Jump to content

Windows 10 Pro 2004 V19041.264 Maksimum Performans Türkçe

forjest
 Share

Recommended Posts

mesela  ''2020-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 2004 08 Toplu Güncelleştirmesi (KB4566782)''   böyle bir güncelleme var bunu kurmayayım mı ?  

x64 için Windows 10 Version 2004 Üzerinde .NET Framework 3.5 ve 4.8 için2020-08 Toplu Güncelleştirmesi (KB4569745) bu tarz frameworkleri napalım ? @forjest

gokhankaan, 11 saat önce yazdı:

mesela  ''2020-x64 tabanlı Sistemler için Windows 10 Version 2004 08 Toplu Güncelleştirmesi (KB4566782)''   böyle bir güncelleme var bunu kurmayayım mı ?  

x64 için Windows 10 Version 2004 Üzerinde .NET Framework 3.5 ve 4.8 için2020-08 Toplu Güncelleştirmesi (KB4569745) bu tarz frameworkleri napalım ? @forjest

Üstteki yorumumda belirttim,kritik güvenlik güncelleştirmeleri veya uygulama güncellemeleride sürüm yükseltmedikçe sorun olmaz. Windows üzerinden kurtarma geri yükleme noktası oluşturarak ve sistem yedekleme işlemlerinizi yaparak güncelleyip deneyin sorun olmazda devam edersiniz en kestirme yol bu olur en fazla.

enigma2, 8 saat önce yazdı:

linkleri yenileme durumunuz vardır umarım...

Linkler sağlam ve çalışır durumdalar güncellenecek birşey yok. 3 farklı link var yandex üyeliğiniz varsa eğer, hesabınıza kaydedip transfer edebilir ve download işlemine başlayabilirsiniz en kolay yöntem bu olsa gerek kolay gelsin.

• 2 hafta sonra ...

Öncelikle emeğinize sağlık, bir kaç sorunum var yardımcı olabilir misiniz.

Koyu tema kullanmayı seviyorum. Format biter bitmez koyu temayı etkinleştirdim. Lakin şöyle bir sıkıntı ortaya çıktı nasıl giderebilirim.
Hem klasörlerin iç kısmı beyaz kalıyor hem de görev çubuğu seçtiğim tema rengine bürünmüyor. (seçenek aktif)
- Beyazlık sorunu giderildi: Explorer.exe yeniden başlatıldı.

Normalde sağ taraftaki sayıları numlock açık olduğunda alt özelliklerini kullanmak için shift e basarak tıklıyordum. Mesela shift + 7, home oluyordu. Bu özelliği açma şansım var mı 

Please register to see this content.

Edited by Hcemaras
Ekleme

Hcemaras, 14 saat önce yazdı:

Normalde sağ taraftaki sayıları numlock açık olduğunda alt özelliklerini kullanmak için shift e basarak tıklıyordum. Mesela shift + 7, home oluyordu. Bu özelliği açma şansım var mı 

Sistem klavye kısayolu kombinasyonlarıyla ilgili bir engelleme vb. işlem yapılmadı sisteme. Açılması istenen geçmişe ait, açılmış uygulamaların bilgileriyse eğer, sistem bunları kaydetmez çünkü performans için optimize edildi kapatıldı. Farklı birşeyse benim bilgim yok doğrusu. Kendim hala w10 enterprise_2015 ltsb kullanan biriyim. :) 

Bilen arkadaşlar varsa eğer,  yorumlayacaklardır konu altına tabiiki.

• Thanks 1

Hocam,forjest üstadın dosyalarında bir sıkıntı yok,sistem temiz.Ancak ben sürücüleri yükledikten sonra bu durum ortaya çıkıyor.Program files da common files ve devamında system e girince 2 dosya var,wab32.dll ve wab32res.dll.Virüs olarak bunları gösteriyor.Bunlar silinmiyor ve başlangıçta da gözükmüyor.

cidden çok kötü abi ben başlat menüsü ses açma kapama olayını görmemiştim alıştık klasik olana bu eski tip çopk kötü lütfen nasıl düzelteceğimi yazarmısın kötü dememin nedeni de budur çünkü bunu belirtseydin kalın puntoyla yada sıfırlama için bir trick verseydin !

• Confused 1

samadRa, 8 saat önce yazdı:

cidden çok kötü abi ben başlat menüsü ses açma kapama olayını görmemiştim alıştık klasik olana bu eski tip çopk kötü lütfen nasıl düzelteceğimi yazarmısın kötü dememin nedeni de budur çünkü bunu belirtseydin kalın puntoyla yada sıfırlama için bir trick verseydin !

• Sistem optimize edilmiş her yapılan hamle vd. tanımlanan işlemler, ilk ve son kullanıcının hız bakımından ve sistemin rahat çalışması anlayışında genellikle bu kapsamda hazırlanmaktadır sistemler bilindiği üzere.

• Her ince ayrıntıyı genellikle konulara eklerim. Ekran görüntüsü vb. tüm belgelerle beraber. Modlanmış sistemlerde genellikle bir çok fonksiyon bu ve benzer şekilde değişimlerden kaynaklı olarak bir döngü içerisinde, yapılandırılmaktadır. Temel amaç sistemin adındanda anlaşılacağı üzere (performans) ibaresi gibi eklendiği gibi.  Bahsini ettiğiniz ayarla ilgili durum konuda text olarak ve ekran görüntülerinde de yer almamaktadır (zaten konuyu verelide bayağı oldu) yinede bir detaydır eklenmesi gerekliydi bu konuda haklısınız bu saatten sonra yapacak birşey yok. Çözüm yolları forum ve dış kaynaklı sitelerden edindiğimiz windows'lar için kullanılan optimizasyon araçlarından birini kullanmak olacak bir kaç saniye içerisinde istenilen ayar veya herhangi bir fonksiyonu açmak mümkündür.

• Herkesin istekleri ve beklentileri farklılıklar gösterebilmektedir dolayısıyla bu tarz ve konsept'teki sistemleri kullanmadan evvel , ya da , kullanma sürecinde beğenilmeyen durumlarda da çözüm yolu varsa eklenir veya bir şekilde hallolabilir ne varki, bazen sistemler üzerinde,feragat etmek gerekliliğinin bulunduğunu bilmekte gerekiyor. Herşey 4+4 'lük olacak diye bir kaidesi bulunmamakta mutlak şekilde detaylara önem veren kişi ve kullanıcılar özellikle, bu vb. şekilde farklı ortaya çıkabilmekte.

• İstediğiniz veya fazlası ayarları yapabileceğiniz uygulamalar Sistem İnce Ayar + Winaero tweaker uygulamasını kullanabilirsiniz.  > [ Forum içerisinde konuları mevcut ] <

• Sistem'de yapmak istediğiniz değişiklikleri  yapabilirsiniz. Sistem İnce Ayar programı sizin için uygun olabilir dili bakımından. Winaero tweaker ingilizcedir. İngilizce anlıyorsanız eğer,daha geniş kapsamlılık bakımından Winaero tweaker'ı  önerebilirim.

• Herşey orijinal gelsin istiyorsanız eğer el değmemiş, windows sistemlerini msdn iso şeklinde indirerekte kurmanız ayrıca mümkün buda bir seçenek.
    bilgisayarınız üzerinden direct windows msdn iso dosyalarını indirmenizde ayrıca mümkün. Saygılarımla.

Sistem İnce Ayar Programın'dan, İlgili ayarın yapılmasına yönelik Ekran Alıntısı:

Spoiler

cDdlmf

• Like 1

• 2 hafta sonra ...
forjest, 16.05.2020 - 01:09 yazdı:

Donanımsal olarak bir problem olması muhtemel. Sorunu saptamak için takılı olan ne varsa usbport'tan veya harici donanımları çıkararak yerlerini portları vb. değiştirerek denemekte çözüm olabilir. Donanım kaynakları ve konfigürasyonunuz ve sisteminiz hakkında herhangi bir detay vermeden direkt olarak sorunu belirttiğiniz için sadece tahminden ibaret olarak yorum yapılabilir buna. Onun için sistemi nasıl ve hangi yöntemlerle kurdunuz.Sistem donanım kaynaklarınıza yeterlimi bios vb. güncelleme gereksimimleri olabilir vb. türden genel olarak bu gibi durum ve komplikasyonlar herhangi bir ufak detayda bu gibi sorunsalları ortaya koyabilmekte. Sürücülerinizi güncelleyerek bakmak gerekli deneme yanılma vb.

Kolay gelsin.

20h1 V19041.508 sürümüne güncelleyecek misin?

zexy, 07.06.2020 - 01:03 yazdı:

Bunu kurdum performans olarak çok iyi ancak OYUN peferomansı çok kötü. İnanılmaz FPS kaybı var. Aynı sürücülerle Full Win10 kurdugumda o sorunsuz. Oyun içim kuranlara duyurulur

öylemi teşekkür ederim bilgi için zaten forjest in kullandığım (2 gün ne fazla dayandım) sistemleri hep sıkıntılı oluyor. 

Edited by pusattardu

forjest, 16.05.2020 - 01:09 yazdı:

Kolay gelsin.

usta pc yi kapatıp açtığımda Belgelerim klasörü koyduğum yerde kalmıyor. araştırdım bir ka yöntem denedim olmadı siz biliyormusunuz. yada acaba bios pilimi bitti diyeceğim ama saat felan bios ayarları bıraktığım gibi kalıyor. 

EmirOuTLaW, 9 saat önce yazdı:

usta pc yi kapatıp açtığımda Belgelerim klasörü koyduğum yerde kalmıyor. araştırdım bir ka yöntem denedim olmadı siz biliyormusunuz. yada acaba bios pilimi bitti diyeceğim ama saat felan bios ayarları bıraktığım gibi kalıyor. 

Daha evvel rastladığım bir şey değil bu. Hardisklerinizi tamamen silerek tek partition yapıp sıfırdan temiz kurulum yapmayı deneyin. Önemli dosya,bilgi ve belge vb. Yedekleriniz varsa evvelinden alın. Yeni farklı bir adla hesap oluşturarakta deneyin birde.

Tahminim bu gibi sorunların donanımsal olarak bir ilişkiside olabilir elbette bios ayarlarınızıda varsayılan yapın en azından kaydedip, yeni sistemi silinmiş tek parça diske kurarak işlem yapın birde. Ayrıca sisteminize uygun işletim sistemimi bunuda iyice karşılaştırın donanımlarınızla farklı bir sistem kurmanızda gerekli olabilir yazdıklarım sadece tahminlerden ibarettir. Kolay gelsin.

• Like 1

forjest, 14 saat önce yazdı:

Daha evvel rastladığım bir şey değil bu. Hardisklerinizi tamamen silerek tek partition yapıp sıfırdan temiz kurulum yapmayı deneyin. Önemli dosya,bilgi ve belge vb. Yedekleriniz varsa evvelinden alın. Yeni farklı bir adla hesap oluşturarakta deneyin birde.

Tahminim bu gibi sorunların donanımsal olarak bir ilişkiside olabilir elbette bios ayarlarınızıda varsayılan yapın en azından kaydedip, yeni sistemi silinmiş tek parça diske kurarak işlem yapın birde. Ayrıca sisteminize uygun işletim sistemimi bunuda iyice karşılaştırın donanımlarınızla farklı bir sistem kurmanızda gerekli olabilir yazdıklarım sadece tahminlerden ibarettir. Kolay gelsin.

çözemedim usta.

başka bir konu Windows da CRC adında bir dosya var içine asla giremiyorsun sahipliği alsam bile.

diğeride c adında bir klasörün çinde cu adında exe var.

EmirOuTLaW facenoise

En son hazırladığım ltsc ve ltsb güncel olan sistemler var buradan inceleyip deneyebiirsiniz. 2004 H1 sisteminin donanımsal olarak ya da uygulama sürücü bazında bazı,farklılıklarla karşımızda dolayısıyla bu gibi durumlarda kriterler uyuyursa sistemize göre, farklı sisteme geçmenizi öneririm. İleri bir zamanda 2004 H2 yeni bir sistem yaparak güncel bir çalışmayla konuyu güncelleriz sorun değil. Ne varki her w10 yeni sürümü,eski donanımlara uyumluluk kapsamında çok bir şey beklememek gerekli bilidiği üzere her yeni update güncellemelerle yeni hizmetler farklı geliştirmeler (bana göre ilave yük demek) oluyor bu bakımdan da bir nevi dezavantajlarda olmakta. Her ne kadar Modlanmış sistemler olsalarda istisnaalarda çıkabiliyor maalesef saygılar. :) 

• Like 1

forjest, 5 saat önce yazdı:

EmirOuTLaW facenoise

En son hazırladığım ltsc ve ltsb güncel olan sistemler var buradan inceleyip deneyebiirsiniz. 2004 H1 sisteminin donanımsal olarak ya da uygulama sürücü bazında bazı,farklılıklarla karşımızda dolayısıyla bu gibi durumlarda kriterler uyuyursa sistemize göre, farklı sisteme geçmenizi öneririm. İleri bir zamanda 2004 H2 yeni bir sistem yaparak güncel bir çalışmayla konuyu güncelleriz sorun değil. Ne varki her w10 yeni sürümü,eski donanımlara uyumluluk kapsamında çok bir şey beklememek gerekli bilidiği üzere her yeni update güncellemelerle yeni hizmetler farklı geliştirmeler (bana göre ilave yük demek) oluyor bu bakımdan da bir nevi dezavantajlarda olmakta. Her ne kadar Modlanmış sistemler olsalarda istisnaalarda çıkabiliyor maalesef saygılar. :) 

Bilgilendirme için teşekkürler...

• Like 1

Öncelikle emeğinize sağlık. Ben şöyle bir sorun yaşadım. 

Ses driveri kurulum da otomatik yükleniyor ancak ses yok. Kendim elimle güncel driver yüklüyorum maalesef yine ses gelmiyor. Driver booster falanda denedim ses alamadım. Bir sürü ses driveri denedim. O yüzden kullanamadım.

ACER A315-53G-35GJ

Normalde sağ alttan ses simgesine bastığımızda ses modunu ve yüksekliini değiştrebildiğimiz sekme geliyordu, şimdi Windows 7 gibi ses sekmesi geliyor ben bunu istemiyorum çünkü sürekli kulaklıkta hoparlöre geçiş yapıyorum ses modunu değiştiriyorum. Orijinal Windows 10'daki o sekme çok işime yarıyordu onu nasıl geri getirebilirim?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By forjest
      Windows 10 Enterprise Ltsb 2016 X64 Final
      Güncellenme tarihi: 23.12.2023 ARALIK | Link güncellemesi
       Tam Güncel! | Uefi/Legacy | Hız Optimizasyonu | .NetFrameWork 3.5 / 4.8 DirectPlay Etkin | Startisback Başlat Menüsü | MS_Office 2016 | WinRAR | Microsoft C++ paketlerinin tamamı ilaveli!

Hakkında?
      Masaüstü simgeleri aktif gelir. Windows 11 Insider simgeleri kullanılmıştır.Kısayol ön eki kaldırılmıştır. Microsoft Edge / IE Anasayfa girişleri Google Türkiye olarak ayarlandı Microsoft Edge tarayıcı sisteme toplu olan güncelleştirmelerle beraber, entegre edilmiştir. Sistem ve uygulama bileşenleri olan C++ paketlerinin tamamıda sisteme eklenmiştir. Sahiplik al sağtık ön eki eklendi. Dosya değişimlerinde administrator yetkilerini vererek değişim izni vermektedir. Genel olarak sistem bulunması gerekli bir ayar. Popülerliğiyle bilinen gerçeğe en yakın olan başlat menüsü olan, Startisback sisteme direkt entegre edildi kullanım deneyimi rahat ve akıcı olması anlayışı. Microsoft Office 2016 lite sürümü sisteme eklenmiştir. Sadece Word,Excel ve P.Point eklidir beraberinde WinRAR dosya arşivleme uygulamasıda eklenmiştir. İşletim sisteminin genel hız optimizasyonları meşkuliyet yaratan ileti ve uyarılar bertaraf edilmiştir. Dileyen istediği hizmeti ayarları kendine göre yapılandırabilir. Özellikle eski, ya da yeni nesil 8-10 yıllık makineler için ilaç niteliğinde hızlı çalışan sistem olarak bilindiğinden stabil atak ve seri çalışan metroapp'siz sistemdir. Masaüstü wallpaper yeni nesil görünüme sahip windows logolu hd resimle değiştirilmiştir. Tam yetkili hesap olan administrator hesabı sisteme tanımlandı kurulumda ve sonraki aşamalarda hız kazanmak için oldukça tercih edilen bir method. Sistem bir kereliğine Vmware workstation pro üzerinde test edilmiştir. Zerre kadar en ufak bir hataya rastlanılmamıştır. Toplu güncellemeler ve uygulamalarda eklenince boyut biraz arttığı için ESD sıkıştırma yapılmıştır. Her pc için genel kullanıma uygundur sorun yaratmaz. Kurulum aşamaları yazdırma vb durumlar bildiğimiz işlemler arkadaşlar. Rufus, Ventoy uygulamalarını kullanarak iso dosyasını yazdırıp boot ederek yeni sistemi hızlı şekilde kurabilirsiniz. Adı geçen uygulamalar gerek nette, gereksede forum içerisinde bilindiği üzere mevcut temin edebilirsiniz.  
      Windows 10 Enterprise Ltsb 2016 X64 Final
      İndirme linki:
      ( Copyright 2024 )
    • By forjest
      Windows 10 Pro Lite X64 Temel Programlar Ekli Performans 2023
      UEFİ / Legacy | Tam Güncel! | Temel Programlar | Performans | ESD'li
      Ekran Görüntüleri

Hakkında?
      Güncellemelerle bareber temel programlar sisteme entegre edilmiştir. Bugün itibarıyla sistem tam günceldir.
      Microsoft Mağaza uygulamasıda sisteme entegre edilmiştir. Dileyen mağaza programlarını kurabilir. 
      Performans ayarlarıyla ilgili olarak ince ayar işlemleri yapılmıştır. Oturum kilit ekranı kaldırıldı.
      Windows özelliklerinden Eski bileşenler için DirectPlay aktif edilmiştir.
      Masaüstü simgeleriyle bareber programların kısayolları gelir.
      Explorer dosya yöneticisi rahatlatılmıştır. Sayfa tepkime süreleri açılış kapanış bu sayede daha hızlı olacaktır.
      Kurulumda kurulacak disk alanı seçildikten sonra, masaüstü ile karşılar.
      Meşkuliyet yaratan programlar defender,cortana, Reklamlar Telemety vb. gibi servisler devredışıdır.
      Boştayken ram kullanımı 800-1000mb arasında değişiklikler göstermektedir.
      Güncelleme hizmeti kapalıdır. Başlat menüsünde Toogle Updater'ı bir kereliğine çalıştırmanız yeterlidir.Microsoft mağaza ve uygulamaları için update'in açık olması gerekmektedir bilgilerinize.
      Sistem tam yetkili hesap olan "Administrator" hesabıyla kurulum sağlamaktadır bu sayede hızdan tasarruf edilmiştir.
      Kurulum yazdırma işlemleri bildiğimiz yöntemlerdir Ventoy-AIOBoot vb.multiboot'lara eklenerek rahat şekilde kurulum yapılabilir.
      İşletim sistemi bir kereliğine sanal makinede test edilmiştir. Herhangi bir hata vb. duruma rastlanılmamıştır. Su gibi akıcı rahat çalışmaktadır.
      Eklenen programlar: Microsoft Office 365 Pro Plus Tam Sürüm kurulu gelir, Google Chrome (Giriş sayfası Google Türkiye olarak değiştirilmiştir. Reklam engelleyiciside entegre Ublock Origin) ,Foxit PDF Reader, Klite MeGacodec pack paketi, VLCMediaPlayer,Hashtabmd5,WinRAR dosya arşivleme programlarının tamamı eklidir.
      Sistem kurulumundan sonra güncellemelerinizi kontrol ederek sistemin ve sürücülerinizin yüklenmesini sağlayabilirsiniz Arkadaşlar.
      İşlemlerin bitiminde kalıntı dosyalardan tamamen sistem arındırılmıştır. Lisanslı şekilde kurulum sağlanmıştır. Lisansınız varsa eğer kullanabilirsiniz.
      Sistem Emre028 arkadaşımızın çalışması üzerine , programlı ve birkaç ince ayar eklenerek inşaa edilmiştir. Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Kaynak
      Şimdilik aklıma gelenler bunlar oldu aklıma gelince ilave ederim bilgileri artık. Güle güle kullanınız.

Sunum için kullandığım programların kaynak linkleri meraklıları için:
      Ulead Gif animator: https://cloud.mail.ru/public/QNCt/sxqLzDvcB
      BBFlashbackpro: https://cloud.mail.ru/public/x3xm/2m2jBvTUi
      YARARLI OLABİLECEK ARAÇ VE GEREÇLER

• By forjest
      Windows 10 Pro x64 Temel Programlar Ekli 2023
      Uefi Legacy | Tam Güncel | Temel Programlı | ESD'li
      Hakkında?
      Güncellemelerle bareber temel programlar sisteme entegre edilmiştir. Bugün itibarıyla sistem tam günceldir.
      Extreme aracı kullanarak sisteme performans ayarlamaları tanımlanmıştır. Kaynak link
      Masaüstü simgeleriyle bareber programların kısayolları gelir.
      Windows 11 Simge paketi imageres.dll değiştirilmiştir.
      Explorer dosya yöneticisi rahatlatılmıştır. Sayfa tepkime süreleri açılış kapanış bu sayede daha hızlı olacaktır.
      Kurulumda kurulacak disk alanı seçildikten sonra, masaüstü ile karşılar.
      Windows update güncelleme servisi açık bırakılmıştır. Sürücüler içinde güncelleme ayarları açık gelir.
      Windows Defender silinmedi, dileyen sağ alt görev çubuğuna çift tıklayarak korumayı tamamen açabilir. Kapalı bırakılmıştır açılabilir.
      Meşkuliyet yaratan programlar cortana ve telemetry gibi servisler devredışı bırakılmıştır.
      Sistem tam yetkili hesap olan "Administrator" hesabıyla kurulum sağlamaktadır bu sayede hızdan tasarruf edilmiştir.
      Kurulum yazdırma işlemleri bildiğimiz yöntemlerdir Rufus ve multiboot'lara eklenerek rahat şekilde kurulum yapılabilir.
      İşletim sistemi bir kereliğine sanal makinede test edilmiştir. Herhangi bir hata vb. duruma rastlanılmamıştır. Su gibi akıcı rahat çalışmaktadır.
      Göze hoş görünen Wallpaper duvar kağıtlarını sisteme ekledim masaüstünden dileyen istediğini seçer. Sistemde slider otomatik değişmeye ayarlanmıştır.
      Eklenen programlar: Microsoft Ofice 2021 LTSC, Google Chrome (Giriş sayfası Google Türkiye olarak değiştirilmiştir. Reklam engelleyiciside entegre Ublock Origin) Foxit PDF Reader, Klite MeGacodec pack paketi, Hibit Uninstaller (Gelişmiş program kaldırıcı) , Microsoft C++ Kütüphanesi paketleri, WinRAR dosya arşivleme programlarının tamamı eklidir.
      Görev zamanlayıcısına KMS Lisans atanmıştır. Kurulumdan sonra online olduğunuzda sistem otomatik olarak kendini lisanslar. Kendi lisansınız varsa ayrıca kullanabilirsiniz.
      Sistem kurulumundan sonra güncellemelerinizi kontrol ederek sistemin ve sürücülerinizin yüklenmesini sağlayabilirsiniz Arkadaşlar.
      Özellikle windows 10 'nun son pro sürümü tercih edilmiştir. Ltsb,ltsc sürümleriyle son sürüm ve bazı programlar oyunlar çalışmamaktadır tercih edilmemiştir.
      Şimdilik aklıma gelenler bunlar oldu aklıma gelince ilave ederim bilgileri artık. Güle güle kullanınız.
      EKRAN GÖRÜNTÜLERİ:

TANITIM VİDEOSU

Sunum için kullandığım programların kaynak linkleri meraklıları için:
      Ulead Gif animator: https://cloud.mail.ru/public/QNCt/sxqLzDvcB
      BBFlashbackpro: https://cloud.mail.ru/public/x3xm/2m2jBvTUi
      YARARLI OLABİLECEK ARAÇ VE GEREÇLER

• By forjest
      Windows 10 Enterprise 21 H2 LTSC 2021
      Optimum performans | Tüm fonksiyonlar aktif | Netframework 3.5 Directplay etkin | Microsoft Store Mağaza ekli
      Sistem detayları: Windows 10 Enterprise Ltsc 2021 21H2 | IS Derlemesi: 19044.1288
      Hakkında?
      En son çıkan kasım  ayı windows 10 enterprise ltsc 2021 iso dosyası kullanılmıştır. Herhangi bir güncelleme dosyası içermez! Startisback başlat menüsü, Microsoft 2016 Word,excel,PPoint Winrar,PDF Viewer ve MS-C++ kütüphanesi  temel uygulamalar eklendi. W11 Resimleri ilave edilmiştir. Microsoft Edge güncellenmiştir Anagiriş sayfası arama motoru Google Türkiye olarak tanımlanmıştır. Ublock Origin Reklam engelleyicisi aktif gelir. Yer imleri çubuğu açık. Sistem Tam yetkili hesap olan Administrator yerel hesabıyla user olarak masaüstü gelir. Dileyen kendisi sonradan değişimi yapabilir. Explorer file manager yani dosya yöneticisi mümkün mertebe rahatlatılmıştır. Akıcı seri kullanım sağlandı. Kısayol ön eki kaldırıldı. Sayfa geçişleri rahatlatılmıştır. Lisans işlemleri için Forum içerisinde kms adlı uygulamayla lisans yapabilirsiniz. Tnclisans aracıda uygundur. Sistemde güncellemeler açık vaziyettedir isteyen yapar. Uefi-Legacy kurulum için uygundur. Rufus, ventoy , Aioboot programlarıyla usbdisklere yazdırma işlemlerini yapabilirsiniz. Sistem bir kereliğine real ve sanal olarak kurulum yapılmış olup, zerre kadar bir hataya rastlanılmamıştır. İşlemler sonunda sistem kalıntı dosyalardan arındırılmıştır. Kurulum sonunda alınan ekran görüntüleridir :

İndirme linki
      Bilgilendirme ?
      Sistemin MSDN olarak ISO dosyasını indirmek isteyenler alttaki forum içerisindeki açılmış olan konudan iso dosyalarını temin edebilirler. Kendimde buradan indirdim.
      Kaynak linki: Buradan kaynak siteye gider.
      Diğer Windows çalışmalarım için buradan
    • By forjest
      Windows 10 Enterprise Ltsc 1809 X64 Türkçe
      YENİ SİSTEM!
      Güncellenme tarihi: 17 EKİM 2021
      Optimum Performans | Tam Güncel! | Microsoft Store | Microsoft Edge | Windows 11 simgeleri
      NetFramework 3.5 / 4.8 DirectPlay Etkin + Sistem güncellemelerinin tamamı ekli ilaveli | Uefi ve Legacy kurulum.
      Kurulumdan hemen sonra alınan ekran görüntüleridir.

Sistem hakkında genel bilgiler:
      Temel düzeyde performans tanımlanmıştır. Aranılan ve her sistemde rahat stabil ve sorunsuz çalışmasıyla bilinen sürüm olması nedeniyle tercih edilmiştir. Üzerinde bulunmayan, Microsoft Store ve Microsoft Edge uygulaması tam ve eksiksiz şekilde kurulmuştur. Dileyen microsoft uygulamalarını mağazadan yükleyip kullanabilirler. Administrator tam yetkili hesap üzerinden sistem açılır buda kurulum sürecinde çıkan bir çok yapılandırmaya gerek kalmadan zamandan tasaffur sağlar. Sistemden herhangi bir şey silinmemiş olup, performansa yönelik olan temel tanımlamalar açıklamalardaki gibidir. Dileyen istediği servisi kullanabilir. Masaüstü simgelerinin tamamı aktif gelir. Kısayol ön ekleri kaldırılmıştır. Program ve dizin kısayollarına, kısayol ekini eklemez.  File explorer dosya yöneticisi rahatlatılmıştır. Sayfalar arası geçişler, sistem tepkime süreleri en hızlı konuma alınmıştır. Donma kasma vb durumlar rafa kaldırılmıştır. Microsoft EDGE tarayıcısı anasayfası arama özellikleri Google olarak tanımlanmıştır. Ublock plus reklam engelleyicisi entegredir reklamları engeller. Gerçeğe en yakınlığıyla bilinen popüler başlat menüsü Startisback uygulaması sabitlenmiştir. Başlat menüsü ihtiyacı bu sayede giderilmiştir. Microsoft Office 2016 Word,Excel,PPoint PDF Viewer WinRAR  ofis uygulamaları kurulumdan sonra hazır gelir. Sistemin gereksimleri olan C++ paketlerinin tamamı entegre edilmiştir. Görüntü arabirimleri, directx ve eski bileşenler direct play  sistem etkin ve yüklüdür. Her bilgisayara göre optimum seviyede ayarlar tanımlıdır. Aşağı yukarı memnun edecek seviyede bir sistem akışı sağlanmıştır. Ram ve işlemciyi yormaz! Direct play eski bileşenler ekran kartı motoru özelliği aktif edilmiştir. Uac bildirimleri deaktif konuma alınmıştır. Windows 11 Simge paketleri ve wallpaper duvar kağıtları sisteme entegre edilmiştir. Bu sayede modern görünüm kazandırılmıştır. Görsel  sistem! Windows 10 Ltsc güncellemeleri sürücüler otomatik olarak sisteme kurulmaya programlanmıştır. Güncelleme gecikmeleri, yeniden başlatma gibi meşkuliyetler rafa kaldırılmıştır. 2GB kadar güncelleme sisteme entegre edilmiştir. Bugüne tamamen güncel bir sistemdir. ESD sıkıştırma içerir. Sistem bir kereliğine real ve sanal sistemlerde test edilmiştir. Zerre kadar bir hataya rastlanılmamıştır su gibi akıcı seri ve atak olduğu gözlemlenmiştir. Kurulum yöntemleri bildiğimiz yöntemler ile aynıdır. Kuracak olanlar rufus veya Ventoy ile yazdırıp sisteminin özelliklerine göre efi legacy vb. kurulumlarını boot yönergeleriyle yapabilirler.  
      İndirme linki
      " Copyright 2021 "

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...