Jump to content

Km - Pxe Dual Multiboot V2

karadurak
 Share

Recommended Posts

bilirsinya, 13 dakika önce yazdı:

@karadurak hocam sistem lagacy çok iyi çalışıyor ancak Uefi çalışmıyor bilginize. Bugün ccboot ile deneme yapacağım bir ilerleme kaydedersem dönüş yaparım.

Bir de Acronis e direk ağ sürücüsü eklemenin bir yolu var mı biliyor musunuz. Y Sürücü ekli gelse.

Dual boot oluyor demiştin aioboot u o yüzden eklemiştik zaten 

acronisi bilmiyorum y sürücüsü olarak eklemek için boot.wim olarak kullanmak lazım 

bilirsinya, 2 saat önce yazdı:

Pxe dosyasının içindeki undionly.kkpxe dosyasının ismini undionly.kpxe yapın düzelir.

Yalnız PEler felaket hızlı olmuş. Eline sağlık. Yalnız systemclp de aşırı hız var :)

Please register to see this content.

O aşırı hızdan dolayı değil hatalı dosya atmışım ona bakarım 

karadurak, 6 dakika önce yazdı:

Dual boot oluyor demiştin aioboot u o yüzden eklemiştik zaten 

acronisi bilmiyorum y sürücüsü olarak eklemek için boot.wim olarak kullanmak lazım 

O aşırı hızdan dolayı değil hatalı dosya atmışım ona bakarım 

Aşırı hız işin esprisi :)

sanırım efi menu kodlarını çağıramıyor. Aio da uefi çalışıyor.

Edited by bilirsinya

• Editor

Beyler ben wim dosyalarını wimboot yöntemiyle önyükletemiyorum...

MBR modunda menü geliyor ancak wim dosyaları wimboot yöntemiyle önyüklenmiyor.

EFI modunda boot dosyası undionly.kkpxe dosyası ise boot olmuyor BIOS ekranına düşüyor, boot dosyası olarak bootx64.efi seçilince wim dosyaları yüklenebiliyor...

Sanırım undionly.kkpxe dosyası dual olarak çalışmıyor.

Aynı sorunu yaşayan var mı?

Edited by mephistooo2

@karadurak hocam bendeki undionly.kkxpe nin adı da kendiliğinden undionly.kxpe olarak değişti :D 

mephistooo2, 1 dakika önce yazdı:

Sanırım undionly.kkpxe dosyası dual olarak çalışmıyor.

Doğrudur hocam efi de boot etmedi. Gerçek makinede denemedim ama sanalda sonuç bu.

• Editor
red_d, 8 dakika önce yazdı:

Doğrudur hocam efi de boot etmedi. Gerçek makinede denemedim ama sanalda sonuç bu.

AIOBOOT'da dual olarak çalışan undionly.kkpxe dosyası bunda neden çalışmıyor acaba?

Edited by mephistooo2

mephistooo2, 3 dakika önce yazdı:

AIOBOOT'da dual olarak çalışan undionly.kkpxe dosyası bunda neden çalışmıyor acaba?

Sanal makine uefi de ağı hiç görmüyor, gerçek makinede deneme yapamıyorum şu an belki sanal makineyle ilgili bir durumdur.

• Editor

@karadurak üstad AIOBOOT'dan ipxe64.efi dosyasını ayıkladım, sanırım efi modunda menü gelecek ama bir dosyayı bulamıyor, tam anlayamadım, mesai de bitiyor... :)

İstersen bi o dosya üzerinde çalış... :)

Edited by mephistooo2

mephistooo2, 4 dakika önce yazdı:

@karadurak üstad AIOBOOT'dan ipxe64.efi dosyasını ayıkladım, sanırım efi modunda menü gelecek ama bir dosyayı bulamıyor sanırım tam anlayamadım, mesai de bitiyor... :)

İstersen bi o dosya üzerinde çalış... :)

Akşam bakacam da bende EFI li makina yok sanal makinada da EFI ayarını yapıyorum çalışmıyor. var mı farklı bir yöntem bakabilecegim.

• Editor
karadurak, 2 dakika önce yazdı:

Akşam bakacam da bende EFI li makina yok sanal makinada da EFI ayarını yapıyorum çalışmıyor. var mı farklı bir yöntem bakabilecegim.

Arkadaşlar genelde VirtualBox kullanıyorlar ama ben hep vmware kullanıyorum, efi de mbr de gayet güzel çalışıyor...

Edited by mephistooo2
  • Like 1

mephistooo2, 6 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar genelde VirtualBox kullanıyorlar ama ben hep vmware kullanıyorum, efi de mbr de gayet güzel çalışıyor...

Doğrudur hocam sorun sanal makinede sanırım, efi de hiçbiri açılmıyor, tüm bootloaderleri denedim.

mephistooo2, 57 dakika önce yazdı:

Tamam önce bendeki EFI sorununu çözebilirsem sonra PXE deki efi sorununa bakacam :D  eksik bir dosya vardır onu buluruz. Deneyebilen olursa siz de bulursunuz @bilirsinya

Edited by karadurak

karadurak, 28 dakika önce yazdı:

Tamam önce bendeki EFI sorununu çözebilirsem sonra PXE deki efi sorununa bakacam :D  eksik bir dosya vardır onu buluruz. Deneyebilen olursa siz de bulursunuz @bilirsinya

sanal için VMware Workstation kullan hocam.

undionly.kpxe dosyasını nasıl düzenliyorsun hocam.

Edited by bilirsinya

awengers44, 13 dakika önce yazdı:

Nerede hata yapıyorum acaba.. Dosyayı çıkartırken hata veriyordu defenderi komple sildim yine olmadı.

İçeriği Görüntüle

sendeki boot firwmare xpe.org un kendisine ait aioboot unki çıkması lazım. bi tesrlik var.

msD8Kb.png

awengers44, 14 dakika önce yazdı:

@karadurak Hocam temiz sistem önceki gün kurdum ve network vs işlemleri,de yapmadım. Bu hatayı nasıl veriyor bilemiyorum, kullandığım dosyalar tamamen sizin paylaşımınıza ait. Dosyaları elle değiştirmem kafi gelecekse aioboot.exe,den değiştireyim hemen.

Bilemedim güvenlik duvarı vs sen onları halletmişindir zaten ama ekran resimlerinden pek birşey anlaşılmıyor
siz pxe nin orjinal halini indirip deneyin orada hata vermiyorsa dosyalara bakarız 

• Like 1

karadurak, 4 saat önce yazdı:

Çalıştı mı @bilirsinya

@karadurak hocam çalışıyor Config ini de kodlar aşağıdaki şekilde olacak ve ipxe32.efi ipxe64.efi ana dizinde olacak. Ayrıca Menu.ipxe yi uefi ve lagacy olarak editlemen gerekiyor.

;

; will overrule filename or opt67 if client arch matches one of the below
; DHCP option 93  Client architecture
; 0 Standard PC BIOS
; 6 32-bit x86 EFI
; 7 64-bit x86 EFI
; 9 64-bit x86 EFI (obsolete)
; 10  32-bit ARM EFI
; 11  64-bit ARM EFI

[arch]
00000=undionly.kpxe
00006=ipxe32.efi
00007=ipxe64.efi

awengers44, Bir saat önce yazdı:

@karadurak Hocam temiz sistem önceki gün kurdum ve network vs işlemleri,de yapmadım. Bu hatayı nasıl veriyor bilemiyorum, kullandığım dosyalar tamamen sizin paylaşımınıza ait. Dosyaları elle değiştirmem kafi gelecekse aioboot.exe,den değiştireyim hemen.

Hocam kurduğunuz dizin paylaşımlı ise paylaşımı ikaldırın bir daha kurun pxe serveri açın kapatın sonra silip tekrar kurun çalışacaktır.

bilirsinya, 7 dakika önce yazdı:

Hocam kurduğunuz dizin paylaşımlı ise paylaşımı ikaldırın bir daha kurun pxe serveri açın kapatın sonra silip tekrar kurun çalışacaktır.

Hocam klasör veya disk paylaşıma açık değil. Paylaşıma açıp ve kapatıp her iki şekilde test ettim yine hata aldım.. Benim sistemde donanım anahtarı otomatik yüklensin diye bu defa win10 single language kurulum yaptım, bundan kaynaklı bir durum olabilir,mi emin değilim ancak sonuçta sınırlı bir işletim sistemi. Yarın pro enterprise kurup tekrar denerim inşaAllah. Bir tarafta macOS var sistemi bozmak istemiyorum ama boot dosyalarına karışmadan dism++ veya wintohdd ile kurulum yaparız ;) 

awengers44, 1 dakika önce yazdı:

Hocam klasör veya disk paylaşıma açık değil. Paylaşıma açıp ve kapatıp her iki şekilde test ettim yine hata aldım.. Benim sistemde donanım anahtarı otomatik yüklensin diye bu defa win10 single language kurulum yaptım, bundan kaynaklı bir durum olabilir,mi emin değilim ancak sonuçta sınırlı bir işletim sistemi. Yarın pro enterprise kurup tekrar denerim inşaAllah. Bir tarafta macOS var sistemi bozmak istemiyorum ama boot dosyalarına karışmadan dism++ veya wintohdd ile kurulum yaparız ;) 

hocam denediğiniz ağda ishare yada ccboot var mı?