Jump to content

Recommended Posts

AdemYakups, Bir saat önce yazdı:

Çıkan hatalar aşağıdaki gibidir;

Öte yandan çok ilginçtir win10da bluettoth sorunum vardı kulaklıkta ses kesilmeleri sürekli  tanıtmaya çalışmam vs.O kadar sürücü güncelledik kar etmedi win81 yükledik sorun çözüldü.

Win8de nedense hiçbiri yok.Bu nasıl oluyor bilemedim.

Adem yakups hocam. sistemi sanalda kurdum aynı hatayı bende aldım.Sonrasında edge'i kaldırıp yeniden microsoftun sitesinden indirdim. Yönetici olarak çalıştırdım kurdum şimdi çalışıyor.

Please register to see this content.

• Thanks 1

Sağolasın kardeşim.

Bendede sıkıntı yok arada kullandığım bi tarayıcı ancak merak ettiğimden belirtmek istemiştim.

@forjest Ayrıca video önizlemerlini nasıl görebilirz bunda.

Webde baktım klasör seçenekleri vs yaptım ama olmadı.

Bu şekilde olması lazım.

image.png.bd7ccd1253ad22194a23e4b99261978b.png

Edited by AdemYakups

AdemYakups, 2 saat önce yazdı:

Sağolasın kardeşim.

Bendede sıkıntı yok arada kullandığım bi tarayıcı ancak merak ettiğimden belirtmek istemiştim.

@forjest Ayrıca video önizlemerlini nasıl görebilirz bunda.

Webde baktım klasör seçenekleri vs yaptım ama olmadı.

Bu şekilde olması lazım.

image.png.bd7ccd1253ad22194a23e4b99261978b.png

Performans olunca ödün vermekte kaçınılmaz tabiki.🙂

Bilgisayar özellikler gelişmiş ayarlardan görünümlere ilgili sekmeye geçip,tüm tikleri seçerek ya da,otomatiğe alırsanız genel olarak tüm Media içerikleride istenilen görünüme gelecektir denemedim ama muhtemelen bu fonksiyondan kaynaklı olsa gerek.

Klite kodek paketi yüklemelerinde de bildiğim kadarıyla bu özellikler açılmakta bakmak gerekli.

Geri bildirim yaparsanız eğer diğer arkadaşlarda bu bilgiden istifade etmis olacaktır değerli kardeşim.

Saygılarımla. 🙂

• Like 2
  • Thanks 1

forjest, 1 saat önce yazdı:

Performans olunca ödün vermekte kaçınılmaz tabiki.🙂

Bilgisayar özellikler gelişmiş ayarlardan görünümlere ilgili sekmeye geçip,tüm tikleri seçerek ya da,otomatiğe alırsanız genel olarak tüm Media içerikleride istenilen görünüme gelecektir denemedim ama muhtemelen bu fonksiyondan kaynaklı olsa gerek.

Klite kodek paketi yüklemelerinde de bildiğim kadarıyla bu özellikler açılmakta bakmak gerekli.

Geri bildirim yaparsanız eğer diğer arkadaşlarda bu bilgiden istifade etmis olacaktır değerli kardeşim.

Saygılarımla. 🙂

Onları da denedim.

Hem ordan hem klasör seçeneklerinden.Hemde MPC nin kendi ayarlarına baktım hiçbiri kar etmedi.

Acaba WMP kaynaklı olabilir mi normal win8 wmp olan win8de gözüküyor.

Düzeltme;

Sadece videolarda sorun olduğudan kodek yükledim sorun yok şu anda.

Edited by AdemYakups
DZM
  • Like 1

AdemYakups, 5 saat önce yazdı:

Forjest usta.

Bazı regedit kayıtlarını yapmıyor sistem.

Senin eski aero sürüm sorunsuz bunu yaparken bu sistem yapmıyor bilgine.

Wmp aktif olmadığından veya görselleme ayarlamaları ile alakalı bir detay olsa gerek. Vlcplayer kullanıyorum varsayılan olarak ayarlı videolar aktif. Aero sürüm üzerinden çalışıldı farklı bir paket kullanmadım istenilmeyen ayarları kaldırılarak sunuldu sadece güncel olarak sistem. Geri bildirim için teşekkür'ler.

• Thanks 1

Şuan bunu kullanıyorum gayet akıcı elinize sağlık hocam. Çoğu sistemde sonradan hantallaşma olur sizin sistemleriniz ilk gün ki gibi hızlı çalışıyor.

Bir kaç oyun indireceğim önümüzde ki günlerde acaba yakın zamanda bir güncelleme olacak mı hocam ona göre beklemeye geçelim :)

• Thanks 1

asi_ruh1903, 4 saat önce yazdı:

Şuan bunu kullanıyorum gayet akıcı elinize sağlık hocam. Çoğu sistemde sonradan hantallaşma olur sizin sistemleriniz ilk gün ki gibi hızlı çalışıyor.

Bir kaç oyun indireceğim önümüzde ki günlerde acaba yakın zamanda bir güncelleme olacak mı hocam ona göre beklemeye geçelim :)

Güncelleme yapabilirsiniz hizmetlerden otomatik ayarı açıp,başlat demeniz yeterli.Zaten güncel sistem,geri kalan alacağı updateler güvenlik security fix paketleri olacaktır en fazla.4gb yakın upt. entegre edildi evvelinden çünkü uzun süre sistem yapmayacağım.Yapan arkadaşlardan istifade edebilirsiniz eklendiğinde kolay gelsin.

• Like 2
  • Thanks 1

Hocam kolay gelsin, sizin yaptığınız Windows 8.1 Embedded Industry Pro işletim sistemini kullanıyorum. Hiçbir sorun yok süper ancak bilgisayarı kapatıp açtığımda yazıcı sürücüsünü tekrardan yüklemem gerekiyor. Sizin yaptığınız hangi ayar bunu engelliyor acaba? Teşekkürler şimdiden.

forjest, 8 saat önce yazdı:

Güncelleme yapabilirsiniz hizmetlerden otomatik ayarı açıp,başlat demeniz yeterli.Zaten güncel sistem,geri kalan alacağı updateler güvenlik security fix paketleri olacaktır en fazla.4gb yakın upt. entegre edildi evvelinden çünkü uzun süre sistem yapmayacağım.Yapan arkadaşlardan istifade edebilirsiniz eklendiğinde kolay gelsin.

Hocam zaten sistemi kurduktan sonra Windows updateyi açtım gerekli güncellemeleri yaptım sonra kapattım tekrar. Ara ara açıp kontrol edip kapatıyorum. Sonra sizin sunmuş olduğunuz performans programlarından ve kendimce kullanmadığım gereksiz hizmetleri kapatarak hem daha hızlı olmasını hemde RAM kullanımını düşürdüm. Açılışta yaklaşık 500 MB RAM kullanımı olarak kullanmaktayım.

Windows’u hem regedit hemde hizmetlerden program kapatma konusunda biraz fazla kurcalayan birisiyim, daha önce farklı kişilerin Windows’lar kullanmış birisi olarak sonradan bazı Windows bileşenlerinin çalışmadığını oluyordu. Sizin sunmuş olduğunuz sistemde ise her şey takır takır devam ediyor. 

Güncellemeden kastım mevcut İSO üzerine katkı sağlayacak uprageler. 

İyi forumlar.

romonodo, 41 dakika önce yazdı:

Hocam kolay gelsin, sizin yaptığınız Windows 8.1 Embedded Industry Pro işletim sistemini kullanıyorum. Hiçbir sorun yok süper ancak bilgisayarı kapatıp açtığımda yazıcı sürücüsünü tekrardan yüklemem gerekiyor. Sizin yaptığınız hangi ayar bunu engelliyor acaba? Teşekkürler şimdiden.

Yazıcıyla alakalı bir servis ayarı yapılmadı ancak,hizmetlerden yazdırma biriktiricisi kapalı olabilir açarak deneyin işe yarayabilir.

Birde aygıtlar bölümüne girip yazıcınızı varsayılan veya sorun gider kullanarak tanımlama yapın bunların dışında farklı birşey yapmaya gerek yok.Yazici kullanmadığım için tahminle yazdım.

forjest, 6 saat önce yazdı:

Yazıcıyla alakalı bir servis ayarı yapılmadı ancak,hizmetlerden yazdırma biriktiricisi kapalı olabilir açarak deneyin işe yarayabilir.

Birde aygıtlar bölümüne girip yazıcınızı varsayılan veya sorun gider kullanarak tanımlama yapın bunların dışında farklı birşey yapmaya gerek yok.Yazici kullanmadığım için tahminle yazdım.

Teşekkür ederim hocam, yazdırma biriktiricisi kapalıydı açtım şimdi. Dersten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp yazıcı driverına tekrar kurulum isteyecek mi bakacağım.

forjest, 6 saat önce yazdı:

Olmadı hocam neden acaba?

romonodo, 5 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim hocam, yazdırma biriktiricisi kapalıydı açtım şimdi. Dersten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp yazıcı driverına tekrar kurulum isteyecek mi bakacağım.

Hocam sorunu buldum, dediğiniz yazdırma biriktiricisi  bilgisayar her kapandığında o da kapanıyor. Onu kalıcı hale getirmenin bir yolu var mı? 

• Like 1

• 2 hafta sonra ...

Üstadım teşekkürler, birazcık yaşlıyım; Windows 95'ten beri Microsoft'un tüm işletim sistemlerini kullandım fakat hiç bir tanesi bu kadar hızlı değildi, bu kadar hızlı açılma, kapanma, tepkime sürelerine sahip değildi. İlk izlenimlerim çok iyiydi ama sonradan ne kadar sevmeye çalışmaya devam etmek için inat etsem de yamuldum. Amacım karalamak, çamur atmak değil; sizin gibi üstatlarımıza saygımız sonsuz, sizin bildiğinizin, öğrettiğinizin yüzde birini alıyorsak ne mutlu. Ama ...

1) Revo Uninstaller'ın katılımsız veya normal kurulumu kurulamıyor, bir sürü hata veriyor. IOBit Uninstaller olarak alternatif deneyeyim dedim; hem kullanıcı arayüzü zor, hem saçma sapan durduk yere görev çubuğunda uyarılar çıkarıyor, hem de güven vermiyor.

2) Snappy Driver Installer'da ve Driver Pack Solution'da ekran Intel ekran kartı güncelemesi kurulumunda hata çıktı.

3) Adobe Acrobat Pro DC'nin katılımsız kurulumları hata veriyor, normal kurulumda ise bir şekilde kuruluyor ama orada da 1-2 tane hata veriyor ve stabil çalışmıyor.

4) Hizmetlerden Windows Update'i etkin hale getirmeme rağmen sistem hatalar veriyor ve hiç bir şekilde güncelleme yapmıyor.

helehoyni, 25 dakika önce yazdı:

1) Revo Uninstaller'ın katılımsız veya normal kurulumu kurulamıyor, bir sürü hata veriyor. IOBit Uninstaller olarak alternatif deneyeyim dedim; hem kullanıcı arayüzü zor, hem saçma sapan durduk yere görev çubuğunda uyarılar çıkarıyor, hem de güven vermiyor.

be Acrobat Pro DC'nin katılımsız kurulumları hata veriyor, normal kurulumda ise bir şekilde kuruluyor ama orada da 1-2 tane hata veriyor ve stabil çalışmıyor.

Revo yerine hibit deneyebilirsin. Revo ve benzeri tüm uninstaller araçlarından çok daha fazlası. (8.1 revo ile uyumsuz olabiliyor bildiğim kadarıyla daha önceki bir çok çalışma da sorun çıakrtmıştı)

Adobe acrobat için "yazdırma biriktiricisi" hizmeti aktif durumda çalışıyor olmalı ve 

Hizmetlere Girip "Yazdırma Biriktiricisi" Hizmetininin Başlangıç Türünü "Otomatik" Olarak Seçin.

Windows Özelliklerini Aç veya Kapat Bölümüne Girin "Yazdırma ve Belge Hizmetlerini" Aktif Hale Getirip Sistemi Yeniden Başlatın.

senyor3, 12 dakika önce yazdı:

Revo yerine hibit deneyebilirsin. Revo ve benzeri tüm uninstaller araçlarından çok daha fazlası. (8.1 revo ile uyumsuz olabiliyor bildiğim kadarıyla daha önceki bir çok çalışma da sorun çıakrtmıştı)

Adobe acrobat için "yazdırma biriktiricisi" hizmeti aktif durumda çalışıyor olmalı ve 

Hizmetlere Girip "Yazdırma Biriktiricisi" Hizmetininin Başlangıç Türünü "Otomatik" Olarak Seçin.

Windows Özelliklerini Aç veya Kapat Bölümüne Girin "Yazdırma ve Belge Hizmetlerini" Aktif Hale Getirip Sistemi Yeniden Başlatın.

Favorim Total Uninstall idi esasında; mecburen Revo'ya düştüm kırılmış sürümlerinde sıkıntılar çıkmaya başlayınca. Adobe Acrobat için ise ilk verdiği hatalar yazdırma biriktiricisi üzerine olduğu için hemen aktif ettim servislerden, ama yine 1-2 uyarı verdi ve stabil çalışmadı. Yine de önerileriniz için teşekkür ederim.

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

forjest usta,emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş.Usta kusuruma bakmazsanız bir kaç sorum olacak. Yeni kullanıcı hesabı açılmıyor. Profil ve Kilit Ekranı resimleride bir türlü değişmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. En derin saygılarımla.

tapfer, 15.03.2021 - 19:41 yazdı:

forjest usta,emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş.Usta kusuruma bakmazsanız bir kaç sorum olacak. Yeni kullanıcı hesabı açılmıyor. Profil ve Kilit Ekranı resimleride bir türlü değişmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. En derin saygılarımla.

Başlat çalıştır komutu: control userpasswords2  yeni kullanıcıları istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Saygılarımla.

KHEDIRA, 3 saat önce yazdı:

Microsoft Games Oyunlar - Dream3DAkvaryum - CareUEyes bunları nasıl silebilrim iso dosyasından ? 

ISO Dosyasına ekli değil direkt olarak sistem ilave edilmiştir. Dolayısıyla kurduktan sonra kaldırabilirsiniz iso'dan değil çünkü, .wim içeriğine ilaveli olmasından kaynaklı sonradan kurulmuyor ,sistem kurulum sürecinde hep beraber sistemle birlikte aynı eksende dosyalar hardiske yazılmakta olduğu için.

Sisteme ek yük getiren içerik değiller kaldırmasanızda ziyanı yok bence dursun kullanmazsınız 100mb bile değiller. Saygılarımla.

• Thanks 1

forjest, 17.03.2021 - 03:01 yazdı:

Başlat çalıştır komutu: control userpasswords2  yeni kullanıcıları istediğiniz kadar ekleyebilirsiniz. Saygılarımla.

ISO Dosyasına ekli değil direkt olarak sistem ilave edilmiştir. Dolayısıyla kurduktan sonra kaldırabilirsiniz iso'dan değil çünkü, .wim içeriğine ilaveli olmasından kaynaklı sonradan kurulmuyor ,sistem kurulum sürecinde hep beraber sistemle birlikte aynı eksende dosyalar hardiske yazılmakta olduğu için.

Sisteme ek yük getiren içerik değiller kaldırmasanızda ziyanı yok bence dursun kullanmazsınız 100mb bile değiller. Saygılarımla.

zararı olsun veya olmasın. ben istemiyorum bu programların hiç birini. office de istemiyorum. neden kendi zevkinize uygun programları ekleyip insanları bunları kullanmaya zorluyorsunuz ? sistem paylaşımı yapmak zorunda değilsiniz anlıyorum emeğiniz geçiyor ama program falan eklemekten vazgeçin artık. bırakın kim neyi kuruyorsa kursun. sizin eklediğiniz programın ertesi gün güncellemesi gelir ne oldu, sisteme gömdüğünüz program eskidi bile. sistemi paylaşıp gerisine karışmayın. ben bu programların hiç birini kullanmıyorum, office de kullanmıyorum. 

bektafig, 29 dakika önce yazdı:

Müsait olunca

• Nasıl Lisanslama yaparım?  Windows+Office:  7Z şifresiz! Lisans  bilgisi: Windows ve Office tümü

yenilermisiniz acaba link ölü

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
  • forjest changed the title to Windows 8 1 Aero Edition X64 Türkçe