Jump to content

Ventoy Usb Multiboot

34ero
 Share

Recommended Posts

• Editor
34ero, 7 dakika önce yazdı:

hocam 32mb olanı diğerlerinden farklı olarak varsayılan olarak Türkçe dil seçeneği ile açılmıyor :)  

evet hocam orjinal kurulum demiştim oynamadım onu sadece dosyaları patchledim engelleri kaldırdım

• Like 1

serhat100, Bir saat önce yazdı:

evet, zaten o şekilde yapılandırılmıştır.

:D 

Bence yanlış biliyorsunuz hocam :D Hiç konuyu okudunuz mu acaba ? 

Artık konuyu okumayanlara; ilk sayfada cevaplar olmasına rağmen gelen sorulara cevap vermiyorum ;) vasiyetimdir kimse cevap vermesin. Gereksiz mesajlarla konular boğulmasın ve teşekkür butonu varken teşekkür mesajı ayrıca gereksiz. Kimse üstüne alınmasın sıkıntı hepimiz için geçerli şahsa özel değil.

• Like 6
  • Haha 1

NighTFaLCoN, Bir saat önce yazdı:

Ram testi için ne kullanıyorsunuz acaba? Memtest86 sitesinden kendi isosunu indirip attım, boot etmiyor. Bilmediğim bir ayar mı gerekli?

Komple sistem donanım testi için;

BurnInTest 9.2 Build 1002

Please register to see this content.

• Like 1

Ventoy News

• 2021/03/16 --- 1.0.38 release
  1. Optimization for VentoyWebDeepin.sh
  2. Fix a bug for image_blacklist plugin
  3. Add VTOY_FILE_FLT_XXX option in control plugin. 
  4. languages.ini update
  5. New iso support(total 650+)
    • openEuler-20.03-LTS-SP1-x86_64-dvd.iso (Legacy + UEFI)
    • FreeBSD-13.0-RC2-amd64-disc1.iso (Legacy + UEFI)
    • tails-amd64-4.16.img (Legacy + UEFI)
    •                        14.5 MB
                               46.8 MB

12.3 MB
  • Like 4

Arkadaşlar bu ventoyda örnek uefide ventoy seçiyorum siyah bir ekranda bir 15 saniye bekliyor sonra usbdeki dosyaları listeliyor. Sonra diyelim Windows 10 İSO  seçip tıklayınca bu kezde 10 saniye gibi yazı çıkıp bekletiyor. Sonra ama sorunsuz kurulum oluyor. Bu beklemeler sizdede oluyormu. Bu arada kullandığım dosya kendi muluibotum. Ventoy ve grubfm dosyasını vadisporun dosyalarından faydalandım. Sağolsun 

@köylü

Anladım. Aslında şu an memnunum. Orjinal ventoy gibi sadece güncelle işlemi olmuyor, yeniden kurmak gerekiyor. Şu an geçişlerle falan gayet güzel oldu 37 versiyon. Her versiyon çıktığında siz düzenleseniz bile bire bir güncelleyemiyoruz anlaşılan. Zaten şu an için bana göre stabil her işimi görüyor fazla heyecan aramayayım 🙂 128gb flash ı tekrar tekrar kurmak ciddi zaman alıyor 🙂 

Edit: @köylü hocam bir ekran görüntüsü ekledim bu kez onun hakkında bir sorum olacaktı. Sol alt köşede ventoy ve sürüm bilgisi yazıyor ve F butonları ortaya yakın başlıyor. Sol alttaki yazıyı kaldırmak istedim fakat hangi dosyanın içerisinde bulamadım. Amacım F butonlarını sola yaslamak, bios modunda sanal pc de iç içe giriyor botonlar ve F5 ten sonrası görünmüyor sığmadığı için. Görünse bile sağ altta sizin isminiz ile çakışıyor.

Edited by ghostefe

@köylü hocamın editlediği sürümün farkı nedir ? Ben şuan denedim aynı orjinal gibi çıktı bir fark yok gibi. kurulumda ectra birşeymi yapıyoruz yoksa ben kaçırdım? 

Memdisk ne işe yarar arkadaşlar detaylı yazabilir misiniz ? 

Secure boot genelde pc de kapalı olur, değilse de ben kapatıyorum :D Ama ventoyda yazdırırken secure boot u açık yapıyorum. Bunun bir dezavantajı olmaz değil ? 

Edited by senivebeni

siyah ekranda 10 saniye bekletme olayını çözebilen olmamış ki cevap veren de olmamış. ben de deneyeyim dedim siyah ekranda 10 saniye yazınca direk güç düğmesinden kapattım. bu saçma sapan ventoy 10 sn değil 5sn de bekletse kullanılmaz.

Edited by Django

Django, 20 saat önce yazdı:

siyah ekranda 10 saniye bekletme olayını çözebilen olmamış ki cevap veren de olmamış. ben de deneyeyim dedim siyah ekranda 10 saniye yazınca direk güç düğmesinden kapattım. bu saçma sapan ventoy 10 sn değil 5sn de bekletse kullanılmaz.

Bir önceki sayfaya bakasan orada birisi daha sormuş ve cevaplanmış.

• TornadoEffect changed the title to Güncelleme Yapabilecek Uygulama