Jump to content

Windows 10' Un Hangi Sürümünü Tercih Ediyorsunuz?

deli_petro06
 Share

Windows 10' un hangi sürümünü Tercih ediyorsunuz?  

51 members have voted

1. 1. Windows 10 2004 sürümü için iki farklı çalışma yapmayı düşünüyorum. (duruma göre düşük pc ler için 2. sürüm çalışması da olabilir.) Birisi hiçbir ekleme yapılmadan sadece düşük pc ler için win10 2004, diğeri de daha önce yaptığım gibi üzmeyecek kadar görsellikte ekleyeceğim bir çalışma olacak. Düşük Pcler için hangi sürümü tercih ediyorsunuz?

Recommended Posts

Windows 10 2004 sürümü için duruma göre 3 çalışma yapmayı düşünüyorum. Düşük pc ler için ekleme yapmadan sadece gereksiz servisler ve performans ayarları yaparak home ve pro ayrı ayrı çalışma yapma düşüncem var. Bir de daha önce yaptığım gibi görsel olarak üzmeyecek bir çalışma yapma düşüncem var. Duruma göre düşük pc ler için yapacağım çalışma 1' e düşebilir. Hali hazır da kendim için ufak görsel olan bir çalışma yapacağım. Ve bir arkadaş için de düşük pc ler için sadece performans için bir çalışma yapacağım. Bu kadar uğraşmışken de paylaşmaktan zarar gelmez...

• Like 5

Önceki yaptığınız görselli proyu kullanıyorum ve memnunum umarım gene aynı şekilde ayarlı görselli bi pro çıkar da yeni sisteme güncellerim,ama bence daha hatalar devam ediyor olabilir o yüzden 1-2 hafta sonraki güncellemelerle çıkarmanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

• Like 2

@Senkron2

Bu HPET olayı nedir ?

Açıklasan bizim anlayacağımız kadarıyla :D

Bende W10 2004 sürümü kullanıyorum en stabil gelen o ama tüm windows 10 uygulamarı defender mağaza falan kaldırılmış şekilde

Sistemim de imzamda

Edited by Maddox67

Maddox67, 25 dakika önce yazdı:

@Senkron2

Bu HPET olayı nedir ?

Açıklasan bizim anlayacağımız kadarıyla :D

Bende W10 2004 sürümü kullanıyorum en stabil gelen o ama tüm windows 10 uygulamarı defender mağaza falan kaldırılmış şekilde

Sistemim de imzamda

Görsel herşeyi açıklıyor ama kapatmak için 

powershelli yönetici olarak açıp "bcdedit /set useplatformclock false" bunu yapıştırmalısınız.

Bu komut ise default için

"bcdedit /deletevalue useplatformclock"

not: komutları tırnak işaret olmadan yapıştırınız

Edited by Senkron2

tuxedomask, ‎28‎.‎05‎.‎2020 - 21:09 yazdı:

Önceki yaptığınız görselli proyu kullanıyorum ve memnunum umarım gene aynı şekilde ayarlı görselli bi pro çıkar da yeni sisteme güncellerim,ama bence daha hatalar devam ediyor olabilir o yüzden 1-2 hafta sonraki güncellemelerle çıkarmanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bugün temiz Home sürümünü hazırladım. Şu an test ediyorum. Yarında Home sürümün de bir sorun çıkmazsa temiz Pro sürümü hazırlamayı düşünüyorum. Görsel çalışma için de hazırlamaya başlamadan önce denemeler yapmam lazım. Muhtemelen 1 haftayı aşar. Ben de birkaç kişiden sorun olduğuna dair birşeyler duydum. Görsel çalışmaya başlayana kadar muhtemelen düzeltme güncellemeleri gelir. Bakalım...

xereax, ‎28‎.‎05‎.‎2020 - 21:59 yazdı:

pro sevmiyorum lakin forumdaki arkadaşlar ısrarla pro editliyor o yüzden pro kullanıyorum :D 

Bugün herhangi bir sorun olmazsa test edip sabaha doğru upload etmeye başlarım. Home sürümünü hazırlarken mümkün olduğunca ayarları program kullamadan yapmaya çalıştım. Hazırlık aşamasın da performans olarak fena değildi. Ancak son işlemler de bir terslik olmazsa yarın paylaşmış olurum...

• Like 3

2004 sürümü çok sıkıntılı çalışıyor benim sistemimde. 1909 Pro kurdum bir de satın aldığım key'i girdim 10 numara çalışıyor şuan. 2004 için çok erken daha. Bu arada Pro ve Home arasında aman aman fark yok. Pro editlemelerini yerinde buluyorum.

• Like 1

The_Undertaker, 2 saat önce yazdı:

2004 sürümü çok sıkıntılı çalışıyor benim sistemimde. 1909 Pro kurdum bir de satın aldığım key'i girdim 10 numara çalışıyor şuan. 2004 için çok erken daha. Bu arada Pro ve Home arasında aman aman fark yok. Pro editlemelerini yerinde buluyorum.

Ben normal koşullar da pro sürümlerini tercih ediyorum. Ancak bir arkadaşın ciddi seviye de düşük pc si var. Pro ağır gelebilir. Daha önce hiç home üzerine çalışmadım. Hem home sürümü üzerine çalışayım hem de arkadaşın işini görürken paylaşmış olayım. Eğer sorun çıkmazsa yarın sadece performans ayarı yapılmış bir pro sürüm için çalışacağım. Arkadaşlar konulara dönüşüne göre performans konusuyla alakalı notlar alıp görsel bir çalışma da eklemeyi düşünüyorum. Görsel çalışma pro sürümü olacak. Şu an tamamlanan Home sürümünü upload etmeye başladım. Sanal pc de testleri fena değildi. Home sürümü için büyük ön yargılarım var. Daha önce home sürümü kullanan arkadaşlarım da grafik programların da çok fazla sorun yaşayanı görmüştüm...