Jump to content

Km - Pxe Dual Multiboot V2

karadurak
 Share

Recommended Posts

karadurak, 15 dakika önce yazdı:

undionly.kpxe   dosyası sadece dual boot için kullanılan bir dosyadır. uygulamalarda bir rolü yok.  o dosya olmasa zaten başlatamazsınız. ki undionly.kkpxe adıyla mevcut çalışmada

Biliyorum Üstadım,  Orjinal hali ile resmettim aşağıda  bi bakmaya anlayacaksınız zaten. 

Please register to see this content.

UZUNLAR, 3 dakika önce yazdı:

Biliyorum Üstadım,  Orjinal hali ile resmettim aşağıda  bi bakmaya anlayacaksınız zaten. 

Filename kısmında undionly.kpxe yazıyor. onu siz mi degiştirdiniz. Bende pxe yi açınca direk undionly.kkpxe olarak geliyor. o yüzden sizde hata vermesi normal

karadurak, 1 dakika önce yazdı:

onu siz mi degiştirdiniz

Hayır üstadım hiç ellemedim ben 

Bu kadar arkaşın içinden hiç mi çalıştıran  olmadı Allah aşkına yaaa    :)   haaaa  hata benden nasıl kaynaklanır valla akıllara zarar  !!

Edited by UZUNLAR
Edit
  • Haha 1

awengers44, Şimdi yazdı:

@karadurak Hocam free versiyonda 16x yazdırma özelliği yok ve 6 versiyonunda tr dil desteği maalesef mevcut değil. Daha önce 9 full versiyonu hazırladım ancak bazı hatalar almıştım ve boyutu,da yüksekti, henüz multiboot sistemde sorunsuz çalışanı bulamadım.

Üstad, benim karşılaştığım hata ile karşılaştın mı ?  yoksa her şey normal Server  çalıştımı ?   hemen cevap sonuç istiyorum kardeşim.  

awengers44, 1 dakika önce yazdı:

@UZUNLAR Hayır hocam ben henüz sistem üstünde işlem veya test yapmadım :) başka sistemler üstünde çalışmalar yapıyordum.

Yahu indirdiysen  bi tıkla serveri kuracan diğer tıkla çalıştıracan, merak ta mı etmedin şu ana kadar yahuuuu   :D 

• Haha 1

UZUNLAR, 4 dakika önce yazdı:

Yahu indirdiysen  bi tıkla serveri kuracan diğer tıkla çalıştıracan, merak ta mı etmedin şu ana kadar yahuuuu   :D 

indiremedim üstad hata verip erişim hakkına sahip değilsiniz diyor, tncdebrid,de çalışmıyor kaldı böyle.

awengers44, Şimdi yazdı:

indiremedim üstad hata verip erişim hakkına sahip değilsiniz diyor, tncdebrid,de çalışmıyor kaldı böyle

hayyy ben senin PC ne  Internetine tüküreyim...   :D   ben bu sevdadan vazgeçecem arkadaş.  Hep birlikte olup şu projeye katkımız olsun  en azından test edelim, yardımcı olalım bağabından....     bir kaç kişi dışında  kimseden fayda yok.  Sanki ben Bilgi İşlemci ya da Teknik Servis sahibiyim   yuhhhh bana   :D 

• Haha 1

awengers44, 4 dakika önce yazdı:

@UZUNLAR Rica ederim üstad :D lütfen sakin olalım.. Üstünde düşenden fazlasını yapıyorsun zaten Allah eksikliğini vermesin. Belki karadurak hoca dosyayı düzenliyor link,i kaldırmıştır :) gün içinde bende test edip geri dönüş yapacağım inşaAllah.

Niye kaldırayım yahu ?  herhangi bir sıkıntı göremedim ben çok çabuk çöpe atıyorsunuz herşeyi :D 

• Haha 1

UZUNLAR, 32 dakika önce yazdı:

karadurak, 27 dakika önce yazdı:

Filename kısmında undionly.kpxe yazıyor. onu siz mi degiştirdiniz. Bende pxe yi açınca direk undionly.kkpxe olarak geliyor. o yüzden sizde hata vermesi normal

UZUNLAR, 26 dakika önce yazdı:

Hayır üstadım hiç ellemedim ben 

Bu kadar arkaşın içinden hiç mi çalıştıran  olmadı Allah aşkına yaaa    :)   haaaa  hata benden nasıl kaynaklanır valla akıllara zarar  !!

Dün gece 1 civarı uykulu uykulu deneme yapmıştım? .resimdek aynı hatayı bende aldım. Fakat daha sonra ilk açılışta grldr mi seçtim severi sil deyip tekrar mı yukledim hatırlamıyorum . Sonra düzeldi  sistem virtulabox tan açıldı. 

iskader, 12 dakika önce yazdı:

Dün gece 1 civarı uykulu uykulu deneme yapmıştım? .resimdek aynı hatayı bende aldım

Bilgilendirmen  için Teşekkür ederim kardeşim,  hepsi bu kadar.  Rica etsem  Acronis menülerini    çalıştırıp sonucu bildirir misin .?

UZUNLAR, 4 dakika önce yazdı:

Bilgilendirmen  için Teşekkür ederim kardeşim,  hepsi bu kadar.  Rica etsem  Acronis menülerini    çalıştırıp sonucu bildirir misin .?

ilk açılışta neyle başlatacıgını seçiyorsun. sende bu şekilde görünmüyor mu

ucuQzf.png

UZUNLAR, 5 dakika önce yazdı:

Şuan işyerindeyim.  Eve erken gidebilirsem akşam bakmaya çalışırım .

• Like 1

karadurak, 1 dakika önce yazdı:

ilk açılışta neyle başlatacıgını seçiyorsun. sende bu şekilde görünmüyor mu

Hayır üstadım  ben de , direk         "undionly.kpxe "          varsayılan olarak  karşılyor 

• Thanks 1
  • Sad 1

UZUNLAR, Şimdi yazdı:

Hayır üstadım  ben de , direk         "undionly.kpxe "          varsayılan olarak  karşılyor 

tamam senin önceki çalıştırdığın dosyalar sisteme kaydolmuştur.  o yüzden takılı kalmış neyse sende undionly.kpxe dosyasını at sıkıntı olmaz iki türlü de çalışır işte :D 

Üstadım, ben zaten bi şekilde hemen hemen her türlü problemi aşarım.  Her kes aynı seviyede  bu olaya hakim olmayabilir. Ben o yüzden  yazıyorum/söylüyorum. Son kullanıcı bir an bocalatmasın diye.  Siz zaten en mükemmelini yapıyorsunuz/yapacaksınız .  Valla kendimi şu an sanki HATA ARAMA Memuru gibi hissettim.   :D   

• Haha 1

UZUNLAR, 12 dakika önce yazdı:

Üstadım, ben zaten bi şekilde hemen hemen her türlü problemi aşarım.  Her kes aynı seviyede  bu olaya hakim olmayabilir. Ben o yüzden  yazıyorum/söylüyorum. Son kullanıcı bir an bocalatmasın diye.  Siz zaten en mükemmelini yapıyorsunuz/yapacaksınız .  Valla kendimi şu an sanki HATA ARAMA Memuru gibi hissettim.   :D   

Herkese anlatmak ve öğretmek zorunda da değiliz. Ben zaten en basit haliyle paylaşım yaparım. Pxe de filename kısmından dosyayı seçip boot edemeyenlerin ağ sistemleriyle bir alakası yoktur zaten ?

@karadurak hocam şu an il dışındayım elimde tek pc var, sanal makinede menüleri deniyorum, ATİ ve ADD de şöyle bir ekran geliyor. Sanal makine kaynaklı mı yoksa  başka bir şey mi emin olamadım. Diğerlerinde sorun yok hepsi açıldı. Boş menüleri de müsait bir zamanda denerim inşallah.

1616063961_EkAklama2020-06-17120911.jpg.ccb6d46444c0d2be1b01b9a77f2c4d31.jpg1335427372_EkAklama2020-06-17121542.jpg.60cd769f1e4355281e9b0f076dc8177a.jpg

red_d, 14 dakika önce yazdı:

@karadurak hocam şu an il dışındayım elimde tek pc var, sanal makinede menüleri deniyorum, ATİ ve ADD de şöyle bir ekran geliyor. Sanal makine kaynaklı mı yoksa  başka bir şey mi emin olamadım. Diğerlerinde sorun yok hepsi açıldı. Boş menüleri de müsait bir zamanda denerim inşallah.

evet hocam vrboox ile alakalı bir durum ahcı mod sorunu sanırım. gerçek makinada sorun yok

• Thanks 1

karadurak, 2 saat önce yazdı:

Herkese anlatmak ve öğretmek zorunda da değiliz. Ben zaten en basit haliyle paylaşım yaparım. Pxe de filename kısmından dosyayı seçip boot edemeyenlerin ağ sistemleriyle bir alakası yoktur zaten ?

Pxe dosyasının içindeki undionly.kkpxe dosyasının ismini undionly.kpxe yapın düzelir.

Yalnız PEler felaket hızlı olmuş. Eline sağlık. Yalnız systemclp de aşırı hız var :)

Edited by bilirsinya

@karadurak hocam sistem lagacy çok iyi çalışıyor ancak Uefi çalışmıyor bilginize. Bugün ccboot ile deneme yapacağım bir ilerleme kaydedersem dönüş yaparım.

Bir de Acronis e direk ağ sürücüsü eklemenin bir yolu var mı biliyor musunuz. Y Sürücü ekli gelse.

Edited by bilirsinya