Jump to content

Km - Pxe Dual Multiboot V2

karadurak
 Share

Recommended Posts

karadurak, 2 saat önce yazdı:

Tamamdır bu şekilde çalıştı ama öncesinde format atmak zorunda kaldım :D 

Bu arada test eder etmez sorunu buldum. menüde legacy kodlar oldugu için hata veriyor düzenleyip ekledim linktekini indirip uygulayın çalışacaktır.

Please register to see this content.

@karadurak hocam Fark etmişindir belki, eğer gözden kaçmışsa Uefi çalışmayan Regenerator gibi dos programların başına isset ${efi-64}  ekleyerek Lagacyde çalışıp Uefide menüde görülmemesini sağlayabilirsin.

Edited by bilirsinya

mephistooo2, 1 dakika önce yazdı:

@bilirsinya kendi çalışmam olan sizin de resmini eklediğiniz ve önyükleyebildiğiniz WinKur Winpe, ben de bırak 2 gb rami 4 gb ram ile bile mbr modunda önyüklenemedi :D

Hocam bence sizin ayarlarda bir sıkıntı var. Wmvare de İşlemci ayar bölümündeki tüm tikleri kaldırıp dener misiniz bi ?

• Editor
bilirsinya, 6 dakika önce yazdı:

Hocam bence sizin ayarlarda bir sıkıntı var. Wmvare de İşlemci ayar bölümündeki tüm tikleri kaldırıp dener misiniz bi ?

Yok aynı, yine ram yetersiz hatası veriyor...

Aksilik işte :) bizim işyerindeki tüm pc laboratuvarlarında ram ler hep 4 gb ve efi desteklemeyen kıytırık pc ler :D

PXE olayı bu kadar mükemmel olmuşken bunu kullanamayacağım.

Tabi belli de olmaz, belki de çalışır, bu hatayı sanalda alıyorum, gerçek ortamda hiç denemedim.

Edited by mephistooo2

mephistooo2, 2 dakika önce yazdı:

Yok aynı, yine ram yetersiz hatası veriyor...

Aksilik işte :) bizim işyerindeki tüm pc laboratuvarlarında ram ler hep 4 gb ve efi desteklemeyen kıytırık pc ler :D

PXE olayı bu kadar mükemmel olmuşken bunu kullanamayacağım.

Tabi belli de olmaz, belki de çalışır, bu hatayı sanalda alıyorum, gerçek ortamda hiç denemedim.

Vermeyince Mabut neylesin Sultan Mahmut :)

• Sad 1

bilirsinya, 46 dakika önce yazdı:

@karadurak hocam Fark etmişindir belki, eğer gözden kaçmışsa Uefi çalışmayan Regenerator gibi dos programların başına isset ${efi-64}  ekleyerek Lagacyde çalışıp Uefide menüde görülmemesini sağlayabilirsin.

Evet farkettim konboot efi de çalışmıyor normalde efi de çalışırda pxe menüye eklemenin yolu var mı bakmadım. diger uygulamalara da gözatmadım daha

sen bize güzel bir menü hazırlasana hacım hme winpe xp yi de çalışıtırıyor demiştin ben onu da göremedim.-

karadurak, 23 dakika önce yazdı:

Evet farkettim konboot efi de çalışmıyor normalde efi de çalışırda pxe menüye eklemenin yolu var mı bakmadım. diger uygulamalara da gözatmadım daha

sen bize güzel bir menü hazırlasana hacım hme winpe xp yi de çalışıtırıyor demiştin ben onu da göremedim.-

Hocam müsait olunca sizin menüyü editleyip ekleyeyim.

• Like 1

mephistooo2, 34 dakika önce yazdı:

@karadurak az önce dikkatimi çekti, vmware ipxe boot olurke parantez içinde 1.0.0 yazıyor, sanırım bu wimboot un versiyonu.

Bu sitede hiç versiyon belirtilmemiş ama bir resim var ve üstünde v1.3 yazıyor... :D

Ancak sitede derlenmiş dosyalar yok.

senin rescue.wim kaç gb dı son hali 

mephistooo2, 2 dakika önce yazdı:

Sadece wim

windows un son sürümlerinde 4gb lık makinalarda  960 mb a kadar sorunsuz yüklüyor wim boyutunu 30 mb düşürmen yeterli olacak. 

windowsun eski sürümlerinde 1.55gb a kadar sorunsuz yüklettim yin 4gb ramli makina olacak. eski sürümlerinden kastım 1909 dan öncekiler.

• Thanks 1

• Editor
karadurak, Bir saat önce yazdı:

windows un son sürümlerinde 4gb lık makinalarda  960 mb a kadar sorunsuz yüklüyor wim boyutunu 30 mb düşürmen yeterli olacak. 

windowsun eski sürümlerinde 1.55gb a kadar sorunsuz yüklettim yin 4gb ramli makina olacak. eski sürümlerinden kastım 1909 dan öncekiler.

Çok sağolasın tam sınırdan yırttım :D

Program Files içindeki Reference Assemblies klasörünü olduğu gibi sildim :)

Şimdilik sıkıntı yok gibi 3gb ram ile önyükleniyor, niyetim 2 gb e düşürmek :)artık yarın daha kapsamlı bir test yapacağım :)

Edited by mephistooo2
  • Like 1

mephistooo2, 7 dakika önce yazdı:

Çok sağolasın tam sınırdan yırttım :D

Program Files içindeki Reference Assmblies klasörünü olduğu gibi sildim :)

Şimdilik sınıtı yok gibi 3gb ram ile önyükleniyor, niyetim 2 gb e düşürmek :)artık yarın daha kapsamlı bir test yapacağım :)

3 GB yüklüyorsa iyi bence çünkü boyu sınırda ? 2 GB a yüklemesi için sanırım 700 MB dan aşagıda olması gerekiyor O da senin çalışma için zor görünüyor 

net framework dosyalarını dışarıdan yükleyebiliriz bende kendi çalışmamı öyle yapacam böylelikle hiçbir RAM sorunu olmaz 

• Editor
karadurak, 17 dakika önce yazdı:

3 GB yüklüyorsa iyi bence çünkü boyu sınırda ? 2 GB a yüklemesi için sanırım 700 MB dan aşagıda olması gerekiyor O da senin çalışma için zor görünüyor 

net framework dosyalarını dışarıdan yükleyebiliriz bende kendi çalışmamı öyle yapacam böylelikle hiçbir RAM sorunu olmaz 

Dışarıdan yükleme nasıl yapılacak...?

Edited by mephistooo2

bilirsinya, 4 dakika önce yazdı:

@karadurak hocam XP PE yi ekledim.

teşekkürler xp yi sanalda çalıştıramadım da gerçek makinada açıldı. Bendeki XP nin byutunu küçükteyim bakalım ne kadar hızlı açılacak bir de ag sürücüsünü ekletebilirsek :D 

karadurak, 5 dakika önce yazdı:

teşekkürler xp yi sanalda çalıştıramadım da gerçek makinada açıldı. Bendeki XP nin byutunu küçükteyim bakalım ne kadar hızlı açılacak bir de ag sürücüsünü ekletebilirsek :D 

Hocam ağ sürücüleri ekli o pe de :) birde programlar ekli onlarıda ayıklasan daha düşer boyutu.

Edited by bilirsinya