Jump to content

Ventoy Grubfm Grub4dos Multiboot

köylü
 Share

Recommended Posts

ben dün VentoyVlnk bu dosyayı çalıştırdım ne işe yarıyor diye.ventoy plugson olanı çalıştırdım.şimdi ondan sonra hiçbir şekilde bilgisayarımda ventoy orginal veya köylü üstadın ventoyları çalıştıramıyorum kuramıyorum.kurulumda hata veriyor.bilgisayarıda kaçke zyenidne başlattım ama bir türlü bu sorunu aşamadım.sorun ne olabilir acaba

bu hataları veriyor.log kaydıda var sorun ne olabilir.bilen bir arkadaş yardımcı olabilirmi acaba.format atmadan çözebilirmiyim.

Please register to see this content.

köylü, 28 dakika önce yazdı:

1gb lık sürümü son kez güncelledim gelen yeni özelliklerden sonra bu sistemi yapmaya kırmaya uğraşmaya gerek yok

Üstadım elinize sağlık emekleriniz için ben 1 gblık sürümleri çok kullandım sayenizde. Son olarak 1.66 kullandım sorunsuzdu ventoyun forumlarına baktığımda gördümki 1.65 den sonra 66 67 68 de isoları görmeme gibi sorunlar olmuş 1.69 a güncellenmiş. Sizin 1 gb versiyonun farkı içerisine oluşturduğunuz boot wim i atıyorduk değilmi? Bunu ventoyun standart ama yeni sürümlerinde 1gb sürüm olmadan yapabilecekmiyiz acaba

Edited by Senkron2

• Editor

Boot wimin bi önemi yok bu sistemde efiye atarsan komutla kuruyor exfata atarsan tıklamayla kuruyor yeni düzenlemeyle kendi bilgisayarında ise dosyalar diğer harddiskinde mevcutsa gidip dosyayı bulup tıklıyorsun o kadar grubfm gibi aynı gezici bir usb ise birinci bölüme yine iso wim boot olabilen dosyaları atıp tıklamayla kurabiliyorsun yani 1 GB şık ve modifiye bir ventoy kullanmanın bir anlamı yok orjinal oynanmamış bir ventoy artık her işlemi yapabiliyor hatta kurulumda üçüncü bir bölüm oluşturup onuda kullanabiliyorsun

• Like 2
  • Thanks 4

ventoyda ventoy.json dosyasına birden fazla tema ekleme kodu varmıydı

alttaki kısımmı değişiyordu

"theme": {
        "file": "/grub/themes/ventoy/theme.txt",
        "gfxmode": "1024x768",
        "display_mode": "GUI",
        "serial_param": "--unit=0 --speed=9600",
        "grub_left": "0%",
        "grub_top": "85%",
        "grub_color": "#eff0f1",
        "fonts": [
            "/grub/fonts/unicode.pf2",
            "/grub/fonts/unicode.pf2"
        ]
    },

Edited by mustafakarasan

mustafakarasan, 30 dakika önce yazdı:

Bir ara @crasadureböyle birşey paylaşmıştı.bulamadım 

"theme": {
        "file": [ 
        "/ventoy/themes/default/theme.txt",
        "/ventoy/themes/desktop/theme.txt",
        "/ventoy/themes/honeycomb/theme.txt",
        "/ventoy/themes/litemint/theme.txt",
        "/ventoy/themes/bigsur/theme.txt"
        ],
        "default_file":0,
        "gfxmode": "1024x768",
        "display_mode": "GUI",
        "serial_param": "--unit=0 --speed=9600",
        "ventoy_left": "5%",
        "ventoy_top": "95%",
        "ventoy_color": "white"
    },

Edited by crasadure
  • Like 1

köylü, 16.02.2022 - 09:13 yazdı:

Boot wimin bi önemi yok bu sistemde efiye atarsan komutla kuruyor exfata atarsan tıklamayla kuruyor yeni düzenlemeyle kendi bilgisayarında ise dosyalar diğer harddiskinde mevcutsa gidip dosyayı bulup tıklıyorsun o kadar grubfm gibi aynı gezici bir usb ise birinci bölüme yine iso wim boot olabilen dosyaları atıp tıklamayla kurabiliyorsun yani 1 GB şık ve modifiye bir ventoy kullanmanın bir anlamı yok orjinal oynanmamış bir ventoy artık her işlemi yapabiliyor hatta kurulumda üçüncü bir bölüm oluşturup onuda kullanabiliyorsun

hocam senin yaptığın ince ayarlar çok iyiydi ama, orj ventoyu kuruncausb de ne kadar iso varsa hepsini sıralıyor ve senin yaptığında dır'a basınca iso klasöründekiler listeleniyor sadece, birde f4 de start iso yöntemini çok kullanıyordum yenisinde bu yok mesela, ben senin yaptığın son versiyon neyse onu kullanmaya devam edicem :)

• Editor
byhabit, 6 saat önce yazdı:

ustam peki bu f4 den girdiğimiz start iso menüsü varya bu ana ekrana alınabilirmi, genelde ana ekrandan (dır iso) kurarken diski görmüyor, dıs ıso nun altında bu start iso menüsüde olsa ordan direk açsak mükemmel olur bence

ana ekrana alınmaz o menünün çalışması için bootmgr boot ve microsoft klasörleri lazım halbuki orjinalde bu boot.wimi birnci bölüme koysan açılışta direk karşında ve tek tıkla çalışacak sekilde ayarlanmış