Jump to content

Privatemre Usb Multiboot | 04.11.2021 Güncellendi !

Emre028
 Share

Recommended Posts

sitil1, 1 dakika önce yazdı:

hocam emeğine sağlık indirme linki sınır aşıldı uyarısı veriyor bende hep geç kalıyorum ne zaman indirebiliriz şimdiden teşekkür ederim

Hesap açıp, hesaba kaydedip indirin.

bitmez13, 1 dakika önce yazdı:

win 7 de ventoy kurulumu yapılabiliyormu veya rufus kurulumu

Multiboot konusuna hakimsen xp bile kurarsınız. Yani evet kuruluyor

Emre028, 09.05.2021 - 16:26 yazdı:

- FULL sürümde Windows 7/8.1/10 sürümleri var. ( Boot.wim ve install78108664.wim )

@Emre028 hocam, öncelikle çalışmanız için teşekkür ederim. Gerçekten çok fazla emek harcamışsınız. Elinize, emeğinize sağlık.

Lite olan sürümü indirip ek paket ile birlikte kurup deneme yaptım. Çalışma çok başarılı olmuş. İçinde olan alternatifler sayesinde yapılmak istenen birisiyle olmuyorsa diğeriyle olabilecek durumda olduğundan tam bir İngiliz çakısı gibi. Bu işlerle haşır neşir olan kullanıcılar için çok faydalı bir araç.

Sormak istediğim sadece Lite ve Full arasında Windows wim dosyaları farkı mı var? Full sürümde olup Lite sürümde olmayanların tam listesi var mıdır?

• Like 2

By_FaRuK, 15 dakika önce yazdı:

@Emre028 hocam, öncelikle çalışmanız için teşekkür ederim. Gerçekten çok fazla emek harcamışsınız. Elinize, emeğinize sağlık.

Lite olan sürümü indirip ek paket ile birlikte kurup deneme yaptım. Çalışma çok başarılı olmuş. İçinde olan alternatifler sayesinde yapılmak istenen birisiyle olmuyorsa diğeriyle olabilecek durumda olduğundan tam bir İngiliz çakısı gibi. Bu işlerle haşır neşir olan kullanıcılar için çok faydalı bir araç.

Sormak istediğim sadece Lite ve Full arasında Windows wim dosyaları farkı mı var? Full sürümde olup Lite sürümde olmayanların tam listesi var mıdır?

Hiç bir fark yok Faruk hocam herşeyiyle birebir aynı. Full sürüme Windows sürümlerini ekledim sadece :) 

• Like 1
  • Thanks 1

sanırım yanlış anlaşıldı. işletim sistemim win 7 ventoy kurmak isiyorum harici hdd ye biçimlendirdikten sonra kurulum yaparken hata veriyor. acaba işletim sistemindenmi kaynaklanıyor windows 10 da denemelimiyim

bitmez13, 5 dakika önce yazdı:

sanırım yanlış anlaşıldı. işletim sistemim win 7 ventoy kurmak isiyorum harici hdd ye biçimlendirdikten sonra kurulum yaparken hata veriyor. acaba işletim sistemindenmi kaynaklanıyor windows 10 da denemelimiyim

Böyle daha doğru açıklamışsınız. Windows 10 üzerinde tüm çalışmayı hazırlayıp test ettiğim için, inanın bu konuda fikrim yok. Windows 10 da sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz 

• Like 1

• Emre028 changed the title to Privatemre Usb Multiboot | Rufus+ventoy+grub2fm+g4dos+g4dosuefi+tr+en
Emre028, 23 dakika önce yazdı:

Hiç bir fark yok Faruk hocam herşeyiyle birebir aynı. Full sürüme Windows sürümlerini ekledim sadece :)

👍

Son olarak Ventoy da ya da GrubFM de güncelleme olduğunda kullanıcılar kendileri manuel güncellemeleri yapabilir mi? Ventoy uygulamasını sanırım siz mod lamışsınız. Kendi sitesinden indirilen uygulama ile güncelleme yapıldığında çalışma düzenini bozar mı?

• Like 1

By_FaRuK, 4 dakika önce yazdı:

👍

Son olarak Ventoy da ya da GrubFM de güncelleme olduğunda kullanıcılar kendileri manuel güncellemeleri yapabilir mi? Ventoy uygulamasını sanırım siz mod lamışsınız. Kendi sitesinden indirilen uygulama ile güncelleme yapıldığında çalışma düzenini bozar mı?

Bilinçli kullanıcı güncellemeleri manuel tabikide yapabilir. Kendi sitesinden indirilen uygulamalar MultiBoot’un yapısını bozar. Bu şekilde uzun zaman sorunsuz iş görecektir. Hala Ventoy 1.0.25 ile kurulum yaptırdığım farklı bir MultiBoot’um daha var. Önemli bir gelişme yada güncelleme gelirse konuyu güncellerim. Bu projeyi uzun süre desteklemeyi hedefliyorum. Kullanıcıların kafası rahat olsun güncelleme geldikçe içerik güncellenecektir :) 

• Like 4
  • Thanks 1

Tamamdır hocam. Bu konuda şimdi olmasa da yarın bir gün Ventoy ya da GrubFM güncellendiğinde burada da sorular gelecektir. Sunumda da haricen belirtilmediği için aklıma gelmişken baştan sorayım dedim. Projenin güncelliğini koruması çok iyi olur. İyi çalışmalar dilerim. 

• Like 1
  • Thanks 1

adbenim, 23 dakika önce yazdı:

Linkler silinene kadar,bizimde bir katkımız olsun.

dosyalarla oynanmadı,şifre aynıdır

Please register to see this content.

Gün içerisinde konuya eklerim. Teşekkür ederim kardeşim. Şuanda mobildeyim :) 

Edited by Emre028

hr1iAK.jpg

11.05.2021

- LİTE ve FULL sürüm seçenekleri eklendi. ( 472 MB - 18,8 GB )

- LİTE sürümde sadece temel boot dosyalarını içerir. ( Boot.wim )

- FULL sürümde Windows 7/8.1/10 sürümleri var. ( Boot.wim ve install78108664.wim )

- VENTOY DISK 1.0.43 sürümüne güncellendi. ( 1.0.42 ile kuranların herhangi bir değişiklik yapmasına GEREK YOKTUR !

Grub4Dos UEFI 07.05.2021 [a1ive] sürümüne güncellendi. ( @awengers44 üstadıma teşekkür ederim :) )

LTSB 2015 kurulumu için alternatif kurulum yöntemlerini tercih ediniz. ( Anlatım için tıklayınız. )

- Konu içeriği PDF yapılarak KURULUM YÖNTEMLERİ'ne daha çabuk erişim sağlanıldı.

- Çalışmanın İngilizce versiyonu eklendi. ( English version of the study was added. )

- LİTE çalışmaya MEDIAFIRE ve MEGA'dan indirme yapmak için alternatif link eklendi.

( @adbenim üyemize teşekkür ederim :) )

Edited by Emre028
  • Like 2

kadetti, 3 saat önce yazdı:

Linux bölümlerine winPE üzerinden de erişebilmesi için Linuxreader eklenebilir mi?

By_FaRuK, 45 dakika önce yazdı:

Linux bölümlerine Windows tan erişmek için aşağıdaki programda kullanılabilir. Aktif olarak kullanıyorum.

Please register to see this content.

Bunu @mephistooo2ile görüşmeliyiz. Belki yeni bir WinKur V5 çıkar :) Ne diyorsunuz bu işe Abdullah üstadım :) 

• Like 2

Theogus45, 2 dakika önce yazdı:

32gb sandiks flasha kurdum masaüstü pcde çalıştı win10 kurdum. 

250gb harici hdd var elimde ona kurdum onda ayni masaüstü pc de calismadi. Ilginc. Hayirlisi

Kurulumun gözden geçirilmesini rica ediyorum, 3.5inçlik 80 GB hddye kurdum sorunsuz çalışıyor :) 

Emre028, 2 dakika önce yazdı:

Kurulumun gözden geçirilmesini rica ediyorum, 3.5inçlik 80 GB hddye kurdum sorunsuz çalışıyor :) 

Ayni harici hdd acer nitro 5 laptopumda calisiyor ve samsung n22o netbookmda da calisiyor sadece masaustu pc de calismadi çözemedim olayi

Theogus45, 1 dakika önce yazdı:

Ayni harici hdd acer nitro 5 laptopumda calisiyor ve samsung n22o netbookmda da calisiyor sadece masaustu pc de calismadi çözemedim olayi

Bios ayarlarınıza ve USB portunun çalışıp çalışmadığından emin olun. Az önce bu şekilde betimlemediniz. Çalışmadı demişsimiz. Problemlerinizi net ve anlaşılır bir dilde beyan edin.

Emre028, 1 dakika önce yazdı:

Bios ayarlarınıza ve USB portunun çalışıp çalışmadığından emin olun. Az önce bu şekilde betimlemediniz. Çalışmadı demişsimiz. Problemlerinizi net ve anlaşılır bir dilde beyan edin.

Masaüstü pc de haricihdd sizin sistem calismadi yoksa harici hdd cslisiuor onda ptoblem yok... 

Ayni masaustune sandik 32,gb usb ile sizin sistemle kurulum yaptım. 

Harici hdd sizin sistem ile laptop ve netbookta sizjn siztem ile de calisiyor sadece masaustu pc de sizin sistem harici hdd deki calismadi. Usb portta da siknti yok olsa sandisk usb ile masaustune sizin sistem ile kurulum yapamazdım. 

Ayrica harici hdd sizin sistem de kurulumda problem olsa laptop ve netbookta da calismazdi sizin sistem onlarda calsiti

• Like 1

• Emre028 changed the title to Privatemre Usb Multiboot | 04.11.2021 Güncellendi !
  • sk8er_boi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...