Jump to content

Uninstaller ( Kaldırıcı ) Programlar Hakkında

Cizikk
 Share

Recommended Posts

Merhabalar

Değerli form üyeleri

Windows'ta  herhangi bir programı kaldırdığımız zaman geride bir çok kaldırılan programa ait artıklar bırakmaktadır. Tabi bu zamanla bilgisayara ek yük bindirmekte ve farklı sorunlara sebep açmaktadır.

Windows'un kendi ekle-kaldır aracı bu oluşan sorunları ortadan kaldırmaya yeterli olmamaktadır. 

Zamanla bu gibi sorunlar karşısında, farklı gelişmiş kaldırma programları yazılım piyasasında yerini almıştır.

Örneğin:

Hibit uninstaller 

Revo Uninstaller

IObit Uninstaller

Ashampoo uninstaller

Total uninstaller 

Gibi tecrübe ettiğim programları yazdım ( Çeşit artırılabilir ).  Hepsinin kendine has ara yüzü ve kullanım kolaylığı sağlayan yardımcı menüleri var.

Bu konuyu açma sebebim Uzun zamandır Revo Uninstaller kullanıyordum lakin bir kaç defa program kaldırma sorunları yaşadım. Farklı Program arayışlarına göz atarken  Hibit uninstaller tanıştım ve  kullanmaya başladım. Tabi ne kadar kaliteli deneme aşamasındayım...

Sizlere göre hangisi daha iyi kalıntı temizliği yapıyor ve Farklı önerebileceğiniz programlar var mı ?

Teşekkürler.

Edited by Cizikk

Hibit uninstaller ile devam edin derim. ücretsiz ve sınırsız kullanım doğru komutları kullanarak sistemden tamamen uygulamaları kaldırmakta. Üzerinde de ayrıca farklı araçlarda var üstelik ekstradan temizlik,sistem araçları + vd.

Spoiler

0Dn7M0

Kaynak: 

Please register to see this content.

• Like 3
  • Thanks 1

Sayın forjest

Hibit uninstaller  kullanım ve yardımcı programlarıyla gerçekten kaliteli bir program. Şimdilik çok memnunum.

Lakin bir şeyle karşılaştım bunun sebebini bulamadım şöyle ki ;

SSD kullanılan bilgisayarlarda disk birleştirici kapatıyorduk. Çünkü SSD'lerde gereksiz bir işlem.

Hibit uninstaller  Araçlar menüsünde - Zamanlanmış görev yöneticisini açtığımızda, windows disk birleştiriciyi aktif ettiğini fark ettim.

Bunun dışında çok kullanışlı bir program. 

Cizikk, 17 dakika önce yazdı:

Sayın forjest

Hibit uninstaller  kullanım ve yardımcı programlarıyla gerçekten kaliteli bir program. Şimdilik çok memnunum.

Lakin bir şeyle karşılaştım bunun sebebini bulamadım şöyle ki ;

SSD kullanılan bilgisayarlarda disk birleştirici kapatıyorduk. Çünkü SSD'lerde gereksiz bir işlem.

Hibit uninstaller  Araçlar menüsünde - Zamanlanmış görev yöneticisini açtığımızda, windows disk birleştiriciyi aktif ettiğini fark ettim.

Bunun dışında çok kullanışlı bir program. 

Windows hizmetlerden , disk birleştirme özelliğini tamamen kapatabilirsiniz. Hibit uninstaller'ın portable olanını kullanıyorum bende herhangi bir servis vb. hizmeti açtığını görmedim. Kendimde ssd disk kullanıyorum ayda bir kez, asc pro üzerinden katıhal ssd disk fonksiyonunu kullanarak compression yapıyorum ayda birkez yapılsa yeterli katıhal modunda. Bahsettiğiniz gibi normal disk birleştirme işlemine gerek yok. Hizmeti açmışsa eğer normal kurulumla yapılan hibit'ten kaynaklı olabilir.

• Like 2

CEM0KA, 5 saat önce yazdı:

Your Unistaller 7 Diğerleri piyasada yokken bu vardı ve halen de işini kaliteli yaptığına inanıyorum. Şu ana kadar sorunsuz kaldıramadığım proğram olmadı.

Your Unistaller uzun zaman kullandım, bir kaç kez program kaldırmada sıkıntı yaşayınca kullanmayı bıraktım.

"Windows'un kendi uygulaması varken diğerlerine ne gerek var?" diyenler olmamış!

Ben de yıllardır Revo kullanıyorum ve işini gayet iyi görüyor. Kaldırmak istediğin program sıkıntılıysa diğerleri de iş yapmaz gibi geliyor bana..

• Like 1

otuken, 34 dakika önce yazdı:

"Windows'un kendi uygulaması varken diğerlerine ne gerek var?" diyenler olmamış!

elmayla armudu karıştırmamak lazım azizim.😉

uN1versum, 16 saat önce yazdı:

Hibit uninstaller bir süre denedim allanmış pullanmış çin mallarına benziyor tavsiye etmem Revo Uninstaller alanında en iyisi

ben de aynı şekilde düşünüyorum. hibit portable olarak duruyor kenarda ancak revo'dan şaşmıyorum.

• Like 1

CEM0KA, 9 saat önce yazdı:

Your Unistaller 7 Diğerleri piyasada yokken bu vardı ve halen de işini kaliteli yaptığına inanıyorum. Şu ana kadar sorunsuz kaldıramadığım proğram olmadı.

Lisans problemi olmasa bende kullanıyordum lakin bi kaç kez programın yanlış dosyaları zorla silmesinden ötürü pc formatlık olduğuındsoğumuş revo uninstalleri keşfetmiştim ömür boyu lisansı bulunduğundan mütevellitte kullanmaya devam ediyorum ve çok memnunum.

• Like 1

Revo nun kaldırdığı programla ilgi kalıntılar bıraktığını gördüm.Hibit kullanıyorum tek tıkla ilgili programdan eser kalmıyor.Ben pc ye kurarak kullanıyorum bilgisayarı kesinlikle yormuyor.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

• Like 1