 18 saat önce yazdı:

Teşekkürler konuya 1.sayfaya eklendi.

quwet, 10.06.2020 - 05:11 yazdı:

Windows update'i açamıyorum. Yaklaşık 4 saattir internetten çözümler aradım fakat olmuyor. Net Framework 4.6 yüklemem lazım bunun için de  KB2919355 update'ini yüklemem lazım fakat manuel olarak indirdiğim zamanda da sistem için geçerli değil diyor. Var mıdır çözümü hocam?

Windows Offline updater araçlarını kullanarak sistemi komple guncelleyebilirsiniz usttede belirttiğim gibi boyut artar performans değişir.İstege bağlı yani.

~

Herkese kolay gelsin ?

kureban, 4 saat önce yazdı:

api ms win crt runtime l1 -1-0.dll hatası veriyor. düzeltmek mümkünmü acaba . Autocad açılmıyor.

Dll dosyasını adı ile netten indirip sistem32 klasörüne manuel olarak ekleyerek deneyin.Uygulamanin kullandığı sistem dosyası olsa gerek.

• Like 1

• forjest changed the title to Windows 8 1 Aero Edition X64 Türkçe