Jump to content

Ekran Kartı çalışmıyor

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

R7 240 4 GB 128 Bit Ekran Kartım Yerine Nitro 8 Gb 256 Bit Ekran Kartını Kullanmak İstediğimde Donanımlarımda Powersuply Değiştim. Ekrstaradan VGA Dönüştürücü aldım. Ama sonuç yine aynı.

ANAKART:

poiKEc.png

Arada Aparat Kullanıyorum:

RV2ubP.jpg

Kullanılan Güç Kaynağı:

650w powersuply

Takılacak Olan Ekran Kartı: Nitro 256bit 8gb ekran kartı . Ekran kartına ışık gidiyor ancak faaliyete geçmiyor ekranda görüntü alamıyorum.

Monitör Philips Monitör MODEL:PHILIPS 21,5" 223V5LHSB2 5ms HDMI VGA Full HD MONİTÖR

Sizce neden böyle birşey oldu donanimci arkadaşlar Görüntü Alamıyorum.

Edited by Anarchosa

Ekran kartı temizlenip kontak spreyle yıkamakta vb. + işlemcisinin termik macun yenilemesi ve fan kontrolleri yapılarak testler sonuç verir. Vermezse eğer ekran kartı arızalı garantisi varsa verin yoksa,tamire değmez daha evvel başıma gelmişti.

Spoiler

Edited by forjest

casper0007, 15 dakika önce yazdı:

ekran kartına gıden guc kablosu boşta gibi iyi incele

Ekran kartı kablosu takılı değil di taktım fan döndü. Görüntü Gelmiyor Halen Ekran kartını çıkartıp başka ekran kartı taktım dandik 128 bit 4gb çalıştı.

Ekran karta ekstra bir ayar mi yapmamiz gerekiyor çözemiyorum

MrRush, 8 dakika önce yazdı:

Başka bir cihazda deneme yaparsan sonuç ortaya çıkabilir.

Çalışırsa eğer PSU kaynaklı. Yine çalışmazsa Chipset sorunu.

650w taktım başka ekran kartı taktım 128bit 4 GB ekran kartı sistem açıldı.

mWpF59.jpg

Fanlar devreye girdi dediğiniz gibi kabloyu takmamisim ancak görüntü halen alamıyorum

otuken, 34 dakika önce yazdı:

Dönüştürücüyü yanlış almış olabilirsin. VGA to HDMI'ın bir de tersi var; HDMI to VGA. Büyük ihtimal bundan kaynaklı...

RV2ubP.jpg

HDİM Olarak ekran kartına bağlanıp VGA olarak monitör çıkışı veriliyor

Şuan eski ekran kartımı bunu üzerinde kullanıyorum çalışıyor yenisinde çalışmadı bu parçayı da yeni nesil ekran kartları direkt veya VGA üzerine çalışmadığını fark edince bu parçayı almaya istedim ama yine verim alamadım

• Like 1

Dostum elindeki ekran kartı mininglerin göz bebeği çıkma bir kart aldıysan genelde mosfetleri kısadevreye düşüyor devamlı ram frekansları yükseltiltiği için. Yok sağlam ben zaten kullanıyordum eminim diyorsan sistemindeki anakartın Pci express portu 3.0 16x olmalı. Bu kartlar pci express 2.0 16x de bile çalışır ama hem performans alamazsın hemde bazı anakartlarda görüntü vermiyor. Hdmi to vga çeviricin çalışıyormu onu eski ekran kartında hdmi çıkış varsa bir dene eğer çalışıyorsa bu dediklerimi göz önünde bulundur, hiçbir çözüm bulamazsan en basit yöntemle yeni nesil toplanmış cihazı olan bir arkadaşın varsa onun kasasında sadece ekran kartını tak dene yine görüntü vermiyorsa umutsuz olma tamir edilir çöpe gitmesin yazıktır sapphire 8gb iyi bir karttır. Yeterki işi bilen ustaya emanet edilsin. Bios dump error olabilir mosteflerin kısadevre olabilir, çipseti ısınmıyorsa işin zor çipsetin yeniden kalıplanması gerekir vs vs. 

not: bu modellerde çift bios olması gerekiyor üzerinde ufak bir switch anahtar olmalı onu aç dene kapa dene birde bios sıkıntısı varsa biri çöktüyse diğeri çalışıyordur iki türlüde denemiş olursun. Ha birde unutmadan soğutma blogunu sök çipin üzerindeki eski thermal macunu alkolle tertemiz yapana kadar sil soğutma blogunu takmadan sadece kasaya start verip bak bakalım görüntü verecekmi. Senin karttada thermal macundan dolayı kısadevre olmasın arkadaşın başına gelmişti forumdan birsinin

Edited by Senkron2
  • Like 1
  • Thanks 1

Şuan eski ekran kartımı bunu üzerinde kullanıyorum çalışıyor yenisinde çalışmadı bu parçayı da yeni nesil ekran kartları direkt veya VGA üzerine çalışmadığını fark edince bu parçayı almaya istedim ama yine verim alamadım

Please register to see this content.

Ekran kartım eskisi ve yenisi ekledim

Şöyle: Yeni bir sistem topladım . AMD Ryzen 3100 , Asus  prime b450m-k, 2x8 gb gskill 3200 ram , ekran kartı SAPPHIRE 8g Rx 570 Gddr5 Pulse 11266-75-20g HP EK SK SP250. 

sistemi topladım. Monitör HP 2310i Dvi-HDMI ile ekran kartına bağladım. Ancak görüntü yok.

Sonra başka bir monitör bağladım. dvi ve vga portu olmayan hdmi ve display portu olan. Ve görüntü geldi.

Sistemin kendi monitörü sonradan geldi. Onda da hdmi ve display port var.