Jump to content

Recommended Posts

• Kurulumun arkasından Ethernet Driverini görmemesi ve yedek bir inf dosyamın olmaması baya uğraştırdı.
  • Şu an hiç bir şekilde ne dijital olarak yada KMS yöntemi ile etkinleştiremedim bu konuda yardıma ihtiyacım var.
  • LTSB sürümü 1607 Olduğu için hiç bir türlü Store yüklenmiyor. Yüklemek isteyenler için bilgi olsun Netflix i mecbur browserdan açacağız :),
  • Windows Store Kurmak isteyenler Servislerden Windows Firewall i etkinleştirmesi gerekli ve  LTSB 2016 Dosyaları indirip Kurabilirler 
  • Winrar temasını değiştirsem de kapatıp açılınca sizin ayarladığınıza geri dönüyor.  Winrarı komple kaldırıp tekrar kurmayı deneyeceğim. Regedit'te olan bir ayardan da olmuş olabilir
  • Edge Chromium normalde sistemde edge tabanını arardı kurulum için. Yokluğunu gözetmeksizin kuruldu ve çalıştı
  • Sistem inanılmaz hızlı ve stabilitede çalışıyor @forjest Ellerine sağlık.

Store 

https://codeload.github.com/kkkgo/LTSB-Add-MicrosoftStore/zip/2016

7UynQn.png

p8fXKP.png

Edited by VentMois
  • Like 2

Üstad ltsc çalısmayi düşünüyornusunuz.. 

İkinci sorum esd siz boyutu tahmini kaç gb olurdu.. Yoksa Uefi siz mi olacaktı yapsaydınız 

Upload tamamlandı! Konuya yandex teklink eklenmiştir bilgilerinize sunulur.

Notlar: Yandex hesabı olanlar hesaplarına aktarım yaparakta kota aşımlarında daha hızlı engelsiz indirebilirler. Yandex hesabı olmayanlarda, kota aşım engeli için, ücretsiz hesap açıp aynı işlemi yapabilirler.

+ Alternatif linki meganz eklenebilir. :) 

bozart, 3 saat önce yazdı:

Üstad ltsc çalısmayi düşünüyornusunuz.. 

İkinci sorum esd siz boyutu tahmini kaç gb olurdu.. Yoksa Uefi siz mi olacaktı yapsaydınız 

ikiside aynı mantıktalar zaten bir fark yok. Çıkış tarihleri dışında. Mantık olarak ltsb'ler daha stabil sürümler bu benim şahsi düşüncem. Esd compression ile ilgili sunumda detaylara yer verildi hepsi açıklandı. Güncellemeler  +  ilave uygulamalarla esd, gereksinimi artık neredeyse kaçınılmaz işlem oldu diyebiliriz.Boyut tasarrufları ve efi kısıtlamalarının yaşanmaması vs.

• Like 1
  • Thanks 1

Hocam eline koluna klavyene sağlık. Numlock açık diye bir ayar uyguladınmı, bu ayarı uygaladığın bir sistemde klavyeyi normale çevirememiştim. sayısal bölümü ayrı olmayan laptopta. Saygılar

ayrıca dosya uzantısı exe görünüyor.

Please register to see this content.

Edited by fingerprint

fingerprint, 3 saat önce yazdı:

Hocam eline koluna klavyene sağlık. Numlock açık diye bir ayar uyguladınmı, bu ayarı uygaladığın bir sistemde klavyeyi normale çevirememiştim. sayısal bölümü ayrı olmayan laptopta. Saygılar

ayrıca dosya uzantısı exe görünüyor.

Tüm ayrıntılar konuya dahil edildi spoiler içerisinde yer almaktadır. Sıkıştırma algoritması olarak 7zip sfx exe sıkıştırma uzantı biçimi kullanılmıştır dosya şifrelidir. Şifre: tnctr

Keyboard klavye ayarlarıyla alakalı özel bir işlem yapılmadı. Bu donanımlarla alakalı olsa gerek, işletim sisteminden kaynaklı olacağını sanmam ilk kez duyduğum birşey.

• Like 1

VentMois, 4 saat önce yazdı:
  • Kurulumun arkasından Ethernet Driverini görmemesi ve yedek bir inf dosyamın olmaması baya uğraştırdı.
  • Şu an hiç bir şekilde ne dijital olarak yada KMS yöntemi ile etkinleştiremedim bu konuda yardıma ihtiyacım var.
  • LTSB sürümü 1607 Olduğu için hiç bir türlü Store yüklenmiyor. Yüklemen isteyenler için bilgi olsun Netflix i mecbur browserdan açacağız :)
  • Edge Chromium normalde sistemde edge tabanını arardı kurulum için. Yokluğunu gözetmeksizin kuruldu ve çalıştı
  • Sistem inanılmaz hızlı ve stabilitede çalışıyor @forjest Ellerine sağlık.
Spoiler

• Geri bildirim için teşekkür ederim. Elimde bulunan 2038 yılına lisanslayan dosya var 
     işinizi görecektir. Kolay gelsin.
  • Lisanslama evveli,windows update'i geçici olarak açarak dijital lisans işlemini yapıp tekrar kapatabilirsiniz.
  • Microsoft Store ve mağaza metro uygulamaları ltsb sürümlerinin orijinal paketlerinde_yer almazlar,Insider geçiş ayarları söz konusu yükseltmeyle belki olabilir önermem.
  • Günümüzde artık neredeyse tercih edilen ve yaygın kullanımları nedeniyle Flash,java vb. içerikleride bünyesinde yarındıran chromium/Edge,opera ve G-chrome browser'lar her haluk@rda media işlemlerinde etkilier.Nihayetinde herkezin kullandığı internet tarayıcısı farklı olabilmekte. Sistemden çıkarılan bir dosya vb. bileşen yok zaten orijinal yapıya performans ve optimizasyon ayarları  tanımlandı bunun dışında gerisi bildiğimiz ltsb w10 sadece. :) 

• Like 2

kocamanadam, 3 saat önce yazdı:

Hocam eline sağlık çok güzel olmuş.Acizane bir sorum olacak masaüstü simgelerinden tek olarak  istediğimizi ayarlayabilirmiyiz?Saygılar,

Güle güle kullanın. Simgelerde ne ayarlanmak isteniyor görsellik olarakmı ya da farklı birşeymi burayı anlamadım.

hasan835, 3 saat önce yazdı:

Üstad, emeğine sağlık, güzel, görsel, başarılı çalışmanızdan dolayı tebrik ve tşk.ederim.

Teşekkürler değerli kardeşim sağ olasın :) 

• Like 1

bozart, Şimdi yazdı:

Üstad net frame 4.8 mi ekli yoksaa net frame 4.6 aktif olarak mı geliyor.. Rahatsız ediyorum sanki ?

.NetFramework 3.5 Etkin,4.6 Üzerinde mevcut. 4.8 + güncellemeleri ve Türkçe dil paketleri dahil edildi entegre sistemde görünmez.

• Thanks 1

forjest, 21 dakika önce yazdı:

.NetFramework 3.5 Etkin,4.6 Üzerinde mevcut. 4.8 + güncellemeleri ve Türkçe dil paketleri dahil edildi entegre sistemde görünmez.

Saol üstad aradığım cevaptı 

• Like 1

Ellerine saglık benzer bı çalışmada ben yaptım ama yanlış ıso yukledıgımı farkettım yaptıgımı  başka çalışma dıye sılmısım

Aktıvasyon olayı basit dijital lisanlanıyor neden olmadı demiş yukarda arkadaş

Forjest 10 la ılgılı pek bılgım yok wındows masaustu walpaperi reg ilemi değiştirdin yoksa tema paketimi

Edited by casper0007

casper0007, Şimdi yazdı:

Ellerine saglık benzer bı çalışmada ben yaptım ama yanlış ıso yukledıgımı farkettım yaptıgımı  başka çalışma dıye sılmısım

Aktıvasyon olayı basit dijital lisanlanıyor neden olmadı demiş yukarda arkadaş

Online dijital aktivasyonlar,windows update'i kısa süreliğine açmayı gerektiren yöntemle işlem yapmışsa eğer,muhtemelen ondan lisanslamamıştır farklı birşey olacağını sanmam. :) 

Hocam exeyi açtıktan sonra veri akış hatası diyor sizce sebebi nedir ?
Ayrıca Xeon e5410 ve r7 240 o.c. versiyona sahibim hangi sistemi kurmamı tercih edersiniz oyun oynamam için.

kocamanadam, 2 saat önce yazdı:

Hocam yanlış yazmışım masaüstü simgeleri değil,arkaplan resimlerini nasıl tek olarak ayarlayabiliriz?Saygılar,

Ayarlardan Arkaplan Özelleştirme Resim Slayt butonunu kullanarak Resim olarak seç.

Kryll, 9 saat önce yazdı:

Konu anlatımına göre 7zip ile çıkarılmalı.

• Like 1

Oyun için indireceklere söyliyeyim sistemi denedim ancak 10 oyunun 6 sında drop var ve fps düşük diğer LTSC ve LTSB sürümleride aynıydı oyun için bu sürümleri yüklemeyin aradığınızı bulamazsınız en azından bende öyle ama gündelik kullanım film,dizi,küçük çaplı oyunlar ve internette gezmek için bu LTSC ve LTSB sürümleri özellikle HDD ve 4GB ram ve altı kullananlar için biçilmiş kaftan onu söyleyeyim elinize sağlık.

güncelleştirmeleri hizmetlerden açmama rağmen

"Güncelleştirme hizmetine bağlanamadık. Daha sonra yeniden deneyeceğiz, ancak isterseniz şu anda denetleyebilirsiniz. Yine de çalışmazsa, İnternet'e bağlı olduğunuzdan emin olun."

hatası veriyor.

ustadin sistemlerini denerken bir seyi ogrendim kurmadan once draverlaren yedegini al gerisini merak etme sen  bende oyle yapdim  simdi  sistem canavar

Edited by matadornl
  • Like 1

forjest izninle senin sistem üzerinde bikaç işlem değişiklik yapıcam ve sıkıntı olmaz ıse paylaşıcam 

yapılan ilk işlem

1.Sürücü güncellemeleri kapatıldı malum eskı sistemler güncelleyince sapıtıyor ve şu aşamada esd siz boyu 4 gb falan

2.ıp yapılandırma yardımcısı aktıf edıldı

Edited by casper0007
  • Like 1
  • Thanks 1

Konuya alternatif link Meganz eklendi :D 

casper0007, Şimdi yazdı:

forjest izninle senin sistem üzerinde bikaç işlem değişiklik yapıcam ve sıkıntı olmaz ıse paylaşıcam 

Dükkan senin :) 

melihasliyuksek, 2 saat önce yazdı:

Oyun için indireceklere söyliyeyim sistemi denedim ancak 10 oyunun 6 sında drop var ve fps düşük diğer LTSC ve LTSB sürümleride aynıydı oyun için bu sürümleri yüklemeyin aradığınızı bulamazsınız en azından bende öyle ama gündelik kullanım film,dizi,küçük çaplı oyunlar ve internette gezmek için bu LTSC ve LTSB sürümleri özellikle HDD ve 4GB ram ve altı kullananlar için biçilmiş kaftan onu söyleyeyim elinize sağlık.

Adamın donanımı üst düzeyde ise,bahsi geçen detaylarla ilgili bir sorun olmayacaktır bunun ltsb/ltsc ile alakası yok aslında net üzerinde yazılıp çizilenlere çok itibar etmemek gerekli ram ve işlemciyi aşırı şekilde kullanan son versiyon bir w10 sistemi vasata çevirir bunuda hepimiz aşağı yukarı biliriz drop,fps vb. sistemden çok aslında ekran kartı ile ilişkilendirmek gereklidir. Herkesin genel olarak kulandığı sistemler farklılıklar gösterecektir. Aynı kalıba koymak yersiz olur. Oyun oynayan biri değilim iddaamda yok yazdıklarım geneldir ve şahsi görüşlerimdir. Son jenerasyon bir ürüne 2016 yılı bir sistemi kurmama anlayışı gibi düşünülebilir. Keza w10 daha tam final bile değilken hala sürümler ve güncellemeleri düzeltme fixlerini yayımlamaya devam ederken üstelik herşey oyun değil bunuda düşünmek gerekli.Yorum için teşekkür ederim.

Kryll, 12 saat önce yazdı:

Ayrıca Xeon e5410 ve r7 240 o.c. versiyona sahibim hangi sistemi kurmamı tercih edersiniz oyun oynamam için.

Dosya md5 hash değerlerini karşılaştırma yaptıysanız eğer ( dosya sağlama bütünlüğünün ) tam olup olmadığını inip inmediğinden eminsek eğer. Dosyanın normal şartlarda çıkartma işlemi gerçekleşmesi gereklidir. Diğer taraftan farklı bir şey olacağını sanmam 7zip uygulamasını kurarak deneyin birde. Donanımınız hakkında fikrim yok bu 64 bit mimarisine uygunsa 1 ve üzeri ram 256 mb ekran kartı varsa rahat çalışacaktır sistem tıpkı w7 , w8 sistemler gibi. Bunun dışında farklı alternatiflerdende yararlanılabilir.

matadornl, Şimdi yazdı:

ustadin sistemlerini denerken bir seyi ogrendim kurmadan once draverlaren yedegini al gerisini merak etme sen  bende oyle yapdim  simdi  sistem canavar

Aslında tüm sistemler için geçerli tedbirli b planlı olarak,sistem dahil benzer aynı sistemleri sürücülerinide bir kaç dakika içerisinde yedeklemek farklı bir dizinde tutmak,bir sonraki sistem yüklemelerinde lazım olduğundan doğru ve yapılması esas olan bir işlem gerçektende. acronis aomei yedekleme uygulamalarından birini kullanarak herşeyi yedeklemek işin başındayken " geri dönüş yolları yaratmak" tedbirler açısından iyi birşey. Elimde bu gibi durumlar için hep yedeklemeler bulundururum.  Yedekleme işlemlerimde clonezilla ve Acronis'i  kullanıyorum bir kaç dakikada şakır şakır tüm sistemleri yedekliyor. Sürücüler içinse elimdeki portable olan drivertalent'i kullanıyorum bende. Yorum ve geri bildiriminiz için ayrıca teşekkür'ler. 

----------------------------------------------------------------------------------------

Gününüz aydın işiniz gücünüz rast gelsin sağlıcakla ve esenlikle kalın arkadaşlar saygılarımla. :) 

• Like 1

forjest, 1 dakika önce yazdı:

Konuya alternatif link Meganz eklendi :D 

Dükkan senin :) 

Adamın donanımı üst düzeyde ise,bahsi geçen detaylarla ilgili bir sorun olmayacaktır bunun ltsb/ltsc ile alakası yok aslında net üzerinde yazılıp çizilenlere çok itibar etmemek gerekli ram ve işlemciyi aşırı şekilde kullanan son versiyon bir w10 sistemi vasata çevirir bunuda hepimiz aşağı yukarı biliriz drop,fps vb. sistemden çok aslında ekran kartı ile ilişkilendirmek gereklidir. Herkesin genel olarak kulandığı sistemler farklılıklar gösterecektir. Aynı kalıba koymak yersiz olur. Oyun oynayan biri değilim iddaamda yok yazdıklarım geneldir ve şahsi görüşlerimdir. Son jenerasyon bir ürüne 2016 yılı bir sistemi kurmama anlayışı gibi düşünülebilir. Keza w10 daha tam final bile değilken hala sürümler ve güncellemeleri düzeltme fixlerini yayımlamaya devam ederken üstelik herşey oyun değil bunuda düşünmek gerekli.Yorum için teşekkür ederim.

Dosya md5 hash değerlerini karşılaştırma yaptıysanız eğer ( dosya sağlama bütünlüğünün ) tam olup olmadığını inip inmediğinden eminsek eğer. Dosyanın normal şartlarda çıkartma işlemi gerçekleşmesi gereklidir. Diğer taraftan farklı bir şey olacağını sanmam 7zip uygulamasını kurarak deneyin birde. Donanımınız hakkında fikrim yok bu 64 bit mimarisine uygunsa 1 ve üzeri ram 256 mb ekran kartı varsa rahat çalışacaktır sistem tıpkı w7 , w8 sistemler gibi. Bunun dışında farklı alternatiflerdende yararlanılabilir.

Aslında tüm sistemler için geçerli tedbirli b planlı olarak,sistem dahil benzer aynı sistemleri sürücülerinide bir kaç dakika içerisinde yedeklemek farklı bir dizinde tutmak,bir sonraki sistem yüklemelerinde lazım olduğundan doğru ve yapılması esas olan bir işlem gerçektende. acronis aomei yedekleme uygulamalarından birini kullanarak herşeyi yedeklemek işin başındayken " geri dönüş yolları yaratmak" tedbirler açısından iyi birşey. Elimde bu gibi durumlar için hep yedeklemeler bulundururum.  Yedekleme işlemlerimde clonezilla ve Acronis'i  kullanıyorum bir kaç dakikada şakır şakır tüm sistemleri yedekliyor. Sürücüler içinse elimdeki portable olan drivertalent'i kullanıyorum bende. Yorum ve geri bildiriminiz için ayrıca teşekkür'ler. 

----------------------------------------------------------------------------------------

Gününüz aydın işiniz gücünüz rast gelsin sağlıcakla ve esenlikle kalın arkadaşlar saygılarımla. :) 

Benim sistemim bayağı güncel ondan dolayıda olabiliyor R5 3600 ve RX 5700XT ikilisine sahibim bunlara sahipseniz yüklemeyin derim o zaman veya buna yakın donanım var ise olabilir Murat Abi ama orta seviye PC'de de aynı sorunu yaşadım ondan bilgi olarak söyliyeyim dedim birkaç arkadaşta aynısını söyledi forumda.