Jump to content

Ventoy Grubfm Grub4dos Multiboot

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
mustafakarasan, 7 dakika önce yazdı:

ventoy 1.50 1gb versiyonu gelecek galiba.buarada bu ikinci kısım exfat görünüyor onun ntfs olmasımı daha iyi exfat olmasımı.

evet dün fırsatım olmadı bu gün hazırlayıp vereceğim inşaallah ikinci exfat derken? 1 bölümden ayrı bir ikinci exfat bölümümü var

köylü, 23 dakika önce yazdı:

evet dün fırsatım olmadı bu gün hazırlayıp vereceğim inşaallah ikinci exfat derken? 1 bölümden ayrı bir ikinci exfat bölümümü var

usb iki bölüm birinci bölüm 1gblik fat16 diğer kısım ise exfat.bunu dmeek istedim exfat olan  ntfs olabilirmi yoksa exfat dahamı iyi

• Editor
serhat100, 14 dakika önce yazdı:

@köylüüstad ventoy "1.0.50 1gb sürümü eklenmiştir" core.img dosyasını içine eklememişsin rica etsem core.img dosyasını paylaşırmısın.

hocam eminmisiniz eklemiş olmam lazım?

Please register to see this content.

• Thanks 1

Harici diskime kurdum.

İsolardan hariç program müzik vs dosyalarımda var diskimde . 

100000 civarı dosyayı taramaya çalıştığı için 

siyah ekranda"ventoy scanning files please wait"  uyarısıyla yarım saat bekletiyor.

Sorum: ventoyu sadece tek klasörde tarama yapmasını sağlayabilirmiyiz.

Mesala iso klasörü?

Eğer çözümü yoksa bootloader olarak grubfile manageri bootloader olarak ayarlayabilirmiyiz?

• Editor

@crasadure nin o konuda bir videosu olması lazım birinci bölüme bir ventoy klasörü oluşturun aşağıdaki dosyayı ventoy klasörüne koyun o dosya sadece birinci bölümdeki iso klasörü içerisinde arama yapacaktır eksik bilgi olabilir denemek isteyen denesin bildirsin

• Like 2

köylü, 31 dakika önce yazdı:

@crasadure nin o konuda bir videosu olması lazım birinci bölüme bir ventoy klasörü oluşturun aşağıdaki dosyayı ventoy klasörüne koyun o dosya sadece birinci bölümdeki iso klasörü içerisinde arama yapacaktır eksik bilgi olabilir denemek isteyen denesin bildirsin

Ustam çok teşekkür ederim. sorunsuz şekilde işimi gördü.

mustafakarasan, 1 saat önce yazdı:

Örnek varmı Serhat üstadım

hocam ben şöyle yaptım ventoyun arama yapmasını istemediğiniz klasörün (yada klasörlerin) içine ek'te olan ".ventoyignore" dosyayını koyun ventoy o klasörlerde arama yapmıyor.

• Like 1

• Editor

boot klasöründen boot.wim çalıştıracaklar için localboot.cfg dosyası aşağıdadır efi bölümündeki grub klasörü içndeki dosya ile değiştirirseniz f4 te windows kur seceneği çıkar ve boot klasörüne koyduğunuz boot.wimi çalıştırır

• Like 4
  • Thanks 1

mustafakarasan, Bir saat önce yazdı:

merhaba arkadaşlar linkteki şekilde multbiootum varda bunun ventoy kısmını nasıl güncellerim acaba.sağolsun uzunlar üstad yapmıştı bunu bana.ventoy kısmını nasıl güncelerim hangi dosyaları güncellemem gerekli acaba.dosyada iki tane kur var.ikiside kurar ama siz multiboot kur olan ile kurun

Konunun yeri burası değil bence. Sadece ventoy ile ilgili konu var. Orada sorabilirsin. Ya da ayri ayrı bir konu açarsın.

Edited by By_FaRuK
  • Like 1

• Editor
asil111, 22 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar diyelimki  D yada E sürücüsünden belirttiğimiz bir ISO yu Ventoy  ile kurabiliyormuyuz ? Evet ise Nasıl ?

ventoy bilgisayarın diğer sürücülerini görmez sadece kurulu olan bellekteki exfat bölümdeki isoları görür ve kurar bu sistem içerisinde f7 tuşu ile grubfmi çalıştırıp tüm sürücülerdeki isolara ulaşıp kurabilirsiniz ayrıca ana link içerisinde bulunan boot.wim dosyasını boot klasörüne koyup yukarda verdiğim localboot.cfg dosyasını belirtilen konuma atıp f4 ile boot.wimi çalıştırıp startiso ve startim yöntemleriylede sistem kurabilirsinz

• Like 3