Jump to content

Yeni Bilgisayarım (yoldaşım) :)

melihasliyuksek
 Share

Recommended Posts

Merhabalar TNCTR ailesi bundan bi 1 hafta önce intel i5 3.nesil işlemcili 8 yıllık 4 gb ramli 8 yıllık harddiski bad sactor dolu bir laptopla 2 yıl boyunca burda her yeni windows sürümü çıktığında azcık bile olsa daha stabil bir performans için gelir tek tek hepsini kurar denerdim azıcık bile hızlansa ne iyi site derdim içimden çok mesajım ve konum yok ama şu son 1 haftaya kadar burayı çok sık kullandım herkesin çalışmaları için özellikle herkese teşekkür ediyorum özellikle @forjest, @MrRush, @Emre028, @MOTUN bu reislerin sistemlerini çok kullandım ve çok arkadaşıma yakınıma mahalledeki bilgisayar tamircisine kadar herkese önerdim ve hiç kuşkuyla ya kredi kartı girsem ne olur felan diye hiç düşünmedim güvendim ve güvenim hiç boşa çıkmadı artık çok üst düzey ve M2 ssd ye sahip bir bilgisayara sahip olduğum için Windows arayışlarım ve format maceralarım sona erdi gittim orjinal 20H2 sürümü kurup 15 TL ye bi lisans aldım :)  son kez teşekkür etmek istedim bu foruma özelden yardım aldığım, link aldığım insanlara teşekkürler.Görgüsüzlük gibi gözükürse affola ama sadece heyacanımı paylaşmak  ve benzer sistem almak isteyen, benzer sistemi olup sorun yaşayana yardımcı olmak için sistem özelliklerini ve resmini koyuyorum fps değerleri merak eden olursa söyleyebilir denerim oyunları! ALLAH DAHA İYİLERİNİ İNŞALLAH SİZE NASİP EDER!!!...

İşlemci:Ryzen 5 3600

Ekran Kartı:RX 5700XT 

PSU:600w High Power 80+bronze eco

Ram:Gskill 3600mhz 16 gb ddr4 ram

M2 SSD:Kingston A2000 500GB

Harddisk:1 TB Seagate 7200rpm

Kasa:Aerocool Ore Saturn

Anakart:B450 Gaming Plus Max

Ryzen 5 3600 kullanan başka arkadaşlar var ise sorumda olacak onlara.

WhatsApp Image 2020-09-30 at 23.06.09.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-30 at 23.06.13.jpeg

Edited by melihasliyuksek
  • Like 7

Hayırlı olsun güle güle kullan. Ryzenlerde sistemler sonradan stabile bindiği için anakartına uygun modelin biosunu güncellemeni tavsiye ederim. Ayrıca her nekadar uçak gibi sistemede sahip olsan windows 10 ham hali iğrenç bir vaziyette yani demem o ki forumdan faydalanacağın bir çok konu çıkacaktır karşına. Naçizane tavsiyem kesinlikle yararlandığın konulara en azından bir teşekkür beğeni, deneme yanılma yöntemiyle bulduğun çözüm veya problemleride paylaşmandır. Bu forumun ana temeli dayanışmayı amaçlar. İyi forumlar

Hayırlı olsun Bios ve Ekran kartı güncellemelerini unutma  geçen sene topladım bende , 1 yıl akdar çıkan bios ve ekran kartı güncellemeleriyleanca kendine geldi.
Donma siyah Ekran vs.. karşılaşırsan hemen heyecan yapma diye yazdım :)

Güle güle kullan tekrar hayırlı olsun.

@melihasliyuksek Hayırlı olsun! yeni bilgisayarınız iyi günlerde kullanmanız dileklerimle değerli kardeşim. Bu denli cihazlarda gönlü olup alamayanlarada Allah nasip etsin tabiiki. :) 

@RedDunyam EBA ayaklarıyla_online satış mağazalarında bir dünya değerini hak etmeyen fiyat koyan fırsatçılarla dolu, dalaveracıların kaynadığı süreçten geçtiğimiz günler ne yazıkki. $£/dolar euro'nun artışlarınıda eklediğimizde,eski fiyatlara göre büyük artışların olduğu görülmekte. resmen hint kumaşı oldu cihazlar. 2.eller bile sıfırdan pahalı olarak satıldığına denk gelmekteyim şu aralar. Aranılan modeller yada donanım çeşitlilikleri azaldı bulunsada , iki misli fiyatlarda satılmaktalar neredeyse artık. İthalatçı firmalarda da büyük etkiler var malmı gelmiyor ya da mevcut malı piyasayamı sürememekteler acaba. Marketler de de,dijital cihazların reklamları ve satışlar çeşitlilikleri bir kaç aydır azaldı bilmem farkettinizmi.

Hayırlı olsun

Kişisel görüşümdür kim katılır kim katılmaz bilemem ama AMD/AMD tabanlı sistemlere karşıyım Alternatifli olmaları her zaman daha performanslı sorunsuz çalıştığına şahit oldum işlemci ve Ekran karıtndan bahsediyorum.
Benim düşünceme göre sistemler
AMD/NVİDİA veyahussa İNTEL/AMD şeklinde olmalıdır.Bütçe yetiyor birazda lükse kaçmayı seviyorsanız İNTEL/NVİDİA şeklindede olabilir.Ama genel toplamda üstede yazdığım gibi amd-amd olmamalı 

• Like 2