Jump to content

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı

zamaneberduşu
 Share

Recommended Posts

Merhaba,

1 haftadır bu hata ile uğraşıyorum netten araştırmadığım site denemediğim yöntem kalmadı. 3 kere format attım Xp bile kurdum windos 7 den başka işletim sistemi kurmama izin vermiyor bilgisayar hata veriyor dll dosyalarında olduğu söyleniyor ne chrome ne mozilla yada başka bir exe dosyası bilgisayarıma kuramıyorum.Yardımcı olursanız çok sevnirm ..

Adsız.jpg

Edited by zamaneberduşu

• zamaneberduşu changed the title to Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı
zamaneberduşu, 4 saat önce yazdı:

Merhaba,

1 haftadır bu hata ile uğraşıyorum netten araştırmadığım site denemediğim yöntem kalmadı. 3 kere format attım Xp bile kurdum windos 7 den başka işletim sistemi kurmama izin vermiyor bilgisayar hata veriyor dll dosyalarında olduğu söyleniyor ne chrome ne mozilla yada başka bir exe dosyası bilgisayarıma kuramıyorum.Yardımcı olursanız çok sevnirm ..

Please register to see this content.

bu hatanın sebebi neyse bende bulamadım her programda vardı win8 kurdum sorun yok win10 kurdum sorun yok ben win7 kullanirken kmplayer jdownloader teamwiwer VMware Workstation rufus vpn programları bunlarda devamlı alıyordum denemedigim iso kalmadı msdn kurdum güncelleme de yapmadım yine ayniydı ram dediler hdd dediler tek tek ram denedim hdd ayırdım sdd aldım taktım yine ayniydi win8 win10 kur gitsin san tavsiyem pc özelliğini yaz önerelim

Edited by AdnanGumus
  • Like 1

Ekran kartı arızası olabilir, bende de böyle sorunlar oluyordu BurnInTest programı ile test yaptım ekran kartı arızası varmış, ekran kartını çıkarınca böyle sorunlar kalmadı

Sizde bilgisayarınızı BurnInTest programı ile bir test edin isterseniz: 

Edited by kabardey
  • Like 1

zamaneberduşu, 6 saat önce yazdı:

Merhaba,

Kardes bu hatanin ram harddisk gibi parcalarla alakasi yok. Bu sadece sistem hatasidir. Benim basima birkac kez gelmisti. Yükledigin bir program sistem dosyalarini bozuyor. En son bu hatayi almadan önce hangi programi yüklemistin onu kullanma. Bunu onarmanin bir yolu pek yok. Ama bir defasinda da antivirus programimdan kaynaklanmisti. Bilmiyorum sende nasil. Ama bunu onarmanin en kolay yolu format atmak. Bir cözüm yolunu malesef bulamadim. Internette ne bulduysam denedim ama malesef son olarak format atmakla cözdüm.  Hangi antivirusu kullaniyorsun bilmiyorum bende birdefa bundan kaynaklanmisti. Ben Bitdefender kullaniyordum. Ama inanki sistem dosyalarin bozulmus..

Edited by TOLGAHAN5
  • Like 1

Ramleri tek tek denedim denilenlerin bir çoğunu yaptım desteğiniz için sağlon ama galiba bu sorundan kurtuluş yok gibi format atıp ilk yüklediğim program Chrome onuda yüklemiyor Windows 8 ide yükleyemiyorum izin vermiyor siliyorum harddisk i ama yine izin vermiyor anlamadım Bilgisayarım eski biraz 2 gb ram var ekran kartı anakart üzerinden onboard eski bir sistemem galiba kapatıp bir kenara koyma vakti geldi eksik olmayın.

her şeyden önce hayırlı ramazanlar.konuya gelince bu problem ile alakalı kısa bir süre önce portable programlar kısmına bir program eklemiştim teknik servisteyim ve hergün bu hata ile ilgili bilgisayarlar gelmeye başlayınca biraz konuyla ilgili araştırma yapmam gerekti bu programı kullanın her bilgisayarda aynı sonucu vermiyor maalesef.problem devam eder ise kaspersky rescue yi kullanın 2 defa full olarak dos ortamında makinayı taratın taramalar bittikten sonra cure veya delete seçeneklerini harfiyen uygulayın.indirip kullanmış olduğunuz programlar içerisinde floxy veya benzer isimle bir virüs olmamasına dikkat edin şimdilik söylenecek bu kadar .umarım bunlar derdinize derman olur şimdiden kolay gelsin.

• Like 1

Sisteme format atsan bile attığın diskte veya sonrasında çalıştırdığın disk içindeki exelerde muhtemelen virüs var.

PE özelliği için antivirüsler ile tüm diskleri flash disk ve bu işlem olduktan sonra bağladığın her cihazı tarat. Tüm virüsleri sildirdikten sonra gereken belgeleri güzel bir diske kopyala tüm diskleri biçimlendir yeniden windows kur düzelir.

• Like 1

zamaneberduşu, 7 saat önce yazdı:

Ramleri tek tek denedim denilenlerin bir çoğunu yaptım desteğiniz için sağlon ama galiba bu sorundan kurtuluş yok gibi format atıp ilk yüklediğim program Chrome onuda yüklemiyor Windows 8 ide yükleyemiyorum izin vermiyor siliyorum harddisk i ama yine izin vermiyor anlamadım Bilgisayarım eski biraz 2 gb ram var ekran kartı anakart üzerinden onboard eski bir sistemem galiba kapatıp bir kenara koyma vakti geldi eksik olmayın.

win 8 kuramıyorsan linux kullan diyeyim cihazın özelliklerini yazarsan yardımcı oluruz vede win8 nasıl kurmaya izin vermiyor çok eski cihazlara win10 kurup çalıştığını gördüm sürücü sıkıntısı olmadıkça rahat çalışıyor  bugün zamanım yeterse arkadaşın pc win 10 kuracağim sdd alıp win 7 kurup bırakmışlar  donuyor dedi bakalım win7 bitti tekniker arkadaşım bile win 10 kuruyor çoğu cihaza daha sorun olmadı diyor hatta rahat çalışıyor detay verki win8 kuralım yada win 10

• Like 1

Öncelikle herkese çok teşekkür ederim yardımlarından ötürü ben buraya yazana kadar bu hatanın bir virüsten kaynaklandığını bilmiyordum hep dll dosyaları yada yüklenen hatalı bir exe nın buna sebep olduğunu söylemişlerdi sizin sayenizde sorunu çözdüm evet virüsten kaynaklı bir sorunmuş Kaspersky Security Cloud free virüs programını indirdim tarattırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım sorun ortadan kalktı.Eksik olmayın hayırlı ramazanlar.

zamaneberduşu, Bir saat önce yazdı:

Öncelikle herkese çok teşekkür ederim yardımlarından ötürü ben buraya yazana kadar bu hatanın bir virüsten kaynaklandığını bilmiyordum hep dll dosyaları yada yüklenen hatalı bir exe nın buna sebep olduğunu söylemişlerdi sizin sayenizde sorunu çözdüm evet virüsten kaynaklı bir sorunmuş Kaspersky Security Cloud free virüs programını indirdim tarattırdım ve bilgisayarı yeniden başlattım sorun ortadan kalktı.Eksik olmayın hayırlı ramazanlar.

bulduğu virüsün adı nedir veya resim çekip atabilirmisin bende tüm arşimi taratıp temizliyim varsa flaşları taratayım belki bende bir yerde kalmıştır belkide bende bu virüsten hata alıyorumdur paylaşırsan sevinirim kolay gelsin

ben normalde virüs programı kullanmam sırf şu hata için daha önceden yasamıştım bu sorunu çözüm olmamıştı 5 günlük pc tarattım bunlar nasıl virüs oluyor hadi crekleri virüs deyip algılasın ona tamam ama kendi klasöründeki dosyalarda virüs derse ben bu programlara nasıl güveneyim bu hata virüsle alakalı değil eminim dün yüklediğim pcde bu hata çıktı gittim baktım internetten inen programlar dada sorun var gezginlerden yüklemiş programı hata almış bende aynı programı kendi sitesinden yükledim hiç sorun kalmadı çalıştı bu hatanın virüsle alakası yok inen dosyalar vede net bağlantısından veya yapılan katılımsız dosyalar hatalı oluyor bunlara dikkat etmek lazım Kaspersky Security Cloud  katılımsız indirdim hata aldım dosya yolu belirtilmiyor 2 kere indirdim aynı saçmalık değilmi sonra kendi web sayfasından kurdum bunlar bu şekilde neye dayalı virüs diyiyor anlamıyorum 

hocam maalesef defender bile edge tarayıcısına virüs diyordu.kaldıki bir sistem dosyası olan Symsrv.dll e bile kasperskey.veebrot ve daha birçoğu virüs olarak algılıyor.müşteri makinalarına bile artık programları ninite ye kurduruyorum birdenbire problem çözüldü artık hata almıyorum.şimdi bu ne anlama geliyor bilen varmı zannetmiyorum.bakalım biraz bekleyip görücez.her gün 10-15 makinayla servis şartlarında bu gibi ne idüğü belirsiz problemlerle karşı karşıya kaldığımız zaman bazen nasıl çözerim diye uğraşmanız gerekiyorki bununda başlangıç noktası indirilen programları kurmadan evvel taratmanız gerekiyor.yukarıdaki yorum ve açıklamalardaki virüslerden makina uzak tutulursa problem yok.ayrıca şunuda unutmamak gerekirki her trojen makinaya zarar vermez bazı crack ve katılımsızlarda kullanılanlar gibi.

• Like 1